Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Subman napisał:

Mam od 9 miesięcy OLEDa C7...

WOW, po twojej odpowiedzi poczułem się jak na forum elektrody ( w tym negatywnym sensie). Nie masz totalnie pojęcia co mam na myśli i czepiasz się słówek. W takim wypadku dziękuję za rozmowę i pozdrawiam. Miłego oglądania.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy posiadanie Oleda to przede wszystkim przemyślana decyzja licząc się z jego minusami i plusami , gdzie tych pozytywnych moim zdaniem jest więcej. Jeżeli w dalszym ciągu się wahasz to odpuść sobie Oleda na rzecz LCD i ciesz się z nowo zakupionego produktu. Użytkuję oleda 55B7V od 17 lutego i wiem, że to była trafiona przemyślana decyzja. Z Oledami jest tak ....jak uruchomisz pierwszy materiał filmowy w 4k HDR DV już go nie oddasz. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy LG OLED.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, grotek napisał:

u mnie  wypalił sie OLED55C7V po 3 miesiacach pracy  załączam zdjęcie  , przyjechał serwis RAZG z Łodzi i stwierdziła że wypalenie nastapiło ze względu na brak kompensacji z winy klienta ponieważ napisali że telewizor na noc wyłączam z sieci , co czasami jak mnie nie ma dłużej sie dzieje, ale generalnie tak nie jest. Kompensacja jak gra nie jest robiona.Serwis sie wypina , media markt sie wypina i co teraz zrobić pomórzcie.  Bo co 8000 zł w błoto.

Przejdź się do rzecznika konsumentów a potem może do jakiegoś prawnika żeby ich postraszył wezwaniem przedsądowym. Albo najpierw opisz sytuację (że wyłączasz z prądu ale rzadko) w jakims bardziej oficjalnym pismie do LG i spróbuj wynegocjować z nimi naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8Mnie osobiście najbardziej denerwuje w oledach mam c7 jak na tv upc lub 1080p z usb  przy szybkich ruchach np. postaci na ekranie wystepuje pewna otoczka z takimi falami otaczajaca np. rękę przy szybkich ruchach w oddalonych scenach  itp.nie zawsze jest to widzialne, a np. na netflixie w 4 k nie zauwazylem w ogóle.

Może to przez słabą jakosc upc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bania1988

Ehhh... Może i trochę przesadziłem (za co mogę przeprosić), ale pierwszy Twój post był bardzo dziwny. Mogłeś po prostu napisać, że wycofujesz się z decyzji o wyborze OLEDa, bo masz obawy że się może on wypalić, co byłoby zrozumiałe, bo nie dla każdego OLED będzie dobrym wyborem. Ale ty zacząłeś swój wpis zupełnie inaczej - że niby wadą OLEDa jest jego możliwość kalibracji, zmiana jasności, ustawień i to, że ktoś tu publikuje ekrany testowe. Tak nota bene jak przeczytałeś 126 stron to powiedz ilu użytkowników zgłosiło wypalonego OLEDa 7 serii, że tak Cię to przeraziło ? Życzę dobrego wyboru nowego elewizora. Tylko pamiętaj, że jak zaczniesz szukać na forach opinie o nim to też się zapewne naczytasz o ekranach testowych, kalibracji, a w przypadku LCD często dochodzą takie sprawy jak clouding, halo czy też nawet nieszczelne matryce - vide post użytkownika LCD Samsunga u którego w środku LCDka zadomowiły się muszki :D  A jak widzisz co chwila pojawią się tu nowi, zadowoleni użytkownicy OLEDa (pozdrawiam vakosseta), więc tak źle to z nimi chyba nie jest.

37 minut temu, Mariusz Politowski napisał:

8Mnie osobiście najbardziej denerwuje w oledach mam c7 jak na tv upc lub 1080p z usb  przy szybkich ruchach np. postaci na ekranie wystepuje pewna otoczka z takimi falami otaczajaca np. rękę przy szybkich ruchach w oddalonych scenach  itp.nie zawsze jest to widzialne, a np. na netflixie w 4 k nie zauwazylem w ogóle.

To jest niestety efekt działania upłynniacza. Poszukaj ustawień Truemotion i zmniejsz tam wartości, do takiej gdzie ten efekt będzie niewielki. Ewentualnie możesz wyłączyć zupełnie Truemotion.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Witam forumowiczów. To jest mój pierwszy post i od razu chciałbym zadać nurtujące mnie pytanie. Mianowicie telewizor robi automatyczne czyszczenie po tym jak oglądamy go 4 godziny i zostanie wyłączony z pilota i tu moje pytanie czy on to sumuje np. oglądam tv 3 razy dziennie po 2h czy tylko jeśli oglądam go powyżej 4h. Widziałem ze ktoś miał problem ze oglądał telewizor coś powyżej 1k godzin wypalił mu się i LG z powodu zbyt malej ilości czyszczeń nie uznało gwarancji.Sorry jeśli jest o gdzieś napisane ale nie doszukałem się....


Sumuje. Czyli możesz co godzinę wyłączać tv ale dopiero przy czwartej po wyłączeniu ruszy kompensacja która trwa około 10min.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mailem nadzieje ze tak robi. Dzięki to już rozwiało moje wątpliwości.Zostaje tylko kwestia czy zaczekać jeszcze moment na nowa C8 z nowym procesorem czy brać serie 7.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Hehe widzę, że również podzielasz moje zdanie o elektrodzie. Co do tego co piszesz, też masz trochę racji - w końcu nie każdy zadowolony klient wylewa swoje zadowolenie na forum, ale każdy niezadowolony już to zrobi :-)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak się trafi ci wadliwy egzemplarz to zostajesz z drogą niesprawną zabawką, LG położy na ciebie lachę bo "takie są zalety OLEDA". Często życie potrafi być takie, że jak wadliwy jest jeden na tysiąc, to mi się trafi akurat ten 1 :-) I co potem? Nie podlega gwarancji i dziękuję, możesz latać po rzecznikach, sądach. Może ci się uda, ale tyle ile nerwów zjesz, to to nie warte.

Wiem, że OLED ma obraz kosmiczny, ale jak widać zdarza się, że na krótko :-/

1 godzinę temu, kKadajo napisał:

Sumuje. Czyli możesz co godzinę wyłączać tv ale dopiero przy czwartej po wyłączeniu ruszy kompensacja która trwa około 10min.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

 

A jak wygląda to przy oglądaniu TV dłużej niż 4h? W zimowe, niedzielne wieczory TV u mnie potrafi być włączony nawet 6-8h. Jak wygląda to wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje na elektrodzie, bo w ogóle tam nie wchodzę :) A co do serwisu LG Polska - to jest to pierwszy chyba przypadek, gdy odmówiono wymiany matrycy, natomiast powód był wyraźnie wskazany - tj. wyłączanie z prądu OLEDa na noc, przez co nie mogły być wykonane automatyczne cykle kompensacji. Przy 1280 godzin i przy założeniu że grał średnio przez te nawet 8 godzin na okrągło, powien mieć wykonanych min. 160 "czyszczeń", a jego egzemplarz miał ich jedynie 25. We wszystkich innych wcześniejszych przypadkach (wypalone modele 6 serii) LG Polska wymieniało albo matryce, albo dostawałeś nowego OLEDa (jak w przypadku yoshka gdzie wypalił mu się LG B6 i dostał nowy egzamplarz B7). 
Jak oglądasz przez 6-8h OLEDa, to na końcu po jego wyłączeniu wykonywana jest jedna 10 minutowa, krótka, automatyczna kompensacja. Jest to zjawisko zupełnie niewidoczne, bo telewizor podczas kompesnacji zachowuje się zupełnie tak jakby był całkowicie wyłączony. Jedynie możesz go rozpoznać po zwiększonym poborze prądu lub po charakterystycznym krótkim dźwięku po jego zakończeniu.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie się przywitam gdyż jest to mój pierwszy post, chociaż od pewnego czasu jestem stałym czytelnikiem tego forum i mogę powiedzieć, że wasze wypociny przyczyniły się do mojego zakupu modelu z tematu :).

A wracając do tematu, w poniedziałek wieczorem TV zostanie do mnie przywieziony i chciałbym upewnić się, że robię wszystko by uniknąć problemu z wypaleniem i czyszczeniem jak u kolegi powyżej. Piszecie, że po każdych 4h godzinach pracy w trybie standbay włącza się 10 minutowa kompensacja matrycy, tu wszystko jasne. Teraz o ile dobrze pamiętam to ileś stron wstecz gdzieś był poruszany temat, że nie wolno przerywać tego procesu (chodziło chyba o brak prądu np. bo coś tam... :P), a co jeżeli np. po 3 minutach włączę ponownie TV? Czy spowoduje to jakieś problemy? Przypuszczam, że byłoby to błędem w oprogramowaniu, ale... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Czyli w zasadzie można być pewnym że nawet trafiając na - to chyba tylko teoria? - trefną, bardziej podatną na wypalenia matrycę LG uzna nam reklamację pod warunkiem że TV przejdzie rozsądną ilość automatycznych kompensacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie LG wymienia wypalone matryce, ale jak liczba wymian w przyszłości znacząco wzrośnie to nie wiadomo jak będzie dalej.

W instrukcji obsługi większości telewizorów LCD jest ostrzeżenie o możliwości wypaleń przy oglądaniu statycznych obrazów.

Czy w instrukcji LG OLED taka informacja się pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2018 o 07:28, eloszki napisał:

czy wypalenia mogą się zmniejszyć lub zniknąć po dłuższym użytkowaniu TV? Czy nie ma najmniejszych szans na poprawę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Volterius

Jest jedna prosta zasada - po prostu nigdy nie odcinaj od zasilania OLEDa, przez np listwę zasilającą. Ponowne włączenie po 3 minutach OLEDa nie spowoduje jego awarii. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, a instrukcja też nic o tym nie mówi.

@Mierzwiak

Na podstawie tego co inni pisali, to tak. Serwis LG sprawdza liczbę wykonanych automatycznych czyszczeń. Jeśli jest w normie - wymieniają, jeśli nie - odmowa naprawy. To jest pierwszy znany mi przypadek, gdy serwis odmówił naprawy wypalonego OLEDa. Natomiast tak jak wspomniałem kwestią dysusyjną jest według mnie jaka była tego przyczyna.

@slavi77

Nie wiemy co będzie w przyszłości. W udzialanej gwarancji do OLEDa LG nie ma słowa o tym, że wypalenia nie podlegają gawrancji, natomiast w instrukcji jest informacja, że cyt. "wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora". W instrukcji można też znaleźć następujące zapisy: cyt. "nie wolno włączać/wyłączać urządzenia przez włożenie wtyczki do gniazdka lub wyciągnięcie jej. (Nie wolno używać wtyczki jako wyłącznika). Może to spowodować awarię produktu lub porażenie prądem", oraz. "jeśli urządzenie jest podłączone do gniazdka elektrycznego, wyłączenie urządzenia za pomocą wyłącznika nie spowoduje odłączenie go od źródła zasilania".

@Krzysztof Orzeł

Wypalenia są nieodwracalne. Jak zupełnie będziesz unikać felernego, statycznego obrazu który go spowodował, to może się ono za jakiś czas nieco zmniejszyć i to wszystko, ale nigdy już całkowicie nie znikną.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam jeszcze, że wielokrotnie zostawiam telewizor całkowicie odołączony od zasilania, szczególnie gdy nie ma mnie dłużej w domu, gdy wyjeżdżam gdzieś na weekend itp. Użytkuje Oleda już od kilk mmiesięcy i problemów nie mam z nim najmniejszych. Kompensacja wykonywana jest natychmiast po przełączneniu telewizora w tryb Standby. Można to łatwo rozpoznać. Po przełączneniu w tryb Standby słychać pstryk z przekaźnika. Jeśli wykonywany jest proces kompensacji, dźwięk z przekaźnika będzie słychać dopiero po zakończeniu tego procesu,czyli po około 7 minutach. Potem można całkowicie odłączyć telewizor od źródła prądu, jeśli jest taka potrzeba. Swoją drogą jest to trochę dziwne, że w instrukcji nie ma nawet słowa na ten temat. Są natomiast ostrzeżenia o wyświetlaniu stałych obrazów przez dłuższy czas. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Xisiek napisał:

Hahaha, czysty Kiki style! 

PS. Chłopcy z rtings.com sami kupują sprzęt do testów aby nie było niezdrowych zagrywek/majstrowania importera/dystrybutora.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Widzisz, zabrakło ci zapewne już jakichkolwiek rzeczowych argumentów w dyskusji i pozostały jedynie takie obraźliwe porównania i insynuacje na poziomie kilkuletniego dziecka. Kiedyś wydawało mi się, że prezentujesz tu jakiś poziom dyskusji i wiedzy. Myliłem się w obu kwestiach. Próbkę poziomu dyskusji zaprezentowałeś wczoraj, a poziom twojej wiedzy wyznacza to, co napisałeś niedawno w innym wątku o rzekomym "słabym skalowaniu" na OLEDzie A7. I napisała to osoba z tak dużym stażem na forum, gdzie mit o różnicach w skalowaniu obrazu Maciej dementuje w każdym publikowanym na tutejszym portalu teście telewizora. Jak miałbym się wtedy zniżyć do poziomu twojej wypowiedzi, to pewnie musiałbym napisać, że to jest właśnie "czysty kiki style". I na koniec - „dostać” OLEDa można zarówno od dystrybutora, od LG, jak i też ze sklepu, a mój wpis dotyczył zupełnie czegoś innego, a nie tego w jaki sposób zdobywają sprzęt do testów.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman, ja również zmieniłem o nim zdanie.@Xisiek to typowy trol internetowy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, leszekgd napisał:

@Subman, ja również zmieniłem o nim zdanie.@Xisiek to typowy trol internetowy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Oj tam trol zaraz... Po prostu nie pała miłością do Oledów i ich wyznawców :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pała miłością to delikatnie powiedziane. Raczej ma jakiś silny uraz do OLEDów, bo od dawna widać, że strasznie mu one i ich użytkownicy wadzą. 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że większość forumowiczów już widziała ten film wcześniej :) A ciekawsze są pierwsze wyniki tego nowego testu wypalania 6 sztuk C7: https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test o czym zresztą pierwszy napisał wczoraj yoshek, a ja później skopiowałem te czerwone plansze. Tak a propo - ten prostokątny wzór po planszy kalibracyjnej pozostał nie tylko na telewizorze z CNN na 200 cd/m2 ale również na drugim telewizorze z FIFA 18. Na pozostałych 4 sztulach jest idealnie bez żadnych śladów po tych planszach.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jak wygląda to przy oglądaniu TV dłużej niż 4h? W zimowe, niedzielne wieczory TV u mnie potrafi być włączony nawet 6-8h. Jak wygląda to wtedy?

 

Jak przekroczysz 4h łącznie to zawsze się załączy kompensacja po wyłączeniu z pilota.

Nie ma znaczenia czy to będzie 6h czy 12h

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 18:45, Subman napisał:

Jest jedna prosta zasada - po prostu nigdy nie odcinaj od zasilania OLEDa, przez np listwę zasilającą.

Sorry, że ja taki niekumaty ;), ale w sensie, że nie można w ogóle wyłączać listwy zasilającej, światełko musi się świecić ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie popadać w skrajności. Telewizor wyłączać należy normalnie z pilota, np. na noc itp. A z gniazdka można spokojnie odłączyć na czas dłuższego wyjazdu, burzy, itp.

Edytowane przez byczeks
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...