Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, artgot napisał:

Witam, 

Na niemieckim forum piszą, że "odkryli" sposób na usunięcie błędu z płynnością obrazu itd.

Według nich wystarczy tylko zmienić jedno ustawienie:

HOME -> Ustawienia -> Dźwięk -> Synchronizacja A/V -> Zmieniamy z "auto" na "wł." i tyle.

Czytałem klika postów osób które testowały to ustawienie i są bardzo zadowolone.

Dajcie znać jak jest u was.  

Nie zauwazylem roznicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, playertresor napisał:

Nie zauwazylem roznicy. 

Przecież masz XF a w nim nie ma problemów z płynnością. Nie ma, prawda?

Ja mam XE i nie zauważyłem różnicy. Zresztą przy włączonym upłynniaczu nie ma tragedii z płynnością, natomiast jest sporo bugów jak "znikająca piłka" właśnie. No i to nadal występuje i chyba nie ma rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi piłka nie znika bo wyłączyłem wszystko co możliwe...

Co do tego "tricka" co podałem to niemcy chwalą że na kanałach nadających w 50Hz jak np. ARD HD, ZDF HD i inne kanały niemieckiego publicznego nadawcy jest duża poprawa...

Niestety nie znam żadnego polskiego kanału (poza C+4k i TVP 4k), które nadają w 50Hz... Niestety ale z jakością polskiego HD katastrofa

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, artgot napisał:

Mi piłka nie znika bo wyłączyłem wszystko co możliwe...

Co do tego "tricka" co podałem to niemcy chwalą że na kanałach nadających w 50Hz jak np. ARD HD, ZDF HD i inne kanały niemieckiego publicznego nadawcy jest duża poprawa...

Niestety nie znam żadnego polskiego kanału (poza C+4k i TVP 4k), które nadają w 50Hz... Niestety ale z jakością polskiego HD katastrofa

Przy wyłączeniu wszystkiego co możliwe piłka rzeczywiście nie znika, ale obraz szczególnie podczas meczów drga tak, że ja nie potrafię tego oglądać. Oglądasz tak mecze? Ciężko mi uwierzyć że da się do tego przyzwyczaić.

Oczywiście jakość w Polsce to kpina, pamiętam mecze NHL z tego sezonu w TVP Sport "HD", naprawdę wyglądało to bardzo słabo, no ale taka jest rzeczywistość i jeśli ten Sony sobie z tym nie radzi, to chyba dobrze będzie go wymienić. Bo wątpię by polepszyła się znacząco jakość polskich kanałów. No i niestety ja oglądam też czasem przez neta, z tym też jest bardzo słabo.

I oczywiście znikającej piłki to głównie niska jakość jest glownym powodem, znalazłem też jeden wpis na innym forum, nie pamiętam jakim, gdzie gość miał podobny problem na telewizji satelitarnej, wymienił kabel  od anteny i podobno sprawiło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLEDach LG dzieją się podobne rzeczy gdy włączony jest upłynniacz (piłka znika, albo się rozmywa). Ja też go wyłączam. Jak widzę na Sony dzieją się podobne rzeczy mimo, że ma najlepszy na rynku upłynniacz. Nic z tym nie zrobicie. Remedium jest oglądanie kanałów 4k (TVP 4k, C+ 4k UHD), bo tam idzie sygnał 2160p, czyli pełne 50 klatek progresywnych, a nie 50 klatek interpolowanych (z przeplotem) przy zwykłych kanałach Full HD (1080i).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mateusz Zaręba napisał:

Przecież masz XF a w nim nie ma problemów z płynnością. Nie ma, prawda?

Ja mam XE i nie zauważyłem różnicy. Zresztą przy włączonym upłynniaczu nie ma tragedii z płynnością, natomiast jest sporo bugów jak "znikająca piłka" właśnie. No i to nadal występuje i chyba nie ma rady.

Zgadza sie mam xf90 i ogolnie nie ma problemow z plynnoscia, jedynie gdy ogladam iptv i tam przy sporcie jest to zauwazalne. Tak jak wczesniej pisalem iptv sa nadawane w 24 czy 25 hz i to chyba przez to ? chociaz z drugiej strony wiekszosc filmow jest nagrana tez w 25 klatkach na sekunde i tam tego problemu nie widze. Dlatego wyprobowalem ten sposob z ustawieniem audio o ktorym ktos wczesniej pisal w nadziei ze cos sie poprawi. Niestety jezeli chodzi o telewizje jestem chwilowo zmuszony ogladac tylko przez iptv, wczesniej nc+ przez satelite i tam jezeli chodzi o ruch byla bajka. Ogolnie z moich obserwacji wynika ze nawet najlepszy uplynniacz duzo nie zdziala jak material jest kiepski. 

Edytowane przez playertresor
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mateusz Zaręba napisał:

Przy wyłączeniu wszystkiego co możliwe piłka rzeczywiście nie znika, ale obraz szczególnie podczas meczów drga tak, że ja nie potrafię tego oglądać. Oglądasz tak mecze? Ciężko mi uwierzyć że da się do tego przyzwyczaić.

Oczywiście jakość w Polsce to kpina, pamiętam mecze NHL z tego sezonu w TVP Sport "HD", naprawdę wyglądało to bardzo słabo, no ale taka jest rzeczywistość i jeśli ten Sony sobie z tym nie radzi, to chyba dobrze będzie go wymienić. Bo wątpię by polepszyła się znacząco jakość polskich kanałów. No i niestety ja oglądam też czasem przez neta, z tym też jest bardzo słabo.

I oczywiście znikającej piłki to głównie niska jakość jest glownym powodem, znalazłem też jeden wpis na innym forum, nie pamiętam jakim, gdzie gość miał podobny problem na telewizji satelitarnej, wymienił kabel  od anteny i podobno sprawiło się.

Ja oglądam sport cały czas z wyłączonym uplynniaczem i mi nic nie drży, co masz dokladnie na myśli? Mógłbyś mi napisać jak to u Ciebie wygląda? 

Ja oglądam TV przez sat z dekoderem NC+ i dramatu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artgot napisał:

Ja oglądam sport cały czas z wyłączonym uplynniaczem i mi nic nie drży, co masz dokladnie na myśli? Mógłbyś mi napisać jak to u Ciebie wygląda? 

Ja oglądam TV przez sat z dekoderem NC+ i dramatu nie ma

No przez satelite nie ma tragedii, trochę drży obraz co widać np. po linii środkowej boiska, ona drży najbardziej no i miga, choć przez internet to zjawisko bez upłynniacza jest dużo bardziej uciążliwe, spotęgowane, i to na każdym materiale, nawet 4k. Przy włączonym upłynniaczu obraz jest idealnie płynny, linia nie drży i nie miga, ale piłka przy mocniejszych kopnięciach potrafi zniknąć. To również duzo bardziej przez internet, na satelicie jest "prawie" idealnie i piłka znika naprawdę rzadko.

Aha, dodam że chyba automatycznie zaaktalizowało mi się YT do nowszej wersji i piłka znika obecnie dużo rzadziej niż wcześniej (na początku znikała nawet przy lekkich podaniach, czasem w ogóle nie było jej widać przy szybkiej klepce :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas meczu Portugalii z Urugwajem sprawdziłem to o czym pisałeś na TVP Sport HD oraz ZDF HD poprzez tuner sat VU+Solo4k i u mnie żadna linia boczna czy środkowa nie drży/miga mimo wyłączonych wszystkich upłynniaczy. Dodam, że ja oglądam w trybie obrazu "Gra" z odpowiednio dopasowanymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie video via SAT czy jakieś prywatne cablowanie typu SPORT z wyłączonym upłynniaczem to nieporozumienie.

Sygnał SAT/DVB-T jest zawsze natywnie 1080i/50Hz. Na matrycach 50Hz nie ma ŻADNYCH możliwości rekonstrukcji obrazu. Każdy kto pisze o innej opcji po prostu kłamie.  

Dodać należy, że na słynnych matrycach RGBW od LG (3G) obraz TV dodatkowo jest tragiczny, bo nie a ani jasności ani szczegółowości. To są super tanie panele stosowane w seriach [6] LG i nowych firm typu THOMPSON. 

Edytowane przez 2015
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji bo np. w NC+ nie ma żadnego kanału HD, który nadaje w 1080/50Hz, wszystkie nadają w 25Hz. Tylko C+4k i TVP 4k nadają w 50Hz, ale to już UHD. Dla porównania niemiecka telewizja publiczna (np. ARD, ZDF i inne pokrewne) nadają na Astrze w 720p ale właśnie w 50Hz. Osoby, które podobnie jak ja mają niezależny dekoder na linuxie mogą takie szczegółowe dane sprawdzić.

Edytowane przez artgot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAT i DVB-T to każdy nadaje w 1080i/50Hz, Każdy telewizor składa treść do 1080p. I nic z tego nie wynika. 

Jest wielu na forach co to mają inaczej. Zrób korektę wiedzy i ich poucz ... 

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Update 06/27/2018: This TV experiences frame drops and cadence issues with 50Hz content. Most likely content used in broadcast television systems in countries broadcasting at 625-line/50 field per second (PAL). (Europe, Asia, Australia, Africa and South America). See here for more info in our Q&A. This model is now discontinued and it's replacement, the X900F, does not have this issue."

Tutaj notka z rtings, więc jak po niej widać ten tv ma problemy nawet z 50hz? 

artgol, a zobacz jak to wygląda u ciebie na YT? Tam to drży dużo bardziej u mnie. Stara Bravia mnie rozpieściła chyba, bo też nie potrafię oglądać sportu bez upłynniacza, tam było dużo leoiej, tu jest źle.

Edytowane przez Mateusz Zaręba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2018 o 00:05, 2015 napisał:

SAT i DVB-T to każdy nadaje w 1080i/50Hz, Każdy telewizor składa treść do 1080p. I nic z tego nie wynika. 

Jest wielu na forach co to mają inaczej. Zrób korektę wiedzy i ich poucz ... 

Jak udowodnię Ci na załączonych obrazkach nie każdy nadaje poprzez sat. w 1080i/50Hz...  

1_0_1_3ABD_514_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_3DD2_640_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_13ED_5DC_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_32CE_190_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_32DE_190_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1F_12C7_2E7C_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1F_116F_2AF8_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1F_307A_3F5_1_C00000_0_0_0 (1).jpg

1_0_19_2B7A_3F3_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_2B66_3F3_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_283D_3FB_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_2887_40F_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_2888_40F_1_C00000_0_0_0.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artgot napisał:

Jak udowodnię Ci na załączonych obrazkach nie każdy nadaje poprzez sat. w 1080i/50Hz...  

1_0_1_3ABD_514_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_3DD2_640_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_13ED_5DC_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_32CE_190_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1_32DE_190_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1F_12C7_2E7C_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1F_116F_2AF8_13E_820000_0_0_0.jpg

1_0_1F_307A_3F5_1_C00000_0_0_0 (1).jpg

1_0_19_2B7A_3F3_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_2B66_3F3_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_283D_3FB_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_2887_40F_1_C00000_0_0_0.jpg

1_0_19_2888_40F_1_C00000_0_0_0.jpg

Jakiego masz operatora że taki ładny obraz jest??? Bo na pewno nie ncplus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam NC+, ale tylko moduł z kartą i korzystam na swoim dekoderze VU+ Solo 4K a screeny zrobione są poprzez aplikację OpenWebif, dzięki której mogę oglądać TV na każdym sprzęcie w swojej sieci lokalnej. Zresztą tunery satelitarne na Linuxie z Enigmą2 dają fantastyczne i wręcz nie ograniczone możliwości, ale nie o tym jest ten temat ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1] Wypowiedź dotyczy polskich nadawców z wyłączeniem 4K. 

[2] 720p to znacznie obniżona szczegółowość i tylko marginalna ilość kanałów. Myślałem, że dawno się z tego wycofali. 720p to obciach co widać na załączonych screenach. 

[3] pomiary nie są wiarygodne skoro okazuje się, że TVP 1 HD  czy CANAL+ HD nadają 1920x1080i 25Hz. Nie ma takiego standardu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, 2015 napisał:

[3] pomiary nie są wiarygodne skoro okazuje się, że TVP 1 HD  czy CANAL+ HD nadają 1920x1080i 25Hz. Nie ma takiego standardu.

Przecież 99% kanałów HD nadawanych jest w 1080i...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 2.07.2018 o 13:04, artgot napisał:

Jak udowodnię Ci na załączonych obrazkach nie każdy nadaje poprzez sat. w 1080i/50Hz...  

 

To i ja coś wrzucę :

8bdb10f6c550a.jpg

886c52d9ea3ea.jpg

8be0c70ae5587.jpg

af605a90f1a52.jpg

386ca6ee87966.jpg

7340840a044cb.jpg

5b9b5056ed257.jpg

 

74e7ee79f3f57.jpg

4ed3b5a0652fc.jpg

a66ffd8c1a9c2.jpg

dc56d43687f26.jpg

a0a9bf3dea25b.jpg

dc210e8e9c10b.jpg

fe4672fa05471.jpg

6eef109c1c0f0.jpg

6ed7b184a1670.jpg

 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytowane narzędzia źle opisują sytuację.

SAT jak i NTC nadają w sekundzie 25 razy parzyste linie z obrazu 1920 x 540 oraz 25 razy nieparzyste linie 1920 x 540.  To zasada przeplotu.  TV zawsze składa to do progresywnego 1080p/50Hz. Efekt finalny czyli postrzegana szczegółowość obrazu jest zdecydowanie lepsza niż przy dostarczaniu 720 linii 50 razy/s a strumienie są niemal identyczne, czyli koszty na tym samym poziomie. Zleceniodawcy (Polsat/nc+) płacą właścicielowi transpondera za ilość przesyłanych danych.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 30.06.2018 o 23:01, artgot napisał:

Podczas meczu Portugalii z Urugwajem sprawdziłem to o czym pisałeś na TVP Sport HD oraz ZDF HD poprzez tuner sat VU+Solo4k i u mnie żadna linia boczna czy środkowa nie drży/miga mimo wyłączonych wszystkich upłynniaczy. Dodam, że ja oglądam w trybie obrazu "Gra" z odpowiednio dopasowanymi kolorami.

Nie wiem jak możesz oglądać na trybie gra, ja bym dostał oczopląsu od tego migania (klatkowania). Bez upłynniacza nie da się po prostu oglądać na tym tv. Za to z upłynniaczem tworzy się masa artefaktów. Po pół roku użytkowania android działa coraz wolniej. Na wyskoczenie menu trzeba czekać powyżej 10 sekund. To jest żart. Już wcześniej pisałem, że ten tv jest bardzo słaby. Stary samsung przyzwyczaił mnie do czegoś zupełnie innego. Naczytałem się tylu pochlebnych recenzji zamiast przetestować porządnie telewizor przed kupnem. Nie polecam.

Edytowane przez Qba6113
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4

Sygnał 1080i jest nadawany w 50Hz, tyle że  jest to sygnał interpolowany (z przeplotem). Czyli w jednej ramce masz wysyłane linie parzyste a w drugiej nieparzystej. Taki sygnał doskonale sprawdzał się w starych telewizorach CRT, natomiast obecne telewizory czy też monitory zawsze operują na sygnale progresywnym. Wszystkie obecne telewizory mają zaimplementowany specjalne algorytmy potrafiące scalać te ramki, natomiast część informacji jest tracona i najczęściej mechanizm deinterlace powoduje zmniejszenie ostrości poruszająych się obiektów. Jeśli nie ma mechanizmu deinterlace, to powstaje obraz jak na 1 Twoim zdjęciu, gdzie widać wyraźnie parzyste i nieparzyste linie podczas ruchu. Na monitorze faktycznie masz obraz 25Hz, ale jest to obraz utworzony z dwóch ramek (parzystej i nieparzystej) 50 Hz sygnału. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2018 o 11:48, artgot napisał:

Witam, 

Na niemieckim forum piszą, że "odkryli" sposób na usunięcie błędu z płynnością obrazu itd.

Według nich wystarczy tylko zmienić jedno ustawienie:

HOME -> Ustawienia -> Dźwięk -> Synchronizacja A/V -> Zmieniamy z "auto" na "wł." i tyle.

Czytałem klika postów osób które testowały to ustawienie i są bardzo zadowolone.

Dajcie znać jak jest u was.  

Po zmianie zauważyłem tylko, że input lag podczas grania na PS4 rośnie ogromnie nawet w trybie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 30.06.2018 o 11:48, artgot napisał:

Witam, 

Na niemieckim forum piszą, że "odkryli" sposób na usunięcie błędu z płynnością obrazu itd.

Według nich wystarczy tylko zmienić jedno ustawienie:

HOME -> Ustawienia -> Dźwięk -> Synchronizacja A/V -> Zmieniamy z "auto" na "wł." i tyle.

Czytałem klika postów osób które testowały to ustawienie i są bardzo zadowolone.

Dajcie znać jak jest u was.  

U mnie pomogło. Praktycznie zero czkawki:) Upłynniacz na "standardowy". TV 65XE9005. Tuner wewnętrzny plus karta TNK HD.

Edytowane przez hymmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przycinało ci się coś? Wcześniej pisałeś, że tv super i chodzi płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...