Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem jak działa Android na zeszłorocznym Philipsie PUS6521 i to niebo a ziemia. Nie dane mi było sprawdzić jak to działa na poprzednim systemie bo od razu puściłem aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model Sony w tym filmiku, pytam bo albo mi się wydaje ale czy ten telewizor ma tak nierównomierne  podświetlenie.

Dnia 25.09.2017 o 18:47, Leeonsjo napisał:

Masz dużo aplikacji zainstalowanych?

Ps czy warto zainstalować antywirus czy to nie obciąży zbytnio tv.

Popaczcie na tego:

 

tak nierównomierne  podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzacz sieciowy taki jak egreat A10 lub zidoo x10 pozwoli uzyskać lepszą jakość obrazu niż bezpośrednie odtwarzanie z dysku po USB? Zastanawiam się ostatnio nad takim odtwarzaczem do tego telewizora ale nie jestem pewien czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2017 o 18:47, Leeonsjo napisał:

Masz dużo aplikacji zainstalowanych?

Niedużo, poza standardem mam KODI, ES File Explorer File Manager, Gmail, Chrome, MX Player.

W moim przypadku jest jeszcze o tyle dobrze, że do UPC mam dekoder, więc zmiana kanałów odbywa się na dekoderze a nie w TV. Widziałem jak to potrafi mulić, jak się ma kanały w TV, masakra.

U mnie mulenie ogranicza się właściwie do:

1. Opóźnień w wyświetlaniu poziomu głośności (głośność się zmienia na bieżąco, ale czasem pasek się pojawia z opóźnieniem, czasem się w ogóle nie pojawia)

2. Opóźnień w pojawianiu się action menu (jak już się pojawi to działa OK) - ale to się bardzo rzadko używa jak już się ustawi TV pod siebie. Swoją drogą bardzo brakuje mi jakiegoś skrótu do zmiany trybów, żeby jednym czy dwoma klikami przejść z cinema na sport

3. Opóźnień w wyświetleniu sygnału z dekodera UPC (tylko w przypadku, gdy włączam zimny TV i od razu UPC - wówczas dźwięk i obraz potrafią wskoczyć dopiero po 5-10 sekundach, potem leci OK)

Więc jak widać tragedii nie ma :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po zachęcających testach, poleceniach tutaj i małym nadwyrężeniu budżetu wczoraj zakupiłem XE90 w 49".

No i mam niedosyt, bo zauważam problemy z płynnością obrazu. :(

 

Sygnał po HDMI z dekodera Horizon UPC, ustawienia MotionFlow na True cinema i Tryb kliszy na wysoki, czyli tak jak w wielu miejscach polecają do takiego żródła.

 

Akurat wczoraj trafił się mecz i było to niestety dość widoczne.

Mianowicie - przez większość czasu ruch jest idealnie płynny, jednak raz na 1-2 minuty na kilka sekund obraz zaczyna ciąć - raz mniej raz bardziej, ale jest to widoczne.

Najczęściej przy zmianie wyświetlanego obrazu - np. przejściach z murawy na trybunyy i odwrotnie czy przejściu ze zbliżenia na szerokiu plan czy odwotnie.

Wrażenie jest takie, jakby telewizor (procesor) nie dawał rady płynnie wyświetlić tych sytuacji...

 

Android 6.0, internet po WIFi, aktualizacje automatyczne wyłączone.

 

Czy ktoś to może zaobserwował u siebie albo wie czy coś na to można poradzić?

TV na szczęście kupiony przez internet, więc jest czas na zwrot, ale poza tym obraz mi się bardzo podoba i co ciekawe na np. Netflixie 4k tego nie zauważyłem, tylko na sygnale z dekodera po HDMI.

 

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Edytowane przez pinkibass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Planuje zakup telewizora i wybieram pomiędzy 55xe9005 i 55 xe9305. I też moje pytanie czy warto dodawać ponad 1000 złotych do xe93? Oglądamy filmy i sport później dojdzie PSP.

Czy jakieś problemy (matryca, podświetlenie itp) występują mniej więcej procentowo tak samo w xe90 i xe93 czy któryś jest dyzo mniej awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Używacie automatycznej kontroli podświetlenia podczas oglądania  filmów HD w tym TV ?? Zauważyłem że jest to fajna opcja filmy wyglądają naturalniej i podświetlenie agresywnie nie wali mi po oczach. Z ciekawości pytam, bo nie wiem czy z tym automatem nie tracę na jakości jeśli chodzi o oglądanie filmów w HD.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2017 o 22:03, yiabol napisał:

Czy ten model wspiera hdr na youtube? 

Nie wspiera, choć podobno ma ta funkcjonalność się pojawić. Nikt jednak nie wie kiedy... 

 

Dnia 28.09.2017 o 08:43, pinkibass napisał:

No więc po zachęcających testach, poleceniach tutaj i małym nadwyrężeniu budżetu wczoraj zakupiłem XE90 w 49".

No i mam niedosyt, bo zauważam problemy z płynnością obrazu. :(

 

Sygnał po HDMI z dekodera Horizon UPC, ustawienia MotionFlow na True cinema i Tryb kliszy na wysoki, czyli tak jak w wielu miejscach polecają do takiego żródła.

 

Akurat wczoraj trafił się mecz i było to niestety dość widoczne.

Mianowicie - przez większość czasu ruch jest idealnie płynny, jednak raz na 1-2 minuty na kilka sekund obraz zaczyna ciąć - raz mniej raz bardziej, ale jest to widoczne.

Najczęściej przy zmianie wyświetlanego obrazu - np. przejściach z murawy na trybunyy i odwrotnie czy przejściu ze zbliżenia na szerokiu plan czy odwotnie.

Wrażenie jest takie, jakby telewizor (procesor) nie dawał rady płynnie wyświetlić tych sytuacji...

 

Android 6.0, internet po WIFi, aktualizacje automatyczne wyłączone.

 

Czy ktoś to może zaobserwował u siebie albo wie czy coś na to można poradzić?

TV na szczęście kupiony przez internet, więc jest czas na zwrot, ale poza tym obraz mi się bardzo podoba i co ciekawe na np. Netflixie 4k tego nie zauważyłem, tylko na sygnale z dekodera po HDMI.

 

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Słaby odzew :(

Aczkolwiek już naprawiłem, więc napiszę gdyby ktoś szukał. 

 

Okazuje się, że dla sygnału UPC z Horizon zalecane wszędzie do sygnału 60p/60i ustawienia MotionFlow na TrueCinema i tryb kliszy na Wysoki powodowały takie właśnie chwilowe spadki płynności. Po ustawieniu wszystkiego na Wył mecze na np. Eleven czy nSport wyglądają doskonale i są całkowicie płynne. 

 

Z kolei jednak zauważyłem spore problemy z płynnością na YouTube, a konkretnie filmach w 50/60 klatkach.

Co w sumie dziwne,  bo to tak dość dobrze się wpasowuje w odświeżanie matrycy. Wszystkie pozostałe 25/30 klatkowe są super. 

Czyżby telewizor nie dawał rady? 

 

Edytowane przez pinkibass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie dziś same efekty specjalne:

I odrazu przestają przeszkadzać błędy w sofcie czy długie przełączanie kanałów :-)

Dwa tygodnie temu miałem wymienioną płytę główną z powodu luźnego gniazda kart CI+. To teraz będę miał chyba następną, zobaczymy jak Sony podejdzie to problemu.

Edytowane przez didisoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tv nie odtwarza dzwięku w niektorych filmach z dysku twardego. Czy jest to wina kodeków? Jezeli tak to mozna sciagnac jakies kodeki z internetu?

Czy pobrać aktualizacje 7.0 czy lepiej nie bo czytałem opinie ze srednio dziala android po tej akgualizacji. 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pablitos napisał:

Witam. Tv nie odtwarza dzwięku w niektorych filmach z dysku twardego. Czy jest to wina kodeków? Jezeli tak to mozna sciagnac jakies kodeki z internetu?

Czy pobrać aktualizacje 7.0 czy lepiej nie bo czytałem opinie ze srednio dziala android po tej akgualizacji. 

Dzięki za pomoc.

Aktualizacja androida nie pomoże najlepiej wyłącz aktualizację i nie włączaj.Zainstaluj inny player z aplikacji google play store  np KODI lub VLC .MX player nie ma kodeka do dzwieku dts.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.10.2017 o 17:10, didisoft napisał:

 

U mnie dziś same efekty specjalne:

I odrazu przestają przeszkadzać błędy w sofcie czy długie przełączanie kanałów :-)

Dwa tygodnie temu miałem wymienioną płytę główną z powodu luźnego gniazda kart CI+. To teraz będę miał chyba następną, zobaczymy jak Sony podejdzie to problemu.

U mnie komunikat moduł wlożono też wyskakuje co jakiś czas.Mam moduł aston i karta cyfry  przez spliter.To raczej nie jest wina lużnego portu cam tylko oprogramowania i wydaje mi się że u ciebie mogło być podobnie i niepotrzebnie grzebali w tv.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę przyznać że sklep zachował się w porządku i o nic nie pytając przyjął tv z powrotem i oddał pełną kwotę. Po zmianie na Samsunga z Tizenem oglądanie tv znowu mnie cieszy bo tak to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pablitos napisał:

Witam. Tv nie odtwarza dzwięku w niektorych filmach z dysku twardego. Czy jest to wina kodeków? Jezeli tak to mozna sciagnac jakies kodeki z internetu?

Czy pobrać aktualizacje 7.0 czy lepiej nie bo czytałem opinie ze srednio dziala android po tej akgualizacji. 

Dzięki za pomoc.

Nie pobierałbym aktualizacji. Żałuję, że to zrobiłem. Napewno zmieniłbym baterie na inne niż dostarczone przez producenta. Funkcja sterowania głosem żre energię. Myślałem, że mam problem ze softem, a tu pomogła wymiana baterii. Gdybym mógł wgrać jeszcze poprzedniego androida 6.0, to byłoby już bardzo fajnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam_84 napisał:

A ja muszę przyznać że sklep zachował się w porządku i o nic nie pytając przyjął tv z powrotem i oddał pełną kwotę. Po zmianie na Samsunga z Tizenem oglądanie tv znowu mnie cieszy bo tak to powinno działać.

Na jaki model Samsunga przesiadłeś się ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Leeonsjo napisał:

U mnie komunikat moduł wlożono też wyskakuje co jakiś czas.Mam moduł aston i karta cyfry  przez spliter.To raczej nie jest wina lużnego portu cam tylko oprogramowania i wydaje mi się że u ciebie mogło być podobnie i niepotrzebnie grzebali w tv.

U mnie winna jest karta. Po wymianie płyty głównej problem pozostał, choć samo gniazdo było dość luźne.

Wszystko działa jak małym kawałkiem gumy docisnę moduł w stronę ekranu, zero komunikatów o zakodowanym kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam_84 napisał:

65MU7002, przyznaję że czerń lepsza na Sony ale tylko to.

Napisz coś więcej o tych dwóch modelach, może się przyda innym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Leeonsjo napisał:

Aktualizacja androida nie pomoże najlepiej wyłącz aktualizację i nie włączaj.Zainstaluj inny player z aplikacji google play store  np KODI lub VLC .MX player nie ma kodeka do dzwieku dts.

Witam. Zainstalowałem Kodi. Świetny odtwarzacz, wszystko działa. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Napisz coś więcej o tych dwóch modelach, może się przyda innym :)

Chyba nie w tym temacie powinno się robić porównania TV innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, diana napisał:

Chyba nie w tym temacie powinno się robić porównania TV innych firm.

Jakich innych? Dyskusja tyczy się właśnie produktu Sony. Ktoś wybrał mu7 zamiast bohatera tematu czyli xe90. Warto wiedzieć dlaczego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co unosić, już wcześniej pisałem co mi się nie podoba w tv Sony i dlaczego postanowiłem skorzystać z mojego prawa odstąpienia od umowy.

Ale przypomnę, obraz super - tutaj nie mam zastrzeżeń bo w tej półce cenowej nie znalazłem lepszego. Za to obsługa, płynność działania a raczej jej brak, częste zadyszki, flagi czy nawet zawieszanie w tej klasie już nie mają prawa się zdarzyć.

Ponoć korzystam z tv inaczej niż 99% użytkowników bo mam czelność podłączać go pod ampli i oczekiwać że ten wypluje z siebie dźwięk 5.1. Nie mam specjalnych wymagań, starcza mi Dolby Digital czy DTS lecz niestety Sony i tego nie potrafi. Podobno aktualizacja systemu do 7.0 to zepsuła. No i tu zadałem sobie pytanie po co mi kino za 5 klocków skoro będę słuchał dźwięku w stereo albo w ogóle bo w kolumnach cisza. 

Polecam zobaczyć na Youtubie kanał karczma tv gdzie gość opisuje większość przypadłości tego nieszczęsnego systemu w nowych telewizorach bravia i mocno zastanowić się przed kupnem.

Na temat Samsunga nie będę się rozpisywał bo to nie temat do tego. Powiem tylko że Sony powinno się uczyć od najlepszych bo teraz co najwyżej może Tizenowi buty czyścić.

Pozdrawiam

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam całkowicie się z Tobą zgadzam. Sony może i ma lepszą czerń od samsunga ale to wszystko. Ja prze  2 miesiące szukałem tv / 75cali/ i długo wahałem się pomiędzy nim a panasem ex 780. Dopiero w ostatnim momencie poczytałem o serii mu.  Później miałem możliwość potestowania mu 7002 i sony.9005 /stały obok siebie./ Fakt faktem w sklepie ale zawsze. I soniacz w moim prywatnym zestawieniu pod kątem obrazu, no może nie przegrał ale był na identycznym poziomie.nawet przegrywał na białym tle - jakoś zamiast bieli był delikatny róż. Reszta kolorów ok.ale róznicy nie było. więc doszedłem do wniosku - na cholerę mam przepłacać prawie 4 tysiące jeżeli przy codziennym użytkowaniu nie widać różnicy dla przeciętnego użytkownika. Kupiłem samsunga um 8000 i jestem super zadowolony.Obraz świetny, wygląd też super.Tizen chodzi jak marzenie. Co więcej wymagać. Może jak podłączy się specjalistyczne urządzenia to wyłapią różnicę w jakimś aspekcie ale bez przesady w codziennym użytkowaniu nie jesteśmy w stanie tego wyłapać. przynajmniej przy tej klasie tv. Nie miałem możliwości pobawienia się panasem ale przynajmniej na forach nie widać wpisów / poza chyba jednym/ żeby w jakikolwiek sposób szwankował, więc też chyba jest lepszy od soniacza. Co mi z tego, że w testach wygrywa Sony / czerń, tylne podświetlenie/  jak będzie więcej czasu spędzał w naprawie niż w domu. Widać coraz mu bliżej do ubiegłorocznej serii samsunga ks 7000 pod kątem serwisu.;). Tylko, że  w tym roku samsung wyciągnął wnioski i  tegoroczna seria póki co chodzi bezawaryjnie, a to chyba jedna z głównych zalet/ poza ogólnie pojętym obrazem/. Tak więc cena do jakości / technicznej/ z tego co widać po wpisach raczej na minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...