Skocz do zawartości
Xisiek

4k i HDR w Polsacie? Need for speed

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym Netflix w głównej mierze to serwis do oglądania seriali. Filmy są, lecz nie po to ludzie wykupują abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paddington na BD zamówiony w zeszłym tygodniu celem porównania z materiałem puszczonym przez Polsat najpewniej, niezgodnie z deklaracja DHL, dotrze wczesniej niż podali, wiec rychło dokonam porównania. Bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolę obejrzeć jeden film z płyty, niż dziesięć z Netfixa. Taka jakość to nie dla mnie. O zawartości serwisu nie dyskutuję bo to inna kwestia.

 Netflix i Amazon to alternatywa dla kanałów filmowych w TV, HBO, canal+, itp a nie dla płyt BD.

Tak, że porównanie bez sensu.

 

Ps.

Niektórzy chwalą filmy FHD 5.1 z kodi.

To już hardcore dla mnie.

Ale szczerze mówiąc, to obejrzałem wczoraj film z płatnego VOD nc+ i to również jest hardcore.

Jak można kasować 15zl za wypożyczenie takiej gównianej jakości!

 

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

 Netflix i Amazon to alternatywa dla kanałów filmowych w TV, HBO, canal+, itp a nie dla płyt BD.

Tak, że porównanie bez sensu.

 

Ps.

Niektórzy chwalą filmy FHD 5.1 z kodi.

To już hardcore dla mnie.

Ale szczerze mówiąc, to obejrzałem wczoraj film z płatnego VOD nc+ i to również jest hardcore.

Jak można kasować 15zl za wypożyczenie takiej gównianej jakości!

 

 

 

 

 

Dobrze że jeszcze istnieją wypożyczalnie filmów BD na licencjach i na czasie z Nowościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Niektórzy chwalą filmy FHD 5.1 z kodi.

To już hardcore dla mnie.

Ale szczerze mówiąc, to obejrzałem wczoraj film z płatnego VOD nc+ i to również jest hardcore.

Jak można kasować 15zl za wypożyczenie takiej gównianej jakości!

 

 

 

 

 

A dlaczego nie, skoro jest klient? Osobiście znam takich, co płacą i za wersje sd :o

Z ciekawości: co oznacza "FHD 5.1 z kodi"?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Hi Definition z dźwiękiem Dolby Digital w systemie 5 głośników plus 1 subwoofer.
Co to jest "kodi" to musisz sam sobie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to "Full Hi Definition" mi chodziło. Dalej nie wiem ale już nie będę Cię męczył...;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, już dobrze;)...

Ale powiedz mi, dlaczego filmy „Full High-Definition” z dźwiękiem 5.1 są dla Ciebie "hardcore"? I czy tylko z "kodi" czy w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chodzi mu o to iz te filmy fhd z wtyczek kodi mają kiepski bitrate a ważą pewnie zaledwie 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Obejrzyj sobie coś z kodi na dużym TV, to zobaczysz o co chodzi.

FHD, to bardzo zacna rozdzielczość ale filmy na kodi są tak zmasakrowane kompresją, że da się je oglądać tylko na telefonie 5".

A są tacy co twierdzą, że są dobrej jakości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak rozmawiamy o czymś innym? Kodi to rodzaj odtwarzacza multimedialnego, tak? Więc co ma do jakości materiału?

@makakam: bitrate nie ma bezpośredniego związku z jakością - bywają np. wydania BD z bitratem ponad 30K, o gorszej jakości kompresji niż dobrze zmasterowane wydanie z bitrate np. 19K (podałem przykładowe liczby, proszę się nie czepiać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Dokładnie.

Obejrzyj sobie coś z kodi na dużym TV, to zobaczysz o co chodzi.

FHD, to bardzo zacna rozdzielczość ale filmy na kodi są tak zmasakrowane kompresją, że da się je oglądać tylko na telefonie 5".

A są tacy co twierdzą, że są dobrej jakości.

 

 

 

A co ma Kodi do jakości materiału?

Chyba, że masz zaszyty skrót myślowy KODI = materiał typu 2GB z netu 

:P.

Każdego włąściciela komputera trzeba posadzić za piractwo bo ma narzędzie do piracenia. Podobnie z każdym posiadaczem noża ...

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jaki wypadnie HDR i 4K w MI:Rogue Nation ;) Film kręcony ARRI ALEXA 65 i ALEXA XT, na Bluray wygląda świetnie. Dziś w Polsacie o 20.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się znaleźć odpowiednio dużo czasu by wziąć za rogi temat Paddingtona. Wydanie BD dojechało już jakiś czas temu (niestety w Polsce jest tylko dvd), no ale dzięki temu można powiedziec, że jest to oryginalny angielski miś - zamówione wydanie brytyjskie. 

Obraz bajka - dosłownie i w przenośni, wszak ten film to nic innego jak przeniesieni bajki autorstwa Michaela Bonda na ekran. Teraz do meritum - efektu HDR. Ewidentnie widać tutaj, że film rejestrowany był przy wykorzystaniu nowych kamer kryjących szeroki zakres dynamiki - korzystano z produktów Arri (flagowego Alexa studio i XT, wspartych "słodką" optyka Cook'a oraz oświetleniem sygnowanym również Arri).  Pomimo użycia takiego sprzętu aby dać namiastkę szerokiego zakresu i wepchnąć go w SDR trzeba trochę wysiłku włożyć (wiele filmów jest kręconych  sprzętem  Arri a efekt jednak inny) to sądzę znakomicie udalo się studiu, które odpowiadało za post produkcję Company3 - czapka z głów za to co finalnie wyszło - myślę, że działali w pełni świadomie, umieszczając tyle magii "HDRowego światła" w tej produkcji.

Efekt wspaniały, wieczorne ujęcia albo ujęcia w pomieszczeniach są wprost wybitne, feeria barw,  ich głębia, rozpiętość, wręcz swoisty przepych koloru jest po prostu urzekający - słowem bajkowość pełną gębą :)  

"Wydanie" telewizyjne jeśli chodzi o zakres i obróbkę światła mocno podobne, widać nieco "gorsze" kolory ale to do wychwycenia tylko w bezpośrednim porównaniu, niektórych scen. Wydanie na BD jest naprawdę max. jeśli chodzi o jakość, bitrate niemal cały czas trzyma poziom 37-38Mbit/s (genialnie musi wyglądać na 100 + calach i konkretnym projektorze)

Konkludując bomba dla fanów bajkowego koloru, zabawy światłem oraz scen o szerokim zakresie tonalnym.

Bajkę testowałem na VA z dynamiką do 4 000 - 50 000:1, jak znajdę czas to wrzucę jeszcze na Eizo 1 000:1.

 

PS. Z ciekawości zamówiłem też Smerfy 2, bo po tym co zobaczyłem w tv żadnej HDRowej zabawy światłem tam nie dostrzegłem, choć ta bajka ma wydanie 4k uhd z HDR'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma ochotę  dobry sygnał to Last Vegas, który obecnie leci na Polsacie HD ma w sobie sporo HDRowego uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu można zobaczyć trochę magii HDR schowanej w SDR na Polsacie. 

PS. Jaram się jak dzieciak, ale to jak Arri z optyka Cook'a zbiera światło w tej produkcji jest po prostu jak wspaniale kremowe ciasteczko, mniam :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że już chyba za dużo widziałem (szczególnie po wizycie na AVS w weekend ;)) żeby się jarać magią HDR na Polsacie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Każdego włąściciela [spowolniony kciuk czy wątły mściciel i posiadacz TV ?] komputera trzeba posadzić za piractwo bo ma narzędzie do piracenia."

Pójdę jeszcze dalej: oraz z ANDROID TV z KODI bo to znakomita okazja dla streamingu nowości filmowych. Streaming odbywa się w systemie torrent.

Wtyczka video TV rozwiązuj problem. Karalności nie ma bo TV nic nie wysyła. I o to dziś pytają głównie "kowalscy" w sklepie na ubogiej prowincji.

POLSAT z 4K; nie widz żadnych problemów. Mają własną fabrykę tunerów SAT na Targówku Przemysłowym w Warszawie i gwarantowaną współpracę z ADB (EVO BOX).

 

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...