Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS7101 (55PUS7181) Test - Android TV 4K z Ambilight!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem to się podzielę moimi odczuciami 

na gorąco.

Tomorrowland in 4k 7-11 minuta z Ambilightem rozwala system. Głośniki jak na TV jestem w ciężkim szoku, że to tak daje. Jak jutro zapnę jeszcze po optyku kino H/K z Jbl-ami to będzie rzeźnia. Do koncertów będzie malina.

Oglądałem HERO5+Karma a żona do mnie, że ten TV daje trójwymiarowy obraz.

Jestem zadowolony i to się liczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Raschey napisał:

Kupiłem to się podzielę moimi odczuciami 

na gorąco.

Tomorrowland in 4k 7-11 minuta z Ambilightem rozwala system. Głośniki jak na TV jestem w ciężkim szoku, że to tak daje. Jak jutro zapnę jeszcze po optyku kino H/K z Jbl-ami to będzie rzeźnia. Do koncertów będzie malina.

Oglądałem HERO5+Karma a żona do mnie, że ten TV daje trójwymiarowy obraz.

Jestem zadowolony i to się liczy. 

Recenzja po prostu czysty Kiki style :D

Ale fajnie, że Ci się podoba.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 Seconds To Mars - Hurricane :-)))

Xisiek tylko mnie święconą wodą nie potraktuj ;-) 

Obraz prawie jak w Kuro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S Kuro, to jo rusoł lubia źryć. :P Kto zna tv bez mankamentów, niech go zaprezentuje. Czepiacie się jak rzep... Dość dyktatury kobiet ! :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no ale mam zagwostkę. Z jednej strony Gmeru pisze, że dla normalnego człowieka się nada.
Nie wiem już  sam. Nie jestem purystą obrazu więc dobra jakość mi wystarczy. Funkcjonalność Androida powoduje, że nie biorę nic innego pod uwagę jako system w TV (nie chce też kolejnego urządzenia w postaci dongla z androidem do np. Panasa bo to mija się z celem). Wiem, że jest Sony KD-55XD9305 ale kosztuje 2k więcej a dla mnie już wydawanie 4,4k na TV jest przegięciem.
Pojadę, zobaczę i zdecyduję
Oglądałem i na tyle co można zobaczyć w sklepie to mogę powiedzieć że nic się nie da stwierdzić. No może tyle, że telewizor działa.


Miałem 49pus7181 przez 3 dni. Przegrał z moim 8-mio letnim Sony 40w5500 przede wszystkim czernią (w Philipsie jej nie uświadczyłem) i dużym cloudingiem, choć stary sony ma go również trochę w narożnikach. Ja już wiem, że dla mnie IPS to porażka. Kupię w okolicy sierpnia zapewne (jak ceny spadną) nowy xe93 z matrycą VA jak będzie na podobnym poziomie jakościowym jak jego poprzednik. Moją "przygodę" opisałem na innym forum w opiniach o tym tv. Ja go nie polecę nikomu do wieczornego oglądania filmów szczególnie jak widoczne są poziome czarne (w tym Philipsie szare) pasy u dołu i góry ekranu.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Raschey napisał:

Obraz prawie jak w Kuro :D

Heheheheh, dobre, dobre :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuro 5090H. PIONEER. Tylko 9-ta seria.:

To legenda,  Wad bardzo wiele. Wypalanie matryc gazowych mimo systemu  "Orbit", Orbit system bardzo pogarsza jakość video. Całkowity brak niwelowana braku płynności juddera dla treści 24 fps.. Odświeżanie natywne matrycy tylko do 96 Hz.. Brak reprodukcji na niskich poziomach czerni ...Bardzo wiele LED TV deklasuje w 2017 ekran PDP z 2010 roku. PIONEER KURO zamkną produkcję bo PDP nie miało żadnych perspektyw już 10 lat temu. W roku 2008. Dotyczy tylko serii ostatniej "9". Reszta do 8-semki to gnioty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z IPS ten LG był fajny, miał metalową obudowę, 100hz matrycę z regulacją de-judder i de blur oraz miał kilkanaście stref wygaszania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2017 o 13:55, JarekWML napisał:

(...) ale twoje opinie osiągnęły u mnie kompletnie odwrotny efekt, bo z Samsunga KS7000 obecnie interesuję się Sonym XD85

Dla mnie zamiast tego ks7000 to możesz sobie nawet i 40sto letniego Rubina kupic ;):D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubin na zimę jak znalazł, potrafił dać dużo ciepła, zwłaszcza jak się rozpalił. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przydała by się z jedna fotka przedstawiająca jakość czerni na tym TV.

2. Co do przedstawienia plynności ruchu seria fotek to za mało.

Może przydała by się lepsza metoda obrazująca upłynniacz..

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ivymike10mt napisał:

1. Przydała by się z jedna fotka przedstawiająca jakość czerni na tym TV.

2. Co do przedstawienia plynności ruchu seria fotek to za mało.

Ad.1 Jesteśmy na profesjonalny portal, tu się poziom czerni mierzy dedykowanym do tego celu sprzętem a nie ocenia ze zdjęcia - choć jest takie forum gdzie "zawodowcy" tak robią, na oko :D

Ad.2 Nie czytasz tekstu i pochyliles się tylko nad zdjęciami a  Maciej wyraźnie opisał w tescie jak (nie) działa ten uplynniacz. Polecam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Xisiek napisał:

Ad.1 Jesteśmy na profesjonalny portal, tu się poziom czerni mierzy dedykowanym do tego celu sprzętem a nie ocenia ze zdjęcia - choć jest takie forum gdzie "zawodowcy" tak robią, na oko :D

Ad.2 Nie czytasz tekstu i pochyliles się tylko nad zdjęciami a  Maciej wyraźnie opisał w tescie jak (nie) działa ten uplynniacz. Polecam sprawdzić.

Powiedzieć to nie pokazać.

Co do upłynniacza.. Nawet kilkusekundowy filmik potrafi zastąpic  tysiąc słów.

Jest takie forum "hdtvpolska" (i oczywiście nie tylko) na których to czerń była fotografowana. Co w przypadku matryc IPS uważam za dobry pomysł.

Ale zakładam, że Ty jesteś takim ekspertem, że wiesz jaka jest równomierność czerni z równomierności bieli xD.

A tak już na marginesie.. To ogólnie chciałbym Ci Xisiek pogratulować..:) pozionu zachamienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ivymike10mt napisał:

Jest takie forum "hdtvpolska" (i oczywiście nie tylko) na których to czerń była fotografowana. Co w przypadku matryc IPS uważam za dobry pomysł.

Poniżej jest trochę zebranych fotek czerni z poniższego portalu :

https://tweakers.net/categorie/621/televisies/reviews/


http://www.audiostereo.pl/jaki-tv-smart-40_130182.html#entry3973669

http://www.audiostereo.pl/telewizory-typy-i-antytypy_114616.html/page__st__190#entry4006690
 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2017 o 14:00, ivymike10mt napisał:

Jest takie forum "hdtvpolska" (i oczywiście nie tylko) na których to czerń była fotografowana.

Chyba fora Ci się mylą. Ale do rzeczy, wytłumacz - chętnie się dowiem - może masz racje :D

1) jaki jest sens fotografowania czegoś co można zmanipulowac swiadomie/nieświadomie ustawienia przysłony, czasu, czułości , niedoskonałościami matrycy aparatu?

2) jaki sądzisz jak wyjdzie zdjęcie tablicy ANSI 4x4 przy powiedzmy czerni 0,13 0,10 0,045 0,038 0,026 0,022 ?

3) czy sądzisz że wszyscy mają idealnie ustawiony ekran by poprawnie jasność/ciemność czerni na zdjęciu zidentyfikować ?

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na linku do niemieckiej strony (powyżej) który zamieścił mmpeg-4 (dzięki). Została sfotografowana czerń PUS7101.

Jak dla mnie, w zdjęciach tego typu nie chodzi o uchwycenie rzeczywistej czerni 1:1.

Głównym celem takiego zdjęcia jest pobieżne przedstawienie.. clouding oraz leaks, silvering itp. zjawisk. A nie tego jaka to dokładnie jest czerń.

Resztę można uzupełnić podaniem czerni ogólnej np. po kalibracji.

Jeżeli matryca posiada powiedzmy małe prześwietlenie, np. w narożniku, czy małą chmurkę, to pół biedy.

Ale gdy wyciek światła występuje już w kilku obszarach, albo na większych powierzchniach (podobnie jak ma to miejsce na PUS7101).

Wtenczas szanse na dorwanie tego modelu z przyzwoitą czernią maleją "proporcjonalnie" do ilości poratli, które przedstawiają owe zjawisko :D

Załóżmy że nawet tylko jeden testowany wyświetlacz posiadał "wyciek", gdy na innych go nie było. To także świadczy.. chociażby o kiepskiej kontroli jakości.

Strzelenie 2-3 fotek czerni jest bardzo i było bardzo popularne w środowisku monitorów komputerowych. I robiły je liczące się portale np. tj. Prad.de.

Tak na marginesie. W przeszłości sam posiadałem monitory w których powielony był bardzo podobny efekt bleeding.

Efekt ten był bardzo podobny właśnie do tego przedstawianego na portalu.

A w sklepie to też bardzo ciężko dostrzec detale, co gorsza dużo ludzi dzisiaj zamawia sprzęt poprzez internet. Co tylko utrudnia sprawę.

No i później jest rozczarowanie, którego można by łatwo uniknąć, chociaż by uzbrajając się w wiedzę.

Wracając do philipsa to widać tam nie mały bleeding. Przyznam że gdybym miał ten telewizor kupić po ujrzeniu tych zdjęć, to pewnie bym go odrzucił.

Ale gdybym natomiast nie stawiał na jakość obrazu, w tym czerni, tylko bajerów i rozmiaru, to bym już wiedział, że przed inwestycją muszę się grubiej przyjrzeć.

np. tutaj zostało uchwycone srebrzenie IPS : https://hdtvpolska.com/philips-pus6561-test-uhd-4k-120hz-android-tv/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co napisałeś, z częścią nawet się zgadzam. Nie odpowiedziałeś jednak przy okazji na żadne z moich pytań, gdybyś więc był tak uprzejmy i odpowiedział :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Lekkie prześwietlenie i uwypuklenia (czyli w sumie wadę) można wykorzystać na korzyść ogółu. A potencjalne manipulacje odbiorcy? łatwo zdementować, oceniając różne źródła i nabyte doświadczenia. Na fotografie tego typu przymykamy oczy, bo chyba każdy wie że, sprzęt którym są robione zdjęcia, jest jednak daleki ideału..?

ad.2 Uprzedzam że, nie zajmuje się profesjonalną fotografią, ale spodziewał bym się, że będą one prześwietlone.. wg. Ciebie jakie?

ad.3 Nie. I ogólnie uważam że, nie ma jednego słusznego ust. poziomu jasności. Jest zbyt wiele czynników tj. jedni lubią lokalne wygaszanie, inni wyłączaja, różne warunki otoczenia, różny wzrok, potrzeby itd..

 

 

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały temat w linku poniżej jest śmieszny, a czytanie przeplatane po każdym zdaniu obrazkiem mnie śmieszy, ale widać nawet przy sporym oświetleniu matrycę Philipsa (TPV) w pełnej okazałości. Clouding, super czerń oraz piękny 'równomierny' szary w pełnej krasie.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/131290-niektorzy-myla-pojecia-twierdzac-ze-odbieraja-jakosc-natywna-4k-na-telewizorach-fullhd.html

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2017 o 23:20, ivymike10mt napisał:

ad.1 Lekkie prześwietlenie i uwypuklenia (czyli w sumie wadę) można wykorzystać na korzyść ogółu. A potencjalne manipulacje odbiorcy? łatwo zdementować, oceniając różne źródła i nabyte doświadczenia. Na fotografie tego typu przymykamy oczy, bo chyba każdy wie że, sprzęt którym są robione zdjęcia, jest jednak daleki ideału..?

ad.2 Uprzedzam że, nie zajmuje się profesjonalną fotografią, ale spodziewał bym się, że będą one prześwietlone.. wg. Ciebie jakie?

ad.3 Nie. I ogólnie uważam że, nie ma jednego słusznego ust. poziomu jasności. Jest zbyt wiele czynników tj. jedni lubią lokalne wygaszanie, inni wyłączaja, różne warunki otoczenia, różny wzrok, potrzeby itd..

 

 

Robienie zdjęć tv celem dokładnej oceny jego zalet i wad jest niedoskonałe od samego początku (czyli zrobienia zdjęcia) aż po jej koniec czyli oglądanie zdjęcia na własnym ekranie/monitorze.  Wlasnie, ze względu na to o czym pisałem wyzej w tych 3 punktach. Nie da się aparatem skutecznie oddać różnic między lezacymi obok siebie poziomami czerni na tablicy ANSI wskazanymi wyżej, będą identyczne (aparat rejestruje cirka. 8 ev w dobrej jakosci).Dlatego autor testów używa  spektrofotometru i kolorometru, który kosztuje "nieco" więcej niż klasowa pełna klatka, by konkretnie wskazac/pomierzyć dany panel.

Nie obraz się ale w ostatnim punkcie wykazałeś, że nie bardzo wiesz o co w ogóle chodzi. Jeżeli ekran świeci max. biel na 80cd/m2 to czerń słaba wyjdzie na nim ciemniejsza niż była w rzeczywistości i ktoś pomyśli - o niezły tv, jeśli ktoś ma 140cd/m2 to wyjdzie jasniejsza i ktoś powie, ale cienko - choć w obu przypadkach oglądają to samo zdjęcie!!!! Teraz jeszcze jeden przykład -a co w sytuacji gdy panel "oddaje" czern 0,03 a monitor czytelnika "oddaje" 0,12 - taki poziom ma masa monitorów na IPS, - on nie zobaczy 0,03 tylko to na co pozwoli mu jego monitor czyli 4 raz gorsza czerń i na tej podstawie odrzuci ten tv bo ma słabą czern, podczas kiedy ta czerń faktycznie jest zupełnie inna i bardzo dobra.

PS. Coś jeszcze później podlinkuje aby było bardzo kompleksowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany tym telewizorem lub ewentualnie 65PUS6521
Nawet bardziej odpowiada mi ten drugi bo ma matryce VA a daję to lepszą czerń. 
Będę oglądał głównie filmy wieczorami w jakości HD & 4K z Netflix oraz NAS.

Zastanawiam się też nad SAMSUNG KS8000 (przedtem S7000 wchodził w grę, ale jak się naczytałem o problemach z nim to zrezygnowałem...) 
Co byście wybrali na moim miejscu? 

Edytowane przez cps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎06‎.‎02‎.‎2017 o 19:02, Xisiek napisał:

Robienie zdjęć tv celem dokładnej oceny jego zalet i wad jest niedoskonałe od samego początku (czyli zrobienia zdjęcia) aż po jej koniec czyli oglądanie zdjęcia na własnym ekranie/monitorze.  Wlasnie, ze względu na to o czym pisałem wyzej w tych 3 punktach. Nie da się aparatem skutecznie oddać różnic między lezacymi obok siebie poziomami czerni na tablicy ANSI wskazanymi wyżej, będą identyczne (aparat rejestruje cirka. 8 ev w dobrej jakosci).Dlatego autor testów używa  spektrofotometru i kolorometru, który kosztuje "nieco" więcej niż klasowa pełna klatka, by konkretnie wskazac/pomierzyć dany panel.

Nie obraz się ale w ostatnim punkcie wykazałeś, że nie bardzo wiesz o co w ogóle chodzi. Jeżeli ekran świeci max. biel na 80cd/m2 to czerń słaba wyjdzie na nim ciemniejsza niż była w rzeczywistości i ktoś pomyśli - o niezły tv, jeśli ktoś ma 140cd/m2 to wyjdzie jasniejsza i ktoś powie, ale cienko - choć w obu przypadkach oglądają to samo zdjęcie!!!! Teraz jeszcze jeden przykład -a co w sytuacji gdy panel "oddaje" czern 0,03 a monitor czytelnika "oddaje" 0,12 - taki poziom ma masa monitorów na IPS, - on nie zobaczy 0,03 tylko to na co pozwoli mu jego monitor czyli 4 raz gorsza czerń i na tej podstawie odrzuci ten tv bo ma słabą czern, podczas kiedy ta czerń faktycznie jest zupełnie inna i bardzo dobra.

PS. Coś jeszcze później podlinkuje aby było bardzo kompleksowo :)

 

Ogólnie się zgadzam. I uważam iż dobrze to ująłeś.

Ale..

Szkopuł w tym że, gdy z góry się zaznaczy, że zdjęcie celowo zostało prześwietlone. W celach tj. wspominałem.

Można przedstawiać pewne wady matryc. Wtenczas wyświetlenie ich na matrycach nawet ze słabą czernią IPS czy dobrą OLED nie powinno stanowić żadnego problemu.

Dnia ‎07‎.‎02‎.‎2017 o 11:41, cps86 napisał:

Witam

Jestem zainteresowany tym telewizorem lub ewentualnie 65PUS6521
Nawet bardziej odpowiada mi ten drugi bo ma matryce VA a daję to lepszą czerń. 
Będę oglądał głównie filmy wieczorami w jakości HD & 4K z Netflix oraz NAS.

Zastanawiam się też nad SAMSUNG KS8000 (przedtem S7000 wchodził w grę, ale jak się naczytałem o problemach z nim to zrezygnowałem...) 
Co byście wybrali na moim miejscu? 

W cenie 65PUS6521 można już dostać np. KD-55XD9305 - ładnie potaniały. Oraz kilka równie niezłych modeli Panasonika DX7xx.

Zadaj sobie pytanie, czy warto "pakować" się w bajery i rozmiar, kosztem całej reszty. Jakości obrazu, oraz solidności wykonania.

Ale jeżeli lubisz Samsunga (za promocje.. i problemy..) to KS8000 wydaję się najmniejszym złem. Ale uważaj bo Samsung robił straszne joint'y w 2016r.

Edytowane przez ivymike10mt
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ivymike10mt napisał:

Skopuł w tym że, gdy z góry się zaznaczy, że zdjęcie celowo zostało prześwietlone. W celach tj. wspominałem.Można przedstawiać pewne wady matryc. Wtenczas wyświetlenie ich na matrycach nawet ze słabą czernią IPS czy dobrą OLED nie powinno stanowić żadnego problemu.

Nie można zrobić tak jak chcesz, bo efekty są nieporównywalne. Masz to u góry dokładnie przeze mnie opisane. 

O tutaj obiecane ważne linki z wiedzą(dla wszystkich):

https://hdtvpolska.com/jak-zrobic-zdjecie-obrazu-na-telewizorze-porta/

https://hdtvpolska.com/aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testac/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ivymike10mt napisał:

W cenie 65PUS6521 można już dostać np. KD-55XD9305 - ładnie potaniały. Oraz kilka równie niezłych modeli Panasonika DX7xx.

Zadaj sobie pytanie, czy warto "pakować" się w bajery i rozmiar, kosztem całej reszty. Jakości obrazu, oraz solidności wykonania.

Ale jeżeli lubisz Samsunga (za promocje.. i problemy..) to KS8000 wydaję się najmniejszym złem. Ale uważaj bo Samsung robił straszne joint'y w 2016r.

Hej

Dzięki za odpowiedź.  Naczytałem się również o samsungach KS8000 i zadecydowałem że nie wezmę samsunga. Nie chcę płacić 8 czy 9k i ryzykować 10 dead pixelami i odklejającą się obudową... 

KD-55XD9305 jest fajny, tylko że ja szukam czegoś większego np 65'. Zadziwiająca jest różnica w cenie pomiędzy tymi 2 modelami...
Najniższe ceny z ceneo:
KD-55XD9305: 6358 zł
KD-65XD9305: 10940 zł 

Różnica: 4582 zł ! WTF? 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o modelu PUS6521, pamiętajcie że to model na matrycy VA. Czy to pozwala mu wskoczyć do grupy "akceptowalnych"? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...