Skocz do zawartości
Maciej Koper

DLP 4K nowa technologia TI w projektorze BenQ W11000

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co, dostajemy projektor 4Ki ?

 

:)

 

Patrząc na zamieszczone sample obraz z tego DLP w porównaniu do natywnej matrycy 4K jest ... w kropki albo kwadraciki jak kto woli.

 

Ile ten projektor ma kosztować?

Na tą chwile niewiele wiadomo. Jak jest jakośc optyki, jakie tryby obsługuje, jakie ma złącza, jaki HDR wspiera, jak wygląda pokrycie kolorów, jak jest przed i po kalibracji, równomierność, jasność, kontrast ...

 

Czyli nic nie wiemy.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, ze wiele osób przeczyta z chęcią pełny test tego projektora. PS. Dobrze widziałem wagę - cirka 15kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta:

key features

  • 4K UHD with Razor-Sharp True 8.3 Million Pixel Detail - TO SIE NAZYWA MARKETINGOWA PRAWDA :)
  • Distinct Clarity Without Artifacts from Panel Misalignment
  • THX Certification for Guaranteed Superb Cinematic Performance
  • Rec. 709 HDTV Standard for Finest Cinematic Color
  • Ultra High Contrast Performance
  • H/V Lens Shift & Big Zoom Lens for Installation Flexibility

 

Znowu udowadnianie, że technologia DLP jest najlepsza na świecie: http://www.benq.com/product/projector/w11000/features/

 

Specyfikacja: http://www.benq.com/product/projector/w11000/specifications/

 

Jasnośc znakomita, kontrast bardzo słaby.

 

Nic nt. funkcjonalności UHD.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp

Wyluzuj. Pomysl o  swietach, nartach albo windsurfingu.  

Zalaczanych fotek lepiej nie ogladac bez zaaplikowania sobie aviomarinu, lub szklanki czegos mocniejszego w celu przeprogramowania stanu umyslu,czy inaczej   przesuniecia dostepnych resource'ow z osrodka sluzacego  krytycznej ocenie, w strone  bezkrytycznego entuzjazmu. W przeciwnym wypadku  grozi to mdlosciami, lub nieodwracalna incepcja watpliwosci,  

Moja rada jest taka. Kup sobie telewizor z HDR, zobacz "o co biega",a projektorem nawet soibie nie zawracaj glowy w tej chwili.

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie odczuwam potrzeby posiadania TV 4K gdzie obraz musialbym ogladac z 1.5 m. I za rok plakac, ze moj wspanialy OLED czegos nie umie, ze jest za ciemny do HDR i ze nie mam na nim co ogladac. W gry nie gram, seriale mnie nie interesują. Z satelity zero tresci. Na BD UHD moze z piec ciekawych pozycji, wetosciową reszte mam na BD. Aaaa ... na koniec ... 65" to za mały obraz.

 

Po co ... sie wiec zapytuję?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Na BD UHD moze z piec ciekawych pozycji, wetosciową reszte mam na BD. 

Jak nie mniej... A korzystając z okazji, osobiście odnosze wrażenie jakby nikomu szczególnie obecnie nie zależało na promowaniu nowego formatu jeśli chodzi o płyty 4K i playery

PS. ZD9 jest tez w wersji 75cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Aktualnie nie odczuwam potrzeby posiadania TV 4K gdzie obraz musialbym ogladac z 1.5 m. I za rok plakac, ze moj wspanialy OLED czegos nie umie, ze jest za ciemny do HDR i ze nie mam na nim co ogladac. W gry nie gram, seriale mnie nie interesują. Z satelity zero tresci. Na BD UHD moze z piec ciekawych pozycji, wetosciową reszte mam na BD. Aaaa ... na koniec ... 65" to za mały obraz.

Po co ... sie wiec zapytuję?

Zeby przestac fanzolic.

Co do reszty sie zgadzam, poza technikaliami, ale o tym w innym watku,

W tym temacie kazdy bladzi, wlacznie ze mna, Trzeba troche poobcowac z materia, zeby zrozumiec ze wszystko w co wierzyles mozna teraz wywrocic do gory nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znacy fanzolić?

 

To w co wierzyłem ... tego już  nie ma. Teraz jest HDR, marketing i robienie wody z mózgu. Po raz kolejny. Wielu się daje złapać, wystarczy tu poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który, bo niby są trzy ;) .

Do HDR potrzeba bardzo dobrego telewizora. HDRu za trzy tysie nie opędzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który, bo niby są trzy  .
Do HDR potrzeba bardzo dobrego telewizora. HDRu za trzy tysie nie opędzisz.

HDR jest tylko jeden. Co najwyzej sa rozne formy jego dostarczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Benq ma na stronach również model X12000, wynika że natywne UHD, chociaż o wsparciu dla HDR czy REC.2020 ani słowem się nie zająknęli.
Ktoś coś więcej wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...