Skocz do zawartości
pmcomp

Czy format BD UHD został już zlamany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

patrzę na ten post i jego zawartość:

I się zastanawiam i zapytuję, czy BD UHD został już złamany czy jest to jakiś stream UHD z dołozonymi ścieżkami?

Info kieruje do strony pirackiej.

 

Pozdro

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tos sie o obudzil ;) Takie rzeczy sa dostepne od dawna.
Krotka wersja: BDUHD NIE zostal zlamany.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę 4K to nie wiem i pytam.

To skąd takie materiały są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdfury.

Tak czy siak UHD Blu-ray nie został złamany i nie zanosi się na to aby szybko się to zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, binary napisał:

Tos sie o obudzil ;) Takie rzeczy sa dostepne od dawna.
Krotka wersja: BDUHD NIE zostal zlamany.

Dokładnie.

Zeus-n-Duke, TrollUHD, HDLeader...w 2160p...

Masa tego śmiga po necie ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Newren napisał:

 

 

Czyli co, źródłem są streamy np. z netflixa? Tam przecież nie ma tak nowych pozycji. Ten materiał musi wyciekać z miejsc przedprodukcyjnych.

Albo sa to skalowane fejki.

 

BTW była kiedyś taka inicjatywa biznesowa, nie pamiętam jak się to nazywało. Klient dotsawał specjalne pudełko do domu za ok. 30 tys USD. Do tego płacił ok. 500 USD za nowość w dniu premiery światowej i oglądał przy butelce Don Perignon w swoim własnym fotelu.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

Czyli co, źródłem są streamy np. z netflixa? Tam przecież nie ma tak nowych pozycji. Ten materiał musi wyciekać z miejsc przedprodukcyjnych.

Albo sa to skalowane fejki.

 

BTW była kiedyś taka inicjatywa biznesowa, nie pamiętam jak się to nazywało. Klient dotsawał specjalne pudełko do domu za ok. 30 tys USD. Do tego płacił ok. 500 USD za nowość w dniu premiery światowej i oglądał przy butelce Don Perignon w swoim własnym fotelu.

Pozdro

"Description
UHD is here! Players and Discs have started to hit the market and I managed to get a few. Feb 10th I'll definitely have more, but until then I'll be uploading the ones I have that I've captured.

This cap was done by running the HDMI 2.0 though an HDCP 2.2 stripper connected to a DeckLink 4K Extreme 12G that writes the lossless capture to a raid 0 of two 2TB SSDs. I then take that raw cap and extract the audio turning it into AAC, The video is cropped and encoded with x265 it keeps full chroma, rec2020, and 10bit all to stunning result. Enjoy!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na torrentach dużo plików UHD.

Zapytane: Jakby ktoś tam z listy znalazł wartościowy jakościowo plik UHD to dajcie znać. Liczę na 480 BG. Mniej to lipa.

Widzę teraz na torrentach UHD pliki na pendrive typu 16 GB. Najlepsza jest gwiazda pani Mia Milkova 4k. SUPER UHD. Polecam.   

@newren: pisz w naszym języku ... PLEASE !

Edytowane przez 2015
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Newren napisał:

"Description
UHD is here! Players and Discs have started to hit the market and I managed to get a few. Feb 10th I'll definitely have more, but until then I'll be uploading the ones I have that I've captured.

This cap was done by running the HDMI 2.0 though an HDCP 2.2 stripper connected to a DeckLink 4K Extreme 12G that writes the lossless capture to a raid 0 of two 2TB SSDs. I then take that raw cap and extract the audio turning it into AAC, The video is cropped and encoded with x265 it keeps full chroma, rec2020, and 10bit all to stunning result. Enjoy!"

Brzmi, jakby zachowane zostały wszelkie dane video z oryginalnego dysku UHD. Ciekawe...

Czy ktoś może potwierdzić, że taki materiał wyświetli się na tv UHD HDR z bardzo podobną jakością jak z płyty?

Pomijam oczywiste, drobne różnice wynikające z kodowania. Zakładam również, że kodowanie zostało zrobione profesjonalnie i przy objętości pliku porównywalnej do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym linku jest nieco więcej

http://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/2293498-uhd-blu-ray-disc-bdxl-drive-test-request-10.html#post42094321

Niestety po Angielsku.

28 minut temu, 2015 napisał:

Na torrentach dużo plików UHD.

Zapytane: Jakby ktoś tam z listy znalazł wartościowy jakościowo plik UHD to dajcie znać. Liczę na 480 BG. Mniej to lipa.

Widzę teraz na torrentach UHD pliki na pendrive typu 16 GB. Najlepsza jest gwiazda pani Mia Milkova 4k. SUPER UHD. Polecam.   

@newren: pisz w naszym języku ... PLEASE !

480 GB?

Chodzi o wielkość pliku?

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Brzmi, jakby zachowane zostały wszelkie dane video z oryginalnego dysku UHD. Ciekawe...

Czy ktoś może potwierdzić, że taki materiał wyświetli się na tv UHD HDR z bardzo podobną jakością jak z płyty?

Pomijam oczywiste, drobne różnice wynikające z kodowania. Zakładam również, że kodowanie zostało zrobione profesjonalnie i przy objętości pliku porównywalnej do oryginału.

A kto mowil cokolwiek o  HDR?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w 2006 roku jaraliśmy sie TSami nagrywanymi z amerykańskiej SATki w 1080i. To była jazda. Potem na jesieni wyszedł BD, a potem go złamano i było pozamiatane.

I teraz będzie tak samo. Co jeden człowiek zabezpieczył drugi rozbezpieczy. ZAWSZE tak było w historii. Łącznie z HDR i innymi bajerami.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, pmcomp napisał:

Pamiętam jak w 2006 roku jaraliśmy sie TSami nagrywanymi z amerykańskiej SATki w 1080i. To była jazda. Potem na jesieni wyszedł BD, a potem go złamano i było pozamiatane.

I teraz będzie tak samo. Co jeden człowiek zabezpieczył drugi rozbezpieczy. ZAWSZE tak było w historii. Łącznie z HDR i innymi bajerami.

Jeśli chodzi o złamanie HD DVD i BD to wszystko zaczęło się od oficjalnych playerów komputerowych. Póki co takiego zagrożenia nie ma. AACS 2.0 ma się świetnie więc na kopie 1:1 i HDR'a z UHD BD sobie jeszcze poczekacie ;)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

Widze, ze sie nakreciles.

Co powiesz na 65G6V (Signature) open boxa z gwara za 5k euro? 

OLED65G6V

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę jak Kowalski ściąga sobie  taki plik, który zajmuje  np. 85gb ( Batman &Superman )aby sobie obejrzeć film w UHD.. ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętni zasysający Kowalscy,ściągają DivX-y lub max 720p i nawet BD 1:1 czy BD Remuxa na oczy nie widzieli,a co dopiero 4K...;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klubach Go Go ściągają majtki, takie ściąganie to ja rozumiem. To jest dopiero prawdziwe 4K i 3D. :lol:

P.S.

Zaczynam lubić 2015. :)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, binary napisał:

pmcomp

Widze, ze sie nakreciles.

Co powiesz na 65G6V (Signature) open boxa z gwara za 5k euro? 

OLED65G6V

 

Moje nakręcenie powoduje właśnie wydawanie grubej kasy na ... sprzęt audio. Opisuję to na blogu. W tej chwili mój budget na nowy DAC to ok. 6000 EUR. Wydatki na audio są duzo większe niz na jakikolwiek TV 4K do 75".

Ciągle czekam na projektor 4K i moje zdanie w tym temacie się nie zmieniło. Po co mam kupować TV 4K jak na TV ostatnio nic nie oglądam? Nawet jak kupię Z9 75" cali to i tak będzie mniejszy od 120" ;) . A projektor nie za ponad 40 tysiów, o cenie JVC Z1 już nie wspomnę. Najprawdopodobniej poczekam jeszcze ze dwa lata. Codzienny seans na duzym ekranie z JVC D-ILA X7 mówi mi, że nie warto się spieszyć.

 

Pozdro

9 godzin temu, misfit napisał:

Jeśli chodzi o złamanie HD DVD i BD to wszystko zaczęło się od oficjalnych playerów komputerowych. Póki co takiego zagrożenia nie ma. AACS 2.0 ma się świetnie więc na kopie 1:1 i HDR'a z UHD BD sobie jeszcze poczekacie ;)

Wtedy też tak mówili. Pamietam. Że AACS JEST NIE DO ZŁAMANIA. :)

Tak krótka mozliwośc edycji własnego posta doprowadza mnie do szewskiej pasji

 

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

 

:unsure:

8 godzin temu, binary napisał:

pmcomp

Widze, ze sie nakreciles.

Co powiesz na 65G6V (Signature) open boxa z gwara za 5k euro? 

OLED65G6V

 

 

Gdyby to był 75" za tą kasę to bym się zastanowił.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artomoher napisał:

W klubach Go Go ściągają majtki, takie ściąganie to ja rozumiem. To jest dopiero prawdziwe 4K i 3D.

Trzeba będzie tutaj wrzucić taki test :D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Gdyby to był 75" za tą kasę to bym się zastanowił.

Gdyby to byl 77", to nie byloby sie nad czym zastanawiac. ;)
BTW
Ten model kosztuje w detalu ponad 7k e. Ja sie nie zastanawiam, bo bez 5-letniej gwarancji nie wydalbym nawet polowy takiej sumy. Dostalem natomiast atrakcyjna oferte na nowy 65e6v i zmagam sie z pokusa.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2016 o 04:30, Bipo napisał:

Już to widzę jak Kowalski ściąga sobie  taki plik, który zajmuje  np. 85gb ( Batman &Superman )aby sobie obejrzeć film w UHD.. ;-) 

Zgłaszam się jako przeciętny Kowalski :D

Tutaj cytat spad jednego pliku:

Cytat

Mnie bardziej zastanawia kiedy uda się złamać zabezpieczenia BluRay 4k, bo to jest tzw "Screen Capture". Ale zabezpieczenia AACS 2.0 z tego co wiem jeszcze nie są złamane.

Ja oglądałem do niedawna 480p, potem 720p od niedawna wyłącznie 1080p i teraz oglądając to zauważam różnicę między 4K a 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...