Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, binary napisał:

Avallone.

Optymalne rozwiazanie to odtwarzanie filmow z zewnetrznego odtwarzacza, ktory bedzie umialprawidlowo  bitstreamowac Dolby TrueHD z Atmosem (czyli doskonala wiekszosc).

 

19 minut temu, Avallone napisał:

Sprzedawca stwierdził jednak że nie ma dla mnie odtwarzacza który mi pomoże.

Jest ich kupa które mają 7.1 ale żadem ponoć to nie Atmos a tylko jeden który nie skaluje 4K a po prostu je ma razem z HDR ( Samsung za 500euraków).

Trochę więc zgłupiałem gdyż sprzedawca stwierdził że podpinając SDD z filmem 4K żaden z odtwarzaczy zewnętrznych  go nawet nie otworzy ( oprócz tego jednego Samsunga) ponieważ one nie mają 4K a jedynie skalowanie 1080p do 4K ( to dla mnie dziwne, z pustego i Salomon nie naleje, co innego zredukować jakość niż jej dołożyć).

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Chodzi o to że nie ma odtwarzaczy które mi prawidłowo otworzą 4K z Atmosem, Takie są ustalenia sprzedawcy. Wolę więc zapytać i upewnić się żeby nie było że jutro jak tuman polecę do sklepu, wydam kasę a na koniec odtwarzać mi będzie 1080p z 5.1 bo o ja mam i teraz.tak t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale chyba w złą mańkę idę.

Wszystkie filmy które mam w 4K mają kilka ścieżek dźwiękowych. Za każdym razem jakaś mi brakowała a do tego jedna ta najlepsza miała taki opis Dolby Digital EX 6.1 a żadnej nigdy w nich takiej nie było, był zawsze Atmos 7.1 i reszta ścieżek 5.1. Z racji tego że na moim Onkyo nie widać w żadnym było atmosa myślałem że mi go nie odczytuje ale po raz pierwszy mam film gdzie wstawiono 3 ścieżki i wszystkie 3 mam. Dziwnie co prawda mi je odczytuje więc wstawiam opis tego i to co widzę sprawdzając display w Onkyo.

Pokażę je więc. To jest opis:

RELEASE iNF0RMATI0N:

The.Legend.of.Tarzan.2016.MULTi.4K.UHD.X265.HEVC.ATMOS.7.1-inTGrity
Rel Date ....................: 25-10-2016
Video........................: 4K UltraHD BluRay (x265 HEVC 10bit) 2CH AAC [www.KATZeus.com]
Audio........................: BluRay CEE | FGT

RELEASE SPECIFICATION

Video codec .................: x265
Bitrate .....................: 58,3 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: DTS | Unknown / 1 509 Kbps | 7.1
Audio3 ......................: TrueHD | 4851 Kbps | 7.1 (ATMOS)
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (PGS)
Time ........................: 1h 50min 16sec
Size ........................: 53.4 GB

U mnie natomiast ścieżki audio widzi moje Onkyo tak:

Audio .......................: Dolby Digital 5.1
Audio2 ......................: DTS  5.1
Audio3 ......................: Dolby Digital EX 6.1
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English

 

Wychodzi więc na to ze w tym przypadku jakoś mi kastruje DTS-a ( pomijam ze jak włączę tą ścieżkę to mi klatkuje, charczy, warczy i rży)a Atmosa wykrywa jako EX 6.1. To możliwe?? Czy może znowu coś jest namieszane w ustawieniach i dlatego?? W innych filmach gdzie brakuje 1 ścieżki wszędzie mam ten DD EX 6.1.

Ktoś pisał że Atmosa nie idzie wykastrować jak innych ścieżek więc albo go pokaże albo nie, czy to prawda?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje Onkyo widzi ścieżki audio tak ponieważ Twój TV nie potrafi wysłać gęstych formatów audio i w przypadku wybrania ścieżki audio z gęstym formatem wyciąga z niej tzw. core który jest w niej zaszyty.

Koledzy wcześniej już Ci to zresztą napisali, jedyne wyjście to zewnętrzny player, gdzieś tu na forum od jakiegoś czasu ciągnie się wątek o taki odtwarzaczach i co chwilę ktoś dodaje coś nowego, poszukaj.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że w ogóle odtwarzasz tę samoróbkę ("pirata") z całkiem przyzwoitym dźwiękiem ;) 

To jest tzw "zrzut obrazu" + ścieżki pl.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallone

Dobra. Siadlem do komputera, to moge zaszalec z klawiatura, zebys przyswoil troszke akronimow.

Pan Sprzedawca jest oczywiscie w bledzie. Wprawdzie piszac, ze  dosklnala wiekszosc media playerow potrafi bezproblemowo bitstreamowac Dolby Atmos, mialem na mysli materialy 1080p, skompresowane w h.264/x.264/MPEG-4 (AVC, MKV. MP4), a nie HEVC/h265/x.265  i rozdzielczosci  2160p, ale takie tez isnieja.

Ja mam od blisko roku Nvidia Shield, ktora to potrafi. Kolejne, o ktorych znajdziesz informacje  na tym forum, to Dune HD Solo 4k, Himedia,  czy multum chinskich playerow, opartych  na roznych SoC-ach Amlogica, czy Rockchipa. Obecnie nie sledze rozwoju tych urzadzen, ani nie znam praktycznych  ograniczen ich funkcjonalnosci, czy wad,  ale na pewno sa tutaj kompetentne osoby, ktore zajmuja sie tym na codzien. Wystarczy, ze sformulujesz  zapytanie we wlasciwiej formie i miejscu, okreslisz wymagania i budzet, a napewno dostaniesz  klarowne  odpowiedzi.

Podstawowa  zasada, to   nigdy nie ufac sprzedawcy.;)

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Twoje Onkyo widzi ścieżki audio tak ponieważ Twój TV nie potrafi wysłać gęstych formatów audio i w przypadku wybrania ścieżki audio z gęstym formatem wyciąga z niej tzw. core który jest w niej zaszyty.

Koledzy wcześniej już Ci to zresztą napisali, jedyne wyjście to zewnętrzny player, gdzieś tu na forum od jakiegoś czasu ciągnie się wątek o taki odtwarzaczach i co chwilę ktoś dodaje coś nowego, poszukaj.

Pozdrawiam.

Trochę mnie szlag trafia bo wcześniej o gęstych formatach też była rozmowa że optyczny ich nie pociągnie tylko HDMI. Teraz wiemy że to Tv nie daje rady, dobre i to.

4 minuty temu, Barnaba napisał:

Ciesz się, że w ogóle odtwarzasz tę samoróbkę ("pirata") z całkiem przyzwoitym dźwiękiem ;) 

To jest tzw "zrzut obrazu" + ścieżki pl.

Ścieżki wszystkie są oryginalne bez obróbek i to bez względu na ich ilość. Zawsze tylko jedna jest w True HD, reszta 5.1 a jakieś się trafiały i mniej wymagające na RPA :D

4 minuty temu, binary napisał:

Avallone

Dobra. Siadlem do komputera, to moge zaszalec z klawiatura, zebys przyswoil troszke akronimow.

Pan Sprzedawca jest oczywiscie w bledzie. Wprawdzie piszac, ze  dosklnala wiekszosc media playerow potrafi bezproblemowo bitstreamowac Dolby Atmos, mialem na mysli materialy 1080p, skompresowane w h.264/x.264/MPEG-4 (AVC, MKV. MP4), a nie HEVC/h265/x.265  i rozdzielczosci  2160p, ale takie tez isnieja.

Ja mam od blisko roku Nvidia Shield, ktora to potrafi. Kolejne, o ktorych znajdziesz informacje  na tym forum, to Dune HD Solo 4k, Himedia,  czy multum chinskich playerow, opartych  na roznych SoC-ach Amlogica, czy Rockchipa. Obecnie nie sledze rozwoju tych urzadzen, ani nie znam praktycznych  ograniczen ich funkcjonalnosci, czy wad,  ale na pewno sa tutaj kompetentne osoby, ktore zajmuja sie tym na codzien. Wystarczy, ze sformulujesz wlasciwiej formie zapytanie, okreslisz wymagania i budzet, a napewno dostaniesz  klarowne  odpowiedzi.

Piata zasada Fight Clubu, mowi zebys nigdy nie ufal sprzedawcy.;)

Nie ufam sprzedawcy, proszę mnie zapisać do klubu. Dlatego właśnie pytam, to ze nie mają nic w Boulanger nie znaczy że w ogóle to nie istnieje.

 

Po co spamować, może ktoś podrzucić linka do jakiegoś tematu ogólnego gdzie pisze się o odtwarzaczach 4K obsługujących atmos?? Poczytam, jaki nie będę czegoś wiedział to dopiero później napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Avallone napisał:

Trochę mnie szlag trafia bo wcześniej o gęstych formatach też była rozmowa że optyczny ich nie pociągnie tylko HDMI. Teraz wiemy że to Tv nie daje rady, dobre i to.

Dla ścisłości, przez optyka gęstych formatów nie prześlesz nigdy i jest to ograniczenie które zostało wprowadzone przez producentów bo z punktu widzenia technologii byłoby to możliwe. Za to przez HDMI gęste formaty są przesyłane ale jak już sam to odkryłeś zależy to od producenta sprzętu i w jednych TV to zadziała a w innych nie, niestety takiej informacji nie podaje chyba żaden producent i można to ustalić tylko testując sprzęt.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do soboty wytrzymam, przychodzi gość mnie szkolić. Potem zamówię odpowiedni odtwarzacz.

19 godzin temu, binary napisał:

Avallone

Kolejne, o ktorych znajdziesz informacje  na tym forum, to Dune HD Solo 4k, Himedia, 

Tam na stronce z linku Himedia co dałeś jest kilka, każdy odtwarza 4K i każdy ma 7.1 ale przy żadnym nie pisze Atmos. Musi pisać Atmos czy 7.1 wystarczy żeby ten format prawidłowo otworzyć i czy każdy przy którym pisze 7.1 odtwarza prawidłowo Atmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, montas napisał:

Nie, nie musi być napisane Atmos.

 

To w takim razie odtwarzaczy które odtwarzają atmosa w 1080p jest od cholery juz od małej kwoty a jedyny problem w tym że jeśli chce oglądać filmy w 4K to muszę znaleźć taki który je odtwarza. Poszukam tego tematu na forum o tych odtwarzaczach. Wielkie dzięki.

Rzecz druga to muszę się nauczyć obsługiwać Kodi ( i dowiedzieć do czego służy) bo już go zainstalowałem.

Edytowane przez Avallone
dopisano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Avallone napisał:

Do soboty wytrzymam, przychodzi gość mnie szkolić. Potem zamówię odpowiedni odtwarzacz.

Tam na stronce z linku Himedia co dałeś jest kilka, każdy odtwarza 4K i każdy ma 7.1 ale przy żadnym nie pisze Atmos. Musi pisać Atmos czy 7.1 wystarczy żeby ten format prawidłowo otworzyć i czy każdy przy którym pisze 7.1 odtwarza prawidłowo Atmos?

Nie musi miec napisane, a prawdopodobnie nie bedzie mial napisane.. Warto jednak abys sie co do tego upewnil. Jesli upatrzysz sobie jakis model to zrob research, albo zapytaj uzytkownikow czy maja z tym jakies problemy. kzady model  ma zwyczajowo swoj watek na forach tematycznych. Prosta kwerenda w googlach, umozliwi Ci szybkie ich znalezeinie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zamierzam zrobić, zapytam tu zanim coś zrobię. Teraz od godziny próbuję rozgryźć jak w trakcie filmu który odpaliłem przez KODI zmienić ścieżkę dźwiękową.... :D Samo nauczenie się Kodiego potrwa chyba do emerytury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Avallone napisał:

Rzecz druga to muszę się nauczyć obsługiwać Kodi ( i dowiedzieć do czego służy) bo już go zainstalowałem.

www.kodiwpigulce.pl lub kanał techmaniachd na youtube. Z wtyczek polecam Exodus.

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, yerzo napisał:

www.kodiwpigulce.pl lub kanał techmaniachd na youtube. Z wtyczek polecam Exodus.

Już się za to biorę. Trochę sobie już go ustawiłem ale dziwna rzecz się dzieje. Filmy latają w nim ładnie ale na przykład mam jeden który odtwarzany przez aplikację Video chodzi pięknie a przez Kodi tnie go jakby odtwarzało się 4K na monitorze kompa 1080p. Jest to jednak 1080p ale drugi i trzeci film 1080p chodzi pięknie więc tego nie za bardzo rozumiem. Akurat tego jednego nie chce odczytać poprawnie choć dźwięk idzie ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując po wizycie speca nic się nie zmieniło. Podpowiedział mi że można oglądać na TV filmy bez kabla HDMI czyli przez DLNA ale nie zrobiliśmy tego gdyż mam system po polsku na kompie. ( wie ktoś jak to zrobić??) Reszta bez zmian bo aktualizacje i wszystko inne po0robilem a ustawienia mam Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25 października 2016 o 21:24, Avallone napisał:

Przepraszam za post pod postem ale chyba w złą mańkę idę.

Wszystkie filmy które mam w 4K mają kilka ścieżek dźwiękowych. Za każdym razem jakaś mi brakowała a do tego jedna ta najlepsza miała taki opis Dolby Digital EX 6.1 a żadnej nigdy w nich takiej nie było, był zawsze Atmos 7.1 i reszta ścieżek 5.1. Z racji tego że na moim Onkyo nie widać w żadnym było atmosa myślałem że mi go nie odczytuje ale po raz pierwszy mam film gdzie wstawiono 3 ścieżki i wszystkie 3 mam. Dziwnie co prawda mi je odczytuje więc wstawiam opis tego i to co widzę sprawdzając display w Onkyo.

Pokażę je więc. To jest opis:

RELEASE iNF0RMATI0N:

The.Legend.of.Tarzan.2016.MULTi.4K.UHD.X265.HEVC.ATMOS.7.1-inTGrity
Rel Date ....................: 25-10-2016
Video........................: 4K UltraHD BluRay (x265 HEVC 10bit) 2CH AAC [www.KATZeus.com]
Audio........................: BluRay CEE | FGT

RELEASE SPECIFICATION

Video codec .................: x265
Bitrate .....................: 58,3 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: DTS | Unknown / 1 509 Kbps | 7.1
Audio3 ......................: TrueHD | 4851 Kbps | 7.1 (ATMOS)
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (PGS)
Time ........................: 1h 50min 16sec
Size ........................: 53.4 GB

U mnie natomiast ścieżki audio widzi moje Onkyo tak:

Audio .......................: Dolby Digital 5.1
Audio2 ......................: DTS  5.1
Audio3 ......................: Dolby Digital EX 6.1
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English

 

Wychodzi więc na to ze w tym przypadku jakoś mi kastruje DTS-a ( pomijam ze jak włączę tą ścieżkę to mi klatkuje, charczy, warczy i rży)a Atmosa wykrywa jako EX 6.1. To możliwe?? Czy może znowu coś jest namieszane w ustawieniach i dlatego?? W innych filmach gdzie brakuje 1 ścieżki wszędzie mam ten DD EX 6.1.

Ktoś pisał że Atmosa nie idzie wykastrować jak innych ścieżek więc albo go pokaże albo nie, czy to prawda?

 

 

Napiszę pońownie i zapytam ... czy TO powyzej to jest obraz płyty BD UHD? Czy to oznacza, że format został już złamany? A jeśli nie to skad jest taki materiał z tak świeżego filmu w 4K, H.265 i ze ściezką w Atmosie? Czy to jest jakiś fake?

 

Pozdro

www.katzeus.com to stronka piracka, a jest o niej info w opisie powyzszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pmcomp napisał:

Napiszę pońownie i zapytam ... czy TO powyzej to jest obraz płyty BD UHD? Czy to oznacza, że format został już złamany? A jeśli nie to skad jest taki materiał z tak świeżego filmu w 4K, H.265 i ze ściezką w Atmosie? Czy to jest jakiś fake?

 

Pozdro

Nie mam zielonego pojęcia, nie jestem specem.

KODI odczytuje to jako 4K i dźwięk widzi 7.1 ( pomijam że z Tv wychodzi max 5.1)

Tu masz foto

fshzw_img_7620jpg_54dbb.jpg

Czy sam film jest 4K czy to sprytny zabieg wydawcy to już nie wiem.

Ja nie jestem specem od obrazów tak jak Ty od dźwięku. Ja jestem szarym żuczkiem który lubi obejrzeć i usłyszeć coś w pięknej jakości i który pomocy szuka u takich jak TY :)

Technik który dziś był zachwycał się jakością obrazu i pytał gdzie takie cuda można znaleźć :)

 

Edytowane przez Avallone
dodano treść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca dobrze mówił, (prawie dobrze ).
Bo on Ci mówił o otwarzaczach płyt BD UHD a nie o odtwarzaczach plików.
Aktualnie są na rynku europejskim dwa; samsung i panasonic.
Cena samsunga w UK to 270 funtów, wiec trochę przesada z tymi 500euro.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7775 napisał:

A sprzedawca dobrze mówił, (prawie dobrze ).
Bo on Ci mówił o otwarzaczach płyt BD UHD a nie o odtwarzaczach plików.
Aktualnie są na rynku europejskim dwa; samsung i panasonic.
Cena samsunga w UK to 270 funtów, wiec trochę przesada z tymi 500euro.

Dziękuje za wyjaśnienie. Czyli te z linku kilka postów wyżej to odtwarzacze plików takie jak Dune itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, raf7775 napisał:

Dokładnie.

Czyli kupno odtwarzacza plików rozwiąże mój problem i będzie on odtwarzał pliki z dysku SSD z dźwiękiem Atmos?

Żeby się upewnić zapytam. Odtwarzacz plików podłączamy do ampli i ścieżka audio pliku trafia bezpośrednio do ampli a nie przez Tv wracając do niego? Ścieżka video natomiast jest przesyłana do TV tak? Nie tylko ja mam taki problem z Atmos, koresponduje z kimś na PM o tym, ma podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem. Tak po prostu jest.

Kup sobie Dune HD Base 3D i po ptakach. Tyle, że ten nie odtworzy Ci filmów 4K. Z  kolei jak kupisz player na Androidzie z Kodi to będziesz miał 4K ale max. 7.1 i nie jestem pewien czy on wyjmie ściezki Atmosa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

To nie jest problem. Tak po prostu jest.

Kup sobie Dune HD Base 3D i po ptakach. Tyle, że ten nie odtworzy Ci filmów 4K. Z  kolei jak kupisz player na Androidzie z Kodi to będziesz miał 4K ale max. 7.1 i nie jestem pewien czy on wyjmie ściezki Atmosa.

I to dlatego jestem tak upierdliwy. Chce mieć pewność że jak kupię odtwarzacz plików to będę miał tego Atmos a nie że kupię go i będę miał dokładnie to co mam teraz bo Tv odtwarza mi sam z siebie 3D 4K 5.1. Musze kupić odtwarzacz który jest już sprawdzony przez kogoś a nie kosztuję kupę kasy ( nazwa nie ważna i może być robiony nawet w Tabulistanie przez samego Borata) a który odtworzy na pewno dźwięk Atmosa z 4K. Te 3D nie jest ważne, raz w roku pewnie to będzie my używać to damy rade z Tv z dźwiękiem 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi przysłać butelke dobrego wina :) .

 

Pobawiłem się TV BOXem o nazwie MBOX, na SoC Amlogic S905S. Android 6. KODI 16.1

Nawet zmusiłem dziada do czytania moich zasobów po NFS.

W tej konfiguracji MBOX wypuszcza w bitstreamie (DD albo DTS) max. 5.1. Przy wybraniu opcji w setupie na 7.1 przełącza się na ... PCM 2.0 (sic!). Wybranie ściezki 7.1 np. z DDTHD i Atmos przełącza player w tryb PCM 2.0.

Tak więc poprawnie KODI odtwarza ścieżki max. do 5.1 w DD i DTS. Zapewne mozna go zmusić do 7.1. Byc może potrzebna jest instalacja v.17.

 

Podsumowując będziesz miał albo rybki albo akwarium.

Kupując zewnętrzny player np. wspomniany Dune uzyskasz dźwiek nawet do 11.2 czyli Atmos i DTS X (o ile Twój Onkyo to dekoduje). Ale ... w fullHD.

Jak chcesz z playera 4K i Atmos (lub DTS X) to zapomnij. Wtedy musisz kupic odtwarzacz BD UHD.

 

I tyle.

 

pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...