Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do atmos I tak potrzeba głośników sufitowych co najmniej 2

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, vandel1 napisał:

Do atmos I tak potrzeba głośników sufitowych co najmniej 2

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Moje ONKYO HT-S7705 takowe posiada. Gorzej że jak podłączyłem USB do niego z filmem to plików nie widzi i nadal próbuję rozgryźć jak puścić dźwięk atmos z pliku na dusku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach dźwięku (tv) , najczęściej w zaawansowanych, jest funkcja włączenia HDMI ARC. ;)

Bez dodatkowych głośników zapomnij o ATMOS. :)

 

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sobie teoretycznie wyobrazić system 5.1.2.

 

Ale nie to jest problemem w zakupionym systemie przez Avallone. Wyzwaniem jest jak ustawić system 5.1. CZy 5.0 bo tam chyba nie ma suba. Mam na mysli tylne głosniki. Widzowie będą oglądać z głowami przy tylnej ścianie. Głównie leżąc. Umieszczenie surroundów pod sufitem, nad głowami z promieniowaniem do przodu da ... słaby efekt. jak pisano powiny być na wysokości głowy. Do tego powinny jak najbardziej rozproszyć dźwięk. Dipole można powiesić wyżej ale to nie są dipole. Zapewne ten system nie ma mikrofonu pomiarowego i kalibracji więc optymalne ustawienie będzie wyzwaniem, a efekt końcowy może byc różny.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System 5.1.2 jest górne są we frontowych ale nie ukrywam ze chętnie bym je odłączył i na ich miejsce podpiął dwa sufitowe. Pytanie jakie kupić?. 

HT-S7705 ma mikrofon, robiłem już za jego pomocą kalibrację, zaktualizowałem też oprogramowanie i sprzęt.

fshzw_img_7546jpg_cc638.jpg

fshzw_img_7549jpg_e0563.jpg

Głośniki nie zamontowałem na suficie a tylko nieco wyżej głów. Mogę jednak je jeszcze obniżyć.

fshzw_img_7548jpg_1d83c.jpg

Ustawiałem wszystko wedle instrukcji z TV i ampli i dźwięk po optycznym idzie a po HDMI nie. Tu jest moja bolączka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego też próbowałeś?

http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/contents/TP0000779047.html

Jak pamiętam TV Sony , miewają problemy z komunikacją ONKYO. Ciekawe czy reset by pomógł, czyli długie przytrzymanie zielonego włącznika ( w pilocie). ;)

http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/contents/TP0000646329.html

Jeszcze jedno pytanie, czy przewód HDMI jest  v1.4 High Speed Cable with Ethernet ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, vandel1 napisał:

Do atmos I tak potrzeba głośników sufitowych co najmniej 2

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj producent zastosował swoistą hybryde, wybudował "głośniki sufitowe" do kolumn frontowych tak aby promieniowaly do góry i na skutek odbicia dźwięku od sufitu dac efekt zbliżony do rozwiązania pełnego.

1 godzinę temu, Avallone napisał:

System 5.1.2 jest górne są we frontowych ale nie ukrywam ze chętnie bym je odłączył i na ich miejsce podpiął dwa sufitowe. Pytanie jakie kupić?. 

Żeby było pewnie, takie same jak masz na tylnych kanalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Avallone napisał:

System 5.1.2 jest górne są we frontowych ale nie ukrywam ze chętnie bym je odłączył i na ich miejsce podpiął dwa sufitowe. Pytanie jakie kupić?. 

HT-S7705 ma mikrofon, robiłem już za jego pomocą kalibrację, zaktualizowałem też oprogramowanie i sprzęt.

 

 

Głośniki nie zamontowałem na suficie a tylko nieco wyżej głów. Mogę jednak je jeszcze obniżyć.

 

Ustawiałem wszystko wedle instrukcji z TV i ampli i dźwięk po optycznym idzie a po HDMI nie. Tu jest moja bolączka.

 

 

Jak juz nie boisz się eksperymentować to powieś te tyły na suficie żeby promieniowały do dołu. Odsuń je powiedzmy ze 30 cm od tylnej ściany. Wtedy skalibruj oczywiście ponownie. Moim zdaniem może byc lepiej. Dostaniesz bardzej bezpośrednią scenę tylną. Wrażenie będzie oczywiście z góry zamiast z tyłu. Problemem jest u ciebie, że siedzicie/lezycie pod ścianą. A głosniki tylne powinny być ZA słuchaczem. Dlatego lepszym rozwiązaniem byłyby dipole lub bipole powieszone na bocznych ścianach w osi uszu słuchaczy. Tylko ty nie masz ... prawej ściany :) .

Co do przodów do Atmosa nic nie ruszaj. Te głośniki są tak zrobione aby dźwięk odbijał się od sufitu. Będziesz miał lepszą scenę przednią.

Co do HDMI. Podłącz Onkyo z wyjścia HDMI1 do wejścia HDMI1 w SONY. Wybierz w obu klockach ARC. I musi hulać.

Kabel HDMI masz OK. Krótki odcinek będzie OK.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w Sony włącza się ARC bo resztę ustawień zrobiłem według instrukcji i  centrum pomocy. Nadal nie idzie.

Powieszę je na suficie albo dam za nasze głowy z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem w zaawansowanych ustawieniach głosu tv. Zobacz ostatni filmik . :)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Avallone napisał:

 

Głośniki nie zamontowałem na suficie a tylko nieco wyżej głów. Mogę jednak je jeszcze obniżyć.

fshzw_img_7548jpg_1d83c.jpg

 

A jak chcesz je przesunąć do tyłu?

Jest pewien sposób, wysuń kanapę o kilkadziesiąt centymetrów do przodu czyli odsuń od tylnej ściany :) 

 

BTW ja bym lewy tył ( na zdjeciu ten po prawej) odsunął ze 20 cm od bocznej ściany czy na zdjęciu przesunąl w lewo. Powieś go na drugiej brzozie.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przesunąć kanapy do przodu. To krowa, salon się pomniejszy o 20% :( To chyba jednak pod sufit i pod skosem w dół na nas?

Nie wiem co się stało, SYNC jakimś cudem wykryła mi kino po jakimś ustawieniu które zmieniłem i wsio gra.  Zaraz sprawdzę i zapiszę wszystkie ustawienia w Sony i Onkyo. Najśmieszniejsze że stało się to podczas kręcenia filmu z wszystkimi ustawieniami ampli i Sony po to żeby go tu wkleić. Mina mojej żony i jak darła ze mnie łacha bezcenna :D Nie wstawię filmu :D Nie wiem jednak jakie ustawiać tryby żeby wykorzystać to Onkyo. Sądzę ze na razie to tylne choć coś tam w nich bardzo delikatnie słychać pełnią bardziej funkcję ozdobną.

 

Nie rezygnuje z rozbudowania, ulepszenia kina domowego. Jak idzie to chętnie każą radę przyjmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiem co przełączyłem że zaczęło to śmigać. Dla tych którzy mieli by podobny problem w przyszłości porobiłem zdjęcia jakie mam ustawienia w ampli i w Sony. Niech przyda się choć jednej osobie to już będzie dobrze :)

HDMI ARC nazwałem TV/CD

fshzw_img_7558jpg_95846.jpg

fshzw_img_7571jpg_68341.jpg

 

fshzw_img_7559jpg_283ad.jpg

fshzw_img_7560jpg_aeefb.jpg

fshzw_img_7561jpg_a5766.jpg

fshzw_img_7562jpg_b8e4e.jpg

fshzw_img_7563jpg_b53f1.jpg

fshzw_img_7564jpg_d3689.jpg

fshzw_img_7565jpg_1485c.jpg

fshzw_img_7567jpg_53a12.jpg

fshzw_img_7566jpg_e67d8.jpg

fshzw_img_7569jpg_a0dc3.jpg

fshzw_img_7570jpg_34a87.jpg

W ampli natomiast tak:

fshzw_img_7572jpg_08620.jpg

fshzw_img_7574jpg_a5b92.jpg

fshzw_img_7575jpg_02d25.jpg

fshzw_img_7576jpg_f2f4f.jpg

fshzw_img_7578jpg_00b32.jpg

fshzw_img_7579jpg_c96ce.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Atmosem w filmach. Na rozmaitych filmach z Yt słyszę go wyraźnie ( cudo to jest) ale już w filmach w ogóle pomimo tego że wszystkie są w 4eK i z Atmos.

Cytat

Z tego co wiem, kino samo powinno wyłapać jaki jest dźwięk. Moje przynajmniej tak ma, wrzucając filmidło z DTS-em lub AC-3 odpowiednio się ustawia. Wymuszenie trybu neo6 cinema nie da oryginalnego dźwięku. Normalnie powinno Ci przełączyć amplituner na TrueHD 7.1 przy włączeniu ścieżki atmosa.

Gość który to pisze ma Onkyo HT-R 940 7.1

Czy ja tez mogę tak ustawić moje żeby samo automatycznie wykrywało dźwięk i mi się ustawiało automatycznie do niego?

Nie jest to dziwne że w filmach z testem atmosa słyszę ten dźwięk rozłażący się nawet na sufit a w tych puszczanych z dysku przez TV nie?

Cytat

Z czego oglądasz filmy? Jeśli bezpośrednio z tv, upewnij się że ARC jest dobrze ustawione, bo z tym czasem wałki są

Chyba jak bym miał źle to ustawione to dźwięku w ogóle by nie posłało do kina i też te z YT by nie miały efektu 5.1 czy 7.1 słyszalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już tego posta przy teście tego Tv jaki robił Gmeru ale uzupełnię i tu.

Od wczoraj dopiero wysyła mi dźwięk Dolby Digital ale max do 6.1. True HD ten Sony mi nie wykrywa ścieżek audio i się zastanawiam jak problem rozwiązać bo mam kilka filmów w 4K z dźwiękiem Atmos 7.1. Moje Onkyo odtworzy ten dźwięk ale TV nie. Nie wiem co tu wykumać. Czy jest możliwość zmuszenia Sony żeby z dysku SSD jednak jakoś wykrył ten dźwięk ( kodeki jakieś, multimedialna aplikacja, playerr) czy może jakoś podpiąć dysk do Onkyo i w ustawieniach pogrzebać żeby wysyłał obraz 4K do tv a dźwięk bezpośrednio a może trzeba kupić jakiegoś bluraya odtwarzacz który z dysku SSD spokojnie przeczyta te ścieżki odtwarzał? Chodzi o opcję która najmniej będzie kosztować.

Trzeci dzień idę spać o 5 rano bo chce to wszystko zrobić zanim w sobotę przyjdzie do mnie ten expert z Boulanger. Wielki sukces że mam wreszcie 5.1 od dzisiaj rano od 4. Sam odtwarzacz mi pokazuje jaką ścieżkę ma ale niepełne dane pokazuje.

fshzw_img_7590jpg_32491.jpg

Nie pokazuje mi obu pozycji Resolution, jest zamiast tego Unkown i w drugiej pozycji po prostu kreski.

Taka ciekawostka. Jak ustawie PCM w TV to nie dziala mi 5.1 i 6.1, głośniki mają tak jakby zwarcie i odgłos tarcia dwóch kościotrupów na blaszanym dachy podczas stosunku płciowego. Działa mi to bo przestawiłem na auto1 skompresowany lub auto 2 skompresowany wielokanałowy. Wejścia HDMI na ulepszone przestawiłem i to po tym zabiegu i ustawieniu aut1 lub auto2 zaczął mi działać ten 6.1

 

Edytowane przez Avallone
dopisano o kościotrupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wykumasz. Kup sobie zewnętrzny player.

Ten TV najprawdopodobniej odtwarza max. 7.1 i tyle przesyła zwrotnie przez HDMI do ampli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Nic nie wykumasz. Kup sobie zewnętrzny player.

Ten TV najprawdopodobniej odtwarza max. 7.1 i tyle przesyła zwrotnie przez HDMI do ampli.

Ale Atmos to właśnie takie 7.1.

Może ktoś kto ma taki Tv rozwiązał ten problem bez kupna playera?

A jakiś player zainstalowany z kodekami mógłby rozwiązać problem czy Tv to ograniczy?

Jeśli to jedyne wyjście to kupienie playera to jaki player kupić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Atmosa 7.1.

Atmos jest 5.2.2 lub 5.2.4 dla 5-u głosników dolnych albo 7.2.2 lub 7.2.4 dla 7-u głośników dolnych. Moim zdaniem lepiej mieć 5.2.4 niż 7.2.2.

Jeśli amplituner widzi, że ma mniej głosników to "przekodowuje" Ci sygnał wchodzący na to, co masz aktualnie podpięte. W twoim przypadku zapewne do 5.0.2. O bo nie masz subwoofera. Pięć głosników dolnych i dwa górne przednie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Nie ma Atmosa 7.1.

Atmos jest 5.2.2 lub 5.2.4 dla 5-u głosników dolnych albo 7.2.2 lub 7.2.4 dla 7-u głośników dolnych. Moim zdaniem lepiej mieć 5.2.4 niż 7.2.2.

Jeśli amplituner widzi, że ma mniej głosników to "przekodowuje" Ci sygnał wchodzący na to, co masz aktualnie podpięte. W twoim przypadku zapewne do 5.0.2. O bo nie masz subwoofera. Pięć głosników dolnych i dwa górne przednie.

 

Pozdro

Ja mam 5.2.1 czyli atmos w wydaniu Onkyo.

Przednie prawy lewy środkowy.

Tylnie prawy i lewy ( razem to jest te 5.x.x)

Subwofer ( to x.1.x

Dwa górne czyli osobno umieszczone i odizolowane w przednich tak ze wywalają dźwięk który odbija się od sufitu. to x.x.2 )

Mogę też to rozbudować o drugą strefę ale nie ma to nic wspólnego z kinem domowym, to można sobie stworzyć jakiś stereo do słuchania muzyki.

To zestaw ten zestaw Onkyo HT-S7705 http://www.onkyo.pl/pl/News/Nowosci/2014-07-23,Onkyo_HT-S7705_z_Dolby_Atmos___Wi-Fi_i_Bluetooth

Edytowane przez Avallone
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallone.

Twoj problem polega na tym, ze telewizor nie jest dobrym zrodlem i wysylany  przez ARC dzwiek bedzie wylacznie do formatow, na jakie pozwala telewizor. Nie znam szczegolow, ale zaloze sie, ze nie wysle on bitstreamu "gestych" formatow, czyli w tym przypadku Dolby TrueHD, a aby Twoje Onkyo zagralo Atmos, musi otrzymac strumien audio w takiej postaci (wzglednie Dolby Digital +). Mozesz oczywiscie posilkowac sie upmikserem Dolby Surround, ktory "dorobi" Ci sygnal dla gornych glosnikow, ale lepiej by pracowal na sygnale Dolby Digital 5.1 ( taki musisz sobie ustawic w TV), niz na  PCM 2 chanels. Optymalne rozwiazanie to odtwarzanie filmow z zewnetrznego odtwarzacza, ktory bedzie umialprawidlowo  bitstreamowac Dolby TrueHD z Atmosem (czyli doskonala wiekszosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, binary napisał:

Optymalne rozwiazanie to odtwarzanie filmow z zewnetrznego odtwarzacza, ktory bedzie umialprawidlowo  bitstreamowac Dolby TrueHD z Atmosem (czyli doskonala wiekszosc).

@AvalloneTo jest b.dobra droga dla Ciebie, bez zbednego cudowania/kombinowana otrzymasz rozwiązanie bolaczek z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

@AvalloneTo jest b.dobra droga dla Ciebie, bez zbednego cudowania/kombinowana otrzymasz rozwiązanie bolaczek z dźwiękiem.

 

3 godziny temu, binary napisał:

Avallone.

Twoj problem polega na tym, ze telewizor nie jest dobrym zrodlem i wysylany  przez ARC dzwiek bedzie wylacznie do formatow, na jakie pozwala telewizor. Nie znam szczegolow, ale zaloze sie, ze nie wysle on bitstreamu "gestych" formatow, czyli w tym przypadku Dolby TrueHD, a aby Twoje Onkyo zagralo Atmos, musi otrzymac strumien audio w takiej postaci (wzglednie Dolby Digital +). Mozesz oczywiscie posilkowac sie upmikserem Dolby Surround, ktory "dorobi" Ci sygnal dla gornych glosnikow, ale lepiej by pracowal na sygnale Dolby Digital 5.1 ( taki musisz sobie ustawic w TV), niz na  PCM 2 chanels. Optymalne rozwiazanie to odtwarzanie filmow z zewnetrznego odtwarzacza, ktory bedzie umialprawidlowo  bitstreamowac Dolby TrueHD z Atmosem (czyli doskonala wiekszosc).

I ja też tak myślę. Jest jednak jeden problem. Byłem dziś w sklepi Boulanger i opisałem Mój problem.

Sprzedawca stwierdził jednak że nie ma dla mnie odtwarzacza który mi pomoże.

Jest ich kupa które mają 7.1 ale żadem ponoć to nie Atmos a tylko jeden który nie skaluje 4K a po prostu je ma razem z HDR ( Samsung za 500euraków).

Trochę więc zgłupiałem gdyż sprzedawca stwierdził że podpinając SDD z filmem 4K żaden go nawet nie otworzy ( oprócz tego jednego Samsunga) ponieważ one nie mają 4K a jedynie skalowanie 1080p do 4K ( to dla mnie dziwne, z pustego i Salomon nie naleje, co innego zredukować jakość niż jej dołożyć).

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co wyjasnic?
W kwestii Twoich problemow z dzwiekiem nie ma watpliwosci, Natomiast nie tozumiem jaki jest Twoj kolejny problem. Opisz odpowiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...