Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. O moim nieszczęsnym temacie HTP-206 chwilowo zapominam ( można go nawet usunąć).

Interesuje mnie co innego.

Jak poprawnie rozmieścić system kina domowego w salonie to raz a dwa jak dobrać sprzęt. Rozmieszcza się typowo pod dany obiekt a nie byle jak i tyle rozumiem.

Przygotowałem się nieźle, porobiłem zdjęcia a nawet z żoną po 4 latach wymierzyliśmy nasz salon ( "salonopokój") co do centymetra oraz narysowałem plan wszystkiego.

Gwoli wstępu to że kupuję teraz padaczkę typu Pioneer HTP-206 nie jest po pierwsze przesądzone ani nawet nie oznacza że nie chcę mieć przepięknego dźwięku oglądając filmy w przyszłości. Biorę nawet to pod uwagę ze nie kupię kina teraz tylko będę zbierać powoli elementy ( używane, nowe) aż zrobię fajne kino bo skoro TV kupuje w miarę dobry ( Sony KD65X8505C) to i wypadało zadbać o ładny dźwięk zwłaszcza że lata temu jak jeszcze mnie pasjonowało to i kiedy inni kupowali plastikowe wieże ja składałem wszystko z klocków ( Technics, Denon, kolumny wyłącznie z drewna).

Może na początek plan naszego salonu.

fshzw_img_7505jpg_15095.jpg

Tu lepsza jakość ale się dziwnie odwrócił

img_7505.jpg

Jak widać salon połączony jest z jadalnia i tam też chyba będzie uciekał dźwięk. Nie możemy tego przegrodzić. Jak leżymy na kanapie to cała prawa strona jest przeszklona ( za zdjęciach to widać) ale będziemy głównie oglądać wieczorami więc to nie jest tragiczne. Mogę zrobić plan bardziej szczegółowy i dorysować szafę oraz stół w jadalni ale na zdjęciach to jest.

fshzw_img_7501jpg_9564b.jpg

fshzw_img_7500jpg_d6e98.jpg

fshzw_img_7499jpg_f5468.jpg

fshzw_img_7498jpg_3847d.jpg

fshzw_img_7497jpg_2cb17.jpg

fshzw_img_7496jpg_5e82e.jpg

fshzw_img_7495jpg_f01e1.jpg

 

 Oczywiście te terraria zostają wywalone a zamiast nich pod telewizorem będzie komoda 214cm wysokość 98cm, głębokość 52cm

 

fshzw_komoda_194b1.jpg

 

Widok z łóżka będzie taki ( komoda zamiast tych terrariów)

fshzw_img_7494jpg_09572.jpg

 

My oglądać będziemy leząc i to też chyba ma znaczenie jak kolumny tylne ustawić

fshzw_img_7493jpg_1a068.jpg

 

Wymiary salonu i jadalni są na planie. Pytań jest też kilka, również niektóre dałem na planie.

Oczywiście bardzo mnie interesuje nie tylko rozmieszczenie ale też jaki sprzęt docelowo kupić nie przepłacając. Dla mnie może być używany i z lat 80-tych jeśli da mi piękny przestrzenny dźwięk w filmach. Nie jestem zwolennikiem współczesnego plastiku a jeśli jednak kupię jakąś paść na teraz to tylko dlatego ze na bezrybiu i rak ryba. Tak jak pisałem jest też taka opcja że nic nie kupię tylko zacznę powoli coś składać a na razie będzie musiał wystarczyć dźwięk z telewizora. Co jakiś czas się coś kupi aż się złoży. W 2001 roku mieszkając w Paryżu bylem u kolegi który puścił jakiś seans z projektora. Jakość podła ale dźwięk niesamowity. Kiedy leciał z tyłu helikopter to słychać było jak nadlatuje w tylnych kolumnach a jak lądował to w przednich. To samo jeśli strzelał ktoś z łuku, słychać było jak strzały lecą zza pleców. Taki dźwięk mnie interesuje.

Pozdrawiam Artur

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Avallone
dodano treść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o soundbarze, np. Sony HRT5 ? Głośniki bezprzewodowe, całkiem przyjemnie to gra jak na warunki salonowe. No i przy takim TV, to te półeczki chyba polecą, bo inaczej TV pod sam sufit :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co raz więcej ludzi decyduję się na sounbary dobra alternatywa dla kina 5.1 / 7.1 

Tylko mowa jest o tych lepszych:

Yamaha

Sony

Onkyo

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy soundbar da mi to :

Cytat

W 2001 roku mieszkając w Paryżu bylem u kolegi który puścił jakiś seans z projektora. Jakość podła ale dźwięk niesamowity. Kiedy leciał z tyłu helikopter to słychać było jak nadlatuje w tylnych kolumnach a jak lądował to w przednich. To samo jeśli strzelał ktoś z łuku, słychać było jak strzały lecą zza pleców. Taki dźwięk mnie interesuje.

A do tego jaki sounbar dokładnie szukać żeby coś takiego dał, jakie do niego głośniki do tyłu. Jak je rozmieścić, itp.

Czy nie lepiej złożyć tak jak Prokomp pisał jakiś używany ampli z lat 80-tych i do tego głośniki, preampli i takie tam? Jakie.

Soundbarów też jest masa z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound bar to jest zazwyczaj do podrasowania dźwięku TV a nie do zastąpienia "kina". Sesnowny sounbar to cirka eur400-500. A i tak nie daje kolumn efektowych odpowiedzialnych za tylne kanały. Moim zdanie wiec pod filmy słaby pomysł.

Avallone jak nie czujesz audio /w sensie rozeznania tematu/ to zabawa w zaawansowane klocki nie bardzo jest dla Ciebie. Możesz nastrzelac postów a koniec końców sie i tak okaze, ze kupisz nowe "kino" ze sklepu, bo liczba różnych odpowiedz sprzecznych ze sobą Cie zniecheci. 

Kup sobie ten tani zestaw Pioniera 5.1 jak z czasem się wkrecisz kupisz lepsze głośniki, potem jak wyklaruja sie formaty zmienisz ampli i będzie bardzo dobra ścieżka rozwoju.

Belkę do kina i 65 cali zdecydowanie odradzam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupie jutro tego Pioneera i oba telewizory ( jutro jadę po wszystko). Kupie go dlatego że nawet jak za pół roku sprzedam go ( a raczej przełożę do jednego pokoju dla dzieci i dokupię podobny do drugiego pokoju) za pół ceny to rozpaczać nie będę. Pozostaje sam montaż, jak to wszystko na planie rozmieścić itp, na jakiej wysokości telewizor, gdzie przednie kolumny dać ( też po rogach w górze? ), jak tylne, ile od sufitu, jak skierować ( na łóżko? ) itp

Dalej jednak mnie interesuje jak dobrać dobry sprzęt ( ampli, kolumny, pre ampli, jakieś ważne dodatki) który tego Pionera w czasie zmieni na coś znacznie lepszego.

Mocno się starałem żeby ten temat nagryzdać a naprawdę interesuje mnie złożenie czegoś świetnego i jeśli teraz nie daje rady to kupując po kolei co dwa miesiące coś jestem w stanie zrobić w domu coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na skad, na wysokości uszu mniej więcej i będzie dobrze. Subem możesz "jezdzic" nieco po pomieszczeniu, ale zacznij od sprawdzenia go w miejscu jak na sugestii dolby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Nie na skad, na wysokości uszu mniej więcej i będzie dobrze. Subem możesz "jezdzic" nieco po pomieszczeniu, ale zacznij od sprawdzenia go w miejscu jak na sugestii dolby :)

To przecież mówię ze się nie da tak. Nasza najmniejsza by to zdemolowała pierwszego dnia a do tego nie ma miejsca. My leżymy oglądając, musiał bym to w boki kanapy wmontować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To musisz sobie sprawdzić jak Ci będzie grało w 2-3 ulozeniach dasz znać to coś wspólnie wymyslimy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ze sklepu. Oba TV kupione. Po jeden muszę wrócić bo mi się nie zmieścił, za półtorej godziny jadę.

Kupiłem tez to kino domowe ale nie mieli Pioneera na stanie. Mieli za to ONKYO na wystawie za 750euro. Potargowałem się odrobinkę i oddali za 650e :)

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale Onkyo ma dobre opinie a do tego w tym nie było plastikowych głośników.

Jest to model HT-R693

fshzw_img_7509jpg_3e9cb.jpg

fshzw_img_7510jpg_d8fc8.jpg

fshzw_img_7511jpg_b4490.jpg

fshzw_img_7512jpg_45eb8.jpg

Nawet jeśli nie dobrze wybrałem to jest to zawsze do zmienienia. Jakieś uwagi na co powinienem zwracać uwagę podłączając to i instalując? Jak połączyć to najlepiej z TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz tylne wysoko, też będzie dobrze, pamiętaj, to Ty masz być zadowolony, zadaj sobie pytanie, referencja czy preferencja. :)

Podłącz pod HDMI ACR i włącz to w ustawieniach TV i AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Avallone napisał:

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale Onkyo ma dobre opinie a do tego w tym nie było plastikowych głośników.

Nie zrobiles dobrze, zrobiles bardzo dobrze!

Jesteś teraz oczko a może i dwa wyżej niż z tym Pioneerem i masz Dolby Atmos w jednej cenie/glosnikach frontowych co jest całkiem ciekawym pomysłem.

Jak je umieścić będziesz miał zapewne dobrze opisane w instrukcji ale fronty pewnie nieco wyżej nie normalnie ze wzgledu na spięcie głośników dla atmosa we frontach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, artomoher napisał:

Podłącz pod HDMI ACR i włącz to w ustawieniach TV i AV.

Nie za bardzo to rozumiem jak zrobić.

Pierwsze puszczam sygnał z kompa przez HDMI 1 i wsio gra, jest jak dawniej tylko TV większy. Nie wiem jak teraz puścić dźwięk z Sony na ampli :(

Nie wiem jak zrobić żeby najlepsza opcją połączyć ampli z TV. Tam jakiś światłowód nawet chyba można, mogę jutro kupić.

Jak potem mam plik 80Giga odtworzyć w Sony?? Z klucza?? Jak potem dźwięk z tego wysłać do ampli?

Komp mój ma fulhd i nic więcej, pewnie nie da się na kompie obejrzeć czegoś więcej i wysłanie tego na Sony jako na drugi ekran razem z dżwiękiem 5.1 który odtworzy ampli?? A jak tak to jak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnego światłowodu (optyka).Choc można. Kompa podłączasz przez HDMI do ampli(wejście) i tv(gniazdo ACR) też łączysz nastepnym kablem HDMI z apmli(wyjście). Zasada jest taka że najpierw źródło dźwięku potem ampli a tv na koncu. Wtedy masz możliwosc odtwarzania bezstratnych fomatów. Natomiast łącząc źródło dźwieku przez tv do ampli to już niekoniecznie.Nie  wszystkie gniazda ACR przepuszczają sygnały formatów bezstratnych. Na tylnej ścianie ampli powinno być okeślone gdzie co sie podłącza. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 godziny walki. Udało mi się już nawet z dysku zewnętrznego odpalić film 4k ale bez dźwięku bo nie chce dać go przez ampli  na głośniki. Nie wiem co źle robię ale zrobiłem tak jak Sony przykazał w samouczku i nie działa.  Ma ktoś taki tele i mógłby to wyjaśnić jak idiocie?? Czy to wina źle podłączonego lub ustawionego Onkyo?

A może źle kable podłączam lub złe kable?

Edytowane przez Avallone
dopisano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by przewód HDMI był oznaczony  Ethernet oraz High Speed 

con_tv_n86_arc.png

7717636500_1323033200.jpg

Włacz w amplitunerze oraz TV funkcje HDMI CEC, wówczas wskoczy Ci dostępna funkcja ARC - ją także daj na ON

Edytowane przez artomoher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

48 minut temu, artomoher napisał:

Najlepiej by przewód HDMI był oznaczony  Ethernet oraz High Speed 

con_tv_n86_arc.png

7717636500_1323033200.jpg

Włacz w amplitunerze oraz TV funkcje HDMI CEC, wówczas wskoczy Ci dostępna funkcja ARC - ją także daj na ON

Nie umiem włączyć funkcji HDMI CEC i pewnie dlatego po HDMI nie poszło. Wieśniak jeździł rowerem i zamiast malucha kupił sobie od razu Porsche to się gubi :)

Pozytyw jest taki ze nie dość że dobrze to wszystko kupiłem ( opisane tu:

to jeszcze dziś zadzwonili do mnie żeby mnie na przyszły tydzień umówić ze specjalistą który ma m nie przeszkolić u mnie w domu z obsługi i optymalnego wykorzystania TV oraz kina domowego, podłączeń itp. Gratis oczywiście, mam godzinne szkolenie z obsługi pilota :D Oczywiście wziąłem bo dla mnie przynajmniej ampli to czarna magia.

Podłączyłem dziś wsio choć wiertarka poszła do kosza bo pomimo kilku lat w budowlance takiego twardego betonu jak na ścianie nośnej u mnie to jeszcze nie widziałem.

fshzw_img_7517jpg_6683b.jpg

fshzw_img_7526jpg_7feb9.jpg

Efekt jednak zdecydowanie mi się podoba :)

fshzw_img_7543jpg_8c19b.jpg

fshzw_img_7542jpg_12c72.jpg

 

Z dźwiękiem problem rozwiązałem dosłownie 30minut temu. Poleciałem do Boulangera i kupiłem optyczny i po sprawie, dźwięk jak ta lala :).

Nie zmienia to jednak faktu że na ustawieniach ampli to poległem i czekam na dokształcenie bo choć mam filmy z Atmos to nie wiem jaki tryb w nim włączyć żeby działało..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo udar wlaczyć w wiertarce:P. Albo na pręt trafileś. Żarty oczywiście. Wszystkiego sie nauczysz. A tym bardziej po przjściu szkolenia. Ja jednak polecam HDMI. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gandalf2305 napisał:

Trzeba bylo udar wlaczyć w wiertarce:P. Albo na pręt trafileś. Żarty oczywiście. Wszystkiego sie nauczysz. A tym bardziej po przjściu szkolenia. Ja jednak polecam HDMI. Pozdrawiam.

Dlaczego HDMI?? Co to da więcej? ( wiertarka made in China, z Hilti by poszło lepiej ale nie zmienia to faktu że w takim betonie wiercilem tylko dwa razy i to przy obu TV u mnie :D  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak sprzęt najlepiej wygląda wiertarka, z której piękny dym się unosi. 

PS. A co dokładnie tym optykiem polaczyles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Xisiek napisał:

Sprzęt jak sprzęt najlepiej wygląda wiertarka, z której piękny dym się unosi. 

PS. A co dokładnie tym optykiem polaczyles?

Ampli z Tv i wszystko się nagle naprawiło, gra ja należy. Nie wiem tylko dlaczego lepiej za pomocą HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po HDMI chodzi atmos a po optyku tylko Dolby digital i dts. Żadne gęste formaty nie pójdą. Pytanie tylko czy ten tv puszcza coś z tych formatów

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, vandel1 napisał:

Bo po HDMI chodzi atmos a po optyku tylko Dolby digital i dts. Żadne gęste formaty nie pójdą. Pytanie tylko czy ten tv puszcza coś z tych formatów

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

To zaraz szlag mnie trafi bo ja film w Atmos oglądam i jakoś tego nie czuje.

Wraca pytanie jak to zrobić: Włacz w amplitunerze oraz TV funkcje HDMI CEC, wówczas wskoczy Ci dostępna funkcja ARC - ją także daj na ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...