Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chce też 4500zł za ks8000 z defektem hahaha...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ale były na pewno, bo jakiś czas temu sprawdzałem, ale bałbym sie kupić stamtąd.

Ja też!!!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Uśmiecham się tylko...
Napisał przy opisie Oleda lg za, uwaga! Niecałe 8 tyś zł gdzie za taki sam model chce już 13(???)
Cytuję:
"Wiele nowych filmów jest dostępnych właściwe w formacie Dolby Vision, dlatego zgodność z tym standardem gwarantuje, że obraz na ekranie telewizora będzie zgodny z zamierzeniem twórców".
Z tego co mi wiadomo to standardem na płytach obecnie jest HDR10 a nie Dolby, chyba mu się pokićkało bo naoglądał się wszechobecnych znaczków/logo u LG. :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Później pisze że można zobaczyć jasność gwiazd bo jest miliard kolorów...
Normalnie naczytal się, nie do końca zrozumiał oraz kopiuj/wklej...
Miliard kolorów to 10bitów czyli hdr10 a Dolby Vision to 12 bitów czyli...uwaga!!! 68 miliardów kolorów!
Jaka niekonsekwencja!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

A nie sorrki, zwracam mu honor, bo za 13tysi to jest 65" a za 8tyś to wersja 55". ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

W ogóle te Oledy LG B6 to jakaś porażka... Ten 55" świeci 750cd/m2 a większy jeszcze gorzej bo tylko 540cd/m2...(wtf???)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje waszej pomocy :).Spójrzcie na lewy dolny róg i lewy górny fragment ekrany. Czy to jakieś defekty matrycy czy jestem przewrażliwiony? :P

ks7000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy macie w swoim Ks7000 aplikację Ipla? Ja kupiłem TV w UK i nie mam Ipli :/ Jest możliwość zainstalowania tej apki samemu? Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko czy macie w swoim Ks7000 aplikację Ipla? Ja kupiłem TV w UK i nie mam Ipli :/ Jest możliwość zainstalowania tej apki samemu? Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka



A weź no przewiń w prawo. Ja mam ten tv od wczoraj i z tego co kojarzę Ipla jest na drugiej stronie wyświetlanych aplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to git  Po prostu przed zakupem trzeba wybrany egzemplarz KS7000 (jak z resztą każdy TV innej marki) dokładnie sprawdzić (matryca i ramki). Jeśli wszystko jest ok., to można śmiało brać, bo w obecnej cenie promocyjnej 5100 zł z groszami trudno o coś lepszego jeśli chodzi o jakość obrazu (nie mylić z jakością montażu obudowy). Co do czerni to jak rozumiem podczas oglądania wieczorami wyłącznie na wprost ekranu czerń jest ok??? 

Jak przed zakupem, przecież nikt nie pozwoli otworzyć kartonu z "nowym" tv przed zakupem?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka



Zjawisko dynamiczne czy statyczne (widoczne na stopklatce)? Jak to pierwsze to spróbuj wyłączyć całkowicie upłynniacz (ustawienia opcji -> auto motion plus), jak to drugie to zjedź ostrością do 0.

Aha...to ostrość ma być zerowa? Coś za coś? Hahaha....to jakaś paranoja!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Direct LED jest tylko w 65".

Direct directowi nie równy...Mój panas cx700 to też direct ale nie FALD. Są trzy rodzaje. Krawedziówka, pseudo direct i full FALD i to on jest najlepszy i chyba tylko jak narazie w najlepszym tv jak do tej pory czyli dx900.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Panel "sharpa" (piszę w cudzysłowie bo nie sprawdzałem osobiście czy faktycznie od tego producenta pochodzi) nie ma żadnych ułomności względem mniejszych przekątnych tego TV, więc nie wiem o co tyle hałasu...

Tak, tak, panel Sharpa i pewnie inna bajka, choć specyfikacja wygląda na taką samą co w przypadku 55".

http://www.displayspecifications.com/en/model/613c430

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, christoff.w napisał:

Jak przed zakupem, przecież nikt nie pozwoli otworzyć kartonu z "nowym" tv przed zakupem?

Zależy w sumie od sklepu, ale jak KSa brałem w Euro RTV AGD z uwagi na promocję, to bez problemu przynieśli karton z TV, przecięli, wypakowali, podłączyli, mogłem też pendrive'a włożyć i jeszcze swój materiał puścić, obczaić.

Sieci Euro nie lubię i tak z innych względów, ale fakt, że sprawnie cały proces przebiegł i nikt mi nad głową nie stał z tekstami 'szybciej'. :P

W Samsung Store czy MM+Saturn też na pewno pozwalają na sprawdzenie. Nie wiem jak inne sieci.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już odpadam...

szukałem, czytałem i nie chciałem brać tego

UE55KS7000S

ze względu na cenę. Ale mówię - to już będzie bardzo dobry wybór. A tu czytam, że to złe tu jednak szału nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ipla jest wśród polecanych aplikacji. Zakładka Apps

Niestety gdyby to było takie proste nie pisał bym tutaj.. Prawdopodobnie dlatego, że TV jest kupiony w UK :/ Może jest jakiś rodzaj tzw. twardego resetu TV, gdzie po wybraniu kraju PL przy pierwszym odpaleniu TV, pojawi się ipla. Chyba, że aplikacje są dobierane na podstawie adresu IP i wtedy lipa z tego będzie ehh.. Może da się to jakoś obejść?.. Z góry dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży na tym forum ale czy 49" wersja KS7000 jest warta uwagi? Ogólnie to o jakim telewizorze nie czytałbym opinii czy to za 2500zł czy za 7000 zawsze komuś coś nie będzie pasować :) Czy jest sens pakować ponad 4000zł w 49KS7000S tylko do ogladania mkv, netflix i youtube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, kuki86 napisał:

Jestem świeży na tym forum ale czy 49" wersja KS7000 jest warta uwagi? Ogólnie to o jakim telewizorze nie czytałbym opinii czy to za 2500zł czy za 7000 zawsze komuś coś nie będzie pasować :) Czy jest sens pakować ponad 4000zł w 49KS7000S tylko do ogladania mkv, netflix i youtube?

49" jak na dzisiejsze czasy to mały TV, ale KS7000 w tych calach jest jak najbardziej w porządku. Na HDTV Vince testował dokładnie 49" osobno i wyniki były bardzo zadowalające.

Tu masz niżej link do tematu i porównanie graficzne, które wrzucałem w innym temacie też 2 dni temu 49KS7000 vs model nawet wyższy w 65", bo 65KS8000.

49" wypada bardzo dobrze:

Co do narzekania, to temat rzeka...nie ma produktu bez narzekań, nawet w temacie OLEDa C7 ktoś tu przedwczoraj strasznie narzekał i chciał zwrócić, a to półka najwyższy możliwa praktycznie i cena zupełnie inna niż tego KSa. Najlepiej na własne oczy sprawdź TV przed zakupem, potestuj, pobaw się opcjami, zobacz jak system chodzi, jakieś swoje materiały odtwórz. Nie powinno robić problemów ani w Euro ani w MM. Przynajmniej sam się nigdy nie spotkałem z jakimś zakazem.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie już trzeci miesiąc jak użytkuje 49 ks7000. Póki co wszystko śmiga jak pierwszego dnia po wypakowaniu z pudła. Nie ma żadnych bad pikseli itp. Kupiłem 49 bo 55 do mojego pokoju był by za duży, ten jest idealny. Tv kupiłem do prosiaka, ale Netflix, You Tube dzień dnia wypala moje oczy ;) Tak więc jak najbardziej ja polecam Ci ten tivik.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaletą KS7000 jest obraz i błyskawiczne (ułamek sekundy) ładowanie YouTube i innych apps. Pilot oprócz wad ma parę zalet np. to że jest radiowy (nie trzeba celować) i dość łatwo integruje się z innymi urządzeniami - ja mam zintegrowanego z dekoderem kablówki. KS7000 ma też absolutnie najlepszy wygląd - czarna tafla szkła praktycznie bez ramek.

Wadą koszmarnie wolny EPG. Do tego u mnie EPG nie działa z Inea (tzn, nie odświeża dziennika) (chociaż działa poprawnie w innym TV). Musiałem wymienić kartę CI na dekoder - w dekoderze EPG śmiga super szybko a kanały przełączają się 2 razy szybciej niż w TV. Ciekawe, że dekoder za 200 zł działa pod tym względem dużo lepiej od TV za 7500 zł

Edytowane przez stapoz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos stalo sie z moim tv, nie mam pojecia o co chodzi. Użytkuję go między innymi z dekoderem multimedia. Wcześniej na pasku szybkiego dostepu moglem dodac kanaly z multimedia, byly one z logiem programu i dodawalo sie je w łatwy sposób. Dzisiaj wszystkie zniknęły i trzeba bylo dodawac je recznie i samemu wprowadzić nazwę kanału ? Wcześniej tak nie było, byla jakas aktualizacja czy coś?
Tak to wygląda obecnie2cc717adfe999c9fcc5202c8e99cd0d8.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek "szybkiego" dostępu jest tylko z nazwy. Żeby wybrać jakiś program trzeba się naklikać min. 6 razy różnymi przyciskami nawigując po ekranie żeby "szybko" przełączyć na program. Jeśli program leży dalej na liście trzeba klikać nawet kilkanaście razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa....wszystko poustawialem recznie i dzis tv znowu wszystko"zresetowal" zadnego programu na pasku. Ma ktoś jakiś pomysł?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc, jak połączyć laptopa z telewizorem? Na drugim telewizorze nie ma problemu... Ale KS7000 laptop po prostu nie znajduje... 

58ff1edd6bc4b_2017-04-25(2).png.23b29f153ac977b18264151876be9645.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj swój pierwszy film w HDR (Machina wojenna na Netfliksie) i nasuwa mi się tylko jeden wniosek:

podświetlenie krawędziowe nie jest aż tak złe jak mogłoby się wydawać, z jednym ALE - nie sprawdza się kompletnie w HDR z napisami, a przynajmniej na Netfliksie bo nie miałem jeszcze okazji przekonać się jak to wygląda w filmach na płytach Ultra HD, w które zresztą nie mam zamiaru się bawić w wersji bez dynamicznych metadanych.

Coś jest nie tak jeśli przez większość filmu najjaśniejszym, rażącym w oczy elementem filmu są napisy właśnie (a i tak mam ich kolor ustawiony na żółty, bo na białe w HDR już kompletnie nie da się patrzeć) i nie rozumiem dlaczego Netfliks nie zdaje sobie z tego sprawy. Oczywiście w momencie gdy napisy są wyświetlane podświetlenie musi dać czadu, a jeśli akurat ma miejsce ciemna scena, wygląda to tragicznie - jest w tym filmie scena nocnego lądowania helikopterów, wszystko widać jak na dłoni ale gdy pojawiają się napisy... w zasadzie nic nie widać! Zresztą nawet w "normalnych" scenach potrafi być nieciekawie - jest taka scena rozmowy na pokładzie samolotu (niestety nie zanotowałem czasu) gdy ilekroć wyświetlane są napisy kontrast na twarzy Pitta robił "pa pa", robiło się płasko, brzydko, bez wyrazu.

Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego jak działa podświetlenie krawędziowe w tym TV więc absolutnie nie jest to zarzut pod jego adresem - taki sprzęt, trudno i nic się na to nie poradzi (a 20 tys. na model jaki bym chciał nie mam :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzwiak.

Nie wiem, czy to jest pocieszajace dla Ciebie, ale ten netliksowy HDR (HDR10) jest raczej slaby. Wlasciwie tylko Meridian pokazuje jakis efekt. O pozycjach w DV sie nei wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę, że tak będzie to widać na większości TV z HDR. Jest to błąd realizacji samych napisów - napisy powinny być szare, lub ciemno-szare i po problemie. Jeśli będą białe, żółte lub w innym jasnym kolorze to wiadomo, że HDR podbija białą barwę i będą jarzyć się jak słońce.

Ja w ogóle mam problemy z przystosowaniem się do jasności KS7000 i ogłądaniem HDR w szczególności gdzie wszystko świeci po oczach jak 500 watowa żarówa - może dlatego, że wcześniej miałem plazmę przez 10 lat...

Edytowane przez stapoz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SDR podświetlenie mam ustawione na 6/20 i przy filmach Blu-ray jest to dla mnie baja.

HDR, choć robi wrażenie, owszem, zwłaszcza na demach ukazujących przyrodę, zwierzęta itp., to jednak póki co nie wydaje mi się czymś co chciałbym oglądać na co dzień.

Z drugiej strony chciałbym obejrzeć jakiś film w Dolby Vision na OLEDzie i wtedy wydać ostateczny osąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł soft 1180.5 http://www.samsung.com/uk/support/model/UE55KS7000UXXU

Z tego co sprawdziłem u siebie to doszła obsługa HLG HDR dla satelity, teraz prawidłowo działa u mnie HDR dla kanałów SES UHD Demo lub travelxp4k.

Wcześniej HLG działało tylko z USB na sofcie 1169.

 

Poza tym menu telewizora jest bardziej responsywne, nowych błedów nie zawazyłem. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że w 1180 naprawili bug który denerwował mnie przez ostatnie 8 miesięcy, temat na 35 stron na forum Samsunga https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/226/page/1

 

Niezależnie czy HDMI CEC było włączone czy tez nie gdy TV wykrył nowy sygnał automatycznie przelaczal sie na to zrodlo.

Czyli kazdorazowe wlaczenie/wybudzenie komputera powodowalo zmiane zrodla sygnalu...

 

Teraz po wylaczeniu HDMI CEC nie zmienia juz na HDMI ktore dostanie sygnal :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...