Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MU7000 wygląda podobnie do KS6000 - grubsza ramka i pojedyncza identyczna stopa. MU7002 za to jest bardzo podobny do KS7000 chyba że po sieci latają źle podpisane zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach obcowania z tv mam takie oto uwagi:

1: Kolory podczas oglądania kablówki (HD i SD) są takie jakieś wyblakłe, wyprane, mało nasycone względem poprzedniego Samsunga FHD, szczególnie widać to na twarzach programów informacyjnych.

2: Tv gorzej sprawdza się w grach niż jego poprzednik.  Jeżeli gra jest "normalna' to jest ok ale jeżeli obsługuje HDR to na zwykłym ustawieniu, np. 'film' jest bardzo ciemno. Po przejściu na tryb "gra' jest jaśniej ale podczas ruchu cały obraz się rusza, co bardzo wkurza i odbiera przyjemność z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Samsung coś ostatnio chyba przesadza, jednak co by nie mówić to co opisuje powyżej kolega lis22 absolutnie nie powinno mieć miejsca w tak wysokim modelu, w dodatku z logo uhd premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabo. Może kwestia kalibracji albo pokombinowania z ustawieniami? Na ten moment można mieć KU7000 i MU7002 praktycznie w tej samej cenie. Oczywiście bardziej się opłaca kupić KU ale boję się że w tym momencie już można dostać głównie zwrotki lub jakieś kombinowane egzemplarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmieniłem mojego KS7500 na KS9500

 
Meldunek: Mar 2017
Postów: 18
 
 
Edytuj | Cytuj  
#2553
Dzisiaj, 15:52
Domyślnie

Zmieniłem KS7500 na KS9500, telewizor już u mnie i powiem tak jest Wooow. Efekt HDR wyraźnie mocniejszy i to szczególnie widoczne właśnie w tych scenach nocnych gdzie widać latarnie neony etc. Teraz to wygląda jak żywe! Na KS7500 nie było takich pop-upów jak tu, czerń i kolory mimo, że bardzo ładne i żywe były jakby przytłumione, tutaj ta świetna czerń bardzo wzmacnia kontrast i widać też więcej szczegółów w cieniach, np. w Final Fantasy XV ubiór głównego bohatera wydawał się zlewać z detalami, tutaj widać każdą zmarszczkę na płaszczu Noctisa. Nie ma też nagłych spadków jasności w HDR co było irytujące. Póki co jestem zachwycony, jednak FALD robi dużą różnicę, ta czerń i praktycznie brak bleedingu, cloudingu, bloomingu i innych "ingów"smile.gif Bajka.
Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, hennepin napisał:
 
 
 
Domyślnie

Zmieniłem KS7500 na KS9500, telewizor już u mnie i powiem tak jest Wooow. Efekt HDR wyraźnie mocniejszy i to szczególnie widoczne właśnie w tych scenach nocnych gdzie widać latarnie neony etc. Teraz to wygląda jak żywe! Na KS7500 nie było takich pop-upów jak tu, czerń i kolory mimo, że bardzo ładne i żywe były jakby przytłumione, tutaj ta świetna czerń bardzo wzmacnia kontrast i widać też więcej szczegółów w cieniach, np. w Final Fantasy XV ubiór głównego bohatera wydawał się zlewać z detalami, tutaj widać każdą zmarszczkę na płaszczu Noctisa. Nie ma też nagłych spadków jasności w HDR co było irytujące. Póki co jestem zachwycony, jednak FALD robi dużą różnicę, ta czerń i praktycznie brak bleedingu, cloudingu, bloomingu i innych "ingów"smile.gif Bajka.

Po pierwsze gratulacje udanego zakupu i nader (jak sam już wiesz) słusznej decyzji. Zabawa w prawdziwy HDR jest bowiem możliwa tylko na  LCD z fald lub OLED z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, a producenci skrzętnie bujają klientów w tym temacie znacząc logo HDR nawet tv z kontrastem 1000:1.  Dla mniej wtajemiczonych przypomnijmy - ks7000, który tak blado wypad na tle falda dobijał do 20 000:1 i jak hennepin napisał bynajmniej bajka to nie była :D

Dla porzadku dodajmy, że to początek zabawy i w obszarze udoskonalenia technologii wyswietlanie obrazu na przestrzeni lat musi się wiele zmienić,  by pokryć pełen zakres możliwości nowych kamer i specyfikacji HDR, czyli poziomu 10 000 nit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no KS7500 też na mnie robił wrażenie i HDR było jak najbardziej widać,ale czułem że mogłoby być lepiej, tutaj jednak jest naprawdę ten efekt w każdej scenie widoczny teraz KS9500 jest nowiutki do kupienia prosto ze sklepu Samsunga za 9999, to był TV moich marzeń ale jak kupowałem KS7500 to kosztował 13.500. Teraz moje marzenie udało się spełnić :) Jest mega, zaraz będę testował kolejne materiały z HDR, nie mogę oderwać oczu, jak to pięknie wygląda! Fajnie, że mam skale porównawczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, hennepin napisał:

Nie no KS7500 też na mnie robił wrażenie i HDR było jak najbardziej widać,ale czułem że mogłoby być lepiej, tutaj jednak jest naprawdę ten efekt w każdej scenie widoczny teraz KS9500 jest nowiutki do kupienia prosto ze sklepu Samsunga za 9999, to był TV moich marzeń ale jak kupowałem KS7500 to kosztował 13.500. Teraz moje marzenie udało się spełnić :) Jest mega, zaraz będę testował kolejne materiały z HDR, nie mogę oderwać oczu, jak to pięknie wygląda! Fajnie, że mam skale porównawczą.

Tak samo, jak KSa 7000 kupowałem, to patrzyłem na cenę FALDa i wynosiła 13.5K, nie wiem skąd tak ogromny spadek na 10K, ale to czyni ten TV jednym z najbardziej opłacalnych w tej chwili nawet jeśli ktoś nie przepada za Samsungiem.

Niestety teraz odsprzedaż/nowy zakup i kombinowanie w grę nie wchodzą, z KSa 7000 zadowolony jestem, ale wiadomo, że FALD to musi być inna półka. :)

Gratuluję zakupu. :)

1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Zabawa w prawdziwy HDR jest bowiem możliwa tylko na LCD z fald lub OLED z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, a producenci skrzętnie bujają klientów w tym temacie znacząc logo HDR nawet tv z kontrastem 1000:1. Dla mniej wtajemiczonych przypomnijmy - ks7000, który tak blado wypad na tle falda dobijał do 20 000:1 i jak hennepin napisał bynajmniej bajka to nie była :D

Dla porzadku dodajmy, że to początek zabawy i w obszarze udoskonalenia technologii wyswietlanie obrazu na przestrzeni lat musi się wiele zmienić,  by pokryć pełen zakres możliwości nowych kamer i specyfikacji HDR, czyli poziomu 10 000 nit.

Bluray z HDTV, a '2015' z HDTVPolska ma odmienne od Ciebie zdanie i w tym i w temacie obok gdzie Cię wywołał. :P

W dodatku efekt HDR na tym IPSie został wzmocniony z uwagi na nową aktualizację. :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/1369482-post2785.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1370482-post2813.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1378690-post46.html

A, że to ten sam użytkownik co '2015' to widać na przykładzie tych dwóch wpisów nawet, ale w większości się pokrywają:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1378689-post2911.html

|

 

Na obu forach też w kółko powtarza te bzdurę, że Philips 6561 jest na matrycy od LG..

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem godzinkę w Infamous First Light, ale odlot, ciągle coś mi nie pasowało w tej grze na KS7500 z HDR, było za ciemno więc musiałem w menu gry dawać ostro w górę suwak jasności przez co blakły kolory i znikał kontrast, tutaj nie ma tego problemu, mam jasność na 1/3, a wszystkie szczegóły widać w ciemnych miejscach, latarnie, neony przy tym wyraźnie mocniej świecą, niesamowicie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hennepin napisał:

Nie no KS7500 też na mnie robił wrażenie i HDR było jak najbardziej widać,ale czułem że mogłoby być lepiej (...) Fajnie, że mam skale porównawczą.

Dzieki, że to napisałeś. Doprecyzuje bo w sumie powinienem napisać to już wcześniej - ks7000/ks7500 (na tle tego co jest na rynku w podobnej cenie) to naprawdę solidna, atrakcyjna propozycja jeżeli chodzi o parametry i potencjał. 

Kluczem natomiast jest skala porównawcza - to jak z autem, jak jeździmy takim co ma 150KM wydaje się ok, póki nie zrobimy jazdy takim co ma 220KM, a ten jest fajny tak długo jak nie wpadnie nam w ręce taki co ma ponad 300KM itd. 

 

PS. Właśnie zerkam na Avatara - ależ ten film ma potencjał na prosty HDR! Aż dziwne, że jeszcze go nie wydali.

4 godziny temu, Fjubens napisał:

Tak samo, jak KSa 7000 kupowałem, to patrzyłem na cenę FALDa i wynosiła 13.5K, nie wiem skąd tak ogromny spadek na 10K, ale to czyni ten TV jednym z najbardziej opłacalnych w tej chwili nawet jeśli ktoś nie przepada za Samsungiem.

Niestety teraz odsprzedaż/nowy zakup i kombinowanie w grę nie wchodzą, z KSa 7000 zadowolony jestem, ale wiadomo, że FALD to musi być inna półka. :)

Gratuluję zakupu. :)

Bluray z HDTV, a '2015' z HDTVPolska ma odmienne od Ciebie zdanie i w tym i w temacie obok gdzie Cię wywołał. :P

W dodatku efekt HDR na tym IPSie został wzmocniony z uwagi na nową aktualizację. :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/1369482-post2785.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1370482-post2813.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1378690-post46.html

A, że to ten sam użytkownik co '2015' to widać na przykładzie tych dwóch wpisów nawet, ale w większości się pokrywają:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1378689-post2911.html

|

 

Na obu forach też w kółko powtarza te bzdurę, że Philips 6561 jest na matrycy od LG..

 

No cóż kolega 2015 od długiego już czasu raczy nas różnymi "ciekawostkami" i bzdurami wyssanymi z palca. Mi już o jakiegoś czasu wydaje sie, że 2015 vel Janunio vel Bluray (tam) to wszystko alter ego Kikiego. Podobny styl, podobne bajki i bezgraniczne wychwalanie znakomitego na papierze choć tandetnego w realu Philipsa/TPV :D

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

19 godzin temu, lis22 napisał:

Po dwóch miesiącach obcowania z tv mam takie oto uwagi:

1: Kolory podczas oglądania kablówki (HD i SD) są takie jakieś wyblakłe, wyprane, mało nasycone względem poprzedniego Samsunga FHD, szczególnie widać to na twarzach programów informacyjnych.

2: Tv gorzej sprawdza się w grach niż jego poprzednik.  Jeżeli gra jest "normalna' to jest ok ale jeżeli obsługuje HDR to na zwykłym ustawieniu, np. 'film' jest bardzo ciemno. Po przejściu na tryb "gra' jest jaśniej ale podczas ruchu cały obraz się rusza, co bardzo wkurza i odbiera przyjemność z gry.

7000.thumb.jpg.50d69f2a7fe39763907e89fe68272dff.jpg

Który z tych mu7000 posiadasz? pierwszy jest na matrycy 60Hz i HDR ok. 250 nitów drugi 120Hz i HDR ok. 600 nitów  

 

 

Edytowane przez WindyIndy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, lis22 napisał:

Tv gorzej sprawdza się w grach niż jego poprzednik.  Jeżeli gra jest "normalna' to jest ok ale jeżeli obsługuje HDR to na zwykłym ustawieniu, np. 'film' jest bardzo ciemno. Po przejściu na tryb "gra' jest jaśniej ale podczas ruchu cały obraz się rusza, co bardzo wkurza i odbiera przyjemność z gry.

Co do trybu 'Gra', to w sumie takie same zarzuty pojawiają się w każdym miesiącu odnośnie OLEDów czy Sony XD/XE. W przypadku Sony jeszcze piszą, że mocno spada jakość obrazu po przejściu w tryb 'Gra'.

Tutaj masz przykład osoby, co sprawdzała na Samsung KS7000 i OLEDzie B6 (wpis z dzisiaj, 9 maja):

"I posted about this a while back. I wasn't happy either. That was until I saw a friend's LG OLED B6 which produced the same artefacts. Then I hooked up my old TV which again produces the same results. This TV is so damn good that it highlights the issue more then my previous TV.
What you are seeing is normal for today's technology."

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1308315&page=146

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko odnoście Ks7000. Otóż TV kupiłem w UK i wsrod aplikacji do zainstalowania brak jest Ipli i Showmax. Czy w tych TV sprzedawanych w PL są te aplikacje i czy w związku z tym można je jakoś wgrać w mój TV z UK? Dziękuję z góry za wszelkie info na ten temat. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, WindyIndy napisał:

 

7000.thumb.jpg.50d69f2a7fe39763907e89fe68272dff.jpg

Który z tych mu7000 posiadasz? pierwszy jest na matrycy 60Hz i HDR ok. 250 nitów drugi 120Hz i HDR ok. 600 nitów  

 

 

Posiadam KS z takimi nóżkami jak ten po prawej.

Nie mówię, że kolory są złe ale są trochę dziwne:

Na TVN24 HD kolory, zwłaszcza twarzy są jakby przytłumione  (tryb obrazu "film"), po zmianie tonacji kolorów z "ciepły 1" na "standardowy" jest ciut lepiej.

Na Polsat News twarze są czasami jakby prześwietlone, może to kwestia wysokiej jasności i diod LED?

Najgorzej gra się na PS4 w "Horizon Zero Dawn" z HDE - w trybie obrazu "film" jest bardzo ciemno ale obraz jest normalny, w specjalnym trybie "gra' jest znacznie jaśniej ale jak już pisałem, obraz podczas ruchu się "rusza", miga, itp. W innych grach jest w miarę ok, trybu "gra" używałem przede wszystkim w tej grze.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2016 o 16:33, rafcio76r napisał:

Panasonic wg mnie ma lepszy dla oka obraz, bardziej naturalny, plastyczny oraz ma lepszą czerń. Co do HDR-a to na Panasie jest on stabilny, a na Samsungu maksymalna moc jest tylko przez kilka sekund, po czym następuje gwałtowne zmniejszenie efektu. Przeczytaj fachowy test w tym temacie na tym właśnie forum, to będzie wiedział o co chodzi. Samsung to również świetny TV, ale obraz ma nieco sztuczny bardziej "wyżyłowany" na tle Panasa. Poza tym Panas w wersji 65" ma podświetlenie bezpośrednie Direct LED a Samsung to "krawędziowiec". 

Obydwa ostatecznie mają niecałe 600dc/m2 ale samsung podkręca materiał wyżej tak jak pisał autor posta.

Ja bym brał samsunga bo sumasumarum ma więcej plusów.

Dnia 12.10.2016 o 08:32, kklos napisał:

Wszystko ładnie i pięknie HDR i HLG lub inne HGW :)  ,ale jak przestaniemy się pompować i wzdychać i cofniemy się do artykułu

o zalecanej odległości i kalkulatora to nie ma najmniejszego sensu kupowanie telewizora 4K.

Przy odległości od telewizora 3-3,5  jak w większości salonów w blokowiskach ,o przepraszam jeśli kogoś uraziłem to w apartamentowcach   ,

zalecana odległość przy 75 calach FHD  to  3,2 m  od telewizora ,  a przy 65 calach FHD  to 2,70 m od telewizora , więc po co kupować te 4K 

jak i tak nie zobaczymy różnicy w obrazie  z takiej odległości przy tych 65 calach .

 

To se usiądź bliżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. KS7090 - ktoś wie czym ten ten model różni sie od standardowego ks7000 i dlaczego jest tańszy?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung przyznał mi rabat 300 zł bo otrzymałem TV w poniedziałek a miałem w ubiegły piątek, nowiutki KS9500 wyszedł więc 9699 zł :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem KS7000. Wszystko dziala ok oprocz EPG (kablowka + dekoder na CI). Gdy TV jest nieuzywany kilkanascie godzin EPG (przewodnik) jest puste - wszystkie kanaly maja opis "brak informacji". Jak wlacze jakis kanal to pojawiaja sie informacje o programach dla tego kanalu (pozostale nadal sa nieodswiezone). Masakra jakas. Wlaczam TV, wchodze do EPG zeby zobaczyc co jest w TV i mam wszystko puste - jak żyć? Dodam ze stary TV w tej samej konfiguracji ma EPG zawsze aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

KS7000 brak możliwości wyboru dźwięku po HDMI wcześniej był wybór i nawet działało reset też nic nie wniósł i nowa aktualizacja również. Zauważyłem iż reset nie czyści wszystkiego, czekam na odpowiedz z serwisu.

 

 

 

samsung ks7000.jpg

Edytowane przez Kierownik hdtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem samemu udało mi się rozwiązać z dźwiękiem  w amplitunerze wybieram HDMI Control RIHD na włącz  i pojawiło się w TV HDMI.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez Kierownik hdtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. KS7090 - ktoś wie czym ten ten model różni sie od standardowego ks7000 i dlaczego jest tańszy?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka



Z tego co widzę to takie oznaczenie dostał model ks7000 w niemczech. Wszystkie stronki po niemiecku wyskakują jak wpiszesz w google taki numer. Nawet na displayspecification nie ma takiego oznaczenia. Myślę, że to ten sam model.
Np w Uk panas cx700 miał dodaną literke B, no ale sam numer się nie zmieniał. Dziwne to wszystko, a szczególnie ten kogel mogel u samsunga, ale bym się tym nie przejmował i porównał co tam szfaby piszo o nim ;) (z ciekawości sam to sprawdzę)
Poczekaj aż spece stąd się odezw, bo ja to początkujący jestem aczkolwiek dość szybko się uczę ;) Pozdrawiam. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Cześć. KS7090 - ktoś wie czym ten ten model różni sie od standardowego ks7000 i dlaczego jest tańszy?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka




Sprawdziłem i to samo. 1000nitów, 120Hz , wszystkie złącza te same itd.
Po prostu w niemczech taki numer mają.
A Ty go w Polsce widziałeś w sklepie czy gdzie?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Cześć. KS7090 - ktoś wie czym ten ten model różni sie od standardowego ks7000 i dlaczego jest tańszy?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka



Tańszy? Ceny w euro to od 1300 do 1500€ za 55".
49" za 800-900€

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo namierzylem te modele, sa wystawiane dużo taniej. Zobaczcie w przedmiotach usera AFGComputers_pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na aledrogo namierzylem te modele, sa wystawiane dużo taniej. Zobaczcie w przedmiotach usera AFGComputers_pl.

Sprawdziłem. Chyba już sprzedał albo zmienił opis bo nie ma 7090, są ks9500, lg, oledy.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...