Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na każdym wejściu hdmi masz informację o uhd kolor?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rtings jest już test Samsunga Q7F i.. niezbyt miła niespodzianka, nic specjalnego z tego nie wyniknęło. Do tego komentarz rtings:

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q7f

"Additional Review Notes
Samsung KS8000 LED TV vs Samsung Q7F QLED TV

Overall, our new QLED 2017 TV scores worse than all our KS* from last year, but not by much. Here are the notable differences with the KS8000.

Q7F has better design/build quality
KS8000 gets significantly brighter, especially in SDR (528 nits for KS8000 in 50% window vs 317 nits for Q7F)
KS8000 has better native contrast (6906:1 vs 5020:1)
Q7F has better response time, especially 0% to 20%
Q7F bigger color volume and gamut (roughtly 5% better)
Even at the same price, most people would be slightly happier with the KS8000.

You can use our side-by-side tool to compare more into details all our measurements.

These images show a side-by-side comparison of the Sony X930E (top left), Sony X900E (bottom left), Samsung Q7F (center), Samsung KS8000 (top right), and LG B6 (bottom right). This 'real scene' HDR comparison (download the clip here) is performed with default settings, with the backlight and local dimming adjusted to maximum. These pictures look dark overall due to the camera settings we choose to show more the difference in maximum brightness."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chcialbym wykonac "pseudo" kalibracje (wiem ze sa profesjonalne uslugi platne) w warunkach domowych i poszukuje ustawien najbardziej zalecanych do tego modelu dla trybu SDR (Standard) oraz HDR (Filmowy),

Do tej pory znalazlem przykladowe zalecenia na stronie "avforum" oraz na youtube "TV calibration with Darko" - czy te ustawienia mozna uznac za referencyjne i w miare zblizone do profesjonalnej kalibracji (platnej) ?

https://www.avforums.com/threads/samsung-ks7000-settings-thread.2044610/

https://youtu.be/KfTSoEa6MC8

Jesli macie inne strony odnosnie kalibracji tego konkretnego modelu (Samsung UE55KS7000) prosba o info (moga byc po angielsku).

 

Pozdrawiam,

FoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fjubens spokojnie;

We have contacted Samsung, and they say that our unit is out of spec due to the relatively low peak brightness measurements. We will continue to investigate and update the review as we obtain more information.

Update 3/10/2017. We've ordered another unit. We will test it, verify the results and update the review.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RHJG napisał:

Kolego Fjubens spokojnie;

We have contacted Samsung, and they say that our unit is out of spec due to the relatively low peak brightness measurements. We will continue to investigate and update the review as we obtain more information.

Update 3/10/2017. We've ordered another unit. We will test it, verify the results and update the review.

Jezu, rzadko piszę na HDTVPolska ostatnio, bo szału idzie dostać.

Od paru dni jak piszę posta i użyję 'ą' to kasuję sobie całość tekstu, teraz tak długa odpowiedz w temacie skasowałem 2 razy z rzędu, bo się zapomniałem w którymś momencie i nie chcę już się rozpisywać po raz kolejny. Tylko tutaj tak mam, na innych forach jak piszę komentarz i użyję tego polskiego znaku, to nic takiego się nie dzieje. Użycie 'ą' = Zaznaczenie całości wpisu i usunięcie go.

Ktoś ma taki problem?

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Fjubens napisał:

Jezu, rzadko piszę na HDTVPolska ostatnio, bo szału idzie dostać.

Od paru dni jak piszę posta i użyję 'ą' to kasuję sobie całość tekstu, teraz tak długa odpowiedz w temacie skasowałem 2 razy z rzędu, bo się zapomniałem w którymś momencie i nie chcę już się rozpisywać po raz kolejny. Tylko tutaj tak mam, na innych forach jak piszę komentarz i użyję tego polskiego znaku, to nic takiego się nie dzieje. Użycie 'ą' = Zaznaczenie całości wpisu i usunięcie go.

Ktoś ma taki problem?

Tak nie tylko Ty tak masz, problem na większą skale Forum. Najgorzej się rozpisać i skasować. :mellow:

A kto się ze mną zgodzi że dublowane tematy na forum to nie za dobra opcja, przykładowo 40 wpisów użytkowników na jednym temacie i te linijki za każdy wpis... <_<

Pisałem już o tym w dziale ''Zmian na Forum'' ale cisza jak na Naszej Klasie. 

@Gmeru zainterweniujesz? :) 

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FoX napisał:

Witam, 

Chcialbym wykonac "pseudo" kalibracje 

Jeżeli wpiszesz te ustawienia z wklejonego linku to będzie w miarę OK ale nie wpisuj pozostałych ustawień. Ustawienia "White Balance" i 'Colour Space" są mocno zależne od danego egzmplarza telewizora i tak samo możesz sobie poprawić obraz jak i go pogorszyć. Oczywiście możesz spróbować ale rożne egzemplarze telewizorów z tego samego modelu właśnie przy balansie bieli wykazują największe różnice.

 

Picture Mode: Movie
Picture Size: 16:9 Standard – Fit to Screen On
Expert Settings
Backlight: 4
Brightness: 45
Contrast: 90
Sharpness: 0
Colour: 50
Tint: G50/R50

Apply Picture Settings: All Sources
Digital Clean View: Off
Auto Motion Plus: Off
Smart LED: Low
Dynamic Contrast: Off
Colour Tone: Warm2

Edytowane przez X-Rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fjubens napisał:

Jezu, rzadko piszę na HDTVPolska ostatnio, bo szału idzie dostać.

Od paru dni jak piszę posta i użyję 'ą' to kasuję sobie całość tekstu, teraz tak długa odpowiedz w temacie skasowałem 2 razy z rzędu, bo się zapomniałem w którymś momencie i nie chcę już się rozpisywać po raz kolejny. Tylko tutaj tak mam, na innych forach jak piszę komentarz i użyję tego polskiego znaku, to nic takiego się nie dzieje. Użycie 'ą' = Zaznaczenie całości wpisu i usunięcie go.

Ktoś ma taki problem?

U mnie jest to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rgomez napisał:

Na każdym wejściu hdmi masz informację o uhd kolor?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

Tak, na każdym HDMI mam włączone HDMI UHD color.

Chyba zauważyłem też w końcu ten mityczny HDR: np. gdy w nocy zza chmur wyjdzie księżyc, robi się na prawdę jasno. Inna sprawa, że obwódki, np. wokół pochodni lub płonących strzał trochę rażą.

 

P.S: też bym chętnie skalibrował ten tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam myszkę bezprzewodową która działa na fale radiowe (odbiornik USB) oraz na Bluetooth. W jaki sposób podłączyć ją do telewizora ? Po włożeniu odbiornika na USB telewizor jej nie wykrywa. Na Bluetooth też nie wiem jak sparować bo po wejściu do menedżera urządzeń wejściowym jak robię dodaj klawiaturę bluetooth lub pada to nie znajduje urządzenia. 

Edit:
Gdzieś wyczytałem, że nie można korzystać z myszki bluetooth jeśli korzysta się z SoundConnect a ja mam podłączonego SoundBara za pomocą SoundConnect więc możliwe że dlatego nie znajduje myszki po bluetooth. Jak podłączyć ją zatem w trbie komunikacji radiowej. Telwzior powinien wykryć myszkę po włożeniu nadajnika do portu USB ?

Kupiłem jakiś czas temu model 60KS7000. W moim egzemplarzu jest jeden bad pixel (mało widoczny), odkleja się obudowa z jednej strony (ale to standard i serwis zawsze może naprawić) ale to co mi najbardziej przeszkadza to light bleeding. W ciemnym pomieszczeniu, na ciemnym tle widoczne są na dole wypływy światła które mnie drażnią. Patrząc pod dużym kątem te wypływy zmieniają kolor na żółty. Generalnie obraz jest super ale najgorsze jest to światło na dole. Miałem nawet możliwość wymiany w sklepie ale oglądając iną sztukę dużo wskazywało, że nie będzie lepiej i zrezygnowałem (chociaż w sklepie ciężko to sprawdzić przy oświetleniu sklepowym). Jak u Was jest z light bleedingiem ? Występuje coś podobngo jak w moim egzemplarzu ? Podkreślam, że opisywane przeze mnie wady widoczne są w ciemnym pomieszczeniu i na ciemnym tle.

Poniżej zdjęcie które oczywiście uwypukla te problemy.

 

 

20170220_18562b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, tego nie mam. Mnie drażni jasność tego tv. Jak już pisałem, jak jest, np. plansza reklamy na TVN24 (czarne tło i biały napis reklama) to środek ekranu, gdzie jest biały napis jest rozjaśniony, jakby prześwietlony, a boki ekranu są przyciemnione, widać po bokach ciemniejsze pasy.

Mało tego, jak leci film z pasami u góry i u dołu i mamy jasną scenę to to światło prześwietla nawet przez te pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

O, tego nie mam. Mnie drażni jasność tego tv. Jak już pisałem, jak jest, np. plansza reklamy na TVN24 (czarne tło i biały napis reklama) to środek ekranu, gdzie jest biały napis jest rozjaśniony, jakby prześwietlony, a boki ekranu są przyciemnione, widać po bokach ciemniejsze pasy.

Mało tego, jak leci film z pasami u góry i u dołu i mamy jasną scenę to to światło prześwietla nawet przez te pasy.

Jeśli to to o czym myślę, to nawet w Samsungu KS9500 za 13K te boki są ciemniejsze, po prostu te roczniki tak nierównomiernie podświetlenie mają niezależnie od kwoty.

Boki w KS9500 za 13K PLN FALD:

http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/KS9500/KS9500_18.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego XGrzesX, na moim ezemplarzu 60KS7000 nie ma tego problemu. Wymieniaj na inny egzemplarz aż do skutku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy TV (UE55KS7000) wyswietla wam poprawnie napisy do filmow przy korzystaniu ze streamingu DLNA (via WIFI) ? 

Jak podlacze pendrive lub HDD bezposrednio do portu USB w TV (lub przez UHD Player K8500) to napisy sa widoczne bez problemu, jak tylko przelacze na streaming DLNA to widoczny jest sam film i napisy nie sa widoczne. Probowalem z napisami .srt i .txt i jest to samo. Plik z napisami ma identyczna nazwe jak plik z filmem, zmienialem rowniez nazwe filmu i napisow na bardzo krotka (np. film.mkv i film.srt) i nic. Co robie zle ?

Streaming DLNA jest skonfigurowany defaultowo w Win10 (Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Media streaming options).

Czy jest to kwestia serwera DLNA w WIN10 czy TV ? Firmware w TV najnowszy z lutego tzn.: v.1165

Pozdrawiam,

FoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Fjubens napisał:

Jeśli to to o czym myślę, to nawet w Samsungu KS9500 za 13K te boki są ciemniejsze, po prostu te roczniki tak nierównomiernie podświetlenie mają niezależnie od kwoty.

Boki w KS9500 za 13K PLN FALD:

http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/KS9500/KS9500_18.jpg

To występuje tylko wtedy, gdy na czarnym tle jest coś jasnego, wtedy ten jasny obiekt roztacza takie jasne widmo przez, powiedzmy środek ekranu, a boki są przyciemnione. Wygląda to trochę tak, jakby jasny obiekt dodawał jakąś poświatę. Może to rzeczywiście skutek HDRu? Ale podczas oglądania tv HR jest wyłączony, a efekt występuje. Na tańszym samsungu FHD sprzed ponad trzech lat ów efekt nie występuje a kosztował on tylko trochę ponad dwa tysiące, a ten prawie pięć tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest efekt podświetlenia krawędziowego w którym jest tylko 10 pionowych stref.
Opcja od tego nazywa się Smart LED i można to wyłączyć w menu dla każdego ustawienia obrazu osobno.
Efekt powinien zniknąć po ustaewieniu na OFF albo zmiejszyć się po ustawieniu na LOW.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lis22 napisał:

To występuje tylko wtedy, gdy na czarnym tle jest coś jasnego, wtedy ten jasny obiekt roztacza takie jasne widmo przez, powiedzmy środek ekranu, a boki są przyciemnione. Wygląda to trochę tak, jakby jasny obiekt dodawał jakąś poświatę. Może to rzeczywiście skutek HDRu? Ale podczas oglądania tv HR jest wyłączony, a efekt występuje. Na tańszym samsungu FHD sprzed ponad trzech lat ów efekt nie występuje a kosztował on tylko trochę ponad dwa tysiące, a ten prawie pięć tysięcy.

Jezu, upisałem się i znowu tym idiotycznym 'ą' skasowałem sobie wpis, jakie to jest irytujace.....

Dobra, w skrocie i bez PL znakow zebym znowu wpisu calego nie skasowal. Wystepuje to tez w SDR czy tylko w HDR?

Generalnie Smart LED High w HDR na maksymalnym podswietleniu to np. bedzie powodowac podswietlenie tego boku gdzie cos w czerni wyskakuje, tak jak nizej np. ekran ladowania w grze, cala ta strone jest podswietlona. Tak jak z krawedziowcami, ale to samo z XD93, DX750 etc., FALDy kosztuja znacznie wiecej, jak np. ten Samsung KS9500 wczesniej wymieniony, tam takiego efektu nie bedzie.

Na ile masz ustawione podswietlenie w SDR? Ten TV jest mega jasny i tak naprawde wieczorem do ogladania nie powinno sie przekraczac wartosci 5/20, niektorzy nawet na 4/20 ogladaja, kazda kalibracja na tyle sugeruje, niezaleznie czy rtings, czy hdtvpolska w recenzji o tym mowi (4 dla wieczornego ogladania), czy avforums, czy neogaf itd.

Na wiekszej wartosci bedziesz przeswietlac obraz i wychodza rozne krzaczory, ktorych nie powinno byc, przez slabe zrodlo.

Jak ustawiasz 5/20 na poczatku to pewnie stwierdzisz, ze jest zbyt ciemno, ale zostaw na 2 dni i zobaczysz, ze przyzwyczaisz sie i stwierdzisz, ze jest wystarczajaco jasno. Oczy tez bardziej odpoczywaja.

20/20 to tylko dla HDRa, w SDR 4-6/20.

Smart LED High w HDR, Smart LED low w SDR.

fh3 2.png

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ferdyzorr napisał:

To jest efekt podświetlenia krawędziowego w którym jest tylko 10 pionowych stref.
Opcja od tego nazywa się Smart LED i można to wyłączyć w menu dla każdego ustawienia obrazu osobno.
Efekt powinien zniknąć po ustaewieniu na OFF albo zmiejszyć się po ustawieniu na LOW.

Dzięki, chyba pomogło.

 

Sprawdzam teraz jak upscalują się filmy z płyt Blu-Ray na puszczane z odtwarzacza UHDBD Samsunga i ogólnie jest ok, poza jedną rzeczą: gdy obraz robi się ciemny, np. gdy przechodzi z jednej sceny w drugą, ekran na ułamek sekundy robi się jaśniejszy. Poza tym jest ok.

 

Up - chodzi o podświetlenie w menu obraz? Od 10 do 16, w grach daję na 20.

Efekt występuje także na materiałach z Netflixa.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wysoko masz te podświetlenie ustalone dla SDR. Pod Blu-ray ta norma to mniej więcej w przypadku Samsunga KS 4-5. Komentarz rtings też w tym temacie:

"We set 'Backlight' at 4 to get as close to 100 cdm2 as possible. This is suitable for a totally black room but higher values are needed for brighter rooms."

+

"SDR content is typically mastered to a peak white of only 100 to 120 cd/m2."

+

Tutaj fragment z testu tego modelu z tego tematu z HDTVPolska:

"Im bardziej zmniejszymy podświetlenie tym lepsze odwzorowanie ruchu uzyskamy. Przy niskich wartościach, adekwatnych na noc (ok. 4) ostrość jest tak dobra, że telewizor mógłby stawać w szranki z najlepszymi telewizorami Sony, które od dawna słynęły z niezrównanej ostrości ruchu!"

Jeśli oglądasz w pokoju gdzie jest jasno to można pokusić się o pójście w stronę 8, może 10, ale nie wyobrażam sobie oglądać treści SDR na wartościach wyższych. Od dawna na 5/20 oglądam i gdzie nie spojrzy się, czy to AVForums, czy AVS, czy rtings właśnie, czy recenzja HDTVPolska, czy Neogaf, to sugerują właśnie wartość w okolicach 4-5. Weź pod uwagę, że to jest naprawdę jasny TV. 

Do gier faktycznie do 10 zwiększam sobie, bo gry trochę inną specyfikę mają. Spróbuj się przestawić jak nie od razu to stopniowo, dla gier SDR 10-12, a dla filmów 8. Zobaczysz, że lepiej będzie się oglądać/grać i oczy będą mniej zmęczone. Grając na 20 w treści SDR masz naprawdę mocno prześwietlony obraz.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest owo SDR? Sorry ale nie znam aż tak fachowych terminów.

Ja najczęściej oglądam w ciemnym pokoju i jak puściłem z BD "Zootopie" to Backlight: 12 było za ciemno, a co dopiero 4-5. W ciemnych scenach było po prostu za ciemno ale pobawię się tą opcją.

Co może powodować owo przejście z ciemnej do jasnej a potem ponownie do ciemnej czerni podczas oglądania Netflixa i BD?

"Hobbit" wygląda świetnie po upscalingu ale on jest i tak zmniejszany z 5K do FHD, więc materiał wyjściowy jest b. dobry. Gdy tutaj ustawiłem podświetlanie na 10 to było stanowczo za ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to TCL zaczął robić z QD i ponoć do seri X wkładają matryce VA Samsunga. Szataaaaaaaaaaan... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wygląda na to, że Samsung zrezygnował z kropek kwantowych w seriach poniżej Q7, MU8000 nie posiada tej technologii, nie ma też certyfikatu UHD Premium.http://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/4k-uhd-tvs/55--class-mu8000-4k-uhd-tv-un55mu8000fxza/?CID=AFL-hq-mul-0813-11000279

 

Wczesniejsae doniesienia i materialy informacyjne Samsunga sugerowaly ze to QD 10 bit UHD Premium. Watpie aby to uleglo zmianie. Tlumacze sobie to tym ze wzgledow marketingowych tego nie napisali na stronie, ktora podlinkowales.

Poszukaj tabelki w ktorej masz zestawione modele calego tegorocznego line-upu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...