Skocz do zawartości
Gmeru

IFA 2016: LG zaprezentowało działanie HFR i HLG HDR na panelach OLED

Rekomendowane odpowiedzi

IFA 2016: LG zaprezentowało działanie HFR i HLG HDR na panelach OLED

Jednym z wiodących tematów na tegorocznych targach IFA był dalszy rozwój technologii HDR i wdrożenie go do codziennej telewizji. Tak tak. Nowe standardy HLG i HFR już się tworzą lub są gotowe a HDR powinien już niedługo pojawić się obok rozdzielczości 4K w trybie satelitarnym. Także w Polsce nadawcy zaczynają testować potencjał nowych możliwości. I nie jest to żart gdyż mieliśmy okazję zetknąć się już z tym tematem w naszym kraju.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu kupować dzisiejsze urządzenia jak za chwilę będą one przestarzałe ???

 

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę na smartfonie poprawnie wyświetlać tych linków.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego dokładnie nie możesz wyświetlić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kliknięciu linka tekst nie mieści się na ekranie urządzenia i nie chce się scrollowac na boki (Android 6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zarówno na chrome i Samsung browser

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nie pomaga obrót ekranu ani wymuszenie trybu komputerowego

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście za dnia też na face ktoś zgłosił a ja też to zauważyłem. Niby poprawiliśmy, na telefonie (ale akurat ios) mam już ok. Ale jak widać chyba nie wszędzie..sprawdzimy.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym na pniu usunął wpisy poza tematem i o działaniu Waszych telefonów. Kogo to interesuje ? Piszcie na prv do gmera.

TEMAT BAZA to HFR !!! 100/120 klatek w sekundę. LEKARSTWO na całe zło matryc LCD/LED. Smużenia, utrata szczegółowości przy reprodukcji ruchomych  obiektów na ekranie. Oczywiście , jak zauważa ponownie nasz prof. KOPER rezolucja matryc (0.01 ms) OLED predysponuje je do obsługi klatkarzu HFR 100/120

Pakie przypomnienie: system SAT/DVB-T/Cable TV to raptem 1080i. 720 linii półobrazów jest dostarczanych 25 razy na sekundę. Każdy TV to składa i wyświetla 1080p na matrycy 50 Hz.  Matryce 100 Hz dopiszą klatki pośrednie z lepszym lub gorszy rezultatem. To klasa upłynniania, czyli tworzenia efektu TEATRU.

Przesyłanie 2016i linii 100/120 klatek powoduje zwiększenie przesyłu danych via SAT osiem razy !!!

Powstaje słynne pytanie: Kto za to zapłaci ? Kto wykupi dla "Kowalskiego" kupi transfer razy osiem ?

ps.: Ja kupię walki boxerskie w systemie 100/120 fps. Może tenis. Ale ten doskonały format, podobnie jak 8K połóżmy w bajki. Wielka szkoda ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2160-u linii ...

:)

 

Nie patrz na dosył tylko na HDMI i policz ile pasma potrzeba dla przeslania 4K UHD 4:4:4 60fps. Jaki długi kabel HDMI to wytrzyma do projektora? A w 8K?

Czary? Nie ... matematyka. Popatrz na najnowsze proje z IFAy. Dlatego JVC Z1 kosztuje 35 tys ... EURo !

;) 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mój poważny błąd. Przekazanie do domu 100 fps to tylko przekaz zawsze tych samych 720 linii i tylko cztery razy częściej. Ale to w systemie HD.

Promotor, miłośnik 4K musi napisać: 1080i cztery razy częściej. Pozostaje wyliczenie : opłata za strumień danych razy osiem. Zakładam, że właściciele satelit telekomunikacyjnych nie obniżą cen. PMCOMP , co Ty na to ? Tania Korea Płn ma sprawne rakiety a Wietnam pcha się w usługi telekom.   

Czas na jakiś format, bo zastój ekonomiczny boli w tej dziedzinie.  

Czy teraz jest OK ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Wietnamczyk moze wystrzelić własną satelite, kto bogatemu zabroni puścić jeden kanał 4K na jednym transponderze? Koszt wynajęcia transpondera ok. 1,5 mln USD/rok.

I mozna uruchomić własną telewizję z kanałem dla Polaków gorszego sortu ... w 4K :) . Moze się znajdzie jeden wiecej niż ja i biznes się zloży?

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 2015 napisał:

Ja to bym na pniu usunął wpisy poza tematem i o działaniu Waszych telefonów. Kogo to interesuje ? Piszcie na prv do gmera.

TEMAT BAZA to HFR !!! 100/120 klatek w sekundę. LEKARSTWO na całe zło matryc LCD/LED. Smużenia, utrata szczegółowości przy reprodukcji ruchomych  obiektów na ekranie. Oczywiście , jak zauważa ponownie nasz prof. KOPER rezolucja matryc (0.01 ms) OLED predysponuje je do obsługi klatkarzu HFR 100/120

Pakie przypomnienie: system SAT/DVB-T/Cable TV to raptem 1080i. 720 linii półobrazów jest dostarczanych 25 razy na sekundę. Każdy TV to składa i wyświetla 1080p na matrycy 50 Hz.  Matryce 100 Hz dopiszą klatki pośrednie z lepszym lub gorszy rezultatem. To klasa upłynniania, czyli tworzenia efektu TEATRU.

Przesyłanie 2016i linii 100/120 klatek powoduje zwiększenie przesyłu danych via SAT osiem razy !!!

Powstaje słynne pytanie: Kto za to zapłaci ? Kto wykupi dla "Kowalskiego" kupi transfer razy osiem ?

ps.: Ja kupię walki boxerskie w systemie 100/120 fps. Może tenis. Ale ten doskonały format, podobnie jak 8K połóżmy w bajki. Wielka szkoda ... 

 

Niestety trochę się kolega myli.
Po pierwsze w przypadku HDTV obraz jest przesyłany albo 1080i, albo 720p. W przypadku 1080i przesyłanych jest 50 (pięćdziesiąt) półobrazów po 450 linii każdy i tak odbiornik może (ale nie musi) składać ich w obrazy pełne. Natomiast w przypadku 720p przesyłanych jest 50 (pięćdziesiąt) pełnych klatek, dlatego na przykład ten ostatni jest lepszy do przesyłania treści dynamicznych na przykład sportu.

Natomiast w przypadku UHDTV nie ma czegoś takiego jak 2160i, standard nie dopuszcza przesyłania obrazu z przeplotem, każda klatka musi być pełna a częstotliwość klatek od 24 do 120 klatek na sekundę.
No i nie należy zapominać że UHDTV 2160p (jak kto woli 4k) to tylko część definicji, bo w standardzie mamy również UHDTV 4320p (czyli potocznie 8K) i tam też mamy dopuszczalne tylko klatki pełne, bez przeplotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, bo ja się nie znam, ale czy koniec końców nie ma tu przypadkiem znaczenia jakiej przepustowości wymaga dana paczka kanalow i rodzaj zastosowanego kodowania? Tak tylko głupio się pytam, jakby był ktoś mądrzejszy i napisał dokładnie jak to jest, zwłaszcza z 4K i 4K wzbogaconym o HFR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W transferze typu data (IP) potrzeba dodatkowo 20-25% szerokosci pasma. Tak twierdzili prezrntujacy nowinki systemu ATSC 3 na ostatnim NAB-ie. UHDTV phase 2 wymusi to ze cala transmisja video przeniesie sie na IP ( nawet kable video SDI wylatuja z uzycia) A w miedzyczadie? Niech szpece od modulacji wroza.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopowiadając do kwestii pasma - ośmiokrotne zwiększenie byłoby wtedy, gdyby w każdej ramce była przesyłana pełna informacja obrazowa, a tak nie jest. Pełen obraz jest przesyłany co kilkanaście klatek (klatka kluczowa), a pomiędzy nimi są wysyłane informacje o zmianach. Przy większym klatkażu zmiany między poszczególnymi klatkami będą zauważalnie mniejsze, więc klatki kluczowe można wstawiać rzadziej.

I pewnie stąd ten szacunkowy przyrost o 25%.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i jutro, w zwiqzku z konferencja iD17 , odbedzie sie kolejna prezentacja/ test transmisji HFR 120fps, za posrednictwem satelity Astra 19.2 E.

Nie wiem czy kompletnie otwartych dla szerszej publicznosci, ale napewno trzeba posiadac OLED-a LG z odpowiednim FW.

 

http://www.sportsvideo.org/2017/05/16/ses-lg-to-demo-4k-high-frame-rate-technology-at-10th-annual-ses-industry-days/

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...