Skocz do zawartości
gelo29

SnaZio - pomoc, porady, dyskusja, komantarze

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='KrzyHo' date='21.02.2006, 16:35 ']
[quote=janunio][1] Mój SnaZio* gra WMA Pro czyli 5.1 bez żadnych problemów.
Ale używam 6 analogowych output bo nie mam amplitunera.
[/quote]

OK, ale do czego masz podłączone te kable skoro nie masz amplitunera? do telewizora? Czyli krótko mówiąc cały dźwięk idzie Ci przez 5.1?
Będę musiał dzisiaj chyba zrezygnować z połączenia optycznego i podpiąć Nazistę cinchami. Mówisz, że zadziała?


i co zadzialalo ?? mam to samo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podłączone optykiem do amplitunera i sześcioma kablami (5.1) równocześnie. Przełączam sobie źródło w A/V pilotem w razie potrzeby.
Działa superancko

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem właśnie zewnętrzną nagrywarkę DVD (komputerową) w obudowie USB i Snazio ją znajduje, ale niestety nie czyta plików :-(
To taka ciekawostka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
video po DVI jak wiadomo tam nie ma audio

audio idzie po 6 analogach tak:
tyły na wzmacniacz stereo
center na TV spięto stereo do mono
sub na aktywny subwwoofer
i przody do EMU 1820M (120 decybeli n/s na AKAM-ach)
SnaZio* dekoduje wszystko do 5.1 analog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Kilka spostrzeżen jako świezy uzytkownik SZ1350:

1. Odpalam Snzaio na dvi-hdmi i mniej wiecej co sekunde z głosników telewizora (jvc s60 32') wydobywa się odglos cichego "strzelania"...? spotkal sie ktos z czyms takim? Dodam tylko ze nie podlaczam wogole audio i to wystepuje... strasznie uciązliwe

2. Nie wiem dlaczego ale czasem film np. .ts chodzi plynnie a czasem (przeważnie skacze) i jest strobo na ekranie). wszystkie płytki nagrywam na verbatim advances azo x4.

3. Często zacina sie tuz po wlaczeniu na ekranie powitalnym.

4. Mała czcionka w napisach

6. Po podłączeniu snazio audio do tv chinchem, brak dzwieku z wzmacniacza do ktorego podlaczony jest TV, np. z kiss dp-450 podlaczonego w ten sam sposob byl dzwiek ze wzmacniacza, w snazio po podlaczeniu audio pod tv nic nie slychac z kolumn wzmacniacza...

7. Za to wygląda ładniej niż na fotkach

Na razie tyle, prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] płynność:
na początku projekcji naciśnij np. "8". Pójdzie do 80% i będzie grał płynnie.
Wtedy naciśnij "0" i powinien grać już płynnie.
I powtórz jeżeli nie zaskoczył. Mam też wrażenie, że player powinien być rozgrzany.
To jest problem buforowania trudny dla chipu Sigma Design.

[2] trzaski u mnie się nie zdażają ale ja korzystam wyłącznie z analogowych output. Czy u Ciebie jest półączenie przez cyfrowy out ?
I jeszcze ustaw audio opcje ale po wgraniu nowego FW.
RAW czy PC/ analog czy digital - wypraktykuj sam i napisz.

UWAGA: filmy pochodzące z Europy odtwarzamy na 50Hz. Z usa na 60Hz.

[3] Czcionka chyba bez możliwości ingerencji. Ale może się mylę.

[4] Czy masz beta firm ware ?
[url="http://www.mpcclub.com/1350/update.htm"]http://www.mpcclub.com/1350/update.htm[/url]
musisz dodatć ten link do ulubionych pod Explorerem.
Na forum znajdziesz szcxzegóły tej procedury.
Jest także nowa 1,6 wersja aplikacji na PC.
Nie używaj Wi-Fi tylko LAN bo tylko kabel przenosi wysoki bitrate plików *.ts

Na koniec:
mam w dyspozycji wszyskie HD NET playery.
Snazio jest The Best.
Potencjalnie zaś najlepszy jest KISS (obecnie totalna [beeep]) ale go robią i w następnym tygodniu będzie druga poważna modernizacja jego FW.
I jeszcze : cena na HD DVD Toshiba miała być 500 usd a będzie 800 usd w Japonii. Na razie NET HD playery wygrywają w przedbiegach.
Gratuluję zakupu i napisz czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='01.04.2006, 20:43 ']I jeszcze : cena na HD DVD Toshiba miała być 500 usd a będzie 800 usd w Japonii. Na razie NET HD playery wygrywają w przedbiegach.[/quote]

Cena jest taka jaką zapowiadali. HD-A1 mial kosztowac 500USD a ten prezentowany HD-XA1 mial kosztować 800USD i tyle właśnie kosztuje.

Jacex70

PS. Janunio, przypominam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, mój błąd.
Czekamy więc na zapowiedzi kiedy tańszy i czy dotrzymają ceny.
A pewnie tak, bo XA1 tak miał kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janunio

jesli chodzi o "rozgrzanie" odtwarzacza wiskając 8 potem 0 pomogło, od razu wchodzi na prawidlowe obroty

soft mam najnowszy: Release Version : 11-95-051227-01-VNE-242-000
Release Date : 30th Dec, 2005

strasznie mnie wkurza zacinanie sie na menu powitalnym, w 70% przypadkach jest zwis trzeba odczekac kilka minut i dopiero zaskoczy

jak odroznic czy film HD jest PAL czy NTSC? są wogóle jakieś europejskie filmy hd ? :)

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie z europejskich nadawców HDTV.
Czyli C-more, HD-1, SAT 1 Pro7 oraz wydania wmvhd OTTONIA.
Możne też materiał zbadać programem do odtwarzanie. Zwykle sa tam dokładne informacje o ilości klatek /sek.
Także mówi o tym znany HDTV to MPEG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miethod' date='02.04.2006, 11:47 ']janunio

jesli chodzi o "rozgrzanie" odtwarzacza wiskając 8 potem 0 pomogło, od razu wchodzi na prawidlowe obroty

soft mam najnowszy: Release Version : 11-95-051227-01-VNE-242-000
Release Date : 30th Dec, 2005

strasznie mnie wkurza zacinanie sie na menu powitalnym, w 70% przypadkach jest zwis trzeba odczekac kilka minut i dopiero zaskoczy

jak odroznic czy film HD jest PAL czy NTSC? są wogóle jakieś europejskie filmy hd ? :)

dzieki
[right][post="3057"][/post][/right][/quote]

Jak masz w opisie filmu 50Hz tzn np. ze na 99% jest z C MORE HD czyli szwedzkiego alla canal plusa. Te filmy sa naprawde powalajace jakosciowo. Reszta to tez prawie napewno 60Hz czyli np. US itp Trzeba sie troche wkrecic w ten temat to poomacku bedziesz wiedzial co jest okej a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a te wszystkie pozycje .ts czyli produkcje kinowe typu kill bill itd.? to na 50 czy 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
us made
ale zawsze masz podpowiedź w programie freewarowym
HDTV TO MPEG-2
Wszytko tam jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybył kolejny zadowolony użytkownik Snazio.
Chciałem czekać aż wszystko się wyjaśni, sprzęt stanieje lub ktoś wyprodukuje coś lepszego.
Ale w ten sposób czekałbym chyba lata.
Podjąłem decyzje i kupiłem znając jego wady z forum.

Część z użytkowników chyba przesadzała. Jestem wymagający ale okazało się, że większość wad nie istnieje.

Mam go kilka dni więc nie wszystko dokładnie sprawdziłem.

Płyty DVD z filmami hdtv odczytuje bez problemu z małymi wyjątkami.
Na 18 filmów w 1080i (ts) w 3 przypadkach musiałem zastosować trik z "80" i "0".
Napisy (*.srt) w kilku startują od zera w pozostałych różne czasy.
Rozwiązałem to w dość prosty ale kosztowny sposób ale o tym później.

Pliki ts ciągnięte przez sieć chodzą doskonale.

Mam wszystko podłączone przez DVI oraz audio kablem optycznym.
I tutaj mała wpadka - pliki wmv są bez dźwięku.
Musiałem podłączyć analog 5.1 do mojego ampla.
Nie ma z tym problemu bo amplituner Samsunga HT-AS700 ma wszystko czego trzeba. Jednak bez sensu jest to samo urządzenie podłączać 7 przewodami.

Czytałem, że ktoś już pisał o tej wpadce i myślę, że to zostanie poprawione.

Nie bawiłem się jeszcze z WiFi ale to już nie problem.

Rozczarowała mnie nieco obudowa, z daleka ładnie wygląda ale te materiały.
Byłem przekonany, że w tej klasie sprzętu to będzie aluminium a tu się okazuje, że to plastyk (panel frontowy).
Niestety wyświetlacz też jest tandetny.
Przy okazji zapytam o to, czy w zestawie jest kabel dvi bo ja takiego nie dostałem a widziałem, że na fotkach z opisem Snazio przez Gmeru taki kabel jest pokazany.

Wszytko to jest rekompensowane bardzo prostą i intuicyjną obsługą tego co jest na płytach, na PC przez sieć itd.
Wszytko działa od razu po połączeniu. Nie musiałem ustawiać, żadnych IP, przerwań, adresów.

Obraz doskonały i zapewniam (nie rozumiem dlaczego) jest o niebo doskonalszy niż uzyskany bezpośrednio po podłączeniu LCD (32" Philips PF7320 1366x768) do PC.

Jest to wspaniały sprzęt i na dzisiaj załatwia potrzeby w zakresie oglądania materiałów w wysokiej rozdzielczości.

A teraz wyjaśnię jak rozwiązałem problem czasowy z plikami ts a przy okazji biały lub czarny pasek na dole ekranu.

Zanim kupiłem Snazio nagrałem sporo filmów na płyty DVD.
Muszę je ponownie nagrać i dlatego jest to kosztowne (Verbatim 1,60 zł 4.7 GB :D ).

Długo szukałem i sprawdzałem różne programy.
Aby wyzerować czas plików ts i jednocześnie połączyć je w całość oraz przy okazji usunąć biały pasek na dole oraz inne błędy wystarczy materiał przepuścić przez program VideoReDo.

Jest to doskonały i prosty w obsłudze program i stosunkowo tani.
Warto go kupić i mieć problem z głowy.
Każdy z łatwością go znajdzie w sieci.

Zapewne jest jeszcze sporo do wyjaśnienia i poprawienia.
Na dzisiaj tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do użytkowników Snazio 1350.
Na pudełku sprzętu jest napisane, że max. bitrate to 15 Mb/s

W magazynie Audio-Video w recenzji Snazio było napisane, że max. bitrate to 25 Mb/s

Jak to jest z tym faktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy s2k2 wsrod Snazistow :D

Widze ze janunio plus ekipa chyba jakis wypad weekendowy zrobili wiec postaram sie ja cos napisac :)


W sumie to nie jest jakies super klasy sprzet :) Wiec te materialy muszą jakos ujść. Ot taki typowy odtwarzacz :) Coz trzeba wyjac bebechy KISSa i wrzucic Snazio do srodka hehehe juz probowalismy ale kiepsko szlo :D Tam tylko obudowa sie nadaje ; )

Z tym cieciem sie tych .ts to tylko z kieszeni nieraz przy starcie. Po kablu nie ma mowy o czyms takiem. Wiec ja z tym nie mam do czynienia :)

Ten sprzet na bardzo dlugo zalatwi sprawe przy tym co idzie z C MORE HD..Tyle mam filmow nie obejrzanych hehe ze na rok starczy ; )

[b]Dzieki za BARDZO POMOCNA rade z tym programem i napisami[/b] W sumie moglbys to napisac w temacie o napisach do Snazio co pisal janunio bo tutaj to umknie.

A co do bitrate to jakis zonk na pudelku. Idzie napewno do 25mb/s bo takie materialy puszczalismy...to tylko tak asekuracyjnie napisali ;)

Jak cos dziel sie dalej bedziemy dyskutowac : )

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='08.04.2006, 19:00 ']Przy okazji zapytam o to, czy w zestawie jest kabel dvi bo ja takiego nie dostałem a widziałem, że na fotkach z opisem Snazio przez Gmeru taki kabel jest pokazany.

[right][post="3470"][/post][/right][/quote]

W zestawie nie ma :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 25 Mbps w praktyce czyta. Producent sie zabezpieczył.
Np. Buffalo piszą, że max to 12Mbps a to najszybszy HD NET player.
Ostatnia wersja VLC wyświetla w realtime bitrate. Doskonała lekcja.
Troche obserawcji i już będziemy "wszystko" wiedzieć o bitrate.
Jakie ujęcia są wymagające a jakie nie.
Np. W tym samym filmioe:
- księżyc na ciemnym niebie = 6Mbps
ale za chwilę płanący las = 20 Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotykam się z dziwnym problemem.
Puszczam film z PC przez sieć (kabel 18 m do routera) na Snazio i okazuje się, że rwie się.
Sprawdzam obciążenie procesora w PC i jest prawie 100%.
PC to Athlon 64 (Venice) 3000+ podkręcony do 3500, dysk SATA2. Sprzęt jest super wydajny nie wchodząc w szczegóły.
W tle pracuje głównie UTorrent i kilka drobnych programów około 1-2% obciążenie procesora bez servera Snazio.
Wyłączam komputer i włączam go ponownie, uruchamiam film i teraz wszystko śmiga, obciążenie procesora 3-7% przy częstotliwości procesora 1000 MHz.
Nie mogę wychwycić jeszcze co może być problemem, może jakieś programy wcześniej uruchamiane powodują taką sytuację.

Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim zjawiskiem?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mam tak samo gdy CPU szczytuje 90-100%.
A tak jest gdy np. zachowuje kolejny plik z binarki na twardym dysku.
A to mammiejsce nawet co 5 min.
Prześledź co robi wtedy Twój komp. Może jakieś uaktualnienie od MS się odbywa ?
Albo wyłącz torrenta i zobacz co się dzieje.. Jak pamiętam torrenty ( np. Bitcomek) bardzo angażują CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłącz programy P2P i sprawdz jak idzie. Jak nie pomoze to mozna jeszcze poprobowac z przepustowością sieci. Jaki masz system ?

Jak bede wieczorkiem siedzial przy komputerku to napisze jak to zmienic i zobaczysz czy pomoglo.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jakiś wirus? Kiedyś miałem problem z przepustowością sieci. Okazało się, że prawdopodobnie miałem jakiegoś Trojana, który przypętał się nie wiem skąd (pewnie z p2p). Po przeistalowaniu systemu transfer zdecydowanie się zmienił z jakichś 10Mb do 110Mb i odtąd chodzi jak burza, ale przestałem korzystać z mułów i innych torrentów, które są IMO (tu się narażę zwolennikom p2p) źródłem niezłego syfu i niekontrolowanego dostępu do portów kompa.

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie pomysły. Wiem, że mi najłatwiej jest dojść do tego co jest przyczyną.
Początkowo myślałem, że to kabel UTP 4 a powinien być chyba UTP 5 lub 6.
Lub może router nie wyrabia ale, że miałem masę pracy to zostawiałem to na później.
Teraz stopniowo rozgryzam problem.
Dizsiaj jak zwykle zabrałem się za obróbkę plików ts. W sumie dwa programy VideoReDo i HDTV2MPEG. W tle pracował uTorrent i Avant Browser (9 witryn otwartych).
Procesor prawie zasypiał 1000 MHz i 2-4%
Po skończonej pracy jak zwykle testy. Jak to wygląda na TV przez sieć.
Po uruchomieniu filmu znowu obciążenie procesora bliskie 90% przy 3500 MHz.
Wyłączyłem wszystko co się dało, menadżer zadań pokazuje proces System-System 95%.
Wyłączyłem komputer i ponownie sprawdzam.
Uruchamiam film. Idzie jak talala.
Procesor 1000 Mhz i 2-3 %
Włączam ponownie uTorrent - wszystko bez problemów (ściąga 2 Gbps).
Włączam Avant Browser i zaczyna być trochę niespokojnie.
Obciążenie procka 25-40%.
Ciekawe!
Wyłączam witrynę hdtvpolska i już lepiej obciążenie spada do 10-20% .
Jednak dalej wszystko dobrze leci.
Muszę nad tym popracować.
W sumie to jest metoda na spokojne oglądanie, ale wolałbym nie mieć niespodzianek.
Jak odkryję coś więcej to zaraz się podzielę.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Wyłączam witrynę hdtvpolska i już lepiej obciążenie spada do 10-20% .
Jednak dalej wszystko dobrze leci.[/quote]


Może to forum obciąża tak procka? :(
U mnie też tak szeleje ostnio wszystko. Jeden programik i wszystko może siąść. Musisz tak jak napisales metodą prób i błędów zobaczyć co za cholera siedzi ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzedniego problemu jeszcze jednoznacznie nie rozgryzłem ale pracuję nad tym dalej.

Pojawiło sie coś nowego.
Podłączyłem sobie do Snazio przez USB czytnik pamięci.
W pamięci (SD) miałem zapisane dwa klipy avi 720p
Pamięć nie jest może zbyt szybka ale 4700 KBps (37 600 Kbps) przy odczycie starcza spokojnie.
Uruchomiłem odczyt i nic - cisza, czarny ekran i tylko wyłączenie Snazio pomaga.

Czytnik podłączony do PC bez problemu pozwala oglądnąć te klipy.

Czy ktoś już próbował podłączać czytnik do Snazio?

Czytałem wcześniej o problemach z odczytem twardzieli przez USB i tak do końca nie wiem czy poprawnie działają czy nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...