Skocz do zawartości
gelo29

SnaZio - pomoc, porady, dyskusja, komantarze

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='gmeru' date='4-02-06, 21:48 '][color="red"]I jeszcze jedna uwaga:
w przypadku odczytu filmów w formacie HD z szuflady odtwarzacza, nagranych na płytach DVD, każdy film się "zacina". Obraz i dźwięk tracą synchronizację. Po ok. 1-2 minutach wszystko wraca do normy. Co ciekawe, problem ten nie występuje w przypadku odtwarzania próbek HD nagranych na standardowych płytach CD-R.[/color]

O tym wlasnie wspominalem. Ale Snazio tak ma. Poprostu i tego sie niezmieni. [right][post="253"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Dla potwierdzenia "wyższości jednych świąt nad drugimi" melduje posłusznie że Buffalo takiego buga nie ma.

Pozdrawiam Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru,
to faktycznie ciekawy pomysł, aby oryginalny napęd zamienić na inny - wyższej jakości. Być może rozwiązałoby to problem z "przycinaniem" się materiału HD nagranego na płytach DVD i odtwarzanego bezpośrednio z szuflady Snazzi. Jutro rozkręcę urządzenie i spróbuję coś pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gelo29' date='3-02-06, 01:03 ']Po kilkudniowym testowaniu Snazzi mogę z całą odpowiedzialnością rzec:
- WSPANIAŁY obraz zarówno DVD, jak i HDTV (to już w ogóle WYPAS)
- nie ma żadnych problemów z odczytywaniem dysków (ŻADNYCH)
- beznadziejny "UPGRADE" - trzeba mieć switcha lub huba
- jako "minus" można potraktować pracę szuflady: wolno, ale dokładnie... Komu to nie pasuje - ten nie będzie zadowolony...
[right][post="213"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

gelo29 czyli ogolnie dla kogos kto ma zamiar kupic pierwszy odtwarzacz polecasz Snazio na poczatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż,
po kilkudiowych testach materiału HD nagranego na standardowych dyskach DVD i odtwarzanego bezpośrednio z szuflady, muszę trochę zweryfikować swoją opinię na temat Snazio...
Generalnie są problemy z zachowaniem płynności odczytu (a czasami w ogóle z odczytem - film się "wiesza" i koniec).
Filmy potrafią "przeskakiwać", a fonia i obraz tracą synchronizację (mininalnie, ale jednak). Poza tym (dotyczy to filmów nagranych na więcej niż jednym dysku DVD), po zakończeniu odtwarzania jednego dysku i włożeniu następnego, umyka gdzieś kilka klatek obrazu. Czyli nie mamy pełnego filmu. Nie wiem, czy wynika to z błędnego podziału całości materiału, czy też po prostu Snazio nie czyta kilku początkowych klatek kolejnego dysku.
Co ciekawe wszystkie w/w problemy w ogóle nie występują w przypadku odczytu standardowych filmów DVD, ani np. krótkich klipów w formacie HD, ale nagranych na płytach CD-R/CD-RW.
Wygląda więc na to, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakupienie zewnętrznego dysku twardego do odtwarzacza i korzystanie z niego jako jedynego nośnika danych, który prawidłowo odtworzy filmy HD.
Ja jednak przyznam szczerze, że liczyłem na bezbłędną pracę czytnika DVD w Snazio (i dlatego między innymi go kupiłem), gdyż nie przeszkadza mi zamiana dysków DVD, a przecież zakup zewnętrznego dysku twardego to kolejny wydatek... I nie ma żadnej gwarancji, że wszystko będzie działać bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pytanie:
- czy ktoś wie, w jaki sposób w Snazio można powiększyć rozmiar czcionki wyświetlanej w napisach .srt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1]Problem jest taki ze tylko kieszen szwankuje...wszystko inne smiga idealnie..bo problem nie lezy w Snazio przeciez w srodku jest ta sama Sigma co wszedzie;p tylko ten czytnik jest do bani...ale widac nie bez powodu dali wersje bez DVD tansza tylko o chyba 100zl...jak dla mnie czytnik w Snazio jest dla picu...ja niewyobrazam sobie pracy tylko na czytniku...u mnie jest tak:

1. PC
2. Dysk twardy
3. Niedzialajaca szuflada (tak tak wlasnie padla mi szuflada :huh: )

Wiecie co probowalem? Podpiac przez USB zewnetrzny naped DVD;p ale niestety niedziala. Wykrywa go ale jak wkladam plyte to Snazio jej niewidzi. Ja zrobie tak ze jak sie wkurze to oddam na gwaracji...ale to zbyt dlugo by trwalo...wiec jakby TAK BARDZO doskwieral mi brak szuflady (akurat jej nieuzywam prawie wogle..ale zawsze fajnie jak jednak by byla) to wsadze do srodka naped od PC ;p

[2] Filmy podzielone sa juz ze tak powiem fabrycznie ;p wogle jak mowie nie ma zadnych problemow z filmami..problem to ten czytnik ; / chociaz zaraz po kupnie bez problemu obejrzalem Gladiatora, Matrixa, Matrixa Rewolucje, MinB I, I Robot, wszystko smigalo okej. Full ekran, zadnych pasow, paskow itp. Gladiator to dla mnie...mistrzowski obraz. Poprostu ideał.

[quote name='pmcomp' date='5-02-06, 21:27 ']Ten "problem" nie ma nic wspólnego z materiałem HD.

To czy film ma pasy czy nie ma, oczywiście na ekranie o proporcjach boków 16:9, zależy tylko i wyłacznie od tzw. parametru aspect ratio.
1,85:1 powoduje wypełnienie na całym ekranie
2,35:1 powoduje pasy na górze i dole.
Aspect ratio zależy od tego jak film został przygotowany "w oryginale".

Można wyobrazic sobie sytuację, że film 2,35:1 będzie wypełniał cały ekran gdy zostanie zremasterowany do 1,85:1 tzn nastąpi obcięcie boków oryginalnego obrazu. Przy obróbce cyfrowej z 2,35:1 na 1,85:1 obraz straci na jakości. Chyba, że skan z oryginalnej taśmy 35mm nastąpi od razu ze zmianą proporcji boków obrazu.

Pozdrawiam
[right][post="317"][/post][/right][/quote]

:huh: Ale fakt jest faktem ze wszystkie filmy ktore mam na DVD maja pasy...a wersje HD nie maja. A fajnie ze napisales bo w sumie nie do konca mialem to ulozone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie chodziło mi tutaj o typowe, czarne pasy wynikające z "aspect ratio" formatu obrazu. Zarówno Gladiator, Van Helsing, czy np. Matrix wyświetlane są w trybie full (pełny ekran).
Tylko na samym dole ekranu (powtarzam: na samym dole), widoczny jest cieniutki, poziomy, biały pasek (grubości ok.2-3 mm).
Jest to cholernie irytujące, szczególnie, że nie na wszystkich filmach jest on obecny (np. w Van Helsingu go nie ma).
Pytam więc, dlaczego tak jest? Może ktoś zna odpowiedź?

2. Dla mnie prawidłowa praca szuflady to podstawa. Uważam, że skoro odtwarzacz stacjonarny (a za taki uważany jest Snazio), został wyposażony w szufladę przez prducenta, to ma ona działać bez problemów w każdym przypadku i tyle. Gdybym chciał "mieszać" z dyskami twardymi, podpinać Snazio kablami do komputera, bawić się w łączenie obrazu, potem znowu w zgrywanie na zewnętrzny dysk twardy, itp., itd., to po co mi odtwarzacz stacjonarny?
Nie lepiej po prostu pozostać przy komputerze?

3. Owszem, jako bardzo wygodna, ale dodatkowa opcja - zewnętrzny dysk twardy to świetne rozwiązanie. Ale podstawą ma być bezbłędne odtwarzanie z szuflady wszystkich obsługiwanych przez Snazio formatów, bo ja na przykład nie mam czasu ani ochoty bawić się w zgrywanie i łączenie materiału HD.
A jeśli szuflada ma nie działać poprawnie, to po co ją w ogóle projektować w odtwarzaczu? Tym bardziej, że za ten "luksus" trzeba zapłacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gelo29' date='7-02-06, 10:09 ']1. Nie chodziło mi tutaj o typowe, czarne pasy wynikające z "aspect ratio" formatu obrazu. Zarówno Gladiator, Van Helsing, czy np. Matrix wyświetlane są w trybie full (pełny ekran).
Tylko na samym dole ekranu (powtarzam: na samym dole), widoczny jest cieniutki, poziomy, biały pasek (grubości ok.2-3 mm).
Jest to cholernie irytujące, szczególnie, że nie na wszystkich filmach jest on obecny (np. w Van Helsingu go nie ma).
Pytam więc, dlaczego tak jest? Może ktoś zna odpowiedź?

2. Dla mnie prawidłowa praca szuflady to podstawa. Uważam, że skoro odtwarzacz stacjonarny (a za taki uważany jest Snazio), został wyposażony w szufladę przez prducenta, to ma ona działać bez problemów w każdym przypadku i tyle. Gdybym chciał "mieszać" z dyskami twardymi, podpinać Snazio kablami do komputera, bawić się w łączenie obrazu, potem znowu w zgrywanie na zewnętrzny dysk twardy, itp., itd., to po co mi odtwarzacz stacjonarny?
Nie lepiej po prostu pozostać przy komputerze?

3. Owszem, jako bardzo wygodna, ale dodatkowa opcja - zewnętrzny dysk twardy to świetne rozwiązanie. Ale podstawą ma być bezbłędne odtwarzanie z szuflady wszystkich obsługiwanych przez Snazio formatów, bo ja na przykład nie mam czasu ani ochoty bawić się w zgrywanie i łączenie materiału HD.
A jeśli szuflada ma nie działać poprawnie, to po co ją w ogóle projektować w odtwarzaczu? Tym bardziej, że za ten "luksus" trzeba zapłacić...
[right][post="384"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

[1] Na dniach (moze dzisiaj nawet) bedzie poradnik oco biega z tymi paskami białymi. Podpowiem tylko ze wynikają one z kodowania w MPEG-2 i aspect ratio. Nie ma na to rady. Coz, lepsze takie filmy niz mialoby ich niebyc..ja w sumie nigdy na to niezwracam uwagi..bo tego nie mam na Snazio. Czy ktos inny kto ma Snazio moze napisac jak wyglada to u niego? Czy to kwestia ustawien? Wogle ja te paski to pamietam widzialem kiedys na kompie...ale jest program ktore je niweluje tzn ich nie ma.

[2] Ja to bym chyba reklamował w takim razie. Wkoncu sporo kasy wydales. Jezeli nie chcesz sie bawic w dyski itp..(chociaz to wszystko to jedna wielka zabawa do poki nie bedzie hd dvd i blue ray albo tanich DUZYCH dyskow to wszystko co robimy to tak naprawde sama krętanina i jedna wielka zabawa...bo kazdemu komu mowie ze film ma 5DVD to sie ze mnie smieje ;p) bez dysku ani rusz albo dysku w PC.

Ja bym dzwonil na twoim miejscu do Tami. Musi taki odtwarzacz spelniac twoje oczekiwania. Kupiles z szufladą...powinna chodzic...inaczej wybralbys wersje bez..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla Fatman:

To, że nie ma go na półkach sklepowych jest konsekwencją obniżania kosztów sprzedaży. A więc i chyba ceny końcowej.
Tak więc poznańska TAMI dystrybułuje go wyłącznie wysyłkowo.
Przewagą sklepu są możliwości ale trzeba płacić zczynsz za powierzchnię i pensje pracownikom.
Polskie prawo pozwala na zwrot pocztą po kilkudniowych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa szuflady:
w moim pierwszym egz. też padła szuflada. Ale tam był inny model f-my EPO. Chyba 304.
Po wymianie jest spoko.
Dodatkowo znalazłem ten drive w D-Link 320RD EPO 306D.
Więc jest chyba elementem sprawdzonym.
Możecie bez utraty gwarancji odkręcić górną pokrywę i sprawdzić czy siedzi tam 306D. Napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='7-02-06, 11:06 ']dla Fatman:

To, że nie ma go na półkach sklepowych jest konsekwencją obniżania kosztów sprzedaży. A więc i chyba ceny końcowej.
Tak więc poznańska TAMI dystrybułuje go wyłącznie wysyłkowo.
Przewagą sklepu są możliwości ale trzeba płacić zczynsz za powierzchnię i pensje pracownikom.
Polskie prawo pozwala na zwrot pocztą po kilkudniowych testach.
[right][post="389"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Potwierdzam. Ustawa o sprzedaży konsumenckiej + o handlu elektronicznym zezwala na zwrot w ciągu 10 dni i to nie ze względu na reklamację tylko po prostu z powodu "bo nie chcę, rozmyśliłem się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,
tylko, że ja nie chcę zwracać Snazio, bo filmy HD są rewelacyjne jakościowo :huh:
Chcę po prostu, aby wszystko działało tak, jak ma działać...

=> janunio:
A gdzie w Polsce można kupić ten napęd EPO 306D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może faktycznie kupić jakiś szybki i markowy napęd DVD i to rozwiąże problem?
Tylko jaki?
Czy ktoś mógłby polecić coś sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,
nici ze sprawdzenia modelu napędu - górnej części obudowy nie da się odkręcić ze względu na przyklejony "sticker" gwarancyjny...
Dzwoniłem dziś do firmy "Tami" i rozmawiałem z nimi.
Stwierdzili, że nikt do tej pory nie zgłaszał im problemów z czytnikami.
Polecili mi, abym nagrywał materiał HD wyłącznie z wykorzystaniem najnowszego NERO (przy prędkości najwyżej x4, w trybie "disc-at-once" i zawsze zamykał sesję).
Jutro sprawdzę, czy to coś da. Jeśli nic nie pomoże - będę musiał wymienić urządzenie na inne :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' date='7-02-06, 17:40 ']Niestety,
nici ze sprawdzenia modelu napędu - górnej części obudowy nie da się odkręcić ze względu na przyklejony "sticker" gwarancyjny...
Dzwoniłem dziś do firmy "Tami" i rozmawiałem z nimi.
Stwierdzili, że nikt do tej pory nie zgłaszał im problemów z czytnikami.
Polecili mi, abym nagrywał materiał HD wyłącznie z wykorzystaniem najnowszego NERO (przy prędkości najwyżej x4, w trybie "disc-at-once" i zawsze zamykał sesję).
Jutro sprawdzę, czy to coś da. Jeśli nic nie pomoże - będę musiał wymienić urządzenie na inne :huh:
[right][post="405"][/post][/right][/quote]

Nierozumiem tego...40% swoich filmow nagrywalem na nagrywarce laptopowej x2 (32minuty jedna plyta :huh: dziekuje hehe) ....teraz nagrywam wszystko x16 i niewidze zadnych roznic...tzn niewidzialem;) najlepsze jest to ze na Snazio obejrzalem tylko filmy ze starej kolekcji wlasnie x2 i bylo identyczne zachowanie jak przyroda nagrana x16....czyli chwila skakania po minucie wszystko gra.
Kupilbym sobie inne urzadzenie..tylko hehe od grudnia nic lepszego (czyli NTFSSSSSS) do dzisiaj nie ma (co nieznaczy ze Snazio jest super - tez ma mase wad ale jak mowie co mozna teraz miec lepszego na ten moment). KISS? Bedzie KISS to sie kupi KISSa....tylko jak ktos go zlapie z normalnych smiertelnikow..prosze dac znac :lol: (50 sztuk na Polske > Info Vobis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
podłączyłem nazistę kablem HDMI i mam kilka problemów. Może ktoś się z tym spotkał wcześniej. Nie mogę wybrać w ogóle trybu DVI 720p 50Hz czyli najbardziej odpowiedniego dla mojego TV. Po wybraniu, obraz zaczyna jechać z dołu do góry (przewija się). Przy ustawieniu 720p 60Hz obraz nie przewija się i jest OK z małym wku...jącym wyjątkiem. Cały obraz jest przesunięty w prawo o jakieś 3 cm, czyli mam czarny pasek po lewej stronie. Przy połączeniu przez Component problem nie występuje. Co to może być droga redakcjo?

Drugie pytanie dotyczy dźwięku. Jak to jest z tymi wmv? czy jest jakaś możliwość usłyszenia ścieżki z tych filmików

Trzecie pytanie: odtwarzanie DVD. Przy ustawieniu na to nieszczęsne DVI 720p 60Hz i włączeniu odtwarzania DVD dostaję komunikat "CSS DVD playable only in PAL/NTSC. Czy to oznacza, że muszę się przełączać na component kiedy chcę oglądać DVD? Po component idzie bez problemu.

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim dokładnie kablem podłączyłeś Snazio do TV? DVI-HDMI? Czy DVI-DVI?
Powiem szczerze, że w moim przypadku (mam TV LCD LG26LX2R, kabel DVI-DVI), nie było żadnego problemu z obrazem. Co prawda w przypadku trybów DVI 720 50/60Hz obraz był znacznie gorszy niż np. po włączeniu typowych rozdzielczości, ale niczego mu nie brakowało - nic się nie "przewijało", a obraz zawsze był stabilny i umieszczony centralnie.
Myślę, że jest to kwestia Twojego odbiornika TV. Możesz spróbować coś zmienić w menu serwisowym - może to w jakiś sposób pomoże.
Przede wszystkim zrób sobie update firmware oraz znieś blokadę regionalną dla odtwarzania filmów DVD.
Na tym forum obie kwestie zostały omówione, więc poszukaj dobrze ;)
To powinno rozwiązać problem wyświetlania komunikatu "CSS DVD playable only in PAL/NTSC".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam połączony kablem DVI-->HDMI do amplitunera i dalej HDMI do telewizora. Podłączenie bezpośrednio do TV nic nie zmieniło. Wcześniej miałem podłączony komp przez amplituner i na 720p 50Hz chodziło bez problemu, więc to chyba nie problem z TV tylko raczej z nazistą?
Co do firmware, to oczywiście natychmiast to zrobiłem, blokady jeszcze nie zniosłem.
A jak jest z tym dźwiękiem w wmvhd?

Dodane:
Chyba znalazłem odpowiedź na problem z przesunięciem ekranu [url="http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=2417582&postcount=522"]http://www.avforums.com/forums/showpost.ph...2&postcount=522[/url]
Niestety chyba tylko serwisant poprzez menu serwisowe TV może poprawić mi tę usterkę, chociaż wydaje się, że to wina Snazio :-( Edytowane przez KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Snazio czyta dyski DL 8.5Gb? Bo moj Avel Link Player 2 niestety nie. Trzeba mu wymienic szuflade na Lite -ON- 167 i jest to troche roboty. Cena dyskow DL w stanach spada z dnia na dzien i teraz bez problemow mozna je kupic za 1.5$ za sztuke. Ogladanie nawet najlepszego filmu HDTV na 5-ciu dyskach DVD jest jednak denerwujace.
Gdzies widzialem na forum informacje ze mozna nagrywac dyski DL jakims trikiem ze nawet zwykly naped "widzi" je jako dyski tloczone i czyta prawidlowo.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] Wybierz tryb 1080/60 i napisz co się dzieje
[2] połącz DVI-DVI i też napisz

Uwaga:
tryby 60Hz dla plików z USA
50Hz dla plików z EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVI-DVI nie połączę, bo nie mam możliwości.
Co do częstotliwości, to cyrk z obrazem dzieje się na stronie setupu bez żadnego podanego sygnału.
Spróbuję jeszcze z innym kablem HDMI. Może to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pilocie masz przycisk "TV MODE"
Naciskaj do skutku. Będą się pojawiały napisy na front panelu:
PAL, NTSC HD, DVI itp.
I jak zwykle napisz jak przebiega walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale reakcja jest dosyć długa bo to taki komputer w środku siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sergio213' date='17.02.2006, 15:46 ']czy Snazio czyta dyski DL 8.5Gb? Bo moj Avel Link Player 2 niestety nie. Trzeba mu wymienic szuflade na Lite -ON- 167 i jest to troche roboty. Cena dyskow DL w stanach spada z dnia na dzien i teraz bez problemow mozna je kupic za 1.5$ za sztuke. Ogladanie nawet najlepszego filmu HDTV na 5-ciu dyskach DVD jest jednak denerwujace.
Gdzies widzialem na forum informacje ze mozna nagrywac dyski DL jakims trikiem ze nawet zwykly naped "widzi" je jako dyski tloczone i czyta prawidlowo.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia na ten temat?
[right][post="847"][/post][/right][/quote]

W sumie filmy sa srednio na 2-3 dyskach. Srednio. Na 5 dvd to sa wyjatki. U nas jednak dyski sa jeszcze drogie i calkowicie jest to nie oplacalne...EMTECa wydzialem w media za 16zl...z tym ze kupilem 3 i 3 sie zwalily...wiec tych za 30zeta TDK itp nie probowalem bo szkoda mi kasy na zwalone dyski..chociaz z nimi by bylo pewno okej. Zatem nie mogle sprawdzic ale w instrukcji jest napisane ze czyta. Ale niewiem na zywo niewidzialem. Jak dla mnie to interes ciagle nie oplacalny...u nas. Bo ja ze stawno plyt nie zamawiam hehe ; ) bez przesady ;)

Ps. moze jakas recenzja Link Playera :D To by sie przykleilo bo kolejny odtwrzacz i kolejne wrazenia :D DRM to on czyta prawda? Najlepiej by bylo zalozyc osobny temacik na jego temat. Jakies foto do tego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio']W pilocie masz przycisk "TV MODE"
Naciskaj do skutku.[/quote]

Od tego zacząłem właśnie zabawę :-) i sprawa ma się następująco.
po DVI jeśli chodzi o rozsądną rozdzielczość działa tylko 720p/60, ale z paskiem czarnym ok 2 cm z lewej strony,
720p/50 przewija się z dołu do góry. Oprócz tego obraz też z paskiem.
1080i/60 z paskiem i zakłócenia w górnej części obrazu (nie da się używać)
1080i/50 obraz pływa jak przy 720p.
Trochę poczytałem o tym na różnych forach i na mpcclub doczytałem, że Snazio pracuje nad tym i traktuje sprawę priorytetowo (następny FW), choć podniosły się głosy tych, którzy mają wszystko OK, że jak Snazio zmieni, to może u nich się rozjedzie :-)
Na forum AV z kolei jeden kolo pisze, że to wina tV Sony, bo nie ma regulacji (korekty) położenia obrazu w menu.
Chyba muszę poczekać na rozwiązanie chociaż chętnie bym sprawdził ten błąd na innym snaziu. Są chętni do wymiany eksperymentalnej na jeden dzień? :-)

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...