Skocz do zawartości
gelo29

SnaZio - pomoc, porady, dyskusja, komantarze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jako nowy forumowicz na wstępie chcę bardzo serdecznie wszystkich powitać :)
Kilka dni temu zamówiłem odtwarzacz Snazio 1350. Na razie nie mam go jeszcze "fizycznie" w swoich rękach, ale ostatnio nasunęło mi się kilka pytań związanych z użytkowaniem tego urządzenia. Mianowicie:
- czy Snazio radzi sobie bez problemów z odtwarzaniem standardowych płyt DVD (czy jakość obrazu jest wystarczająco wysoka)?
- czy w przypadku podłączenia Snazio do odbiornika TV poprzez wyjście DVI, dźwięk będzie przesyłany standardowym, analogowym wyjściem audio (2xchinch), czy tylko i wyłącznie z wykorzystaniem wyjścia cyfrowego audio?
- czy istnieje możliwość kopiowania filmów HD z płyty (lub kilku płyt) DVD znajdującej się w szufladzie Snazio bezpośrednio na dysk twardy podpięty do tego odtwarzacza przez port USB?
- czy filmy nagrane w standardzie HD mają pełny fomat 16:9 i wypełniają cały ekran, czy też czasami widoczne będą czarne pasy w górnej i dolnej części ekranu (tak, jak w przypadku większości filmów DVD)?
Pozdrawiam
Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' date='29-01-06, 22:42 ']Witam,
jako nowy forumowicz na wstępie chcę bardzo serdecznie wszystkich powitać :)
Kilka dni temu zamówiłem odtwarzacz Snazio 1350. Na razie nie mam go jeszcze "fizycznie" w swoich rękach, ale ostatnio nasunęło mi się kilka pytań związanych z użytkowaniem tego urządzenia. Mianowicie:
- czy Snazio radzi sobie bez problemów z odtwarzaniem standardowych płyt DVD (czy jakość obrazu jest wystarczająco wysoka)?
- czy w przypadku podłączenia Snazio do odbiornika TV poprzez wyjście DVI, dźwięk będzie przesyłany standardowym, analogowym wyjściem audio (2xchinch), czy tylko i wyłącznie z wykorzystaniem wyjścia cyfrowego audio?
- czy istnieje możliwość kopiowania filmów HD z płyty (lub kilku płyt) DVD znajdującej się w szufladzie Snazio bezpośrednio na dysk twardy podpięty do tego odtwarzacza przez port USB?
- czy filmy nagrane w standardzie HD mają pełny fomat 16:9 i wypełniają cały ekran, czy też czasami widoczne będą czarne pasy w górnej i dolnej części ekranu (tak, jak w przypadku większości filmów DVD)?
Pozdrawiam
Grzesiek
[right][post="113"][/post][/right][/quote]


Witam! :)

[size=1]Przenisłem do porad mysle ze to pomoze innym, ktorzy moze bede mieli podobne pytanie:)[/size]

Gratuluje SnaZiego. Kolejny uzytkownik :)

-radzi sobie bardzo dobrze z odtwarzaniem filmów DVD (sprawdzane na nagranych filmach). Tyle ze jak wkładam orginała z naszego regionu to nie idzie ale ze niechcialo mi sie w to bawic to niesprawdzalem. janunio cos pisal ze sa kody ktore sie wpisuje z pilota i wszystko smiga wiec moze on sie wypowie jak to jest bo ja uzywam SnaZiego tylko do HD.

-Nie da rady kopiowac filmu na dysk wprost z szuflady. Pozatym gdy film jest na kilku plytach a chcesz miec go w calosci na dysku to musisz uzyc programu do laczenia (dzial poradniki)

-Filmy w większości wypełniają cały ekran. I to jest właśnie piekne w tych filmach HD. Taki Gladiator na caly ekranie bez pasów :) Ale oczywiscie nie wszystkie nie maja pasow. Jest odwrotnie w stosunku do DVD. Pare ma pasy, ale wiekszosc nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok,
super, dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź. A powiedz mi jeszcze, co z dźwiękiem w przypadku połączenia Snazio z odbiornikiem TV poprzez wyjście DVI? Czy dźwięk przesyłany jest wówczas przez analogowe wyjście audio (2xchinch), czy przez wyjście cyfrowe?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gelo29' date='30-01-06, 10:30 ']Ok,
super, dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź. A powiedz mi jeszcze, co z dźwiękiem w przypadku połączenia Snazio z odbiornikiem TV poprzez wyjście DVI? Czy dźwięk przesyłany jest wówczas przez analogowe wyjście audio (2xchinch), czy przez wyjście cyfrowe?
Pozdrawiam
[right][post="120"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A niezauwazylem tego pytania wczesniej. Nie ma roznicy przez co podlaczasz SnaZio do odbiornika >> dzwiek idzie z kazdego wyjscia (analog 5.1 (poprawili to w nowym firmware), coaxial, optical). A ze nieraz moze niebyc wogle dzwieku to inna sprawa. Problem jest w filmach WMV HD DRM bo reszta czyli DVD, .ts itp itd chodzi super


W filmach WMV nie ma dzwieku narazie z optyka i coaxial. Analog testowal janunio jego trzeba sie zapytac odnosnie tych filmow chociaz narazie to WMV wogle chyba niemaja dzwieku(wlaczajac analog bo z cyfry na 100% bo sprawdzalem). Naszczescie stanowia one niewielki procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sposób zeby na SnaZio działały filmy na DVD ze wszystkich regionów:

Majac DVD PAL robimy tak:

Naciskamy SLOW/FWD 1212 potem 1

Tą kombinacją wyłączamy CSS

Nastepnie ustawiamy region na 2 (taki jaki mamy w Europie):

Naciskamy SLOW/FWD 4646 potem 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po naciśnięciu klawisza "SLOW/FWD", a później cyfr "4646", naciśniesz klawisz "0", to w ogóle nie ma żadnej blokady regionalnej :) Można odtwarzać DVD ze wszystkich regionów :)

A, przy okazji, ma pewien problem z wyświetlaniem obrazu:
w najwyższej rozdzielczości (1366x768 - kabel DVI), podczas odtwarzania filmów DVD oraz DIVX od czasu do czasu pojawiają się w górnej części ekranu mojego telewizora (LG 26LX2R) bardzo cienkie białe paski, po czym natychmiast znikają. Przypomina to trochę efekt "zrywania synchronizacji" w standardowych TV. Po zredukowaniu rozdzielczości do 1280x1024 - problem znika...
Zastanawiam się, jaka może być przyczyna? Może to stary firmware (na razie nie mogę go zaktualizować na nowy, bo dystrybutor Snazio zapomniał przesłać mi firmową płytę CD)?
A może po podłączeniu odtwarzacza do wejścia HDMI telewizora (za pomocą przelotki DVI/HDMI) problem zniknie?
Może wreszcie jest to kwestia zastosowania innego kabla - wyższej jakości (ja korzystam z firmowego kabla DVI, który firma LG dostarcza jako wyposażenie dodatkowe do swoich telewizorów LCD)?
Czy ktoś z Was miał podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' date='31-01-06, 17:22 ']Jeśli po naciśnięciu klawisza "SLOW/FWD", a później cyfr "4646", naciśniesz klawisz "0", to w ogóle nie ma żadnej blokady regionalnej :) Można odtwarzać DVD ze wszystkich regionów :)

A, przy okazji, ma pewien problem z wyświetlaniem obrazu:
w najwyższej rozdzielczości (1366x768 - kabel DVI), podczas odtwarzania filmów DVD oraz DIVX od czasu do czasu pojawiają się w górnej części ekranu mojego telewizora (LG 26LX2R) bardzo cienkie białe paski, po czym natychmiast znikają. Przypomina to trochę efekt "zrywania synchronizacji" w standardowych TV. Po zredukowaniu rozdzielczości do 1280x1024 - problem znika...
Zastanawiam się, jaka może być przyczyna? Może to stary firmware (na razie nie mogę go zaktualizować na nowy, bo dystrybutor Snazio zapomniał przesłać mi firmową płytę CD)?
A może po podłączeniu odtwarzacza do wejścia HDMI telewizora (za pomocą przelotki DVI/HDMI) problem zniknie?
Może wreszcie jest to kwestia zastosowania innego kabla - wyższej jakości (ja korzystam z firmowego kabla DVI, który firma LG dostarcza jako wyposażenie dodatkowe do swoich telewizorów LCD)?
Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
[right][post="127"][/post][/right][/quote]

Z ta blokadą to prawda :)

Moim zdaiem co do tych pasków to moze ustaw w setup na rozdzielczosc 1080i 60Hz DVI i zobacz jak bedzie....ja nie spotkalem sie z takim czyms. Jakby dalej to bylo to musisz przetestowac na DVI>HDMI bo jest duze prawdopodobienstwo ze tam bedzie wszystko dobrze bo to inne wejscie. Firmware nic do tego nie ma bo ten nowszy daje tylko obsluge ntfs i 5.1 na analogach. Nie wspominaja nic w opisie ze daje cos jeszcze zwiazanego z takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' date='31-01-06, 17:22 ']Jeśli po naciśnięciu klawisza "SLOW/FWD", a później cyfr "4646", naciśniesz klawisz "0", to w ogóle nie ma żadnej blokady regionalnej :) Można odtwarzać DVD ze wszystkich regionów :)

A, przy okazji, ma pewien problem z wyświetlaniem obrazu:
w najwyższej rozdzielczości (1366x768 - kabel DVI), podczas odtwarzania filmów DVD oraz DIVX od czasu do czasu pojawiają się w górnej części ekranu mojego telewizora (LG 26LX2R) bardzo cienkie białe paski, po czym natychmiast znikają. Przypomina to trochę efekt "zrywania synchronizacji" w standardowych TV. Po zredukowaniu rozdzielczości do 1280x1024 - problem znika...
Zastanawiam się, jaka może być przyczyna? Może to stary firmware (na razie nie mogę go zaktualizować na nowy, bo dystrybutor Snazio zapomniał przesłać mi firmową płytę CD)?
A może po podłączeniu odtwarzacza do wejścia HDMI telewizora (za pomocą przelotki DVI/HDMI) problem zniknie?
Może wreszcie jest to kwestia zastosowania innego kabla - wyższej jakości (ja korzystam z firmowego kabla DVI, który firma LG dostarcza jako wyposażenie dodatkowe do swoich telewizorów LCD)?
Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
[right][post="127"][/post][/right][/quote]

Z ta blokadą to prawda :)

Moim zdaiem co do tych pasków to moze ustaw w setup na rozdzielczosc 1080i 60Hz DVI i zobacz jak bedzie....ja nie spotkalem sie z takim czyms. Jakby dalej to bylo to musisz przetestowac na DVI>HDMI bo jest duze prawdopodobienstwo ze tam bedzie wszystko dobrze bo to inne wejscie. Firmware nic do tego nie ma bo ten nowszy daje tylko obsluge ntfs i 5.1 na analogach. Nie wspominaja nic w opisie ze daje cos jeszcze zwiazanego z takim problemem.
[img]http://hdtv.republika.pl/HDTVtest%20029.jpg[/img]

Ja zawsze mam ustawione albo na DVI 1080 60Hz albo na 50Hz w zaleznosci czy film jest w NTSC czy PAL poniewaz jak zle dopasujesz to odtwarzacz musi sie bardziej nameczyc i filmy sie tna jezeli masz ustawione 50Hz a Film jest 60Hz. Wogle nie uzywam innych ustawien. Zrob tak i powiedz czy poprawilo sie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak,
nie ma już pasków, tyle, że obraz stracił na jakości... I to bardzo znacznie... Stracił swoją świetną rozdzielczość, nie jest już ostry i szczegółowy, nie ma tak znakomitych kolorów... To ustawienie niestety odpada...
Generalnie jakakolwiek próba przełączania formatu na DVI 1080i/720p/480p 50Hz/60Hz skutkuje kompletną degradacją jakości obrazu w stosunku do ustawień wykorzystujących typowe rozdzielczości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to dziwne. Ale na 1280x1024 wszystko gra? No bo to nie jest zadna degradacja bo masz 1280.
U mnie np. nie ma zadnych roznic miedzy tym czy dam DVI 1080i czy pobawie sie rozdzielczosciami z przedzialow napisanych cyframi hm. Musisz zdobyc kabel na HDMI i zobaczyć. Ale jak mowie jak na 1280x1024 gra ok no to chyba wporzadku. Nie jest to gorsze niz 1366x768 bo norma jest 1280 x768 albo 1080x1920. Pozatym matryce masz 768 linii wiec powinno byc okej. ALe wiadomo TV nie rowny innemu TV wiec pewno u Ciebie tak jest. Trzeba sprawdzic HDMI.
Jezeli na 1280x1024 gra Ci okej to nic nie zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozdzielczości 1280x1024 wszystko gra REWELACYJNIE. Zarówno standardowe płyty DVD, jak i próbki HD, które ściągnąłem z internetu (to dopiero WYPAS!!!).
Generalnie jestem bardzo zadowolony ze Snazio i nadziwić się nie mogę, jak taki budżetowy skądinąd odtwarzacz może tak kapitalnie przetwarzać obraz...
Jestem pod duuuużym wrażeniem.
W przyszłym tygodniu mam zamiar kupić kabel DVI/HDMI Supra HF100 (podobno wyśmienity).
Oczywiście nie omieszkam podzielić się spostrzeżeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic nieruszaj juz ponieważ jest to najlepszy widac dla Ciebie wybor. Skoro zobaczyles gorszy obraz na innych ustawieniach wiec kumasz co jest HD a co nie :)))))) czyli wszystko gra. Bo znam osoby ktore ogladaly obraz nie HD przez pol roku i myslaly ze to HD ;p hehe
Mysle ze kabel HDMI super hiper roznicy juz nie zapewni ale bedziesz mial najlepsze podlaczenie :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic nieruszaj juz ponieważ jest to najlepszy widac dla Ciebie wybor. Skoro zobaczyles gorszy obraz na innych ustawieniach wiec kumasz co jest HD a co nie :)))))) czyli wszystko gra. Bo znam osoby ktore ogladaly obraz nie HD przez pol roku i myslaly ze to HD ;p hehe
Mysle ze kabel HDMI super hiper roznicy juz nie zapewni ale bedziesz mial najlepsze podlaczenie :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na to:
przy próbie upgrade oprogromawania dostaję komunikat "wrong signature".

Jak to rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

To mój pierwszy post na tym forum ale jak ktś czytał hdtv.com.pl to zna mój nick.
Czy można gdzieś aw kraju (albo nawet w Poznaniu) przyjść
ze swoim filmem do podłączonego Snazio i zobaczyc jak działa,
żeby ostatecznie przekonać się do zakupu ?

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu mieszkasz a pytasz... :)

Dystrybutor Snazio na Polskę ma siedzibę w Poznaniu:

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TAMI

ul. Unii Lubelskiej 3
61-249 Poznań
(budynek WSK)


przy okazji zapytaj o upgrade softu (patrz post wyżej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiem już dawno ale....

Ponawiam pytanie:

[quote]Czy można gdzieś w kraju (albo nawet w Poznaniu) przyjść
ze swoim filmem do podłączonego Snazio i zobaczyc jak działa,
żeby ostatecznie przekonać się do zakupu ?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, źle Cię zrozumiałem ale nic nie zaszkodzi jak zadzwonisz do nich z pytaniem czy mają możliwość prezentacji u siebie możliwości odtwarzacza z Twojego materiału video.

Jeżeli nie to pozostaje Ci osobisty kontakt z kimś z forum, chyba że jakiś sklep nie tylko dla idiotów zaopatrzył się w Snazio właśnie do celów prezentacji.

Jak chcesz możesz przyjechać do mnie, o ile Lublin Ci po drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kilkudniowym testowaniu Snazzi mogę z całą odpowiedzialnością rzec:
- WSPANIAŁY obraz zarówno DVD, jak i HDTV (to już w ogóle WYPAS)
- nie ma żadnych problemów z odczytywaniem dysków (ŻADNYCH)
- beznadziejny "UPGRADE" - trzeba mieć switcha lub huba
- jako "minus" można potraktować pracę szuflady: wolno, ale dokładnie... Komu to nie pasuje - ten nie będzie zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' date='3-02-06, 01:03 ']Po kilkudniowym testowaniu Snazzi mogę z całą odpowiedzialnością rzec:
- WSPANIAŁY obraz zarówno DVD, jak i HDTV (to już w ogóle WYPAS)
- nie ma żadnych problemów z odczytywaniem dysków (ŻADNYCH)
- beznadziejny "UPGRADE" - trzeba mieć switcha lub huba
- jako "minus" można potraktować pracę szuflady: wolno, ale dokładnie... Komu to nie pasuje - ten nie będzie zadowolony...
[right][post="213"][/post][/right][/quote]

a jak pilot? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna uwaga:
w przypadku odczytu filmów w formacie HD z szuflady odtwarzacza, nagranych na płytach DVD, każdy film się "zacina". Obraz i dźwięk tracą synchronizację. Po ok. 1-2 minutach wszystko wraca do normy. Co ciekawe, problem ten nie występuje w przypadku odtwarzania próbek HD nagranych na standardowych płytach CD-R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilot ogólnie ok, choć niektóre klawisze mogłyby być bardziej wyeksponowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' date='4-02-06, 14:16 ']I jeszcze jedna uwaga:
w przypadku odczytu filmów w formacie HD z szuflady odtwarzacza, nagranych na płytach DVD, każdy film się "zacina". Obraz i dźwięk tracą synchronizację. Po ok. 1-2 minutach wszystko wraca do normy. Co ciekawe, problem ten nie występuje w przypadku odtwarzania próbek HD nagranych na standardowych płytach CD-R.
[right][post="247"][/post][/right][/quote]

O tym wlasnie wspominalem. Ale Snazio tak ma. Poprostu i tego sie niezmieni. A ja robie dzisiaj ciekawy experyment:D Podlacze przez usb napew zewnetrzny;))))) ciekawe czy to zadziala ;-) Bo moj naped cos kiepsko dziala ; / ogolnie . Pozatym jest taka opcja ze w srodku siedzi zwykly napedzik przypinany na tasme. Kupujemy nowy i pewno sie da go wpiac;) Ale tak tylko gdybam

[quote name='gelo29' date='4-02-06, 14:18 ']Pilot ogólnie ok, choć niektóre klawisze mogłyby być bardziej wyeksponowane.
[right][post="248"][/post][/right][/quote]

Wiesz smieje sie bo on ma zawezoną widzialnosc tzn tak schowali mocno irde ze z prawej strony za cholere nie lapie :D wpieniajace to jest ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gmeru' date='30-01-06, 02:51 ']Witam! ;)

[size=1]-Filmy w większości wypełniają cały ekran. I to jest właśnie piekne w tych filmach HD. Taki Gladiator na caly ekranie bez pasów :P Ale oczywiscie nie wszystkie nie maja pasow. Jest odwrotnie w stosunku do DVD. Pare ma pasy, ale wiekszosc nie ma :P
[right][post="114"][/post][/right][/quote]

Ten "problem" nie ma nic wspólnego z materiałem HD.

To czy film ma pasy czy nie ma, oczywiście na ekranie o proporcjach boków 16:9, zależy tylko i wyłacznie od tzw. parametru aspect ratio.
1,85:1 powoduje wypełnienie na całym ekranie
2,35:1 powoduje pasy na górze i dole.
Aspect ratio zależy od tego jak film został przygotowany "w oryginale".

Można wyobrazic sobie sytuację, że film 2,35:1 będzie wypełniał cały ekran gdy zostanie zremasterowany do 1,85:1 tzn nastąpi obcięcie boków oryginalnego obrazu. Przy obróbce cyfrowej z 2,35:1 na 1,85:1 obraz straci na jakości. Chyba, że skan z oryginalnej taśmy 35mm nastąpi od razu ze zmianą proporcji boków obrazu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...