Skocz do zawartości
gelo29

SnaZio - pomoc, porady, dyskusja, komantarze

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='s2k2' date='22.04.2006, 12:04 ']Poprzedniego problemu jeszcze jednoznacznie nie rozgryzłem ale pracuję nad tym dalej.

Pojawiło sie coś nowego.
Podłączyłem sobie do Snazio przez USB czytnik pamięci.
W pamięci (SD) miałem zapisane dwa klipy avi 720p
Pamięć nie jest może zbyt szybka ale 4700 KBps (37 600 Kbps) przy odczycie starcza spokojnie.
Uruchomiłem odczyt i nic - cisza, czarny ekran i tylko wyłączenie Snazio pomaga.

Czytnik podłączony do PC bez problemu pozwala oglądnąć te klipy.

Czy ktoś już próbował podłączać czytnik do Snazio?

Czytałem wcześniej o problemach z odczytem twardzieli przez USB i tak do końca nie wiem czy poprawnie działają czy nie.

Pozdrawiam
[right][post="4086"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Podłączałem: dysk Segate 300GB, Pen Drive 256MB i Snazio je widzi. Jednak ostatnio potrafi mi nie zobaczyć na twardym katalogów. Ale wybranych jak na złość np. z filmami. Trzeba troche pomieszać. Mam czytnik ale w innym domu więc jak go odbiore to sprawdze. Ale czytnik na CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też czasami nie widzi niektórych katalogów a raczaj plików.
Pomaga natychmiast zmiana nazwy lub przeniesienie do innego/nowego katalogu.
Oczywiscie mowa o Ex HDD NTFS.
Trzeba pamiętać, że prawdopodobnie obsługa NTFS nie jest uzgodniona z MS.
I dlatego to jest "beta" a nie legal upgrade.
Więc będzie problem z oficjalną wersją.
Uprzedzali, że obsługa NTFS jest na własne ryzyko.
KISS który oficjalnie obsługuje NTFS widzi mi tylko pierwszą partycję. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też od początku jest problem z twardym NTFS po USB. Niektóre pliki działają niektóre nie, ale katalogi widzi wszystkie. Tak czy inaczej nie używam w ogóle dusku po USB. Mam go podłączonego do kompa i tyle. Dzziała perfekcyjnie

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracam do tematu odczytu pamięci SD z czytnika przez USB Snazio.
Rozwiązałem problem w dość banalny sposób.
Moja pamięć była wcześniej sformatowana przez aparat fotograficzny. Pomyślałem, że może w tym problem.
Sformatowałem ją jako FAT32 z poziomu Windows i po problemie.
Filmy ts chodzą wspaniale.

Problem tylko w tym, że moja pamięć ma tylko 256 MB (kupiłem ją za 400 zł jakiś czas temu - straszne nie?) i wiele się na niej nie zmieści.
Jednak szybciej mogę przestestować posiadane filmy (wycinam kawałek) niż nagrywając na DVD.

Z drugiej strony dzisiaj ultra szbyka pamięć SD 2 GB kosztyuje 245 zł a na takiej pojemności to już można się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' date='07.05.2006, 19:35 ']Wracam do tematu odczytu pamięci SD z czytnika przez USB Snazio.
Rozwiązałem problem w dość banalny sposób.
Moja pamięć była wcześniej sformatowana przez aparat fotograficzny. Pomyślałem, że może w tym problem.
Sformatowałem ją jako FAT32 z poziomu Windows i po problemie.
Filmy ts chodzą wspaniale.

Problem tylko w tym, że moja pamięć ma tylko 256 MB (kupiłem ją za 400 zł jakiś czas temu - straszne nie?) i wiele się na niej nie zmieści.
Jednak szybciej mogę przestestować posiadane filmy (wycinam kawałek) niż nagrywając na DVD.

Z drugiej strony dzisiaj ultra szbyka pamięć SD 2 GB kosztyuje 245 zł a na takiej pojemności to już można się pobawić.
[right][post="4674"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A no właśnie na to bym nie wpadł. Wkońcu aparat formatuje pewno w jakimś swoim systemie (??). Bravo ; ) Każdy ma jakiś sposób na filmy. Ja też nie korzystam z USB oraz z kieszeni DVD!!!! (tylko z kompa bo taki mam dobry układ w pokoju) a znam osoby co mają dysk i snazio i tylko tak się bawią. A o cenach kart lepiej nic nie mów... u mnie w rodzinie dokonano 1,5 roku temu zakupu karty CF 2GB .... była by za to dobra kamera ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka związana ze Snazio.
Nagrałem na płytę DVD Verbatim (plus) 3 dema w nastepującej kolejności:
LG
Philips
Pioneer

Kolejność jest ustawiana automatycznie (alfabetycznie).
Wkładam do szuflady Snzio i okazuje się, że w Demo LG na początku brak głosu, lekko zrywa i żadne sztuczki nie pomagają.

Po sieci ten materiał idzie doskonale i w PC oczywiscie też.

Wykonałem trochę różnych konwersji i prób i nic.

Wreszcie wpadłem na inny pomysł.

Nagrałem te dema na na płytę DVD w innej kolejności:

1-Philips
2-LG
3-Pioneer

W tej kolejności nagrane idą bez problemów w szufladzie Snazio.

Jakie wnioski?

Odtwarzacz DVD w Snazio jeszcze chyba nie jest dopracowany, przypuszczam, że początkowa predkość odczytu płyty DVD jest zbyt niska do potrzeb bitrate konkretnego filmu, ale może się mylę.

Jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czy sprawa upgradu firmwaru Snazzia już zupełnie upadła, już nikt o tym nie wspomina.
Miały być poprawione błędy, szczególnie przepełnienia bufora i cisza. Może ktoś ma informację, czy trwają jakieś prace z tym związane?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='RMarek' date='17.05.2006, 19:19 ']Witam
Czy sprawa upgradu firmwaru Snazzia już zupełnie upadła, już nikt o tym nie wspomina.
Miały być poprawione błędy, szczególnie przepełnienia bufora i cisza. Może ktoś ma informację, czy trwają jakieś prace z tym związane?
Pozdrawiam
[right][post="4981"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Jest jeszcze kilka rzeczy do porawienia, ale w innej materii.
W tej chwili, po upgrade czytnika optycznego nie ma juz co poprawiać. Wszystko chodzi znakomicie. Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, że po WiFi nie da się oglądać zdjęć, przynajmniej u mnie, ale chyba nie tylko.
Po wyświetleniu kilku, kilkunastu zdjęć wszystko staje i koniec. Podobno jest to przepełnienie bufora pamięci i jak mnie zapewniał serwis sprawa jest znana i miała być poprawiona w nowym sofcie. Dlatego się o to pytam.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie używam Wi-Fi bo do HD się nie nadaje.
A le napisz czy masz problemy takie same stosując
Windowq Media Connekt
jak i
SnaZi Net Cinema ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RMarek' date='18.05.2006, 23:39 ']Poza tym, że po WiFi nie da się oglądać zdjęć, przynajmniej u mnie, ale chyba nie tylko.
Po wyświetleniu kilku, kilkunastu zdjęć wszystko staje i koniec. Podobno jest to przepełnienie bufora pamięci i jak mnie zapewniał serwis sprawa jest znana i miała być poprawiona w nowym sofcie. Dlatego się o to pytam.
Pozdrawiam
[right][post="5039"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Widać, że są jeszcze sprawy do załatwienia i to bardzo istotne.

Kiedyś napisałem [url="http://hdtvpolska.com/Recenzja_HD_Playera_SnaZio_1350-t86.html"]Tutaj[/url]
"Co powinno zostać zmienione w oprogramowaniu Snazio".

Dobrze by bylo jakbyś dopisał w tamtym temacie swoje uwagi, może jeszcze coś jest o czym nie każdy wie.
Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='19.05.2006, 06:07 ']Nie używam Wi-Fi bo do HD się nie nadaje.
A le napisz czy masz problemy takie same stosując
Windowq Media Connekt
jak i
SnaZi Net Cinema ?
[right][post="5042"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Używam tylko SnaZi Net Cinema i w poprzedniej jak i obecnej wersji jest to samo.
Używam Wi-Fi do odtwarzania DiVx-ów z komputera i działa to bardzo dobrze, zdjęcia natomiast nie (a jest to dla mnie istotne). Czy ma ktoś lepsze doświadczenia z Windows Media Connect? Jeśli tak to proszę o krótką wskazówkę jak to zastosować.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='121' date='30.01.2006, 11:38 ']Nie ma roznicy przez co podlaczasz SnaZio do odbiornika >> dzwiek idzie z kazdego wyjscia (analog 5.1 (poprawili to w nowym firmware), coaxial, optical).[/quote]
Sorry z odgrzewanie postów, ale gdzie tam jest coaxial? Po optical nie mam dźwięku wcale (w tym mp3, wiec nie chodzi o wmv) i już ręce opadają od tego snazzio ;/ Mam go 3 msc a jak na razie tylko go sobie poodsylalem do Holandii i spowrotem (fabrycznie uszkodzone DVD) gdzie nieopatrznie kupiłem. Obraz HD rzeczywiście OK. Dźwięku nigdy z niego nie słyszałem. Do xBoxa1 sie nie umywa. Tylko że tamten niestety nie ruszy HD.
Jest jakiś sprzęt, który odtwarza HD+dzwięk, jest w obsłudze tak świetny jak xBox ale 1 a nie 360?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacekpj' post='51225' date='22.06.2007, 15:06 ']Sorry z odgrzewanie postów, ale gdzie tam jest coaxial? Po optical nie mam dźwięku wcale (w tym mp3, wiec nie chodzi o wmv) i już ręce opadają od tego snazzio ;/ Mam go 3 msc a jak na razie tylko go sobie poodsylalem do Holandii i spowrotem (fabrycznie uszkodzone DVD) gdzie nieopatrznie kupiłem. Obraz HD rzeczywiście OK. Dźwięku nigdy z niego nie słyszałem. Do xBoxa1 sie nie umywa. Tylko że tamten niestety nie ruszy HD.
Jest jakiś sprzęt, który odtwarza HD+dzwięk, jest w obsłudze tak świetny jak xBox ale 1 a nie 360?
Pozdrawiam[/quote]
Nie wiem dokladnie jak po cyfrowym, ale po analogu 5.1 Snazio dziala idealnie.
Wiem, ze po cyfrze nie udzie WMAPro ale to nie dziwne, bo oryginalny strumien
i tak bylby nierozpoznawany przez obecne na rynku amplitunery.
Przyznaje ze tez mialem na poczatku problemy z dzwiekiem - po jakims
czasie zanikal lub charczal. Okazalo sie ze podczas wysylki ulegla uszkodzeniu
plytka drukowana, ale po wymianie Snazio dziala idealnie.
Setki obejrzanych pozycji i trzyma sie dzielnie :)
Caly czas czekam az pojawi sie cos nowszego z pelnym wsparciem dla
VC1 i h264 takze wewnatrz MKV i najlepiej jeszcze zeby czytalo BD i HDDVD.
Ale to pewnie nie tak szybko. Snazio popracuje min. 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...