Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

To masz co złe ustawione u mnie jest dd 5.1 po optyku

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, denny4 napisał:

Problem nie tkwi w kablu. Zresztą nie spotkałem się z kablem HDMI specjalnie obsługującego Deep Colour.

Osobiście mam PS3 i zwykły tani (15zł) kabel ver. 1.4. Włączone Depp Colour i wszystko śmiga jak należy.

Jedyny problem mam z TurboBox od NC+ gdzie jak włącze tą funkcję w TV to telewizor nie przesyła do kina po TosLink dźwięku DolbyDigital tylko zwykłe stereo. Próbowałem kilku kabli HDMI w niższych wersjach i takich samych ale ciągle jest to samo. Szkoda bo jakość kolorów przy tej funkcji jest o wiele lepsza.

 

A masz zmienione wyjscie dzwieku cyfrowego na Auto, ja mialem na pcm i szlo tylko stereo, teraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie włączę funkcji Deep Colour na wejściu TV do którego jest podpięty dekoder NC+ to dźwięk jest DD 5.1 ale jek tylko włączam tą opcję to TV widzi tylko PCM.

Na wyjściu optycznym mam ustawione Auto i niestety tylko PCM rozpoznaje i przesyła.

Ten sam przewód podpinam do PS3 i hula wszystko jak należy. WHY ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie jest banalne ale czym czyścić nasze ekrany by nie zrobić kuku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.lg.com/us/support/answers/tvs2015/oled/cleaning-tips
 

Cytat

* Unplug the power cord, then wipe gently with a soft cloth in order to prevent scratching.
* Clean only with a dry cloth and don't spray water or other liquids directly on the TV, as electric shock could occur.
* Don't clean with chemicals such as alcohol, thinners, or benzene.

Czyli tylko suchą szmatką, żadnej wody lub innych cieczy w tym chemikaliów bazujących na alkoholu itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ,jak ci się "zesra" mucha na ekranie polecam "tarcie do oporu "suchą" szmatką...

 

Kup sobie coś zaleconego do plasm czy lcd, tylko nie żele, bo te ciężko "wypracować" szmatkami, raczej coś "lekkiego" na delikatną mikro i zimny wyłączony ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj min 18 gb/s 

Media Miały kable Avinity o przepustowości na poziomie 21 gb/s

Ja niestety miałem problem w E6 przy niby super hiper kablach Oehlbach potrafiło mi rozłączać na mikro sekundy sygnał przy włączonej funkcji DEEP Color

Po zmianie kabli problem znikł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten co jest w linku jest zły?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Szukaj min 18 gb/s 
Media Miały kable Avinity o przepustowości na poziomie 21 gb/s
Ja niestety miałem problem w E6 przy niby super hiper kablach Oehlbach potrafiło mi rozłączać na mikro sekundy sygnał przy włączonej funkcji DEEP Color
Po zmianie kabli problem znikł...

jaki kabel kupiłeś?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlaczonego Uhd Bluray Samsunga jakims najzwyklejszym kablem, Denona AVR chyba cos ok 120zl, reszta urzadzen kablami po ok 30-40zl i zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avinity to taki "premium" Hama...

Sa w Saturn/Media

1m lub 2 i więcej...

Ja pisze o problemie podłączania urządzenia ktore obsługuje i podaje w Deep Color, z tą funkcją wyłączoną śmigało mi na każdych kablach bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w TV? Bo jak miałem włączone 12Bit 60hz i 444 plus funkcja w TV Deep Color to co kilka chwil zaniki foni lub obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ma_ko napisał:

A w TV? Bo jak miałem włączone 12Bit 60hz i 444 plus funkcja w TV Deep Color to co kilka chwil zaniki foni lub obrazu...

W tv pod hdmi 2 mam wl Deep Color, w blu na Auto, wiecej ustawien nie mam, jeszcze wszystko graty podlaczone pod Denon, a ten pod tv (hdmi 2) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś się gryzło, teraz jest OK. Po zmianie kabla.

 

Ale faktem nadal walczę za to z sterowanie HDMI CEC, jak wlacza mi TUNER SAT, I TV to nie włącza przez ARC Soundbara Focala..., za to liot z Focala włacza wszystko...

Czasem TV włączy Tuner Sat ,czasem nie.... porażka jak cholera.

 

W DX900 nie ma z tym problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ma_ko napisał:

U mnie coś się gryzło, teraz jest OK. Po zmianie kabla.

 

Ale faktem nadal walczę za to z sterowanie HDMI CEC, jak wlacza mi TUNER SAT, I TV to nie włącza przez ARC Soundbara Focala..., za to liot z Focala włacza wszystko...

Czasem TV włączy Tuner Sat ,czasem nie.... porażka jak cholera.

 

W DX900 nie ma z tym problemów...

Mam podobnie, czasami sie cyrki dzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja chcę jak na razie Prosiaka podłączyć i chciałem kupić kabel od razu z tv który kosztuje 129zł ale ma 10.2 gb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2017 o 23:11, Subman napisał:

Redy - jedne z najlepszych kamer 4K/8K HDR dostępnych na rynku: http://www.red.com/products/weapon-8k 

Stopnie - zakres dynamiczny obrazu. Oko ludzkie widzi zakres ok 6,5 stopnia w danym momencie, ale może się dostosować do np. bardzo ciemnego nocnego nieba, (...)

Subman pozwól, że zabazuję na Twoim tekście, jako że przez 3 tygodnie nie doczekaliśmy się odpowiedzi na dwa proste pytania (pomimo kilku próśb) od naszego kolegi biniary.

Oko ludzkie widzi statyczenie trochę więcej niż 6,5 działki -  specjaliści szacują ok 11-12 EV, dynamicznie można podwoić tę wielkość.

Czym jest działka/stop/EV można przeczytać sobie tu - https://en.wikipedia.org/wiki/Exposure_value

Redy robią ok. 16 wg producenta, realnie pewnie wyjdzie ok. 13 -14 EV co i tak jest sporym zapasem jak na dzisiejsze telewizory, które nijak się nie są w stanie wyrobić z tym zakresem, który przyjęto w specyfikacji HDR, bo przypomnę ten zakres kończy się  na 10 000 nit, przy czym już dziś gro filmów jest masterowana na poziomie 4 000 nit.

Przy okazji nie należy też mylić działek w zapisie kamer, z działkami na tv oled - jest niestety w necie sporo tego typu pomyłek.

A co do Planety Ziemia II, jasno widać z wykresu że jasnych ujęciach poziom 500 nit jest przebijany z ogromnym zapasem. Co więcej stawiam dolary przeciw orzechom, że mastering został w wypadku tej produkcji zrobiony na poziomie przynajmniej 1000-1500 nit, a to że często gęsto siedzi w zakresie do 500 akurat niczym nadzwyczajnym nie jest.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Xisiek napisał:

A co do Planety Ziemia II, jasno widać z wykresu że jasnych ujęciach poziom 500 nit jest przebijany z ogromnym zapasem. Co więcej stawiam dolary przeciw orzechom, że mastering został w wypadku tej produkcji zrobiony na poziomie przynajmniej 1000-1500 nit, a to że często gęsto siedzi w zakresie do 500 akurat niczym nadzwyczajnym nie jest.

Raczej źle interpretujesz wykresik - w tej prezentacji, którą wkleił binary jasność ani razu nie przekracza 500 nitów w Planet Earth II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak zmieni jakość youtube żeby było 4k? bo na każdym materiale nawet jak jest w 4k to odtwarza hd

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na B6, ale u mnie na C7 rozdzielczość na youtube sama zmienia się na 4k po kilku chwilach. Pytanie jakie masz łącze - być może jest za słabe na 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz niestety za słabe łącze na 4k. Przyjmuje się, że trzeba mieć transfer do serwera 25Mbps, aby dało radę oglądać 4k po VP9 (kodek używany w youtube). Ja jak miałem poprzednio ADSL2 z 18Mbps to też nie dawało rady na komputerze i co chwila film zatrzymywał się bo nic nie było w buforze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to masz niestety za słabe łącze na 4k. Przyjmuje się, że trzeba mieć transfer do serwera 25Mbps, aby dało radę oglądać 4k po VP9 (kodek używany w youtube). Ja jak miałem poprzednio ADSL2 z 18Mbps to też nie dawało rady na komputerze i co chwila film zatrzymywał się bo nic nie było w buforze.

rozwiązałem to i korzystam z przeglądarki na tv musze czekać aż załaduje, ale mam tp 4k lecz bez HDR. Powiedz mi jedno jak wyglada działanie tego urządzenia Chromecast Ultra HD bede mógł odpalić 4k po załadowaniu czy tak jak w aplilacji mi automatycznie będzie pokazywało HD ze względu.na mój internet i jak to jest stosunku Netflixa?

Stało się OLED B6 wylądował w końcu w moim domu i o to kilka spostrzeżeń. Wcześniej grałem i oglądałem filmy na 27 calowym Monitorze Curved od Samsunga więc przesiadka na 55 cali Dla mnie to był skok milowy. Od razu powiem , że skalibrowałem go za pomocą www.rtings.com i jestem zadowolony dopiero w lipcu bede miał fachową kalibracje. Czerń jest idealna, HDR świetnie widać nie wyobrażam sobie, że moze być lepiej. Testowalem jak na razie na grach: Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 , The Last of US i Hitman. Hirizon jest piękny w pozostałe gry jak grałem wcześniej to myślałem, że pięknie wyglądają, a teraz to jest majstersztyk. Nie wyobrażam sobie, grać na czymś innym. System odtwarza wszystko co chce i działa sprawnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Co do czerni to jak wylaczy sie światło i gra no w The Last of US gdzie duzo jest czerni to nie widać gdzie sie ten obraz kończy tzn w ogole ramek nie widać. Dziś będę testowałna filmie 4k i HDR : Niebezpieczne zwierzęta :-) Na razie mam go od wczoraj to za dużo napisać nie mogę. Kupiłem kabel hdmi w rrvmax i jest ok. Nie mam żadnych problemów z obrazem wszystko działa jak należy. W końcu mam idealny obraz. Dziękuję wam za wasze rady gdyby nie forum to bym kupił Sansunga Ks7000 :-)



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, misfit napisał:

Raczej źle interpretujesz wykresik - w tej prezentacji, którą wkleił binary jasność ani razu nie przekracza 500 nitów w Planet Earth II.

Oj to chyba różne filmy oglądaliśmy. Posłuchaj też tego co mówi ten jegomość, plus pod koniec filmiku pokazuje wykres bez odcięcia na 500nitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...