Skocz do zawartości
messigol9

Prośba o pomoc w wyborze amplituenra pod 4K, HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie opisałem, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze amplituenra pod 4K, HDR . Chodzi o to jakiej wersji złącza HDMI ma miec ten wzmiaczniacz i na co zwrócic uwage, aby bez problemu przesyłał obraz 4K , szeroką palete barw oraz HDR. I co ważne ma być to w miare tani wzmacniacz (cała kasa poszła na nowy TV, Samsung 65KS7500) , nie jestem audiofilem, ale nie wyobrażam sobie grania na konsoli lub oglądania filmów bez dzwięku przestrzennego , przynajmniej 5.1. Ciekawy cenowo wydaje się Denon AVR-X520 w jego opisie jest " obsługuje w pełnym zakresie 4K Ultra HD wraz z podpróbkowaniem 4:4:4 Pure Color pass-through." ale czy to wystarczy do HDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HDR musisz mieć HDMI 2.0a.

Nigdzie nie jest napisane jaka wersja HDMI jest wymagana dla Dolby Vision, a przynajmniej ja nie znalazłem.

Od tego zacznijmy bo niestety zaraz może się okazać, że do Dolby Vision potrzebna będzie kolejna specyfikacja HDMI.

Co do wyboru amplitunera określ budget.

Generalnie jeśli chcesz miac ampli wypasiony w najnowsze dekodery i specyfikacje audio/video to jak bedzie tanio to ... kosztem dźwięku. Musisz sam sobie odpowiedzieć na czym Ci zalezy. Ten Denon wspomniany przez Ciebie do takich właśnie należy. BTW nigdzie w specyfikacji nie znalazłem, że ma HDMI 2.0a. I dźwiękowo to będzie słaby wybór.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc , faktycznie podany przeze mnie wzmacniacz nie ma HDMI 2.0a , więc odpada. W związku z tym znasz jakis ekonomiczny(tani) amplituner do UHD z HDMI 2.0a , który bys polecił w cenie 1500-1800zł ? Liczę się z tym że w tej cenie dzwięk może nie być powalający ale jak pisałem ten wzmacniacz będzie tylko do grania na konsoli i filmów , muzyki nie będe na nim słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz po stronach Onkyo, Marantza, Denona i Yamahy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie np.odtwarzacz UHD Panaconic DMP-UB 900,ktory ma HDR i HDMI 2.0 bądź jakiś inny o podobnych parametrach.Wizje z HDR prześlesz do Twojego Samsunga z pierwszego HDMI Panasonica,a drugim HDMI prześlesz dźwięk do najzwyklejszego amplitunera,ktory ma DTS-HD MASTER czy DOLBY TRUE HD-wystarczy 5.1 z nawiazka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy o Atmos i DTS X można zapomnieć ;).

Jesli chcesz pójść drogą kolegi ochodzkiego to zerknij na allegro, tam stoi mój Amplituner Onkyo 905. I o nim poczytaj. On w kinie domowym GRA, w przeciwieństwie do dzisiejszych klocków.

To był kilka lat temu topowy model Onkyo.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w Twoje Onkyo bez wahania zamiast kupować jakies popierdolki.Dolby Atmos?ile masz filmow w Dolby Atmos i jakie.Jak już się kolega uprze,to Klipsch zrobil glosniki,do których nie trzeba wiercic dziur w suficie.Mozna zobaczyć na amerykańskim Amazonie.Co do amplitunera,to ja zawsze wybiorę "MOC" zamiast np.Dolby Atmos i wolalbym zestaw Panas blu ray UHD+np Twoje Onkyo np.Yamaha RXV 3800,3900.Takie używane porządne ampltunery+odtwarzacz UHD.Oczywiscie to jest moje zdanie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochodzki..masz racje, nie kazdy przeiez jest jakims tam zapaencem, i nie bedzie fortuny na super sprzet wydawac tylko po to, aby jakies tam dzwieki uslyszec..ampli..ma obslugiwac dziwek 5.1 a tv wyswietlac obraz i tyle.. a jak ktos chce to niech sobie placi jak za zboze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w Twoje Onkyo bez wahania zamiast kupować jakies popierdolki.Dolby Atmos?ile masz filmow w Dolby Atmos i jakie.Jak już się kolega uprze,to Klipsch zrobil glosniki,do których nie trzeba wiercic dziur w suficie.Mozna zobaczyć na amerykańskim Amazonie.Co do amplitunera,to ja zawsze wybiorę "MOC" zamiast np.Dolby Atmos i wolalbym zestaw Panas blu ray UHD+np Twoje Onkyo np.Yamaha RXV 3800,3900.Takie używane porządne ampltunery+odtwarzacz UHD.Oczywiscie to jest moje zdanie.

Filmów z Dolby Atmos coraz więcej i zapewniam Cię że to naprawdę robi różnicę.

Ochodzki..masz racje, nie kazdy przeiez jest jakims tam zapaencem, i nie bedzie fortuny na super sprzet wydawac tylko po to, aby jakies tam dzwieki uslyszec..ampli..ma obslugiwac dziwek 5.1 a tv wyswietlac obraz i tyle.. a jak ktos chce to niech sobie placi jak za zboze..

Wybacz kolego ale nie wiesz o czym piszesz, albo nigdy nie słyszałeś sensownego systemu kina domowego albo po prostu nie słyszysz (bez obrazy).

A wracając do pytanie głównego to na pewno u Denona modele tegoroczne czyli AVR-Xx300W mają porty HDMI2.0a więc zapewniają obsługę wszystkiego co obowiązuje na dzień dzisiejszy.

Jak u innych producentów trzeba sprawdzać samemu.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 2tys to Onkyo TX-NR545, chyba, że ktoś wyprzedaje w dobrej cenie 646, bo dystrybutor już nie ma...

Masz już Dolby Atmos i bogate wyposażenie.

Edytowane przez musti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytal o amplituner przynajmniej 5.1 wiec dostal odpowiedz,ze lepszy amplituner starszy z minimum Dts-hd master-Dolby true-hd,ktory zagra, niz jakies "plastikowe" popierdolki,ktore mu polecacie z Dolby atmos.Co tam ma ZAGRAC Waszym zdaniem 8.5 kg Onkyo czy qurwa 10 kg Denona? Moj odtwarzacz blu ray od Denona wazy z 7-8 kg a Wy w tej wadze wciskacie chlopakowi amplitunery, i bredzicie o braku sluchu?Ktos kto wciska taki "plastikowy" szlam,to ma nie tylko brak sluchu,ale i [beeep] w zyciu slyszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety konsument w dzisiejszych czasach nie wie z czego bierze się dobry dźwięk. Jesteśmy karmieni streamowaną muzyką w stratnych formatach, mp3-ami oraz płytami CD z loudness war. Liczy się sprzedaż, a nie zadowolenie klienta. I jak najniższa cena.

Jakość dźwięku przestała się liczyć. A jak się już liczy to wołają za nią kupę kapusty.

Do tego konsument jest karmiony marketingowym bełkotem opisującym mnóstwo mało znaczących funkcjonalności.

Jesli ktoś che mieć dobry dźwiek w kinie domowym plus HDMI 2.0a, HDCP 2.2 i dekodery Dolby Atmos i DTS X powinien liczyc sie z wydaniem kwoty ok. 10 tysięcy złotych za amplituner.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Yamahę rx v779 za 400 funtów.

Ma wszystko co mi potrzebne i waży 10.6kg.

Jeszcze nie wiem jak gra, bo jej nie podłączyłem.

e7976c6f04346675608203973b3dcf22.jpg

Do tego udało się jeszcze kupić wharfedale diamond 10.7 przód i 10.6 tył.

Chciałem je bo mam z tej serii centralny i chciałem komplet.

Napisałem, że się udało, bo ich już nie produkują.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Yamahę rx v779 za 400 funtów.

Ma wszystko co mi potrzebne i waży 10.6kg.

Jeszcze nie wiem jak gra, bo jej nie podłączyłem.

e7976c6f04346675608203973b3dcf22.jpg

Do tego udało się jeszcze kupić wharfedale diamond 10.7 przód i 10.6 tył.

Chciałem je bo mam z tej serii centralny i chciałem komplet.

Napisałem, że się udało, bo ich już nie produkują.

Raczej myslalem o czyms 20 kg+ z dekoderami DTS HD MA,DOLBY TRUE HD

http://allegro.pl/amplituner-kina-domowego-onkyo-tx-nr905-onkyo-905-i6348569712.html

http://allegro.pl/yamaha-rx-v3900-i6353970706.html

Powyzsze sa przynajnmiej 5.1 jak kolega pytajacy i zakladajacy watek zakladal, az grzech wymieniac je w jednym zdaniu z tymi 8-10 kg "amplitunerami"

Albo takie cos.

http://allegro.pl/yamaha-rx-v3067-i6325165130.html?reco_id=c8f63254-4dc6-11e6-9e62-56847afe9799&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/denon-avr-4308-i6330721142.html?reco_id=d4c43322-4dc6-11e6-9f72-02d317a4f154&ars_rule_id=201#thumb/5

Jakbym mial wydac ponad 3K na jakies Onkyo wazace 8 kg czy Denona 10 kg tylko dlatego,ze ma Atmos'a vs Amplitunery,ktore widzicie pod linkami,to delikatnie mowiac musialbym byc niedorozwiniety.To jest moje zdanie,kolega zrobi co zechce.Pytal o przynajmniej 5.1

Ja kupiłem Yamahę rx v779 za 400 funtów.

Ma wszystko co mi potrzebne i waży 10.6kg.

Jeszcze nie wiem jak gra, bo jej nie podłączyłem.

e7976c6f04346675608203973b3dcf22.jpg

Do tego udało się jeszcze kupić wharfedale diamond 10.7 przód i 10.6 tył.

Chciałem je bo mam z tej serii centralny i chciałem komplet.

Napisałem, że się udało, bo ich już nie produkują.

Nie chce Cie dolowac,ale wyglada na to,ze zrobiles interes zycia. :lol: :lol: :lol: :lol: 2000K+ za takie cudo,to extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie słabo grało. to zawsze mogę wzmacniacz stereo podpiąć na przód on ma 2x100w. Na te głośniki co kupiłem to wystarczy.

Audiofilem nie jestem.

Wybrałem ten model ze względu na dobrą cenę, za nowy z gwarancją.

Po parę stówek, to mogę używki kupować ale nie za 2tys.

Po jaką cholerę komu 7x220w do pokoju?

Może się mylę, czas pokaże.

Mój obecny sprzęt widać na dole zdjęcia i jest to 2x100w plus 3x80w i nawet po pijaku jest to za mocno. Za głośno.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.Analogicznie zawsze możesz wydac 100K na nowe Mondeo z gwarancja,a ja zawsze wybiorę W204 c63 od AMG oraz np. Onkyo 905,Yamayhe RX-V 3067,RX-V 3900 itp.

Weź przeczytaj jakiś test a później wypisuj bzdury o 220w na kanal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w opisie pierwszej aukcji, którą podałeś było tyle napisane.

7x220W

Takiego starego mesia też bym nie kupił ani nowego mondeo też nie☺

Mam dwie w212. Sedan i coupe.

Diesel i benzyna 3.5☺

Bez gazu.

Najchętniej bym w ogóle tego amplitunera nie kupował, bo z tych dwóch klocków Yamahy jestem bardzo zadowolony, tylko [beeep]y Netflix tak zrobił aplikację na telewizor, że nie chce puszczać dźwięku dd5.1 przez wyjście optyczne, tylko przez hdmi działa, niestety.

Dlatego potrzebuję coś nowoczesnego, co będzie dobrze współdziałać z telewizorem a dźwięk przez pre out mogę sobie puścić nawet na te dwa klocki co mam.

I może nawet tak zrobię.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahujac od glownego tematu,to ten "stary" W 204 c63 AMG szczególnie z wolnossącym silnikiem będzie wkrótce duzo więcej wart niż te Twoje 2 W212 razem wzięte.

Co amplitonerow,pozostane przy swoim zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3.5 v6 też wolno ssący jest.

Super cieszę się że będziesz miał taki dużo warty samochód ☺

Mam nadzieję, że go nie zagazowałeś.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety konsument w dzisiejszych czasach nie wie z czego bierze się dobry dźwięk. Jesteśmy karmieni streamowaną muzyką w stratnych formatach, mp3-ami oraz płytami CD z loudness war. Liczy się sprzedaż, a nie zadowolenie klienta. I jak najniższa cena.

Jakość dźwięku przestała się liczyć. A jak się już liczy to wołają za nią kupę kapusty.

Do tego konsument jest karmiony marketingowym bełkotem opisującym mnóstwo mało znaczących funkcjonalności.

Jesli ktoś che mieć dobry dźwiek w kinie domowym plus HDMI 2.0a, HDCP 2.2 i dekodery Dolby Atmos i DTS X powinien liczyc sie z wydaniem kwoty ok. 10 tysięcy złotych za amplituner.

Pozdro

Mam identyczne odczucia. Niestety rękami i nogami się pod tym podpisuję co napisane powyżej.

Dziś w amplitunera praktycznie siedzi tylko papka marketingowa.Jakości brzmienia ciężko tam szukać w nawet w całkiem wysokich kwotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.Takie auto to marzenie,na które mnie nie stać.Podawalem przykład,ze dobrze mieć zapas mocy pod pedalem podobnie jak przy gałce w amplitunerze,nawet jeśli amplituner i auto sa używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. W204 c63 to nie jest wcale stare auto. No ja nad w212 e63 się grubo zastanawiałem ale narazie jest e350 v6. Może kiedyś e63, też moje marzenie.

Cena zakupu nie była duża większa niż moje e350 ale sama różnica w spalaniu jest spora a ja chcę autem jeździć a nie na nie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz stereo waży 11kg to razem z tym co kupiłem będzie 21.6kg to już chyba powinno grać, według twoich wytycznych ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...