Skocz do zawartości
messigol9

Prośba o pomoc w wyborze amplituenra pod 4K, HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega @ochodzki który po stara się uchodzić za doinformowanego chyba nie przeczytał dokładnie pytania założyciela wątku.

Wyraźnie jest napisane amplituner który prześle 4K, HDR (w sensie jakie powinien mieć złącza), dźwięk co najmniej 5.1 no i nieodłącznie tanio ;)

Prawda jest taka że żeby spełnić te warunki to na dzień dzisiejszy tylko sprzęt tegoroczny, niestety producenci pokazali na razie sprzęt z dolnej półki na ten rok.

Jak jest ze sprzętem chyba większość z nas wie, jeżeli autor chce 4K, 5.1 i tanio to za bardzo nie poszaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie strasznie namieszaliscie mi w głowie i tak czułem się jak laik w temacie wzmacniaczy teraz jest jeszcze gorzej. Przedewszystkim pomysł z dobrym wzmacniaczem podpiętym do drugiego wyjscia HDMI z odtwarzacza UHD wiąże się z zakupem takiego odtwarzacz , a najtanszy obecnie Samsung UBD-K8500 to 2tys , plust taki amplituner to kolejne 2 tys oraz pewnie porządne kolumny (obecnie mam jamo 606) : to nie jest wersja budżetowa i ekonomiczna. Myslałęm się przemęczyć rok z odtwarzaniem 4K przez internet , a potem zakupić nowa konsole z odtwarzaczem 4K i chciałem mieć już pod to amplituner który do tego czasu bym używał do zwykłych płyt blu ray. Proponowana Yamaha rx v579 też odpada , bo jest to model na 2015rok i nie obsługuje 4K Ultra HD 60p 4:4:4 tak wyczytałem:

"The RX-V779 (160 watts, 1kHz, 1ch driven) and RX-V679 (150 watts) also support 4K Ultra HD at up to 60p 4:4:4 chroma sub-sampling for watching content in this super high-resolution format, while the RX-V579 ($549.95) and RX-V479 ($449.95) provide 4K Ultra HD at 60p 4:2:0. The new Ultra HD Blu-ray spec. supports up to 4:2:0 chroma sub sampling.
Yamaha said that at this time none of the receivers in the series support the new HDMI 2.0a spec., which will allow passing through 4K Ultra HD video content encoded with high dynamic range metadata. A company spokesman told HD Guru that Yamaha couldn’t say at this time if a firmware update would be possible in the future to add the HDMI 2.0a capability."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko proponuję zakupując nowe amplitunery z 2016 roku uważać, jakie mają końcówki. Podejrzewam, że większość może mieć pracujące w klasie D.

Iżeby nie było, że mam coś przeciwko klasie D, choc jej rzeczywiście nie lubię. Klasa D potrafi byc dobra ale ... wtedy nie jest tania. A ręczę, że do amlitunerów KD wprowadzono je żeby było taniej.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może weź ta rx v779?

Na ebuy za 400 funtów.

Funt teraz tani to nawet z przesyłką wyjdzie ci taniej niż w Polsce, za 2600zl chyba widziałem.

Podłączyłem ja wczoraj i jak dla mnie gra całkiem całkiem.

Jeśli chodzi o czystość dźwięku, to jest lepiej niz miałem, jeśli o głośność, to jest trochę gorzej, do póki nie podepne wzmacniacza stereo.

Ja wybrałem ten model właśnie dlatego, że ma pre-out na 7.2+2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i długo bez wzmacniacza stereo nie pograłem.

Jak ją przy piwie rozkręciłem, to się tak nagrzała, że parzyła :-)

Szybciutko wzmak stereo podłączyłem i półkę do góry podniosłem żeby więcej powietrza miała.

Teraz nawet przy mocnym graniu oba klocki są ciepłe ale nie gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmów z Dolby Atmos coraz więcej i zapewniam Cię że to naprawdę robi różnicę.

Różnice między DOLBY True HD a DOLBY Atmos słyszałem, ale jakościowo nie ma różnic bo DOLBY Atmos to DOLBY True HD w którym są zakodowane kanały do Atmosa.

Kolega pytal o amplituner przynajmniej 5.1 wiec dostal odpowiedz,ze lepszy amplituner starszy z minimum Dts-hd master-Dolby true-hd,ktory zagra, niz jakies "plastikowe" popierdolki,ktore mu polecacie z Dolby atmos.Co tam ma ZAGRAC Waszym zdaniem 8.5 kg Onkyo czy qurwa 10 kg Denona? Moj odtwarzacz blu ray od Denona wazy z 7-8 kg a Wy w tej wadze wciskacie chlopakowi amplitunery, i bredzicie o braku sluchu?Ktos kto wciska taki "plastikowy" szlam,to ma nie tylko brak sluchu,ale i [beeep] w zyciu slyszal.

Raczej myslalem o czyms 20 kg+ z dekoderami DTS HD MA,DOLBY TRUE HD

http://allegro.pl/amplituner-kina-domowego-onkyo-tx-nr905-onkyo-905-i6348569712.html

http://allegro.pl/yamaha-rx-v3900-i6353970706.html

Powyzsze sa przynajnmiej 5.1 jak kolega pytajacy i zakladajacy watek zakladal, az grzech wymieniac je w jednym zdaniu z tymi 8-10 kg "amplitunerami"

Albo takie cos.

http://allegro.pl/yamaha-rx-v3067-i6325165130.html?reco_id=c8f63254-4dc6-11e6-9e62-56847afe9799&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/denon-avr-4308-i6330721142.html?reco_id=d4c43322-4dc6-11e6-9f72-02d317a4f154&ars_rule_id=201#thumb/5

Jakbym mial wydac ponad 3K na jakies Onkyo wazace 8 kg czy Denona 10 kg tylko dlatego,ze ma Atmos'a vs Amplitunery,ktore widzicie pod linkami,to delikatnie mowiac musialbym byc niedorozwiniety.To jest moje zdanie,kolega zrobi co zechce.Pytal o przynajmniej 5.1

Nie chce Cie dolowac,ale wyglada na to,ze zrobiles interes zycia. :lol: :lol: :lol: :lol: 2000K+ za takie cudo,to extra.

Jasne.Analogicznie zawsze możesz wydac 100K na nowe Mondeo z gwarancja,a ja zawsze wybiorę W204 c63 od AMG oraz np. Onkyo 905,Yamayhe RX-V 3067,RX-V 3900 itp.

Weź przeczytaj jakiś test a później wypisuj bzdury o 220w na kanal.

Tak czytam te posty pana ochodzkiego i trzeba przyznać że masa jadu i agresji się wylewa z tych postów. Według niego amplituner kina domowego poniżej masy 20 kg jest nic nie wart. Ale pan ochodzki zapomniał o czymś ? Zapomniał o kryteriach jakie trzeba spełnić na amplituner kina domowego o masie 20 kg. Ładowanie takiego 20 kg amplitunera kina domowego i dużych głośników do dwupokojowego mieszkania o metrażu 50 metrów kwadratowych jest bezsensowne bo taki sprzęt nie będzie wykorzystany jak należy. A jeżeli chodzi jakość dźwięku to w kinie domowym takie coś nie istnieje. W kinie domowym liczy się tylko dźwięk przestrzenny reszta to tylko dodatek. Dobrej jakości dźwięk znajdziemy tylko w zestawach Stereo.

A co do założyciela tematu to kup sobie taki amplituner kina domowego na jaki cię stać i taki który cię podoba. A dźwiękiem się nie przejmuj bo każdy amplituner kina domowego gra i brzmi tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między DOLBY True HD a DOLBY Atmos słyszałem, ale jakościowo nie ma różnic bo DOLBY Atmos to DOLBY True HD w którym są zakodowane kanały do Atmosa.

A jeżeli chodzi jakość dźwięku to w kinie domowym takie coś nie istnieje. W kinie domowym liczy się tylko dźwięk przestrzenny reszta to tylko dodatek. Dobrej jakości dźwięk znajdziemy tylko w zestawach Stereo.

Zdefiniuj proszę pojęcie "jakość dźwięku".

???

Wtedy podyskutujemy.

Ja inaczej definiuję jakość dźwięku w systemie kina domowego i inaczej w stereo bo ... oba systemy służą do czegoś innego. I wtedy jest inna definicja.

Porsche 911 Turbo jest do doopy samochodem. Zgadzasz się?

Nie? To wyjedź nim na cross.

:)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między DOLBY True HD a DOLBY Atmos słyszałem, ale jakościowo nie ma różnic bo DOLBY Atmos to DOLBY True HD w którym są zakodowane kanały do Atmosa.

A czy ja gdzieś napisałem że jest różnica jakościowa?

Napisałem że Atmos robi różnicę, dla uściślenia dodanie dodatkowej warstwy dźwiękowej robi różnicę na korzyść Atmos.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że mój stary procesor dźwięku który ma 3x70W tył i centralny, może działać w trybie wzmacniacza.

To dla nowej Yamahy zostaną do napędu tylko przednie efektowne i tylne efektowe.

Główne 5 kanałów będzie miało osobne końcówki mocy.

Razem będzie jakieś 34kg sprzętu:-)

Do tego kupiłem dwa nowe suby 2x150W

Musi grać:-)

Pełny system będzie 7.2+2

I te +2 to efektowe przednie nad kolumnami 2x100w będzie i w czasie słuchania muzyki normalnie grają w stereo.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się trochę pozmieniało u mnie :-)
Yamahe zastąpił marantz sr7010 i system będzie 7.2.4
Do pomocy dla sr7010 na razie pozostają Yamahy stare 2x100 przód i 2x70 tył.
Docelowo będą chyba mm7025 i mm7055 zamiast Yamah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, dołączę się do tematu ponieważ jestem na etapie szukania nowego ampli. Obecny VSX-916 już swoje przepracował, pora na coś nowego ;) 
Wspominaliście w międzyczasie o Yamaha RX-V779. W podobnej cenie znalazłem Pioneer VSX-1131-B. Co sądzicie o tym Pionku? Ktoś ma? Ktoś z nim obcował?

Głównie zależy mi na tym aby miał:
* 7 kanałów,
* 2 wyjścia HDMI,
* obsługę 4k i 3D.

Ampli ma być na kolejnych 10 lat więc wydaje mi się, że jak spełni te wymagania, to będzie w zupełności dla mnie wystarczające :D 

Sprzęt będzie działał z:
* głośnikami Magnat Motion/Monitor, 
* konsolami X360, PS3, 
* komputerem PC, 
* dekoderem TV cyfrowej.
Mieszkanie open space 50m2.

 

Z góry dzięki za porady.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, też jestem teraz na etapie poszukiwania Aumplitunera 4K HDR. Obecnie posiadam Denona X2000 (150W na kanał). 

Zależy mi aby nowy miał min. 7-8 wejść hdmi i był jak najmniejszych gabarytów. Posiadam  zestaw głośnikowy KEFT305, nie jest to pewnie jakiś bardzo wymagający zestaw ale nie znam się tez na tyle aby stwierdzić czy wystarczy do tego zestawu słabszy czy koniecznie musi byc min. 150W. Będę wdzięczny za sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Proszę o fachowe porady w wyborze  amplitunera  Yamaha RX-V683 vs. Denon AVRX2400H. Do wybranego amplitunera mam głośniki Taga Harmony  TAV-606 v3 5.0 i subwoofer Magnat Betasub 20A. Wykorzystanie głównie do kina. Przeczytałem różne opinie,testy i nie potrafię się zdecydować. Obecnie mam Yamahę RX-V 465 (drugi amplituner tej firmy) i trochę mam sentyment do Yamahy....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2018 o 13:20, darjo63 napisał:

Dzień dobry.Proszę o fachowe porady w wyborze  amplitunera  Yamaha RX-V683 vs. Denon AVRX2400H. Do wybranego amplitunera mam głośniki Taga Harmony  TAV-606 v3 5.0 i subwoofer Magnat Betasub 20A. Wykorzystanie głównie do kina. Przeczytałem różne opinie,testy i nie potrafię się zdecydować. Obecnie mam Yamahę RX-V 465 (drugi amplituner tej firmy) i trochę mam sentyment do Yamahy....

 

Nie było odpowiedzi...sentyment do Yamahy wygrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...