Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zainteresowany tym Philipsem w wersji 43 cale, ale czytając wpisy tutaj, widzę dużo negatywnych opinii. Czy pomimo tego polecilibyście jego zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2017 o 21:49, Ralf1410 napisał:

Witam

Jestem zainteresowany tym Philipsem w wersji 43 cale, ale czytając wpisy tutaj, widzę dużo negatywnych opinii. Czy pomimo tego polecilibyście jego zakup?

To zależy czym kierowałeś się przy wyborze i na jakich kryteriach zależy ci najbardziej.

Ja brałem ten model (49cali) głównie ze względu na kąty widzenia, UHD i możliwości smart TV. Jest też polecany do sportu i gier, ale nie powiem ci jak w tym względzie wypada na tle innych TV, bo nie mam porównania. Sport dobrze wygląda, pod warunkiem właściwego ustawienia opcji. Oglądam dużo piłki i tenisa, i jestem zadowolony. W gry gram tylko te ze sklepu i jest nieźle, nie wiem jak po podłączeniu konsoli, czy komputera.

Nie wiem czy jest sens inwestowania w Ultra HD o takiej przekątnej - różnice mogą być mało widoczne dla oka - ale to sam musisz ocenić, najlepiej na żywo, w jakimś sklepie, oglądając własne materiały. Zawsze też istnieje ryzyko, ze producent w mniejszych, czytaj: w tańszych wersjach modeli, stosuje tańsze komponenty.

A jeśli chodzi o wady techniczne, to wszystko zależy na jaki trafisz egzemplarz i czy będzie ci przeszkadzał np. brak głębokiej czerni. Ja na to drugie nie zwracam uwagi - widać to tylko w ciemnych statycznych scenach w filmach, oglądanych wieczorem, przy zgaszonym świetle. W senach dynamicznych oko z reguły jest skupione na innych rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt różnicy jakości przy Ultra HD w tym rozmiarze mogę nie zobaczyć, ale kusi mnie sam Android TV. Ambilight też jest ciekawą opcją, widziałem go na jakimś starszym TV u kolegi i sprawiał przyjemne wrażenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz wiedzieć czy różni się matryca IPS (taka jest w tym Philipsie) od matrycy VA  - wejdz w bazę wiedzy i przeczytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 2 tygodniach wymieniłem na nowy i jak narazie jestem zadowolony nawet bardzo i polecam .Mój ma 49cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i poszlo.zlozenie reklamacji w MIK radom. i czekam za serwisem ,az przyjedzie po pięknego philipsa..( serwis - linia ciemna w dole ekranu, duzy clouding, pionowe pasy, oraz widoczne pukntowe podswietlanie u dolu ekranu i nie dzialajacy perfect motion :)

cos sie ruszylo :D i naprawiaja.

 

naprawa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp.

 

Szanowny Panie Łukaszu,

 

Odbiornik został poddany testom w warunkach rzeczywistych i za pomocą narzędzi diagnostycznych.

Informuję, że parametry podświetlenia matrycy LCD są prawidłowe, mieszczą się normach producenta.

Odbiornik zostanie Panu odesłany najbliższym możliwym transportem.

 

Pozdrawiam/Best Regards

 

jakies pomysly ? 

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Federacja konsumenta, UOKiK ale najpierw tak jak chyba pisalem sklep - rękojmia, z krótką piłka ze nikt przed kupnem sprzętu nie informował Cie o takich "cechach" produktu, poza tym na ekspozycji nic podobnego nie widać. 

PS. Seriwis Philipsa/TPV , podobnie jak jakosc ich tv to obecnie słaby żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna odp.

 

Szanowny Panie Łukaszu,

 

Poniżej przesyłam Panu kryteria, wg których badany był ekran. Zastosowana metoda diagnostyki to obserwacja obrazu przez filtry 2 i 5%, zadając odpowiednie obrazy testowe  zachowaniem odpowiedniego natężenia oświetlenia zewnętrznego(100-300lux)  i zalecanej odległości od badanego ekranu(80cm).

Potwierdzam, że wszystkie funkcje wspomagające poprawę obrazu w odbiorniku działają prawidłowo.

 

 

unnamed.png

 

wiec odpisalem ze na owej specyfikacji nie widac zadnego numeru seryjnego  i modelu ze To tyczy sie mojego tv.. odpisal ze Perfect motion dziala i nie ma zadnych kwadratow w kolo postaci.. wiec ostatnie zapytanie brzmi ,czy owa ciemna linia na dole ekranu to tez norma,??

55linia.jpg

Xisiek

 zbiore wszystkie dowody wydrukuje i trzeba isc rozmawiac z media expert.Jak sie nie dogadamy wtedy pojde w innym kierunku.

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oNI dobrze wiedzą że jest lipa z ich produktami tylko naprawiać nie chcą.

Nie jesteś pierwszy i ostatni, wystarczy popatrzeć na ich profil na facebook'u wykasowali setki postów(...)

Teraz mają ład i porządek zostawiają tylko wygodne dla nich komentarze, być może sami je zamieszczają.

A szkoda gadać!   :angry:

R.I.P   PHILIPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Jest ekspertyza .. :)) Poprosilem wyniki badan i przeprowadzonego serwisu i dostalem odp.

Witam,

 

Zapewniam, że zbadane zostały wszystkie parametry obrazu. W załączniku przesyłam ekspertyzę. Wraz z odbiornikiem otrzyma Pan podpisaną wersję pisma.

 

Odpowiedzi na temat czarnej lini na dole ekranu nie otrzymalem i odpowiedzialem ,ze to pewnie linia miesci sie w normie :))..

Szkoda gadac.czekam az zwroca Tv.. jade od razu bez odpakowywania do Media i zobaczymy jakie bedzie zakonczenie sprawy, lub kolejny raz zostanie odeslany TV z racji czarnej lini u dolu ekranu.

EX1187141-1.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili od ręki tv . Też miałem linie w poprzek ekranu i chłop zobaczył w sklepie na własne oczy i wymienił cały telewizor na nowy bez żadnych ceregieli czy przyrządów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2017 o 02:14, kamileqpl napisał:

Wyszła aktualizacja do androida 6 emoji91.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

śmiga jak ta lala...

przy okazji... doszedłem do wniosku że bez sensu jest kupować TV bez androida wiec w 2017 do salonu patrzę juz tylko w tym kierunku (ten 43" mam nad biurko)

Czy jest coś poza Sony i Philips w tym temacie?

Choć Ambi to taki plus że zastanawiam się czy w ogóle mam jakiś wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :0 o co chodzi  z tym minusem ???

  • Ruch mógłby być jeszcze lepiej dopracowany - brak złotego środka przy oglądaniu filmów (płynność obrazu 24p)

ja np nie chce w 4k filmow ogladac wystarczy w 1080p czy wtedy tez sa filmy do bani i fps slaby ??? i czy przy filmach 1080p widac jakies szarpanie obrazu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, danielako1989 napisał:

Witam :0 o co chodzi  z tym minusem ???

  • Ruch mógłby być jeszcze lepiej dopracowany - brak złotego środka przy oglądaniu filmów (płynność obrazu 24p)

ja np nie chce w 4k filmow ogladac wystarczy w 1080p czy wtedy tez sa filmy do bani i fps slaby ??? i czy przy filmach 1080p widac jakies szarpanie obrazu ???

Strasznie pojęcia się Ci mylą. TV to nie komputer żeby fps był dobry albo słaby :D Filmy na blu-ray mają prawie zawsze klatkaz 24p, a uplynniacz w tym tv jest bardzo przeciętny więc kiepsko sobie z tym radzi. Nie ma znaczenia czy podasz tv 720, 1080 czy 4k, tv zawsze sobie skaluje do rozdzielczości matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Xisiek napisał:

Strasznie pojęcia się Ci mylą. TV to nie komputer żeby fps był dobry albo słaby :D Filmy na blu-ray mają prawie zawsze klatkaz 24p, a uplynniacz w tym tv jest bardzo przeciętny więc kiepsko sobie z tym radzi. Nie ma znaczenia czy podasz tv 720, 1080 czy 4k, tv zawsze sobie skaluje do rozdzielczości matrycy.

ale niby dobre oceny na hdtv dostal :) to co doradzisz brac ???:)

czyli filmy beda normalnie chodzic nie bedzie szarpania ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Baza wiedzy na portalu jest artykuł VA a IPS - to trzeba widzieć najpierw

2) Wątek można sobie poczytać jest dużo uwag właścicieli

3) 24p nie jest zbyt płynne, dlatego przydatny dobry uplynniacz - najlepszy ma Samsung, Sony i Panasonic

Cena/jakość obrazu - Panasonic Dx700

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kazmirzleszno napisał:

 Panasonic Dx700 odrzuca mnie ten soft firefoxa..chodzi to jak .........................

U mnie na starym modelu cx lisek chodzi zupełnie dobrze, natomiast jeszcze lepiej chodzi na Samsungu. Ale wiesz sprawa jest prozaiczna - nie ma opcji abyś wydał mało kasy i miał idealny obraz plus super smarta - tak się nie da.

Zresztą, co ważniejsze, Panasonic to był od zawsze producent który stawiał na meritum w video czyli jakość obrazu a nie na dodatki. Więc jeśli szukasz tego co poboczne to Panasonic nie jest dla Ciebie, są lepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że wiele osób ma problem z tym tv więc i ja się dołączę. U mnie jest mega problem z plamami. Przed serwisem nie było aż  tak źle, dopiero po warunkowym czyszczeniu matrycy widoczność plam się nasiliła (przez DWA DNI obraz był normalny). Philips twierdzi,  że czynnik zewnętrzny powoduje taki stan, przez co gwarancja nie obejmuje dalszych napraw i zostałem z badziewiem za 3 200 zł. W załączeniu przesyłam zdjęcia po naprawie w serwisie i przed.

PLAMY TV.jpg

PLAMY TV PRED SERWISEM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze u CIebie tez grubo :).

Ja nadal nie mam tv :)). Teraz idzie rękojmia media Ex.. zażyczył sobie niezależny serwis w jeleniej gorze. Po Tv przyjechal kuriel dhl zabrali Tv i czekam.. Okazalo sie ze do Jeleniej gory TV przyjechal i serwis nie tyka tego TV z racji bycia juz tegoz TV w MIK radom. :)

Media ex.ma 14 dni na odp pisemna na złożona rękojmie. Media zleca wysylke do jeleniej,a jelenia wysyla do Radomia ;)).. Mowie Wam czekam na odp,az mnie korci z tym isc do sadu. 

Radom mowi ze przebarwienia mieszcza sie w jakis normach,ktorych na ekspertyzie nie otrzymuje. Perfect motion ze dziala,a nie dziala :)

Ja im za jasna cholerę nie podaruje.!!!!

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...