Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ho, ho, ho, ho, ho.

Filmy natywnie w Atmos Albo DTS X rządzą ale ... lepiej rządzi stary materiał ... :)

więcej na moim blogu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... bez odbioru

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz czytać ... nie ma musu, juz Ci to kiedyś napisałem :).

W necie jest mnóstwo achów i ochów i jak zwykle brak rzetelnych informacji.

Od Ciebie też za dużo się nie dowiedziałem.

Nie ważne jakie jest piękne (albo nie) ... tylko jak brzmi.

:)

Zapraszam do odbioru.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz czytać ... nie ma musu, juz Ci to kiedyś napisałem :).

W necie jest mnóstwo achów i ochów i jak zwykle brak rzetelnych informacji.

Od Ciebie też za dużo się nie dowiedziałem.

Nie ważne jakie jest piękne (albo nie) ... tylko jak brzmi.

:)

Zapraszam do odbioru.

Idz juz stad zalosny czlowieku. Wracaj do swojego bloga.

Idea forum jest dzielic sie informacjami, oraz swoimi doswiadczeniami z innymi. Twoj blog sluzy wylacznie autopromocji Twojej osoby.

Nie bedziemy dyskutowac w watku, w ktorym, w kazdej chwili mozesz napisac, ze sobie tego nie zyczysz. Ponadto naduzywasz funkcji spoilera. Mnie ona sluzy do ukrywania informacji wrazliwych, czy niepotrzebnych kazdemu dlugich omowiem. Ty jak widze spoilerujesz wszystko. To co tu omawiamy, ma sluzyc wszystkim zainteresowanym i poszukujacym informacji i byc dostepne z poziomu wyszukiwarki. Ty zas usilujesz treci zatrzymac dla siebie i czytelnikow swojego bloga.

To jest wbrew idei forum.

Nie spodziewaj sie wiecej jakichkolwiek komentarzy z mojej strony.

Ten bedzie ostatnim

Byc moze nie dowiedziales sie ode mnie, bo nie byles dostatecznie zainteresowany. Kiedy ja sluchalem Atmosa u siebie w domu, czy w kinie (chodze na kazdy film z taka sciezka dzieki czemu wiem jakie sa roznice w mixach KD), a wczesniej upmiksow z Dolby Surroun/DTS Neo z dodatkowymi FH i FW, Ty pisales , ze to bedzie tylko wiecej halasu. 50 filmow dalej "dokonujesz odkrycia" !

Najsmieszniejsze jest to co piszesz, ze dzwiek jest wreszcie spojny, a kalibracja jest super. Brzmi to kuriozalnie, jesli dzwiek nie byl dotychczas u Ciebie spojny i miales dziury. W sumie sie nie dziwie, bo sam mam 905, ktora lata temu poszla na emeryture, bo nowsze, nawet budzetowe modele, pod wzgledem kalibracji i reprodukcji surround, ja najnormalniej w swiecie zjadaly. Po prostu przez kilka lat, nie miales pojecia jak brzmi dobre kino domowe. Ciesze sie ze znalazles wreszcie jakas nowa przyjemnosc i jakosc.

Wracamy do tematu.

Najlepsze upmiksy:

Mam nadzieje ze lista bedzie tworzona przez wszystkich uzytkownikow i bedzie sluzyla wszystkim, a nie bedzie ukryta w Twoim blogu w spoilerach.

Na poczatek 2 tytuly, ode mnie, ktore dostaja sporego kopa po upmiksie

1. Dredd (DTS-HD MA / Neural :X)

2. Live Die Repeat (DTS-HD MA/ Neural :X/ DSU*)

*- upmiksu DSU sluchalem na Onkyo.

Dzięki binary. Klików na razie nie sprawdzę bo nie mam jeszcze głośników w suficie. Chyba że DTS X można zapodać bez nich, a te kliki są również słyszalne w pozostałych kolumnach.

Wiesz co, ja slysze je najlepiej z gornych ale mozliwe, ze zdarzaja sie tez i w innych glosnikach. Musze weeszcie zresetowac procesor, moze minie.

A binary John Wick widział ?deszcz jest fenomenalny...

Rogers Waters jest bardzo ciekawy tytułem bo tam smaczki sa nie oczekiwane i nie zwiazane z akcja he he( i nie mowie o oslawionej scenie z samolotem ) efekty wow trzeba samemu usłyszeć.

Niezłomny ma takze kilka momentow.

Binary mowisz ,ze Jupiter i Everest daja rade musze zaopatrzyc sie

Scena z poscigu obcych z Jupiter Ascending albo Transformersow robia chyba najwieksze wrazenie na mnie i moich gosciach. ( a sluchalem ok 50 pozycji w kinie domowycm, natywnie kodowanych w Atmos/DTS:X) Jasiu Knot np nie robi praktycznie zadnego wrazenia. No bo mowiac szczerze, taki deszczyk, to byl w pierwszych demowkach w 2014r. Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz juz stad zalosny czlowieku. Wracaj do swojego bloga.

Idea forum jest dzielic sie informacjami, oraz swoimi doswiadczeniami z innymi. Twoj blog sluzy wylacznie autopromocji Twojej osoby.

Nie bedziemy dyskutowac w watku, w ktorym, w kazdej chwili mozesz napisac, ze sobie tego nie zyczysz. Ponadto naduzywasz funkcji spoilera. Mnie ona sluzy do ukrywania informacji wrazliwych, czy niepotrzebnych kazdemu dlugich omowiem. Ty jak widze spoilerujesz wszystko. To co tu omawiamy, ma sluzyc wszystkim zainteresowanym i poszukujacym informacji i byc dostepne z poziomu wyszukiwarki. Ty zas usilujesz treci zatrzymac dla siebie i czytelnikow swojego bloga.

To jest wbrew idei forum.

Nie spodziewaj sie wiecej jakichkolwiek komentarzy z mojej strony.

Ten bedzie ostatnim

Byc moze nie dowiedziales sie ode mnie, bo nie byles dostatecznie zainteresowany. Kiedy ja sluchalem Atmosa u siebie w domu, czy w kinie (chodze na kazdy film z taka sciezka dzieki czemu wiem jakie sa roznice w mixach KD), a wczesniej upmiksow z Dolby Surroun/DTS Neo z dodatkowymi FH i FW, Ty pisales , ze to bedzie tylko wiecej halasu. 50 filmow dalej "dokonujesz odkrycia" !

Najsmieszniejsze jest to co piszesz, ze dzwiek jest wreszcie spojny, a kalibracja jest super. Brzmi to kuriozalnie, jesli dzwiek nie byl dotychczas u Ciebie spojny i miales dziury. W sumie sie nie dziwie, bo sam mam 905, ktora lata temu poszla na emeryture, bo nowsze, nawet budzetowe modele, pod wzgledem kalibracji i reprodukcji surround, ja najnormalniej w swiecie zjadaly. Po prostu przez kilka lat, nie miales pojecia jak brzmi dobre kino domowe. Ciesze sie ze znalazles wreszcie jakas nowa przyjemnosc i jakosc.

Jak zwykle gdy kończą sie merytoryczne argumenty sypia się inwektywy. Świadectwo klasy wystawiasz sobie sam.

Co do pisania mój blog też jest na forum i jest częścią tego forum. Czy się to Tobie podoba czy nie. I pisać będę tam gdzie chcę, jak chcę, o czym chcę i w sposób jaki chcę. Także tutaj i w każdym innym wątku. I Tobie nic do tego.

Juz Ci kiedyś napisałem ... nie zaglądaj na mój blog jak Ci się nie podoba. Ale Ty i wszyscy inni moi adwersarze lgną tam jak pszczoły do miodu :). Zakazany owoc.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kolumny w systemie 7.2.4 rozmieszczone. Narobiłem się dzisiaj jak osioł. Calutki dzień. Do niektórych głosników na razie pociągnięte kable tymczasowe. Docelowy IXOS zostanie połozony w trakcie zaplanowanego malowania.

System wygląda następująco:

FL, FR, C, FHL, FHR: Teufel M800FCR THX Ultra 2:

teufelm800theater8.jpg

SL, SR: Teufel M800D THX Ultra 2 (dipol):

teufelm800dtheater8.jpg

SBL, SBR, RHL, RHR: Teufel S500FCR THX Select 2:

2412_65715.jpg

SW1: Mirage BP-150:

Mirage.jpg

SW2: Teufel M11000SW THX Ultra 2:

teufelm11000.jpg

Albo inaczej:

Taki system (nawet kolor się zgadza :)):

player_0906_027_teufel-theater-8-thx-ult

plus cztery takie głośniki:

teufel-s-500-fcr.jpg

plus drugi sobwoofer Mirage.

:)

Ponieważ jeden z moich Marantzów MA700 jest w naprawie jutro podłączę następujące końcówki mocy:

3 x Marantz MA700 (mono)

1 x Onkyo M-505 (stereo)

1 x Nakamichi PA-5 MkII (stereo)

1 x JBL MPA600 (stereo)

1 x JBL/UREI 6260 (stereo)

Razem jedenaście zewnętrznych wzmacniaczy mocy :).

Dla przypomnienia procesor to Marantz AV7702 MkII.

Jutro w dzień zrobię zdjęcia jak to wygląda w rzeczywistości.

A potem podłączenie, test, kalibracja i wieczorna uczta, coś w Dolby Atmos a potem w DTS X.

:):):)

Pozdro

Zdjęć dzisiaj nie będzie. Narobiłem sie tym razem jak ... wół. Nawet Formuły 1 nie obejrzałem.

Przenoszenie i podłączanie wzmaków to ... katorga. Pół niedzieli poszło ...

Anyway w kinie podłączyłem. Wymieniłem końcówkę mocy na bas w stereo z Nakamichi na JBL MPA1100 i dostałem świerszcza. Musze powalczyć, teraz nie o tym. Do tego ustawiłem prądy spoczynkowe tranzystorów w Nakamichi :).

Odpaliłem kino w 7.2.4 albo 11.2 jak kto woli. Siedem głośnikó "na dole", cztery na suficie w rogach plus dwa subwoofery.

Nie obejrzałem żadnego filmu tylko bawiłem się różnymi kawałkami filmów. I w Dolby Atmos i w DTS X.

Ale zanim to nastąpiło, po podłączeniu 11-u końcówek mocy skalibrowałem system przez wbudowany w procesor system MultiEQ XT32 Audyssey.

Binary twierdzi, że Dirac jest lepszy. Być może. Ja twierdzę, że XT32 Audyssey w porównaniu do wersji w Onkoy 905 robi zaj-ebi-ist-ą robotę :).

Po ok. 4-ech godzinach zabawy mogę stwierdzić:

KTO MA SYSTEM 5.1 EW. 7.1 NIECH CZYM PRĘDZEJ PRZESIADA SIĘ NA SYSTEM 7.2.4 !!!

Ścieżki DOlby Atmos i DTS X brzmią FANTASTYCZNIE !!!. Słuchacz ma wrażenie, że znajduje sie dokłądnie w środku akcji. Babel dźwiękowy całkowicie wypełnia salon odsłuchowy, a ma on u mnie 43 mk2. Zadziwia pełna spójność głośników przednich (5 szt) i tylnych (6 szt). Przy przejściach przód-tył nie ma żadnej dziury. wszystko jest płynne i naturalne. Tak jakby do starego systemu 7.1 dodatkowe cztery głośniki tworzą całun górnego dźwięku, który perfekcyjnie wypełnia scenę dźwiękową. Dźwięk otacza. Nie ma absolutnie żadnego wrażenia, jak bywało, że np. tyłów jest za mało. System został skalibrowany idealnie w punkt odsłuchu (8 miejsc kalibracji). Mało tego... scena nie tylko otacza ale tak jak w dobrym stereo plany dźwiekowe i wydarzenie kreują się pomiędzu głośnikami "na środku pokoju odsłuchowego". WOW ... tu szczęka mi opadła. Dźwięk nie tylko otacza ale efekty wypełniają pomieszczenie. To jest pełna trójwymiarowość dźwiękowa. Jak napisałem wcześniej, widz uczestniczy w spektaklu, bierze udział w akcji.

Kolejna rzecz to bas. Wcześnie wydawało mi się, że albo basu jest za dużo albo za mało. Może teraz użycie dwóch subów powoduje, że słuchacz nie zwraca uwagi na ten jakże ważny zakres pasma. On po prostu jest. ALe ani nie dominuje ani go nie brakuje. Cud niskich tonów. Szczególnie w koncertach ale o tym potem.

Podsumowując w ścieżkach nowych formatów widz uczestniczy w akcji.

A jak ze starymi ścieżkami DD5.1, DTS5.1, DTS HD MA czy DDTHD?

Ojojjojjjjjjj ... tu się dopiero dzieje.

Upcoder Neutral robi niesamowitą robotę. Nie mówię, że z 5.1 czy nawet stereo robi prawdziwe 11.2 ale ... powstaje pełny bąbel dźwiękowy, który otacza widza. Dźwięk nie wchodzi do pomieszczenia jak przy ścieżkach natywnych w Atmos czy X ale brak spójności przodu z tyłem zanika. Te górne głośniki robią fantastyczną robotę. trochę obawiałem się, że brak sufitowych głosników spowoduje "przerwę" w scenie. Nic podobnego. Jest spójna i wyrazista.

Pomimo otoczenia dźwiękiem przód sceny jest wyraźnie zarysowany, a szczególnie głośnik centralny. Widz nie ma najmniejszej wątpliwości, że akcja jest przed nim, a dookoła dźwięki kreują dodatkową surroundową otoczkę.

Przetestowałem kultową sceną e fimu The Patriot, gdzie od ok. 40 minuty Mel Gibson odbija swojego syna. Jest tam rzut toporkiem, który leci od tylnego praqego rogu do środku na przodzie.

patriot-tomahawk.jpg

Ten system oddaje to PERFEKCYKNIE !!! A ścieżka to jedyne DD 5.1.

Po róznych kawałkach jak The Big Short czy The Man from UNCLE zapodałem Rogera Watersa i The Wall.

Napiszę tak ... efekty, efekty, efekty. Trzeba to obejrzeć jako całośc, na spokojnie. Ale ... działo się :).

Zapodałem więc Amused to Death w 5.1 i ... było spektakularnie. Ale bardziej podoba mi się chyba w stereo z dobrego systemu ;).

A potem ELO i ostatni koncert na BD z 2015 roku

j9h8_ELOHydeParkDVDcoverBBFChr_1.jpg

i Tina Turner z 2013.

116622_front.jpg

To nie było w Atmos i X.

Ale ... gęba śmiała mi sie od ucha do ucha. ELO na moim starym systemie 7.1 brzmiało przeciętnie. To mało powiedziane. A tu byłem pod wrażeniem.

A Tina Turner to prawie koncert z Amsterdamu, z koncertu, który wydany był jako pierwszy na ... DVD w ... analogowym Dolby Surround ProLogic To była moja pierwsza płyta DVD.

Ktoś to pamieta ???

Tyle na gorąco, na pewno trzeb tego wszystkeigo posłuchać na spokojnie.

PODSUMOWANIE: system 7.2.4 ... rządzi :):):).

Nie Dolby Atmos czy DTS X ale ... właśnie system 7.2.4 czy 11.2, który nadaje starym produkcjom nową wartość. I to jest najcenniejsze ponieważ widowisk i filmów w nowych formatach pojawia się jak na lekarstwo, listy zamieszczałem.

Pozdro

Żeby zrobić zdjęcia musiałem posprzątać pobojowisko :).

Tył:

sKIsSw.jpg

Po lewej stronie zdjęcia obok monitora komputerowego wisi dipolowy głośnik Surround Right, widać go kawałeczek, identyczny jak lewy widoczny po prawej stronie zdjęcia. Głosniki surroundowe tylne stoją na standach w rogach, a tylne sufitowe wiszą na skosie dachu.

Na tylnej ścianie widać dziury po już dwóch parach głosników, które wisiały tam jako Surround Back przez ostatnie 18 lat. Najpierw były to dipolowe Mirage, a ostatnio te większe Tuufele, które wiszą teraz na przodzie na górze. Podczas remontu dziury zostaną zlikwidowane. Także z prawej strony widać na razie tymczasowe kable, jakaś chińska tanizna 2 x 1,5mm2. Docelowo będą przyklejane, a potem pomalowane razem ze scianą IXOSy 607. Takie same sa już na gotowo dotychczas używane po prawej stronie zdjęcia czyli strona left. Tylko je pomalować.

Przód:

N6sCtt.jpg

Pięć identycznych głosników, trzy na dole i dwa na górze. Podobnie i tutaj do głosników górnych uzyłem tymczasowego kabla. Subwoofery stoją w jedynych mozliwych miejscach. I tak cud, że dało się je oba ustawić z przodu. Jak pisałem wczoraj dzięki temu bas jest rewelacyjnie pokazywany. Nie dudni, nie ma wrażenia że jest go za dużo. Zapewne mają tu ogromne znaczenie ustawienia fazowe i korelacje pomiędzy oboma głosnikami.

Tan po prawej to ogromny Teufel o mocy ponad 1000W z dwoma 12" przetwornikami:

nT8J3v.jpg

ten po lewej to niepozorny, bipolarny Mirage:

PoTe0o.jpg

z dwoma mniejszymi przetwornikami ustawionymi na przeciwległych ściankach, działający jako bipol. Tutaj w wersji w obudowie zamknietej jak na tym zdjęciu:

500451-mirage_bps150i_bipolar_subwoofer.

Subwoofer ten nie ma jakiejś potężnej mocy ale potrafi zejść baaardzo nisko. Kiedyś używałem go do muzyki jako wspomaganie małych monitorów Sonus Fabera.

Końcówki mocy ustawione sa teraz przypadkowo w piramidkę. Jak wróci MA700 dokonam docelowego ustawienia i ponownej kalibracji.

Apropos kalibracji. Dokonałem jej w ośmiu punktach jak zaleca producent. I napisze ponownie to moim zdaniem zasługa Auddysey XT32, że ten system brzmi tak fenomenalnie. Tego nie da się opisać, wczoraj używałem tylko słów. To trzeba usłyszeć :).

Wszystkim zycze upgrade'u z 5.1 do systemów z górnymi głosnikami, przynajmniej 5.1.4.

Pozdro

Pytanie jak w takim pokoju (widzę dużo dziur do innych pokoi, brak wygłuszenia itd. ) może dobrze brzmieć dźwięk? Bo to nie jest dedykowany zamknięty pokój? I co w tym dziwnego, że dźwięk jest wszędzie w zwykłych ścieżkach jeżeli otoczyłeś się głośnikami z każdej strony? Dodatkowe pytanie o projektor. Bardzo dużo piszesz i dyskutujesz wylewając swoje mądrości często mijając się z prawdą w tematach o projektorach uhd a widzę, że warunki to masz takie jak największy laik. Tam się w ogóle da oglądać coś z projektora? lol. Okna, białe sciany, wysokosc itd. Myślę, że na takie warunki to epson albo benq za 3tys by wystarczył. Widzisz cokolwiek co mozna nazwac jakością obrazu? Dla ciebie to 16k z takimi warunkami by bylo potrzebne :lol::lol::lol: Teraz to juz jestem pewny ze zawsze ten co najwiecej się mądraluje ma zerową stycznosc i warunki na nowosci. Ale pogada, popisze, pokrzyczy.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swój pokój to podyskutujemy.

Bo na razie to jesteś mocny w gębie, a krótki w argumentach.

Ale koniecznie chcesz się ścigać na długości fajfusa. Rozepnij rozporek, poznajmy golasa ;).

:D:P:lol:

A na temat audio, dźwięku, muzyki, adaptacji akustycznej nie będę z tobą dyskutować bo nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem ani nawet partnerem do rozmowy.

BTW napisałeś w tym wątku coś merytorycznego nt. dźwieku w nowych formatach? Nie widzę. No tak, zapewne jedyne twoje doświadczenia w tym temacie to dźwięk z Grundiga MK2500 nieprawdaż?

maxresdefault.jpg

PS. miałeś nie zaglądać na mój blog, a widzę że znowu tam byłeś. I nawet cytujesz. He, he, he, he ...

Jak będziesz tam kiedyś znowu to poczytaj o dźwięku dokładnie ale lepiej o moim systemie stereo, może się czegoś nauczysz. Wiedza nie boli. Tylko jak widać boli czasami jej przyjmowanie. Trochę pokory proponuję.

I jeszcze jednego nie rozumiem, wszędzie piszesz, że bredzę, pisze głupoty, pokrzykuję. I po to mnie cytujesz? Twoje twierdzenie o wielki znaFco ma zaprzeczyć moim doświadczeniom, które właśnie opisałem powyżej w rzeczonym temacie? Nie pisałem głodnych marketingowych kawałków z prospektów reklamowych i producenckich pressów tylko ... fakty z własnych odsłuchów.

I kto tobie ma uwierzyć?

I tylko na podstawie, że TY tak twierdzisz? Gratuluje megalomanii.

Jak sprawdziłem nie założyłeś żadnego własnego tematu. Nie poełniłeś żadnego testu. Nie podzieliłeś się swoja wiedzą i swoim doświadczeniem.

I TO TY MASZ BYĆ WIARYGODNY ???

Na szczęście czytelnicy swój rozum maja i potrafią oddzielić ziarna od plew.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w takim pokoju (widzę dużo dziur do innych pokoi, brak wygłuszenia itd. ) może dobrze brzmieć dźwięk? Bo to nie jest dedykowany zamknięty pokój? I co w tym dziwnego, że dźwięk jest wszędzie w zwykłych ścieżkach jeżeli otoczyłeś się głośnikami z każdej strony? Dodatkowe pytanie o projektor. Bardzo dużo piszesz i dyskutujesz wylewając swoje mądrości często mijając się z prawdą w tematach o projektorach uhd a widzę, że warunki to masz takie jak największy laik. Tam się w ogóle da oglądać coś z projektora? lol. Okna, białe sciany, wysokosc itd. Myślę, że na takie warunki to epson albo benq za 3tys by wystarczył. Widzisz cokolwiek co mozna nazwac jakością obrazu? Dla ciebie to 16k z takimi warunkami by bylo potrzebne :lol::lol::lol: Teraz to juz jestem pewny ze zawsze ten co najwiecej się mądraluje ma zerową stycznosc i warunki na nowosci. Ale pogada, popisze, pokrzyczy.

To teraz Panie znaFco merytorycznie:

- dziury do innych pokoi? A gdzie jest powiedziane, że ich byc nie może?

- wygłuszenie? Czy wiesz o czym piszesz? A skąd wiesz że moje pomieszczenie trzeba wygłuszyć? Zgadujesz czy byłeś u mnie i dokonałes pomiarów akustycznych?

- dźwięk wszędzie w zwykłych ścieżkach i otoczenie głośnikami?

Po kolei.

Pomieszczenie tzw. otwarte nadaje się tak samo dobrze do odsłuchu dźwięków jak zamknięte. Nalezy zmierzyć pogłos. Gdy będzie zbyt duży ze względu na powrót do pomieszczenia odsłuchowego odbitych dźwięków z reszty domu przez te "dziury" jak piszesz. Jesli jest zbyt duży w reszcie domu nalezy zastosować ustroje rozpraszające na odpowiednie częstotliwości. Tak mówi teoria. Akustyka to nauka ścisła. matematyka. Tu wszystko mozna zmierzyć. I wszystko zostało zmierzone. Obliczone, zaprojektowane i wykonane. Gdybys poczytał odpowiednie posty na blogu i obejrzał odpowiednie zdjęcia to znalazłbyś na suficie oraz pomiędzy głośnikami odpowiednie ustroje akustyczne. Na suficie szerokopasmowe pochłaniacze, pomiedzy kolumnami szerokopasmowy rozpraszacz. Jak może zauważyłeś w moim pomieszczeniu nie ma żadnych ustrojów np. w rogach. Bo nie ma takiej potrzeby. Pomieszczenie jest duże i bardzo wysokie. I bardzo dobrze.

I zostało zaadaptowane akustycznie przede wszystkim w celu wyeliminowania trzech modów dla niskich częstotliwości, które były. BTW do tego dodatkowo na niskich częstotliwościach dokonuję parametrycznej equalizacji w zakresie 30-150 Hz.

Ale o tym trzeba widzieć. A jak na zdjęciach nie widać to wystarczy zapytać. Ale wydaje mi się, że takie ignorant w tej materii jak ty nawet nie wie o co pytać skoro pisze o dużej ilości dziur, he, he, he, he.

temat twojego wygłuszenia zamknąłem powyżej. To jakie ustroje i gdzie się stosuje zalezy od wyników wykonanych pomiarów. proponuję w twoim pomieszczeniu całkowite wygłuszenie jak w komorze bezechowej ( BTW wiesz co to jest? byłeś w niej kiedyś? dokonywałes tam jakis pomiarów?). Bedziesz miał znakomity dźwiek. To jest własnie Twoje podejście ... wujek dobra rada co sie na wszystkim zna :).

A teraz o ustawieniu głosników do kina domowego.

Masz pojęcie o ustawieniu głosników do systemów 5.1 czy 7.1? W moim "starym" systemie 7.1 też byłem "otoczony" głosnikami. 3 z przodu i cztery z tyłu. Plus sub. Konfiguracja 7.2.4 nic w tej materii "otoczenia" jak piszesz nie zmieniła. Dodano cztery głosniki górne i w płaszczyźnie poziomej otoczenie jest takie samo. powiększyło sie w płaszczyźnie pionowej.

Moja adaptacja akustyczna została wykonana do odsłuchów stereo, gdyz to tam sa krytyczne ponieważ w 90% słucham źródeł analogowych. Do tego sprzet do stereo ustawiony jest i przesunięty w stosunku do systemu kina domowego o 90 stopni. Nawet na tych zdjęciach widać moje kolumny do stereo, a na blogu znajdziesz mnóstwo zdjęć i opisów co, jak i dlaczego.

W kinie domowym w nowoczesnych procesorach z systemami dopasowania akustyki jak Auddysey XT32 sprawa jest duuuuzo prostsza. Procesor pomiarowy za pośrednictwem mikrofonu dokonuje pomiaru akustyki pomieszczenia i w domenie cyfrowe odpowiednio zmienia parametry sygnałów dochodzących do wszystkich głośników. Ustawia odpowiednie przesunięcia czasowe w związku z róznymi odległościami od słuchacza tak aby dźwięki docierały do słuchacza "w tym samym momencie". Ustawia także parametry odcięcia z sygnałów składowej niskich częstotliwości. ustawia odpowiednie poziomy głosności. I co najważniejsze ustawia equalizację dla każdego głosnika dopasowując parametry sygnałów do akustyki pomieszczenia. tzn. likwiduje wszystkie złe mody pomieszczenia. czyli zamiast stosować fizyczna adaptacje akustyczną procesor zmienia parametry sygnałów dopasowując je do pomieszczenia. Wszystko w domenie cyfrowej co nie przeszkadza i nie degraduje dźwięków bo i tak w 99,99% sa one nagrane w ściezkach filmowych w 24 bitach z częstotliwością 48khz. To tak w skrócie i dla takiego laika jak ty, żebyś miał pojęcie o co kaman. Szczegółową wiedze znajdziesz w necie.

Mimo to mam nadzieje, że czegoś się własnie nauczyłeś.

A co do mojego pomieszczenia pod względem obrazu?

Warunki mam jak największy laik?

Okna? Wysokość? A co maja do tego okna, można je zasłonić. A co ma do tego wysokość to już kompletnie nie kumam.

Masz rację. Nie jest to pomieszczenie dedykowane i zaadaptowane. Dopiero wkrótce białe ściany zostaną pomalowane na ciemniejszy kolor.

BTW nie oglądam w dzień. A jak juz chcę lub muszę do tego mam jak zapewne zauważyłeś ... telewizor.

Projektor i telewizor zostały przez Macieja skalibrowane. Zdziwiłbyś się jaki kontrast mozna wyciągnąc nawet z takich białych ścian i sufitu. I na pewno nie z budgetowych Epsonów czy BenQ.

Ale żeby to ocenić to trzeba samemu popatrzeć, na własne oczka, a nie pierdolic głupoty. Tobie to nie grozi, nie dostaniesz zaproszenia. Takich znaFców jak ty nie potrzebuję.

Napisałem, pokaż swoj system, pośmiejemy sie razem. W tym wątku ten do odtwarzania dźwięków poproszę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jaki miałeś zamierzony kontrast on / off u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam. Pewnie Maciek ma gdzieś jakis protokół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się taki dysk dla maniaków nowych formatów :

Disc Title: DTS Demo Disc 20 2016 1080p Blu-ray AVC DTS-HD MA 7.1

Disc Size: 17,360,659,545 bytes

Protection: AACS

BD-Java: No

Playlist: 00053.MPLS

Size: 1,742,186,496 bytes

Length: 0:05:27.535

Total Bitrate: 42.55 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

Video: MPEG-4 AVC Video / 24542 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

Audio: English / DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 5552 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

* Audio: English / DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 7851 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

* Audio: English / DTS-HD Master Audio / 2.0 / 48 kHz / 2082 kbps / 24-bit (DTS Core: 2.0 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

Movies:

Dust (2:49) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Exodus: Gods And Kings (1:07) DTS-HD MA 7.1

Furious 7 (1:24) DTS-HD MA 7.1

Giant Killer Plants (2:59) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Gravity (1:26) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Hitman: Agent 47 (1:02) DTS-HD MA 7.1

Jurrassic World (0:46) DTS-HD MA 7.1

Kingsman: The Secret Service (2:35) DTS-HD MA 7.1

The Last Witch Hunter (2:30) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

The Seventh Son (1:50) DTS-HD MA 7.1

Waveform (2:45) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Music:

Claudiu Voicu – Chasing Lights (3:26) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Holly Miranda – All I Want Is To Be Your Girl (2:43) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Imagine Dragons – I Bet My Life (3:42) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Imagine Dragons – Shots (4:01) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Jan Minol – Insight (2:43) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Jesse Harris – Miyazaki (2:38 ) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Kaya Stewart – Everything I Do Is Wrong (3:38 ) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Nigel Stanford – Cymatics (5:27) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X / DTS Headphone:X

Extras:

DTS:X – All Around Us (0:49) DTS-HD MA 7.1

DTS – Sound Unbound Callout 11.1 (0:42) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X

DTS – Sound Unbound Callout 7.1 (0:30) DTS-HD MA 7.1

DTS – Sound Unbound Callout 5.1 (0:25) DTS-HD MA 5.1

DTS Listen (Long) (0:27) DTS-HD MA 7.1

DTS Listen (Short) (0:09) DTS-HD MA 7.1

DTS Listen:X (Long) (0:33) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X

DTS Listen:X (Short) (0:09) DTS-HD MA 7.1 / DTS:X

DTS Headphone:X – Callout (0:42) DTS Headphone:X

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączył mi sie tłumacz i Binary zrobiłeś sie Dwójkowy :D . Niby to samo, ale wygląda duuuużo gorzej (nie wspomnę z czym się kojarzy). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nic na nim fajnego nie ma ;)

Mnie to już nie kręci (chyba się zestarzałem ;) ) ale myślałem, że wydają te płytki, żeby było wow i ach, i super-[beeep]er ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie demka nie robia juz na mnie wrazenia. Najfajniejsze jest to, ze spora czesc filmow naprawde brzmi lepiej nawet upmixowana.

Takze nie jest to bezwartosciowa idea, zwlaszcza dla kogos, kto dotychczas nie mial glosnikow FH/Presence, czy glosnikow w suficie. Jest pare natywnych kawalkow, ktore pokazuja przewage takich imersywnych systemow nad najlepszym systemem KD 7.1. Ja w kazdym razie mam kilka takich wybranychb. Przy okazji kazdy nowy, czy "stary" upmiksowany film, tez moze przyniesc zaskakujaco ciekawe efekty.

Przyznaje, ze nie poswiecilem czasu na sprawdzenie jak z tej plytki graja kawalki muzyczne na sluchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam ten watek 99% jest nie na temat a zbliża się remont i przy okazji chciał bym wmontować coś w sufi. Jak w podpisie mam zestaw klipsch z Oknyo RZ-800 i szukam coś do 1500-1700 zł za 2 szt 20-23 cm maksymalnie . Jakieś propozycje ? Myślałem o jakiś klipschach ale te z serii THX za drogie . Może ktoś miał okazję testować te Paradigm H65-SM ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Magnat IC 62 . Za mało jest jeszcze filmów w Atmos,  a i ja mało z tego KD korzystam :( 

Teraz mam Onkyo 1100 i w planie jest 4 x Klipsch CDT 3650 lub CDT 5800 . Ale , to kiedyś przy okazji remontu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmów z atmos jest sporo,  a jak gra ten magnat bo cena niska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ? Przy kalibracji słychać jego wyraźnie , ale w filmie , to tylko efektowy , gdzie dźwięk jest podany sporadycznie . Dominuje fronty i centralny.  Problemem może być "pudło" w suficie , jego tłumienie , izolacja.  

Ja dla usztywnienia sufitu , wpuściłem piankę montażową i dałem troszkę waty mineralnej .

Nie mam porównania do innych głośników , ale sądzę,  że najlepiej do moich Klipsch Reference będzie pasować seria CDT.  Tylko koszt jest powalający :( 

Jak daleko masz do Białegostoku ? Zapraszam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety daleko ;/ też zastanawiam się nad CDT ale rzeczywiście trochę kosztują a w planach jest też wymiana ekranu na coś elektrycznego z napinaczami więc muszę to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego setupu wziałem dali phantomy na sufitowe

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot głośników sufitowych do atmosa, bo w przyszlym tygodniu wkracza mi ekipa wiec mozna jeszcze jakies poprawki naniesc jakby co.

Glosniki beda w suficie podwieszanym, ale nie planowalem ich dodatkowej obudowy. Czy mozna ich nie zabudowywać w podwieszanym suficie ? Czytalem, ze niektorzy robia jakies wygluszaia, skrzynki na nie itp. Nade mną nikt nie mieszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie do głośników sufitowych Atmos.

Schemat na stronie przedstawia rozmieszczenie głośników, ale mam pewną wątpliwość co do jednego szczegółu https://www.dolby.com/us/en/guide/dolby-atmos-speaker-setup/5-1-2-setups.html

 

Chodzi o kąt ustawienia głośnika sufitowego .

W pokazanym schemacie na stronie dolby głośnik sufitowy skierowany jest na dół (wg załączonego schematu mojego pomieszczenia jest to głośnik po prawej)

Natomiast mi się wydaję że głośnik sufitowy powinien być jeszcze przekręcony o kąt ( u mnie ok 43stopni) który spowoduje że dźwięk będzie dobiegał do miejsca odsłuchu (wg załączonego schematu mojego pomieszczenia jest to głośnik po lewej)

 

Czy ktoś z Was ma wiedze wynikającą z wytycznych Dolby w tym zakresie??

ATMOS SUFITOWE_0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2017 o 00:16, Tofikmax napisał:

Jak gra ? Przy kalibracji słychać jego wyraźnie , ale w filmie , to tylko efektowy , gdzie dźwięk jest podany sporadycznie . Dominuje fronty i centralny.  Problemem może być "pudło" w suficie , jego tłumienie , izolacja.  

Ja dla usztywnienia sufitu , wpuściłem piankę montażową i dałem troszkę waty mineralnej .

Nie mam porównania do innych głośników , ale sądzę,  że najlepiej do moich Klipsch Reference będzie pasować seria CDT.  Tylko koszt jest powalający :( 

Jak daleko masz do Białegostoku ? Zapraszam . 

Też chcę kupić Magnat IC 62  ....jak po zmianie na inne głośniki, mocna różnica...czy nadal masz te Magnaty?

Czy takie głośniki atmos są zawsze aktywne ,czy tylko gdy jest podawany sygnał z amplitunera (Atmos,trueHD) np podczas słuchania radia internetowego są wyłączone ?

@szewi  Jak Twoje doznania z Atmosa :-) jak rozwiązałeś umieszczenie głośników?

Swoje głośniki chce umieścić zamiast halogenów .. środku wygłuszyć to wełną :-)

DSC_0240.JPG

DSC_0238.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...