Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@pwilkoatmos bardzo przyjemnie, uwazam ze warto jak myslisz o UHD. Nagromadzilo mi sie ok 80 plytek, wiec jest już co posluchać / wyrobic sobie zdanie.

Mam podobny konfig do tego co planujesz plus dwa atmosowe fronty gorne (kierunkowe, niezabudowane) po bokach ekranu.

graja okazjonalnie jak masz efekty zapodane przez D atmos, ale w ampli mozesz sobie wlaczyc wszystkie do odsluchu jak masz akurat takie widzimisie.

Nie zabudowywalem ich zadnym pudlem w podwieszanym suficie - nie mam sasiadow nade mna ;) Fronty górne wzialem bardziej uniwersalne wiec nie tylko pod katem efektow (jesli kiedys chcialbym isc np w auro 3d)

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj ulokowałem głośniki do Atmos Magnat interior IC 82 i jestem baaardzo zadowolony :-) @szewi Kolego miałeś rację dźwięk jest super ..tak jak na materiale Atmos tak i na np ścieżce FLAC -dla Osób które nie są zdecydowane na taką konfiguracje POLECAM.

Może mnie Ktoś oświecić do czego jest ten przełącznik na głośniku?(mam na SUR)

5.thumb.jpg.f1c7ca5485c4a6d55128aff9bae53c33.jpg

Głośniki wygłuszyłem gąbką :-)

2.jpg

Edytowane przez pwilko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem właśnie na etapie zmiany mieszkania i będę tam robił sufity podwieszane. Aktualnie mam Denona X2200W i niedrogi zestaw 5.1 Jamo S606. Jako namiastkę atmosa kupiłem głośniki SKH-410. Jednak z ich efektu nie jestem zadowolony. W mojej opinii jest bardzo mizerny.

Czy jak zamontuje w suficie Magnaty ICP 82 albo ICP262 to odczuję różnicę? Wygłuszyć to gąbką tak jak @pwilko czy lepiej zrobić drewnianą skrzynkę na głośnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2018 o 19:31, grzesiek811 napisał:

Witam.

Jestem właśnie na etapie zmiany mieszkania i będę tam robił sufity podwieszane. Aktualnie mam Denona X2200W i niedrogi zestaw 5.1 Jamo S606. Jako namiastkę atmosa kupiłem głośniki SKH-410. Jednak z ich efektu nie jestem zadowolony. W mojej opinii jest bardzo mizerny.

Czy jak zamontuje w suficie Magnaty ICP 82 albo ICP262 to odczuję różnicę? Wygłuszyć to gąbką tak jak @pwilko czy lepiej zrobić drewnianą skrzynkę na głośnik?

Głośniki które posiadasz masz zamontowane na suficie?czy ustawione na przednich kolumnach?

Ja z Mangat-ów jestem zadowolony :-) uzupełniają zestaw Monitor Audio MR4,MR1,MR Center,MRW10 

Co do wygłuszenia to zrobisz według swoich możliwości,ale jak jestes na etapie remontu to zrób sobie skrzynki :-) Ja to wygłuszyłem dośc grubą gąbką 15cm

Pozdrawiam i zachęcam do ATMOSA bo różnica jest dość znaczna:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 SKH-410 stoją na przednich kolumnach i z ich efektu nie jestem zadowolony.

Teraz będę wykańczał nowe mieszkanie i będę robił sufity podwieszane nad TV i kanapą, więc chciałbym zrobić głośniki sufitowe licząc na poprawę efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model icp jest np do łazienki lub na teras .

Mam na sprzedaż 2 X Magnat IC 82 . Zapraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, mieszkanie już wykończone, w podwieszanym suficie zainstalowane Magnat IC 82. 

Bałem się efektu, ale jest dobrze i robi robotę. Było warto. Wreszcie atmos naprawdę gra. Wczoraj oglądałem Mission Impossible - Fallout.

Nie ma porównania do SKH-410 na frontowych kolumnach. Od teraz jak najwięcej filmów z atmos. Jednak jest różnica.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2018 o 07:51, grzesiek811 napisał:

Minęło trochę czasu, mieszkanie już wykończone, w podwieszanym suficie zainstalowane Magnat IC 82. 

Bałem się efektu, ale jest dobrze i robi robotę. Było warto. Wreszcie atmos naprawdę gra. Wczoraj oglądałem Mission Impossible - Fallout.

Nie ma porównania do SKH-410 na frontowych kolumnach. Od teraz jak najwięcej filmów z atmos. Jednak jest różnica.

 

Robiłeś jakąś skrzynkę na głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam niedrogich (max 400-500 zł za sztukę) niskoprofilowych głośników sufitowych do Atmosa.

Będą montowane do podwieszanego sufitu (karton-gips).

Istotne jest aby głębokość montażu nie przekraczała 6,5 cm.

Potrafiłby ktoś doradzić coś spełniającego powyższe parametry? KEF Ci160TR jest super ale sporo dla mnie za drogi.

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...