Skocz do zawartości
elenril

Optymalne ustawienia obrazu Panasonic TX-55CX700E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z prośbą o wskazania optymalnych wartości ustawień obrazu w telewizorze Panasonic model TX-55CX700E.

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to profesjonalna kalibracja i każdy odbiornik jest inny (nawet przy tym samym modelu). Po prostu może ktoś z doświadczonych forumowiczów posiada ten telewizor i mógłby się podzielić jego gotowymi ustawieniami. Jestem skłonny zrewanżować się datkiem na piwko, czy inny wybrany trunek dla dobrego samarytanina :)

Dzięki z góry za odzew i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalnych ustawień nie ma bo każdy ma własne oczekiwania.Jednej osobie może podobać się jaśniejszy lub ciemniejszy obraz lub telewizor znajduje się w bardzo jasnym pokoju.Wtedy ustawienia kontrastu i jasności mogą być wyższe.Przede wszystkim trzeba ustawić niżej podświetlanie i wybrać np tryb prawdziwe kino to najczęściej polecany tryb obrazu.Mam ustawione nisko podświetlanie,redukcja szumów wyłączona.

Możesz spróbować ustawić podobnie jak na filmie.Modyfikacja to np zwiększenie lub obniżenie jasności, kontrastu w zależności od warunków które są w pokoju w którym znajduje się telewizor.Tryb prawdziwe kino nie każdemu może się podobać wtedy trzeba wybrać inny np kino lub normalny. Przykładowo na flatpanelshd wybrano tryb kino.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?id=1431346125&subaction=showfull

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Przyznam, że ustawiłem już wcześniej swój telewizor podobnie, jak na załączonym filmiku. Tylko, że on dotyczy modelu 50-calowego, który ma trochę inną matrycę. Czy właściciele wersji 55-calowej jakoś eksperymentowali z tymi ustawieniami, uzyskując jeszcze lepszy efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie flatpanelshd są ustawienia dla telewizora 55 cali.Możesz sprawdzić

http://www.flatpanelshd.com/review.php?id=1431346125&subaction=showfull

Picture mode Cinema Backlight 22 Contrast 80 Brightness 0 Color 50 Sharpness 0 Light sensor On/Off Advanced Color temp Warm1 Vivid color Off Adaptive backlight Off Noise reduction Off MPEG noise reduction Off Contrast control Off Gamma 2.1 16:9 Overscan Off R gain +2 G gain -6 B gain -2 R cutoff +1 G cutoff -2 R cutoff -1

lub z hiszpańskiej internetowej strony.

http://www.muycomputer.com/2015/06/29/panasonic-cx700-analisis

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze zalecane parametry do 50 calowego modelu nie działają przy 55 wersji. "Prawdziwe kino" tez bez rewelacji. Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie jednak tryb "ustawienia własne". Kolory są bardziej prawdziwe i żywsze. Dominacja czerwonego została prawie wyeliminowana. Można jeszcze pod swoje preferencje zmienić jasność, ostrość, gamma i ewentualnie zakres rgb hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na francuskim forum też ktoś poleca tryb ustawienia własne czyli Personnalisé dla 55 calowego cx700.

Rétro-éclairage to podswietlanie 35,kontrast 99 itd

http://www.hdfever.fr/forum/viewtopic.php?f=6&t=7581&sid=bc308be6ba3617ae98a68c948272249f&start=930

Jeśli ktoś nie wie jak to będzie w polskim menu obrazki dla trybu kino.Dla trybu Personnalisé czyli ustawienia własne w pierwszym linku.

http://www.hdfever.fr/forum/viewtopic.php?f=6&t=7581&start=510

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc. Rzeczywiście - w moim przypadku najlepiej sprawdziły się "ustawienia własne" z francuskiego forum.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać w tym temacie. Czy ktoś z właścicieli 55CX700 mógłby mi potwierdzić czy rzeczywiście ten TV nie obsługuje dźwięku DTS ? Byłem już praktycznie zdecydowany na ten model i trafiłem na info że nie czyta DTS-u. Trochę mnie to podłamało bo bardzo dużo oglądam filmów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje dts. Dlaczego ma obsługiwać dts jeśli w telewizorze są dwa głośniki.Stereo wystarczy.

Co to takiego ten dts? (DTS) Digital Surround – system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD. Technologia DTS pozwala zapisać sześć ścieżek dźwiękowych. DTS zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996.

Jeśli masz wysokie wymagania to trzeba kupić do tego celu amplituner i blu-ray i oczywiście głośniki.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje dts. Dlaczego ma obsługiwać dts jeśli w telewizorze są dwa głośniki.Stereo wystarczy.

Co to takiego ten dts? (DTS) Digital Surround – system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD. Technologia DTS pozwala zapisać sześć ścieżek dźwiękowych. DTS zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996.

Jeśli masz wysokie wymagania to trzeba kupić do tego celu amplituner i blu-ray i oczywiście głośniki.

Kolego @grundig nie wprowadzaj w błąd.

Prawdą jest że DTS jest kolejnym systemem kompresji/kodowania dźwięku ale podobnie jest z Dolby Digital, nieprawdą jest że jest to wyłącznie system wielokanałowy bo dopuszczalne konfiguracje w DTS (w Dolby Digital zresztą też) to od 1.0 do nawet 7.1 i teraz sedno problemu.

Telewizor nie posiadający dekodera DTS ni odtworzy dźwięku w tym formacie zakodowanego, nie wyśle go także na zewnętrzne urządzenie tak więc w przypadku gdy kolega zadający pytanie będzie miał TV bez tego dekodera i jednocześnie nie będzie posiadał zewnętrznego zestawu zdolnego do odtworzenia dźwięku w formacie DTS to po prostu będzie miał film niemy.

Dziękuję Ci grundig.

W końcu "ktoś" rzeczowo wyjaśnił mi, że nie potrzebuję DTSu.

Potrzebować może i nie potrzebujesz ale któregoś dnia może się okazać że jednak jest Ci niezbędny bo inaczej będziesz musiał nauczyć się jak ścieżkę dźwiękową zakodowaną w DTS przekonwertować do Dolby Digital i będzie "lament" że coś mi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejne porady. Moja wiedza cały czas rośnie.

Wydaje mi się, że nie ma telewizora wszystkomającego - chyba, że za za wielkie pieniądze.

W pewnym momencie trzeba iść na kompromis.

Od miesiąca zastanawiam się nad wyborem tv i jak pewnie każdy z nas, mam swoje priorytety w tej kwestii.

Zawęziłem wybór do dwóch modeli. Każdy z nich ma coś, czego drugi nie ma.

Trzeba wybrać z tego, co jest dla nas najważniejsze i już.

DTS nie jest dla mnie najważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @grundig nie wprowadzaj w błąd.

Prawdą jest że DTS jest kolejnym systemem kompresji/kodowania dźwięku ale podobnie jest z Dolby Digital, nieprawdą jest że jest to wyłącznie system wielokanałowy bo dopuszczalne konfiguracje w DTS (w Dolby Digital zresztą też) to od 1.0 do nawet 7.1 i teraz sedno problemu.

Telewizor nie posiadający dekodera DTS ni odtworzy dźwięku w tym formacie zakodowanego, nie wyśle go także na zewnętrzne urządzenie tak więc w przypadku gdy kolega zadający pytanie będzie miał TV bez tego dekodera i jednocześnie nie będzie posiadał zewnętrznego zestawu zdolnego do odtworzenia dźwięku w formacie DTS to po prostu będzie miał film niemy.

Potrzebować może i nie potrzebujesz ale któregoś dnia może się okazać że jednak jest Ci niezbędny bo inaczej będziesz musiał nauczyć się jak ścieżkę dźwiękową zakodowaną w DTS przekonwertować do Dolby Digital i będzie "lament" że coś mi nie działa.

Na wszystkich kanałach telewizyjnych satelitarnych polskich , zagranicznych i polskich dvb-t jest fonia. Napisz na jakim kanale satelitarnym lub dvb-t jest DTS bo na wszystkich programach jest fonia w głośnikach w telewizorze.Tylko nie pisz ze DTS jest płytach dvd lub blu-ray bo ja to już wiem.Do tego celu trzeba podłączyć dvd do telewizora i oczywiscie w telewizorze też jest fonia

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @grundig nie wprowadzaj w błąd.

Prawdą jest że DTS jest kolejnym systemem kompresji/kodowania dźwięku ale podobnie jest z Dolby Digital, nieprawdą jest że jest to wyłącznie system wielokanałowy bo dopuszczalne konfiguracje w DTS (w Dolby Digital zresztą też) to od 1.0 do nawet 7.1 i teraz sedno problemu.

Telewizor nie posiadający dekodera DTS ni odtworzy dźwięku w tym formacie zakodowanego, nie wyśle go także na zewnętrzne urządzenie tak więc w przypadku gdy kolega zadający pytanie będzie miał TV bez tego dekodera i jednocześnie nie będzie posiadał zewnętrznego zestawu zdolnego do odtworzenia dźwięku w formacie DTS to po prostu będzie miał film niemy.

Potrzebować może i nie potrzebujesz ale któregoś dnia może się okazać że jednak jest Ci niezbędny bo inaczej będziesz musiał nauczyć się jak ścieżkę dźwiękową zakodowaną w DTS przekonwertować do Dolby Digital i będzie "lament" że coś mi nie działa.

Na wszystkich kanałach telewizyjnych satelitarnych polskich , zagranicznych i polskich dvb-t jest fonia. Napisz na jakim kanale satelitarnym lub dvb-t jest DTS bo na wszystkich programach jest fonia w głośnikach w telewizorze.Tylko nie pisz ze DTS jest płytach dvd lub blu-ray bo ja to już wiem.Do tego celu trzeba podłączyć dvd do telewizora i oczywiscie w telewizorze też jest fonia

Kolego @grundig czy ja napisałem że którykolwiek kanałTV nadaje dźwiękw DTS??

Napisałem że dekoder DTS będzie mu potrzebny gdy trafi na materiał z dźwiękiem zakodowanym w tym formacie i wtedy będzie mu potrzebny zewnętrzny dekoder jeżeli takowego w TV nie będzie posiadał, co więcej jak wynika z innego wątku na forum, telewizor ten w przypadku nagrań (plików) ze ścieżką dźwiękową w DTS bądź jedną ze ścieżek w tym formacie w ogóle nie pokazuje że takowa ścieżka w tym pliku się znajduje, co pozwala nam wysnuć wniosek że nawet jeżeli będziemy mieli zewnętrzny dekoder (amplituner) zdolny do zdekodowania DTS to i tak go na niego nie wyślemy bo TV po prostu nie umożliwi nam tego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co napisałeś.Film Dracula 2000 na płycie dvd. Na pudelku jest napisane DTS.Do telewizora podłączone dvd Pioneer model dv-300. W głośnikach w telewizorze jest fonia czyli nie masz racji.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku chyba chodzi o próbę odtworzenia pliku bezpośrednio na telewizorze (np. przez USB, albo DLNA) z dźwiękiem zakodowanym w DTS - istnieje podejrzenie, że nie zostanie on poprawnie przesłany przez HDMI ARC do amplitunera. Ale w przypadku takich plików zawsze można łatwo zmienić ścieżkę dźwiękową, np. aplikacją PopCorn Audio Converter.

Z innej beczki - zauważyłem dzisiaj u siebie corner i edge bleeding (wyciek podświetlenia w narożnikach i lewej krawędzi ekranu). Ale zastanawiam się, czy to nie wina jakości pliku (chociaż to .mkv w 1080p), bo przy oglądaniu kablówki z DVB-C tego nie dostrzegłem (przynajmniej na razie).

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co napisałeś.Film Dracula 2000 na płycie dvd. Na pudelku jest napisane DTS.Do telewizora podłączone dvd Pioneer model dv-300. W głośnikach w telewizorze jest fonia czyli nie masz racji.

Zakładam że wybrałeś w czasie odtwarzania ścieżkę DTS, głupio by było gdybyś wybrał DD ;)

Przejrzałem instrukcję od tego DVD i według instrukcji ścieżka DTS może być przez niego wypuszczona tylko przez wyjście Digital Out, ale może czegoś producent nie napisał i odtwarzacz może ją zdekodować i wysłać jako analog, albo PCM.

W tym przypadku chyba chodzi o próbę odtworzenia pliku bezpośrednio na telewizorze (np. przez USB, albo DLNA) z dźwiękiem zakodowanym w DTS - istnieje podejrzenie, że nie zostanie on poprawnie przesłany przez HDMI ARC do amplitunera. Ale w przypadku takich plików zawsze można łatwo zmienić ścieżkę dźwiękową, np. aplikacją PopCorn Audio Converter.

Z innej beczki - zauważyłem dzisiaj u siebie corner i edge bleeding (wyciek podświetlenia w narożnikach i lewej krawędzi ekranu). Ale zastanawiam się, czy to nie wina jakości pliku (chociaż to .mkv w 1080p), bo przy oglądaniu kablówki z DVB-C tego nie dostrzegłem (przynajmniej na razie).

Pozdrawiam,

Tak, dokładnie miałem na myśli próbę odtworzenia pliku w którym jest DTS z pamięci podłączonej po USB czy też z serwera DLNA.

Oczywiście że można konwertować, ale zawsze to dodatkowa czynność i wymaga jakiejś tam wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dvd mam podłączone przez wejście component do telewizora i wszystkie inne płyty dvd z dts działają bez problemu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dvd mam podłączone przez wejście component do telewizora i wszystkie inne płyty dvd z dts działają bez problemu.

No i gratuluję.

Nie odpowiedziałeś wprost na moje pytanie więc dalej nie wiemy czy myślisz że grają czy też to sprawdziłeś, nie zapominaj że na płycie DVD ścieżka DTS jest ścieżką dodatkową i odtwarzacz domyślnie będzie odtwarzał ścieżkę DD więc żeby mieć pewność co jest odtwarzane ścieżkę DTS należy wybrać ręcznie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu płyty wybieram DD 5,1 polski I jest audio w głośnikach w telewizorze .Nie miałem problemu z audio na żadnej płycie dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu płyty wybieram DD 5,1 polski I jest audio w głośnikach w telewizorze .Nie miałem problemu z audio na żadnej płycie dvd.

Dlaczego więc twierdzisz że masz dźwięk ze ścieżki DTS skoro wybierasz DD, kolego wygląda że sam nie wiesz co masz, co odtwarzasz i jak.

Tak jak prosiłem wcześniej włóż do odtwarzacza płytę na której jest ścieżka DTS, wybierz ją z menu czy też pilotem w czasie odtwarzania filmu i napisz czy coś Ci zagrało.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze zalecane parametry do 50 calowego modelu nie działają przy 55 wersji.

To naprawdę wymagało potwierdzenia? :D A ustawienia z 50" działają w 50"? ;)http://hdtvpolska.com/topic/35061-czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizoraprojektora/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc twierdzisz że masz dźwięk ze ścieżki DTS skoro wybierasz DD, kolego wygląda że sam nie wiesz co masz, co odtwarzasz i jak.

Tak jak prosiłem wcześniej włóż do odtwarzacza płytę na której jest ścieżka DTS, wybierz ją z menu czy też pilotem w czasie odtwarzania filmu i napisz czy coś Ci zagrało.

Jest dzwięk w telewizorze na każdej płycie,reszta mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dzwięk w telewizorze na każdej płycie,reszta mnie nie interesuje.

To po jaką cholerę wypowiadasz się tonem eksperta w temacie którego nie ogarniasz a gdy prosi się Ciebie żebyś zrobił prosty test to strzelasz "focha".

Weź idź gościu na forum dla "gimnazjalistów" i tam odstawiaj eksperta.

A tu zostaw zabawę dorosłym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem kulturalnie , jest dzwięk w głośnikach w telewizorze. Wysyłasz mnie na forum dla gimnazjalistów.Mam 50 lat.Twój post jest jak komentarz nastolatka i bez sensu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...