Skocz do zawartości
elenril

Optymalne ustawienia obrazu Panasonic TX-55CX700E

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież napisałem kulturalnie , jest dzwięk w głośnikach w telewizorze. Wysyłasz mnie na forum dla gimnazjalistów.Mam 50 lat.Twój post jest jak komentarz nastolatka i bez sensu.

Kolego pytanie było o obsługę dźwięku zakodowanego w DTS, wiemy już że ten TV takiego dźwięku nie odtwarza, sam stwierdziłeś że to żaden problem bo ten dźwięk może zawsze odtworzyć urządzenie zewnętrzne na przykład tak jak Ty robisz w swoim DVD, po czym napisałeś że w wkładasz do DVD płytę z filmem, wybierasz dźwięk DolbyDigital 5.1 i masz dźwięk w głośnikach TV

Pytanie jak na podstawie tego co napisałeś możesz twierdzić że Twoje DVD potrafi odtworzyć z płyty dźwięk zakodowany w DTS i że będziesz ten dźwięk słyszał przez głośniki TV?

Przepraszam co do wysyłania do "gimnazjum" ale niestety merytorycznie poziom Twoich wypowiedzi w tym temacie jest niestety na tym poziomie, mam niewiele mnie lat niż Ty i naprawdę cenię sobie gdy ktoś sprawdzi to co mówi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie płyty dvd które posiadam i nie ma żadnego problemu audio . Jeśli uważasz że poziom wypowiedzi w tym temacie jest na poziomie gimnazjum to nie masz racji . Gdyby nie było dzwięku to możesz tak twierdzić ale jest inaczej.

Digital Surround – system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD. Technologia DTS pozwala zapisać sześć ścieżek dźwiękowych. DTS zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996.

Jeśli masz wysokie wymagania to trzeba kupić do tego celu amplituner i blu-ray i oczywiście głośniki.

Mam niskie wymagania i wystarczy mi stereo w głośnikach w telewizorze.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie płyty dvd które posiadam i nie ma żadnego problemu audio . Jeśli uważasz że poziom wypowiedzi w tym temacie jest na poziomie gimnazjum to nie masz racji . Gdyby nie było dzwięku to możesz tak twierdzić ale jest inaczej.

Kolego @grundig wybacz ale mam wrażenie że nie rozumiemy się, temat nie jest o uzyskaniu dźwięku jako takiego ale o odtwarzanie dźwięku zakodowanego w DTS.

Na początku twierdziłeś że dekoder DTS w TV nie jest Ci do tego potrzebny bo będziesz i tak go odtwarzał za pomocą amplitunera i tu zgoda, to jest wyjście ale też potrzeba jeszcze zewnętrznego źródła sygnału (TV nie wypuści ścieżki DTS na amplituner bo jej po prostu nie rozpozna).

Później zacząłeś twierdzić że wziąłeś płytę DVD z dźwiękiem DTS, włożyłeś do Twojego DVD i miałeś dźwięk, w następnym poście jednak już stwierdziłeś że wybrałeś ścieżkę dźwiękową DolbyDigita 5.1 i taka dała Ci dźwięk z TV, jak widać coś Ci jednak nie działa tak jak to opisywałeś wcześniej.

Nie będę tu porównywał naszych wymagań co do jakości dźwięku czy poziomu sprzętu który używamy.

Chciałbym żebyś wreszcie jednoznacznie stwierdził czy to co mówiłeś wcześniej to prawda czy może jednak myliłeś się i jednak bez amplitunera, konfiguracja którą posiadasz czyli DVD Pioneer + TV bez dekodera DTS dają możliwość odtworzenia z płyty dźwięku zapisanego w formacie DTS.

I to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem ze każdy film dvd działa tzn jest fonia w głośnikach w telewizorze stereo.Dvd podłączone przez wejście component do telewizora.Amplitunera nie posiadam..Technologia DTS to sześć ścieżek dźwiękowych .To nie jest mi potrzebne do szczęścia.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że jednak nie ogarniasz tematu więc zakończmy tą jałowa dyskusję.

Tak na koniec napiszę Ci tylko że to DolbyDigital które wybierasz również ma sześć kanałów więc to tęż nie pasuje do Twojego telewizora z głośnikami stereo.

Może po prostu wrócisz do VHS, bo tam dźwięk był zapisany stereo.

Na przyszłość proponuje trochę poczytać o systemach kodowania dźwięku zanim zaczniesz się na ten temat wypowiadać. I nie podawaj tu znów linka do wiki z opisem DTS po polsku, bo niewiele tam jest napisane, przełącz się na opis DTS po angielsku i zobacz jak wiele w polskiej wersji wiki zostało pominięte.

Edytowane przez Jasiek_31
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie ogarniasz tematu ,Masz ten model dvd? sprawdzałeś? . U mnie w telewizorze jest fonia w głośnikach.Druga sprawa w tym modelu jest tylko wyjście component i euro na przednim panelu dvd jest napisane DTS

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... Oni się jasno pytają o DTS. Czaisz?

I nie pisz, że DTS to 6 kanałów wymyślone x lat temu i Ci nie jest to do niczego potrzebne (i co z tego?), a później piszesz, że idzie DD 5.1. A ile ten DD ma kanałów (pytanie retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie interesuje mnie to,dla mnie najważniejsze jest to że jest fonia w głośnikach.Jeśli jesteś ciekawy wyślij pytanie do Pioneera.

Czy czaje? tak, herbatę :D,kawy już nie lubię.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie ogarniasz tematu ,Masz ten model dvd? sprawdzałeś? . U mnie w telewizorze jest fonia w głośnikach.Druga sprawa w tym modelu jest tylko wyjście component i euro na przednim panelu dvd jest napisane DTS

I co z tego że jest napisane DTS ??

Jak Ci napisze na nim 4K to nagle dostanie możliwość odtwarzania filmów 4K???

W tym konkretnym przypadku znaczek DTS na Twoim DVD może oznaczać że odtwarzacz potrafi rozpoznać taką ścieżkę i wysłać ją poprawnie na zewnętrzne urządzenie jako strumień, nie musi oznaczać że odtwarzacz ją weźmie zdekoduje i wyśle w formie analogowej na zewnątrz.

Widzę że jednak dla Ciebie to problem wziąć i to sprawdzić a może już to sprawdziłeś i okazało się że jednak nie działa to tak jak myślałeś a teraz po prostu nie potrafisz się przyznać do błędu.

Powtarzam, sprawdź, włóż do odtwarzacza płytę na której jest jakaś ścieżka audio zakodowana w DTS, wybierz ją do odtwarzania i napisz czy masz dźwięk w głośnikach.

I proszę nie pisz że DTS ma sześć kanałów bo jak Ci już napisałem DolbyDigital który odtwarzasz również jest sześciokanałowa.

Sprawdzisz to daj znać, bez sprawdzania dalsze ciągnięcie dyskusji uważam za bezcelowe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dzwięk, wszystko działa bez problemu.zaraz mogę jeszcze sprawdzić przez wyjście euro tylko poszukam kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dzwięk, wszystko działa bez problemu.zaraz mogę jeszcze sprawdzić przez wyjście euro tylko poszukam kabla.

Super.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu kabla euro do telewizora też jest dzwięk w głośnikach telewizora.Przykładowo film Angel-a do wyboru w menu płyty oryginalny dd 5.1 jest ok. Podobnie lektor dd 5,1 też jest ok.Wszystkie inne płyty dvd które posiadam działają bez problemu tzn jest audio .

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu kabla euro do telewizora też jest dzwięk w głośnikach telewizora.Przykładowo film Angel-a do wyboru w menu płyty oryginalny dd 5.1 jest ok. Podobnie lektor dd 5,1 też jest ok.Wszystkie inne płyty dvd które posiadam działają bez problemu tzn jest audio .

No i znowu to samo.

Kolego temat jest o DTS a Ty ciągle DD i DD, znaczy niczego nie sprawdziłeś.

Tak dla informacji, każdy odtwarzacz DVD musi, powtarzam MUSI rozpoznać i odtworzyć ścieżkę DD (DolbyDigital) i musi zrobić to zarówno przez zdekodowanie i wysłanie w postaci dźwięku analogowego jak i jako strumień bitów przez wyjście cyfrowe, tak mówi specyfikacja standardu DVD.

Natomiast nie każdy odtwarzacz DVD musi rozpoznać i przesłać dalej ścieżkę dźwiękową zakodowaną w DTS i tu również część odtwarzaczy potrafi tylko wysłać tak zakodowaną ścieżkę jako strumień bitów przez wyjście cyfrowe na zewnętrzny dekoder (amplituner, TV z dekoderem DTS) a część będzie potrafiło tak zakodowaną ścieżkę zdekodować i wysłać w postaci analogowej czy to jako 5.1 czy też jako downmix do stereo.

Wszystko to piszę po raz kolejny i jak widzę im więcej i dokładniej pisze tym mniej do Ciebie dociera.

Kolego cały czas wybierasz ścieżki dźwiękowe w DolbyDigital (DD oznacza DolbyDIgital) a DolbyDigital to nie DTS.

Dajmy więc sobie już spokój bo jak widać tak prosta czynność jak wybranie ścieżki dźwiękowej w DVD chyba Cię przerasta (jedna wskazówka, czasem jest tak że ścieżkę DTS można wybrać tylko w menu płyty, w czasie odtwarzania przełączenie się na nią nie jest możliwe).

Tak na koniec film który wybrałeś do testów to zły wybór bo według opisu dystrybutora na płycie nie ma ścieżki DTS.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wcześniej napisałem ze na płycie Dracula 2000 jest DTS angielski DTS-ES i dzwięk tez jest w głośnikach telewizora.Proszę napisać informacje do Pioneera dlaczego działa.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wcześniej napisałem ze na płycie Dracula 2000 jest DTS angielski DTS-ES i dzwięk tez jest w głośnikach telewizora.Proszę napisać informacje do Pioneera dlaczego działa.

Kolego wcześniej pisałeś że na Dracuki 2000 jest i że wybierałeś DD5.1, teraz napisałeś że robiłeś test na płycie z filmem Angel-A a na tej płycie DTS'u nie ma.

Ja nie mam uwag do Pioneera, miałem już kilka modeli ich odtwarzaczy, zresztą też używam ich odtwarzacza, tylko że Blu-Ray.

To Ty piszesz że działa Ci DTS a testując to za pomocą płyty na której DTS'u nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem angielski DTS ES i polski DD 5,1, działa na każdym ustawieniu.Na płycie dracula 2000 jest do wyboru angielski dd 5,1, dd polski 5,1 i dts es .DZIAŁA na każdym ustawieniu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam mówię, że ma na sztywno ustawione wyjście audio w odtwarzaczu na pcm... Nawet na avforum piszą właściciele cx700, że dts w ŻADNEJ formie nie przepuści i nie jest to sprawa softu tylko hardware'u.

Ostry obraz w ruchu i dts w Panasonicu CX700 tylko u Grundiga. Limited Special Edition normalnie...

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem angielski DTS ES i polski DD 5,1, działa na każdym ustawieniu.Na płycie dracula 2000 jest do wyboru angielski dd 5,1, dd polski 5,1 i dts es .DZIAŁA na każdym ustawieniu.

Super i o to chodziło.

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam mówię, że ma na sztywno ustawione wyjście audio w odtwarzaczu na pcm... Nawet na avforum piszą właściciele cx700, że dts w ŻADNEJ formie nie przepuści i nie jest to sprawa softu tylko hardware'u.

Ostry obraz w ruchu i dts w Panasonicu CX700 tylko u Grundiga. Limited Special Edition normalnie...

Mafia ale to już wiadomo. Jak ktoś chce więcej to kupuje wyższy model.

Kolega stwierdził że potrafi ze swojego sprzętu wypuścić DTS i gra gitara.

Poza tym niczego nie musi mieć na sztywno na PCM ustawione bo odtwarzacz ma podłączony componentem tzn. analogowo.

Nie wierz w to. DTS nie pójdzie...

Pójdzie po analogu.

Ja nigdy nie twierdziłem że ten TV przyjmie DTS'a natywnie i zdekompresuje.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to zaraz sypnie HDRem i 8 rdzeniowym procem. Kwantowa kropka się pojawi na matrycy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam mówię, że ma na sztywno ustawione wyjście audio w odtwarzaczu na pcm... Nawet na avforum piszą właściciele cx700, że dts w ŻADNEJ formie nie przepuści i nie jest to sprawa softu tylko hardware'u.

Ostry obraz w ruchu i dts w Panasonicu CX700 tylko u Grundiga. Limited Special Edition normalnie...

Oczywiscie ze w cx680 jest dobra plynnosc i jakosc obrazu , potwierdzaja to tez inne osoby z avforums.

Hi all,

I picked up a 50" 680B on Friday, initially hesitant moving to 4K from my 42" Plasma, as I have no UHD content, and was just really using it for Apple TV/Plex streaming & gaming on the PS4.

However I have to say I am absolutely blown away with the picture quality, it is so much better than I expected, my PS4 games look so bright and vibrant, no stuttering or ghosting playing PES or Driveclub, and The Witcher looks amazing.

Movie/TV Show wise it's superb, the upscaling looks cracking, and the blacks are really nice and deep, and I've only tried a few 4K YouTube demos but they look stunning.

I have used the AVForums settings mentioned earlier in the thread, copied those settings to all inputs, then slightly editied the PS4 input to increase the colour and change the colour temperate & backlight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pisze, ze mu płynność pasuje, bo nie ma porównania to jest chyba inna sytuacja niż to, że ktoś pisze, że coś nie działa prawda...? Chyba jest to jasne tak samo jak czytanie ze zrozumieniem wszelkich testów gdzie pisze jasno, iż model cx700 ma rozdzielczość w ruchu ok. 500linii (model 4k!) gdzie inne tv fhd mają 1080 a inne 4k ponad 1080.

TU NIE CHODZI O PŁYNNOŚĆ jako taką tylko o szczegółowość w ruchu...

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynnosc i jakosc obrazu w panasonicu cx680 jest wzorowa.47 sekunda filmu.czern na bardzo dobrym poziomie jak w plazmie tx-p42g30e. Mam w domu juz trzy plazmy, Oczywiscie w przypadku lcd moze zdarzyc sie clouding czyli trzeba kupic telewizor w takim sklepie ktorym jest mozliwosc wymiany.Clouding dotyczy wszystkich telewizorow lcd kazdej marki.

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...