Skocz do zawartości
HDev

Nowy Dune HD Solo 4K - oficjalna zapowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

czy Solo 4k posiada wejście audio optical ? jak nie to jak mam podłączyć starszy amplituner wyposażony tylko w to wyjście audio?

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo4k ma WYJŚCIE audio, cyfrowe, ale koaksjalne (elektryczne). Optycznego nie ma. WEJŚĆ audio też nie ma.

Koaksjalne jest połączone z wyjściem analogowym, na jedym z kanałów. Aktywuje się je z menu ustawień audio.

Z amplitunerem który ma tylko wejście optyczne, można podłączyć analogowo (wtedy tylko stereo).

Zdaje się że są przejściówki coaxial-optical, ale może to być droga zabawka, no i aktywna (z zasilaczem).

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Subtitle Workshop. Można zapuścić konwersję napisów w drzewie katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obsługa plików CUE-FLAC, CUE-WAV? Działa jak powinno, czy są problemy z odtwarzaniem?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TV Samsung 55JS8500 z obsługą 10-bitowej głębi kolorystycznej tak samo jak Solo4K który zamierzam kupić też ma 10-bit a np. starszy player Mede8er800 lub Popcorn VTEN posiada 12-bit deep color. Ktoś wie jaka jest różnica i o co w tym chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune także obsługuje 12bit na wyjściu.

W specyfikacji Solo4k jest jednak mowa o przetwarzaniu 10bitowym na procesorze, dla format h265. Oznacza to że pliki w H265 z głębią 10bit są w pełni obsługiwane przez dekoder i procesor i możesz mieć pewność, że na wyjściu na TV dostaniesz sygnał bez degradacji.

Dekodery wideo Innych odtwarzaczy pracują w 8bitach.

Nie wiem dokładnie co robią z sygnałem generując sygnał 12bit na wyjściu - pewnie aproksymują.


Jak wygląda obsługa plików CUE-FLAC, CUE-WAV? Działa jak powinno, czy są problemy z odtwarzaniem?

Działa dobrze, dla WAV i FLAC, a także CUE+APE

Uruchamia się odtwarzanie głównego pliku, są tytuły, nawigacja NEXT/PREV, PopUpMenu otwiera pełną listę utworów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktos powiedzieć do czego więcej mozna użyć taki player w porównaniu do Dune HD Base 3D?

Bo moim zdaniem do niczego. Chyba, ze do odtwarzania dem z sieci, ew. plików zgranych z Netflixa czy innych serwisów w H.265.

Moim zdaniem dopóki playery nie dostaną HDMI w specyfikacji 2.0a lub wyższej i dopóki nie powstaną narzedzia do ripowania dysków UHD BD posiadanie takiego playera mija się z celem i kasa jest wyrzucona w błoto.

To juz lepiej kupić player UHD BD.

Mam rację?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktos powiedzieć do czego więcej mozna użyć taki player w porównaniu do Dune HD Base 3D?

Bo moim zdaniem do niczego. Chyba, ze do odtwarzania dem z sieci, ew. plików zgranych z Netflixa czy innych serwisów w H.265.

Moim zdaniem dopóki playery nie dostaną HDMI w specyfikacji 2.0a lub wyższej i dopóki nie powstaną narzedzia do ripowania dysków UHD BD posiadanie takiego playera mija się z celem i kasa jest wyrzucona w błoto.

To juz lepiej kupić player UHD BD.

Mam rację?

No możesz np. uruchomić sobie centralkę Z-wave i zaprogramować sterowanie automatyką domową...

Ale to bonus, może dla kogoś ważny, ale wiem że nie o to pytasz.

Jeżeli pominąć h265, to zostaje jeszcze obsługa pełnego menu BD (dla jednych to nic takiego, dla tych co mają np. BD ISO z serialami - mocno to ułatwia życie, są też tacy co zaglądają do dodatków na płytach) , obsługa formatów SACD,

Jest Wifi AC (może działa także jako punkt dostępowy w standardzie AC) i tuner DVBT, jakby ktoś potrzebował.

VXP - robi dobrą robotę na korzyść jakość obrazu, jak ktoś ma TV z niskiej/średniej półki cenowej.

W sieci działa 2-3x szybciej niż Base3D (transfery).

No jakiś postęp jest. Ci co mają Base3D może nie potrzebują dużo więcej. Ci co mają starsze urządzenia (nie koniecznie Dune) zobaczą więcej korzyści.

Solo4k nie jest odtwarzaczem skierowanym wyłącznie do posiadaczy modelu Base3D.

Odtwarzacze na Sigmie z HDMI 2.0 może wejdą na rynek w tym roku. Wstępnie producenci szacują jednak ceny na dość zaporowym poziomie (ponad 3k), no ale zobaczymy jeszcze.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy na tym odtwarzaczu można wymusić odtwarzanie filmu 3D z obrazu ISO BD3D jako 2D, konkretnie chodzi o to że odtwarzacz byłby podłączony do telewizora który nie obsługuje 3D a obraz ISO jest z płyty 3D i chciałbym mieć możliwość odtwarzania takiego obrazu na tym TV.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz wykrywa że TV nie obsługuje 3D i materiały BD 3D wypuszcza wtedy w 2D, Nawet jeżeli obraz płyty BD jest tylko w wersji 3D (Dune wykonuje konwersję na 2D).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz wykrywa że TV nie obsługuje 3D i materiały BD 3D wypuszcza wtedy w 2D, Nawet jeżeli obraz płyty BD jest tylko w wersji 3D (Dune wykonuje konwersję na 2D).

Wielkie dzięki za sprawdzenie.

A można wymusić tą konwersję jak jest podłączony telewizor z 3D?

To to akurat możesz sobie sam za pomocą telewizora zrobić, ja tak robię na Panasonicu jak nie chcę oglądać 3D.

Problemem jest wypuszczenie 3D jako 2D na TV który nie obsługuje 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Można to zrobić po stronie TV, z tego co wiem każdy TV ma opcję odmowy przejścia w tryb 3D lub wymuszenia trybu 2D dla sgnału 3D I zazwyczaj jest do tego przycisk na pilocie.

2. W Dune w utawieniach video (zaawansowane) można permanetnie zablokować sygnał 3D na HDMI

3. Podczas odtwarzania materaiału 3D w Dune, w trybie 3D, można nacisnąć PopUpMenu, jest tam sekcja 3D I można dla bieżącego pliku przejść na 2D (uwaga - opcja nie jest dostępna dla materiału 3D BD odtwarzanego w trybie z pełnym menu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDev , który odtwarzacz odda najlepszy obraz ( Dune Solo 4K , Popcorn 500 , Popcorn Vten ) , a który najlepszą jakość dzwieku HD ( min. Atmos , X itd ) ?

Czy są jeszcze lepsze odtwarzacze do 1.5k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione modele to ta sama rodzina. Ten sam processor (VTen ma jednordzeniowy). Za jakośćobrazu odpowiada tu processor.

Normalnie nie da się stwierdzić różnicy. Może jacyś wprawni testerzy/recenzenci coś wypatrzą, ale z parametrów urządzeń wynika że obraz powinien być identyczny.

A500 ma DACa ESS, wpłynie na jakość audio - ale tylko na analogowym wyjściu stereo, jeżeli ktoś z niego skorzysta.

Wyjście dźwięku po HDMI w trybie passthrough, pod względem jakości, będzie identyczne dla tych modeli.

Przy ewentualnym wyborze należy kierować się innymi, pozostałymi funkcjami tych urządzeń.

Na razie te modele to najwyższa półka.

A500pro pozostaje cały czas w sferze zapowiedzi, ale I cena ma być wyższa.

Kolejne nowości na Sigmie i może też na Ralteku mogą pojawić się na przełomie 2016/2017.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie :)

Które z tych wymienionych pleyerów jest bliższe Tobie i dlaczego ?

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune Solo4k bo lubię tę markę, korzystam z ich sprzętu od dawna i więcej mi nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie aplikacje dostępne w dune store lub w samym solo ??

jak działa,czy jest to opcja do włączenia "

  • VXP - profesjonalne algorytmy ulepszania obrazu VXP dostępne na procesorze, zapewniające najwyższą jakość obrazu niezależnie od rozdzielczości"

Posiadam Dune H1 i nie wiem czy warto zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dune Store wiele nie ma. YouTube, dwa radia internetowe, chyba jest Kartina I kilka serwisów wideo które w PL nie działają (przeznaczone na rynki wschodnie, z blokadą IP).

Za chwilę pojawi się tam też aplikacja Z-way do zarządzania siecią Z-Wave (automatyka domowa).

Solo4k ma też dostać movie-jukebox i movie-scrapper, wbudowane w oprogramowanie, a więc pojawi się wreszcie ściąganie informacji o filmach z sieci i jakaś graficzna prezentacja treści, bez korzystania z zewnętrznych projektów typu yadis czy zappiti.

VXP można obecnie włączyć i wyłączyć (obejmuje adaptatywną korektę kontrastu, działa w trybie pełnoklatkowym, lub na połowie ekranu jako demo - widać wtedy różnicę)

VXP działa także przy usuwaniu przeplotu przy odtwarzaniu materiałów interlaced - tu także można to włączyć i wyłączyć, lub wybrać algorytm BOB (dużo gorszy niż VXP).

W przyszłości Dune mam nieco rozbudować sterowanie VXP, dodać więcej opcji kontroli (ustawianie mocy działania w skali 1-10, być może osobno dla świateł i cieni).

Czy warto zmieniać - nie odpowiem. Zależy jakie masz ciśnienie na odtwarzanie hevc (1080p i 4k). H1 ma też bardzo dobry obraz, różnicę zobaczyć niewielką. No i H1 obsługuje też menu BD... Ja bym jeszcze poczekał na tego Jukeboxa, to powinien być duży krok dla Dune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k nie za bardzo mnie nie interesuje

Mam vt60 panasonica i chyba nie ma dobrego zamiennika w kwocie jaką dałem

bardziej interesuje mnie funkcja androida ale na razie jest chyba nie dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Androida w Dune nie licz specjalnie. Będzie dużo bardziej ubogi niż w tanich zabawkach z dedykowanym procesorem.

Sigma zapowiedziała, że można odpalić Androida na ich procesorze, ale nie mają specjalnych powodów czy motywacji aby to rozwijać. Dune od początku zapowiada, że Android nie będzie specjalnie doposażony, nie będzie miał prawdopodobnie bibliotek do sprzętowego wsparcia multimediów - gdyż to ma robić główna część odtwarzacza.

No ale zobaczymy.

Dune informacje zamieszcza tu: http://dune-hd.com/firmware/android/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...