Skocz do zawartości
HDev

Nowy Dune HD Solo 4K - oficjalna zapowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tofikmax napisał:

Mam pytanie , czy po zainstalowaniu do Dune Solo 4K dysku , można przesłać filmy z innego adresu IP, innego komputera ? 

Tak, można. Solo4k ma serwer Samba, a więc jego dysk (i też pamięci podłączane przez USB) są dostępne przez otoczenie sieciowe w systemach Windows - pełnym dostępem ze strony PC, jak do dysku lokalnego.

Więcej co i jak znajdziesz w polskiej instrukcji, dostępnej na stronie z opisem sprzętu, na dunehd.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎06‎.‎07‎.‎2016 o 16:10, HDev napisał:

A500 będzie miał lepszą sekcję analogową, zastosowano tam w miarę sensowny DAC. Dune wykorzystuje bardzo standardowy DAC w procesorze.

Zobaczcie jakie rozszerzenie szykuje Dune dla Solo4k. Wbudowany movie scrapper i jukebox.

Wreszcie się za to zabrali i wygląda fajnie, szczególnie że można przeglądać informacje też o filmach których się jeszcze nie ma w kolekcji.

Właśnie wyszła wersja beta oprogramowania w którym dostępny jest już Movie Jukebox, zwany u Dune'a My Collection.

Więcej na http://dune-hd.com/firmware/solo4k/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie posiadam od kilku lat Dune HD D1. Przez ten czas byłem zdowolony. Szukam jednak playera 4K. Zainteresowałem sie solo 4k i popcorn A500.  Ale... co powiecie o najnowszym Xbox One S - tak konsolę xbox do ogłądania filmów:)  Ma hdmi 2.0a , obsługę HDR, usb 3.0, dysk wewnętrzny i to wszystko w cenie solo 4k... Czy to dobry pomysł? W gry nie gram ale parametry robią wrażenie w tej cenie...  Czy ktoś testował tego xbox jako playera?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stecko
Z tego co wylapalem pobierznie przegladajac watki poswiecone Solo. Na chwile obecna userzy raportuja klopoty z kolorami podczas upscalingu (bez wzgledu na zakres i format koloru) i klopoty z kopiami bezpieczenstwa. Xboxem imho wogole nie warto sobie zawracac glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎05‎.‎09‎.‎2016 o 21:57, binary napisał:

Z tego co wylapalem pobierznie przegladajac watki poswiecone Solo. Na chwile obecna userzy raportuja klopoty z kolorami podczas upscalingu (bez wzgledu na zakres i format koloru) i klopoty z kopiami bezpieczenstwa. Xboxem imho wogole nie warto sobie zawracac glowy.

Z kolorem dzieje się coś u niektórych użytkowników wyższych modeli telewizorów Panasonic, przy odtwarzaniu materiałów 1080p skalowanych przez Dune do 4k. Trochę nie wiadomo o co chodzi, ale osoby które to obserwują raczej wykluczyły problem po stronie TV. Problem jest trudny do zweryfikowania właśnie z powodu specyficznej konfiguracji. TV 4K Panasonic nie są u nas zbyt popularne...

A o co chodzi z kopiami bezpieczeństwa? Solo4k nie ma takiej opcji, chyba że chodzi o jakieś zapisy konfiguracji modułu Z-wave. Jak dla mnie Solo działa super, jakością obrazu przebija wiele tańszych odtwarzaczy 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Solo 4K :) HDev , mam prośbę , czy możesz podać optymalne ustawienia dla obrazu i dźwięku ? I te zaawansowane . Próbowałem puścić 4K 30 Hz , ale eeColor nie przepuszcza tego sygnału :( 

Jest jakaś opcja , aby rozdwoić sygnał hdmi na dwa ( osobno obraz na projektor , osobno dźwięk na AV ) ? 

Ile Hz dla 1080p jest optymalny 24 , 60 .... ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, HDev napisał:

Z kolorem dzieje się coś u niektórych użytkowników wyższych modeli telewizorów Panasonic, przy odtwarzaniu materiałów 1080p skalowanych przez Dune do 4k. Trochę nie wiadomo o co chodzi, ale osoby które to obserwują raczej wykluczyły problem po stronie TV. Problem jest trudny do zweryfikowania właśnie z powodu specyficznej konfiguracji. TV 4K Panasonic nie są u nas zbyt popularne...

A o co chodzi z kopiami bezpieczeństwa? Solo4k nie ma takiej opcji, chyba że chodzi o jakieś zapisy konfiguracji modułu Z-wave. Jak dla mnie Solo działa super, jakością obrazu przebija wiele tańszych odtwarzaczy 4k.

Ja tam czytalem, ze dotyczy to uzytkownikow rowniez innych marek telewizorow i projektorow.

Czyzby Twoje egzemplarze byly pozbawione podstawowej funkji mediatanka czyli odgrywania BD-ISO? ;), Problem zdaj sie aktualnie zazegnany dzieki update'owi FW

http://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2259138-dune-hd-solo-4k-media-player-101.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, binary napisał:

Ja tam czytalem, ze dotyczy to uzytkownikow rowniez innych marek telewizorow i projektorow.

Czyzby Twoje egzemplarze byly pozbawione podstawowej funkji mediatanka czyli odgrywania BD-ISO? ;), Problem zdaj sie aktualnie zazegnany dzieki update'owi FW

http://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2259138-dune-hd-solo-4k-media-player-101.html

Z tym wątkiem na AVSForum jestem na bieżąco. Ostatnie aktualizacje (beta) poprawiły wiele spraw. Problem BT709 i nadmiernej saturacji koloru czerwonego przy skalowaniu 1080p do 4k wydaje się występować tylko w połączeniu z niektórymi odbiornikami TV. Mówią tam o panasonicu TX58-DX902, który wydaje się być modelem dostępnym wyłącznie w UK. Na razie nie widzę informacji o występowaniu tego problem z innymi modelami, ale wątek jest rozwojowy, poszukiwani są inni użytkowncy którzy mają to samo z innymi odbiornikami TV. Oczywiście sprawdzałem to też u siebie, i wszystko jest OK, opisane tam efekty nie występują u mnie.

W jednym z poprzednich postów napisałeś, że użytkownicy zgłaszają problem z kolorami i kopiami bezpieczeństwa. Odnośnie kolorów - jak wyżej. Odnośnie kopi bezpieczeństwa - nie wiem co miałeś na myśli (prosiłem wyżej o wyjaśnienie).

Wcześniejsze sprawy związane z płynnością odtwarzania niektórych materiałów, głównie BD z dźwiękiem HD rozwiązał ostatni update, choć jest to na razie wersja beta, więc w ostatniej oficjalnej problem jeszcze występuje.
No i oczywiście mam ten sprzęt, sprawdzam i weryfikuję wiele rzeczy osobiście. Dlatego ciekawi mnie sprawa "kopii bezpieczeństwa" o której piszesz.

5 godzin temu, Tofikmax napisał:

Od wczoraj mam Solo 4K :) HDev , mam prośbę , czy możesz podać optymalne ustawienia dla obrazu i dźwięku ? I te zaawansowane . Próbowałem puścić 4K 30 Hz , ale eeColor nie przepuszcza tego sygnału :( 

Jest jakaś opcja , aby rozdwoić sygnał hdmi na dwa ( osobno obraz na projektor , osobno dźwięk na AV ) ? 

Ile Hz dla 1080p jest optymalny 24 , 60 .... ? 

Optymalnie jest ustawić sobie 4k30hz dla 4k TV lub 1080p50Hz (lub 60Hz) dla FullHD-TV oraz ustawić opcję "Automatyczne odświeżanie" na "Auto EDID" lub "Wszystkie...". Opcja jest Zaawansowanych. Zapewni to optymalne dobieranie parametrów sygnału HDMI (rozdzielczość/częstotliwość) dla odtwarzanego materiału wideo. Nie ma jednego sztywnego ustawienia które byłoby optymalne dla wszystkich filmów. Może jakby była opcja 600Hz, zapewniałaby zgodność z 24fps, 25fps, 30fps, 50fps, 60fps...

Inne opcje:

"Automatyczna rozdzielczość": - zalecam wyłączyć, skalery Dune są dużo lepsze niż w wielu odbiornikach TV klasy podstawowej, średniej i wyższej. Jak ktoś chce sprawdzić, polecam do testów plik z AVSForum: https://mega.nz/#!tJ8DxCwA!ZPmrxQ_liw6hETPyK1DIBkTzeAhxdOXvBUMPmcMf8tU

Można go użyć do testów skalera dla 4k TV. Film puszczamy wymuszając wyjście 1080p iniech TV go skaluje, potem wymuszamy 4k Po stronie Solo. Warto przyjrzeć się szczególnie jakości kolorowych kresek, tych pionowych, skośnych i poziomych.

Dalsze opcje zalecam wszystko na Auto.

 

5 godzin temu, Tofikmax napisał:

Jest jakaś opcja , aby rozdwoić sygnał hdmi na dwa ( osobno obraz na projektor , osobno dźwięk na AV ) ? 

Pominąłem to pytanie w mojej powyższej odpowiedzi.

Nie znam optymalnego rozwiązania. Ten sam problem mają ci, którzy mają TV 4K i AVR z AudioHD, ale starszy, bez wsparcia 4K na HDMI. Optymalnie jest aby odtwarzacz miał dwa wyjścia HDMI, jedno tylko do audio. Ale to obecnie tylko Oppo. Może nowy Dune planowany na początek 2017, duży model 19" będzie też miał coś takiego (ale zdaje się że to też będzie wyraźnie wyższa półka cenowa niż solo4k).

HDMI jest interfejsem "komputerowym" - jest protokół, urządzenia "rozmawiają" - nie da się go w prosty sposób rozdzielić. Jest tam jeszcze HDCP do zabezpieczeń. Być może są splitery które pozwalają na rozgałęzienie obrazu i audio i zapewniają jaką zbieżność komunikacji zwrotnej. Trzeba poszukać. Powinno być to wykonalne, więc pewnie i można to gdzieś kupić. Jak ktoś znajdzie coś takiego - niech się podzieli informacjami (i ceną i może też wrażeniami po zakupie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem na biezaco, bo nie mam takiej potrzeby. Natomiast mam watek podpiety do obserwowanych, bo zrobilem to na poczatku jego istnienia i czaen kiedy mam akurat chwile czasu nie kasuje notyfikacji tylko podazam za nia i czytam jesli coa przykuje moja uwage. Pamietam wpisy na ten temat, bo to wlasnie przykulo moja uwage. Na ile problem byl powazny i powszechny tego nie wiem bo sie tym nie interesuje. Grzebanie w setce stron zeby udowodnic cos, co moze zostalo juz rozwiazane 3 wersje oprogramowania temu nie ma zbytnio sensu, tym bardziej ze update'y rozwiazujace pewne problemy zapewne wprowadzily nowe problemy. Nie pytaj mnie jakie, bo rowniez nie zamierzem tego szukac. Wystarczy ze natrafilem dzisiaj na taki wpis w omawianym watku i ze znam to z autopsji, zmagajac sieb w ciagu 10 lat z 10 mediatankow. Troche zaufania... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ja ten wątek też obserwuję od początku i czytałem wszystko, nie tylko na wyrywki, ale i na bieżąco. A także biorę tam niemal od początku, intensywny udział w dyskusji. O tej kopii bezpieczeństwa nic nie wiem. Myślałem że to jakaś sprawa z innego źródła.

Bieżące postępy Dune w rozbudowie i też poprawianiu oprogramowania są bardzo OK. Cały czas trzeba jeszcze uzupełnić kilka spraw (jak np. napisy 3D - choć niektórzy mają to gdzieś, ale inni cisną). Na pewno dużo pracy będzie jeszcze przy MyCollection (Jukebox), jednak widać że ludzie są całkiem zadowoleni z jakości pierwszej bety tego dodatku i Dune odwalił kawał dobrej roboty. I rozbudził apetyt na więcej, co oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę,  podpowiedzcie jeszcze jakie są optymalne ustawienia dla dźwieku i napisów .

Miłego weekendu. 

Maciej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy - sugeruję ustawić język na Polski. To dość optymalne. W ustawieniach (Pozostałe/Kodowanie) sa też opcje dla sposobu kodowania znaków - u nas najczęsciej będzie to system środkowoeuropejski, ale zdarzają się też napisy kodowane w UTF-8. Jak dla jednego ustawienia nie będzie PL liter, trzeba zmienić na to drugie. W ustawieniach (Odtwarzanie/napisy) najlepiej włączyć też aby był dostęp zarówno do napisów wewnętrznych i zewnętrznych (czasem domyślnie włączona jest inna opcja)

Dźwięk - wszystko zależy jaki osprzęt podłączasz

Jak masz tylko TV - ustawiasz HDMI bez formatów AudioHD, dekodowanie PCM, dźwięk stereo 2.0

Jak masz amplituner z obłsugą formatów AudioHD, to wyłączasz dekodowana i ustawiasz dźwiek oryginalny.

Polecam zajrzeć do polskiej instrukcji, tam są przykłady konfiguracji i krótki opis. I pewnie też wiele innych informacji które ci się przydadzą. Instrukcja dostępna jest do pobranie z dunehd.pl. Widziałem że s tam też sugestie dot. ustawień napisów, które pytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję zakupu nvidia shield tv ,choć od początku myślałem o solo mając Hd Max.Niestety 4k filmy w hdr tną, nawet z dyskiem podpiętym do USB. Chciałem spróbować czegoś innego niż dune ale się zawiodłem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo poczekaj chwilę, pewnie na początku 2017 wyjdą jakieś playery na Sigmie SMP8980 (choc spodziwane ceny będą dość wysokie), no w ciagu killu miesięcy pojawi się więcej rozwiązań na Realteku RTD1295, pewnie bardziej dojrzałych niż pierwsze już dostępne.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są juz na rynku playery na Amlogic S912 z trzema HDR na pokłądzie (HDR10, Dolby Vision i HLG). HDMI 2.0a, HDCP 2.2, Android 6.0. Niestety max. to 7.1,

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, są i będzie coraz więcej. Są urządzenia które mają już odpowiednią specyfikację sprzętową, z dopracowaniem oprogramowania I kompletnością funkjonalności bywa różnie. Na pewno będzie tego coraz więcej I z coraz lepszym softem.

Binary - wstawiłeś wideo bez komentarza. Co miałeś na myśli. To jeden z ogólnodostpenych klipów HDR. Na urządzeniach bez HDR też działa, ale kolory są bardzo jasne. To wideo nie pokazuje czy sprzęt odtwarza to w trybie HDR czy nie. Jedynie pokazuje że sprzęt płynnie ciągnie 4k 60fps. RTD1295 także nie ma problem z tymi klipami TV potwierdza dostarczanie sygnału HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary - wstawiłeś wideo bez komentarza. Co miałeś na myśli. To jeden z ogólnodostpenych klipów HDR. Na urządzeniach bez HDR też działa, ale kolory są bardzo jasne. To wideo nie pokazuje czy sprzęt odtwarza to w trybie HDR czy nie. Jedynie pokazuje że sprzęt płynnie ciągnie 4k 60fps. RTD1295 także nie ma problem z tymi klipami TV potwierdza dostarczanie sygnału HDR.

To jest bezposredni komentarz do postu uzytkownika syberka. Nie chcialem rozkrecac dyskusji na ten temat w topiku Dune solo 4k. Odkad posiadam Shielda (grudnia ub.r) jestem umiarkowanych krytykiem tego urzadzenia jako playera multimedialnego. Ostatnie Kodi doprowadza mnie do rozpaczy swa niestabilnoscia, ale nie przypominam sobie aby jakis material 4k mi sie przycinal. Ciekaw jestem jakie to konkretnie problemy ma Kolega. Moze warto napisac o tym w stosownym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary- oczywiście mój wpis proszę traktować tylko jako ,to że żałuję iż nie kupiłem Solo 4K. Ale dziękuję za odpowiedzi.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Dune HD Solo 4K i problem z dźwiękiem w jednym filmie - charczy tak że nie idzie zrozumieć co mówi lektor

Dune jest podpięty do amplitunera Onkyo w systemie 7.1  , sprawdziłem w salonie Audio na dwóch innych amplitunerach mam to samo - charczy

Na komputerze jest ok , film puszczony z tv Samsung też jest ok.

Tylko prze Dune jest to charczenie.

Czy sprawdziłby ktoś  jak to wygląda u Was wyciąłem fragment audio - jest to plik:    charczy lektor.dts

chciałbym dowiedzieć się czy to wina mojego Dune czy coś innego

https://drive.google.com/open?id=0Bwt4h-Zs-m5RZU13Tm9OMXBQOW8

 

pozdrawiam

Witam ponownie - zapomniałem napisać żeby sprawdzić to w trybie RAW, tak aby amplituner dostał i zaraportował DTS. Bo w PCM działa i nie charczy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.

dostałem info od innego użytkownika że u Niego jest to samo - czyli że także charczy ..... co sprawę mi wyjaniło na tyle że nie jest to wina mojego egzemplarza

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy podłączając dune z amplitunerem kablem mini jack -RCA( chinch) uzyskam dźwięk przestrzenny ???? Moj amplituner nie wspiera 4k po hdmi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o to już tutaj, tam też masz odpowiedź. Nie powtarzaj postów.

 

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...