Skocz do zawartości
HDev

Nowy Dune HD Solo 4K - oficjalna zapowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie odtwarzacz w 4k. Mam Dune HD Max z którego jestem zadowolony. Kupiøem teæ Measy B4s ,który okazaø sié poraæká. Potrzebujé odtwarzacza bez androida . Teraz pytanie Solo 4k czy A500. Sekcja analogowa audio bardzo mnie interesuje( posiadam dobry wzmacniacz lampowy)

Niestety w HD Max ßcieæka audio jest søaba. Stád poszukiwania.

Telewizor to sony 4K x8505.

Proszé o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A500 będzie miał lepszą sekcję analogową, zastosowano tam w miarę sensowny DAC. Dune wykorzystuje bardzo standardowy DAC w procesorze.

Zobaczcie jakie rozszerzenie szykuje Dune dla Solo4k. Wbudowany movie scrapper i jukebox.

Wreszcie się za to zabrali i wygląda fajnie, szczególnie że można przeglądać informacje też o filmach których się jeszcze nie ma w kolekcji.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Base 3D i TV303D też mają taką słabą sekcję analogową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A500 będzie miał lepszą sekcję analogową, zastosowano tam w miarę sensowny DAC. Dune wykorzystuje bardzo standardowy DAC w procesorze.

Zależy jak kto tą miarę mierzy. Za dobry DAC trzeba zapłacić i nie licz na takie wbudowane w takie urządzenia. To się do niczego nie nadaje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC-e są różne, tańsze i droższe. Dużo zależy od zastosowanego chipa, ale oczywiście nie tylko. Popcorn podaje jakiej kości użył - ESS Sabre ES9023p. Pewnie używana jest też w niektórych modelach stacjonarnych DACów, nie ma co go przekreślać tylko za to że jest zintegrowany z odtwarzaczem.

Z odtwarzaczy multimeidalnych tylko Popcorn A500 I starszy A410 miały osobne układy DAC pochodzące z renomowanych firm. Reszta bazuje na standardowym przetworniku w procesorze głównym. Raczej są to rozwiązania niskich lotów. Nie wiem. ale możliwe np. że DAC w procesorze działa na sygnale 16/44 lub 16/48 i wszystko co wyżej jest najpierw do down-samplowane. Więc tu będzie przeciętnie. Ale tych modeli z osobną kością nie odrzucałbym z definicji. Tym bardziej że producent nie ma modelu bez tego układu, trudno więc określić ile się za niego dopłaca (bo wiadomo że gratis to raczej nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie Solo 4K. Zanim przekopię się przez wszystkie funkcje, to pewnie trochę potrwa.

Tak na szybko: to co mnie najbardziej interesowało, czyli obsługa pełnego menu z płyt BD: działa bezproblemowo! włącznie z Avatarem (wersja 3-płytowa) z usb.

Czasy uruchomienia płyt BD ISO porównywalne z Pioneerem BDP-450.

Najsłabszym ogniwem w/g mnie jest pilot, małe klawisze, trzeszcząca obudowa, ale i tak używam Harmony od Logitecha więc to nie problem.

Niestety nie potrafię uruchomić klienta NFS, ponieważ nie bardzo ogarniam sprawy sieciowe i nie wiem co wpisać (Pioneer sam znajduje sieć i tyle) i tutaj proszę o pomoc:

Dysk sieciowy jest podpięty pod router ASUS (nazwa w sieci ASUS), dyski noszą nazwy sieciowe: Dysk_HSD_1, Dysk_HSD_2, Dysk_HSD_3, dostęp do sieci z hasłem lub bez hasła dla przydzielonych numerów IP.

Tworzę nowy folder sieciowy np. o nazwie NFS Network, Typ wybieram: NFS, Serwer: nie wiem co wpisać, Katalog: nie wiem co wpisać, Protokół: podstawia się UDP.

Moje pytanie: co mam wpisać w Serwer i Katalog, aby połączenie zadziałało? :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie Solo 4K. Zanim przekopię się przez wszystkie funkcje, to pewnie trochę potrwa.

Tak na szybko: to co mnie najbardziej interesowało, czyli obsługa pełnego menu z płyt BD: działa bezproblemowo! włącznie z Avatarem (wersja 3-płytowa) z usb.

Czasy uruchomienia płyt BD ISO porównywalne z Pioneerem BDP-450.

Najsłabszym ogniwem w/g mnie jest pilot, małe klawisze, trzeszcząca obudowa, ale i tak używam Harmony od Logitecha więc to nie problem.

Niestety nie potrafię uruchomić klienta NFS, ponieważ nie bardzo ogarniam sprawy sieciowe i nie wiem co wpisać (Pioneer sam znajduje sieć i tyle) i tutaj proszę o pomoc:

Dysk sieciowy jest podpięty pod router ASUS (nazwa w sieci ASUS), dyski noszą nazwy sieciowe: Dysk_HSD_1, Dysk_HSD_2, Dysk_HSD_3, dostęp do sieci z hasłem lub bez hasła dla przydzielonych numerów IP.

Tworzę nowy folder sieciowy np. o nazwie NFS Network, Typ wybieram: NFS, Serwer: nie wiem co wpisać, Katalog: nie wiem co wpisać, Protokół: podstawia się UDP.

Moje pytanie: co mam wpisać w Serwer i Katalog, aby połączenie zadziałało? :)

Co to za "dysk sieciowy"?

Masz pewność że na nim jest uruchomiony protokół NFS?

Więcej informacji kolego, na podstawie tego co mówisz to możemy sobie tylko pogdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za "dysk sieciowy"?

Masz pewność że na nim jest uruchomiony protokół NFS?

Więcej informacji kolego, na podstawie tego co mówisz to możemy sobie tylko pogdybać.

Dysk sieciowy to po prostu dysk usb podłączony do routera asusa, nfs jest uruchomione i działa - pioneer odnajduje sieć w kilka sekund.

Odpaliłem dodatkowo na routerze sambę i dune po 2/3 minutach i kilku próbach odświeżenia (pioner sambę rozpoznaje po 2 sek) zaczyna widzieć podłączony dysk i można oglądać. Niestety po wpisaniu tych samych ustawień do nfs,a, dune nie widzi sieci i wywala komunikat brak dostępu do zasobów sieciowych.

Windows w otoczeniu sieciowym, również widzi sambę i nfs,a. Zaczyna mi brakować koncepcji :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz NFS z UPnP/DLNA. Windows bez doinstalowania dodatków nie widzi NFSa.

Nie ma też czegos takiego jako logowanie do NFSa (uzytkownik/hasło) gdyż serwer NFS identyfikuje dostęp tylko po IP klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz NFS z UPnP/DLNA. Windows bez doinstalowania dodatków nie widzi NFSa.

Nie ma też czegos takiego jako logowanie do NFSa (uzytkownik/hasło) gdyż serwer NFS identyfikuje dostęp tylko po IP klienta.

Faktycznie trochę się rozpędziłem windows widzi w otoczeniu sieciowym przez upnp. Dune HD jak i Pioneer ma przydzielony stały IP, ale tylko Pioneer widzi NFS, Dune wywala brak dostępu do zasobów sieciowych, w sambie ma dostęp ale mi zależy na NFS. Co może być przyczyną problemów Dune?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer BDP-450 nie ma w specyfikacji obsługi NFS czy Samby, tylko UPnP.

Jutro sprawdzę jak konfiguruje się dostęp do NFS w Solo4k, z normalnym serwerem.

Nie podałeś jakiego masz Asusa, a to też bardzo podstawowa informacja jeżeli oczekujesz wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer BDP-450 nie ma w specyfikacji obsługi NFS czy Samby, tylko UPnP.

Jutro sprawdzę jak konfiguruje się dostęp do NFS w Solo4k, z normalnym serwerem.

Nie podałeś jakiego masz Asusa, a to też bardzo podstawowa informacja jeżeli oczekujesz wsparcia.

Pioneer BDP-450 w specyfikacji może nie ma, ale z CF działa NFS, Samba i parę innych rzeczy. :)

Router to Asus RT-AC68U.

Ustawienia, które działają na sambie:

- Nazwa: Samba server

- Typ: SMB

- Serwer: Asus

- Katalog: dysk_hsd_1

- Protokół: UDP

- Użytkownik i Hasło: niepotrzebne w NFS

Po wpisaniu tych ustawień w NFS - Komunikat: Brak dostępu do zasobów sieciowych.

Edytowane przez georg100
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że przejrzałeś wcześniej dokumentację online Dune, rozdział o podłączaniu zasobów sieciowch, fragment o NFS. I że to ci nie działa!

Dla NFS podajesz IP oraz namiar na folder wspódzielony, zawsze z "/" a początku. Zatem powinieneś wpisać "/dysk_hsd_1" i być może dalej nazwę folderu, nie wiem jak to wygląda od strony Asusa (co jest udostępnianym zasobem).

Jak widzę Asus także nie ma w dokumentacji NFS. Czy także załadowałeś mu nieoficjalne oprogramowanie, które dodaje to rozszrzenie?

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokumentację przejrzałem i niestety nie działa. Podejrzewam, że problem leży we wpisach: Server / Katalog, ale kombinowałem na rożne sposoby i nic to nie dało.

Asus montuje dyski automatycznie: /mnt/etykieta dysku. W moim przypadku jest to: /mnt/Dysk_HSD_1

Próbowałem wpisać całą ścieżkę z /mnt/Dysk_HSD_1, jak i samą etykietę dysku: Dysk_HSD_1, czy też "Dysk_HSD_1", małymi, dużymi literami i doooopa.

W Asusie mam oprogramowanie Merlina, ale z tego co pamiętam na oryginale też była obsługa NFS.

Edytowane przez georg100
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja do Dune mówi że wpisując ścieżkę dostepu dla NFS zawsze musisz podać "/" na początku. Robiłeś tak?

Czyli:

/Dysk_HSD_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja do Dune mówi że wpisując ścieżkę dostepu dla NFS zawsze musisz podać "/" na początku. Robiłeś tak?

Czyli:

/Dysk_HSD_1

Wpisywałem i dalej brak dostępu, samba działa na wpisie: Dysk_HSD_1, który w NFS nie działa.

Sprawdziłem jeszcze raz: /Dysk_HSD_1 i dalej nie działa, ten sam komunikat.

Edit: pełna ścieżka dostępu do samby wygląda tak:

Przeglądarka sieci/SMB/WORKGROUP/ASUS/Dysk_HSD_1

Może: WORKGROUP trzeba gdzieś wpisać, tylko gdzie?

Edytowane przez georg100
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź na Asusie jak naprawdę nazywa się ten zasób udostępniony po NFS bo widzę że wykonujesz nerwowe ruchy zamiast zacząć od podstaw.

Wszystko co wpisujesz jak widzę jest nazwami zasobów udostępnionych przez Sambe a nie przez NFS.

Tak że powtarzam, logujesz się na router, przechodzisz do zasobów udostępnionych i sprawdzasz co jest przy NFS, potem wpisujesz tą nazwę na Dune zaczynając od / i musi działać, oczywiście musisz też podać numer IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź na Asusie jak naprawdę nazywa się ten zasób udostępniony po NFS bo widzę że wykonujesz nerwowe ruchy zamiast zacząć od podstaw.

Wszystko co wpisujesz jak widzę jest nazwami zasobów udostępnionych przez Sambe a nie przez NFS.

Tak że powtarzam, logujesz się na router, przechodzisz do zasobów udostępnionych i sprawdzasz co jest przy NFS, potem wpisujesz tą nazwę na Dune zaczynając od / i musi działać, oczywiście musisz też podać numer IP.

W routerze nie ma za dużo opcji, mam podaną tylko ścieżkę dostępu i wygląda ona tak: /mnt/Dysk_HSD_1 , zakres ip: 192.168.1.0/24, options i tyle.

Pioneer odnajduje sieć o nazwie: Dysk_HSD_1 i nie jest to Samba bo ją wyłączyłem, upnp też jest na off.

Ścieżka: /Dysk_HSD_1 też nie działa.

Edytowane przez georg100
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune, jak widzę, nie ma opcji wyszukiwania zasobów sieciowych udostępnianych przez NFS, zasób taki należy dodać przez ręcznie zdefiniowany skrót (PopUpMenu w Źródłach).

Na serwerze (Synology) włączyłem NFS, dla katalogu Multimedia włączyłem udostępniania dla standardowych parametrów (maska "*" - wszyscy, włączona opcja "Włącz asynchronicznie", brak mapowania użytkowników (Squash)

Jak w opcja skrótu w Dune wpisałem "/Multimedia" nie poszło. Ale jak wpisałem pełną ścieżkę mapowania: "/volume1/Multimedia" to zadziałało bez problemu.

Być może musisz wyszukać jak wygląda pełna ścieżka do zasobu w wypadku twojego serwera NFS. Na pewno nie jest to ścieżka z "Workgroup" itd, bo to sprawy związane wyłącznie z Sambą.

Informacji szukaj u autorów oprogramowania lub może na forach asusua.

I normalnie na serwerach udostępnia się foldery, ty jak widać udostępniasz cały dysk - być może Asus na to pozwala. Zakładam że Asus ma gdzieś opcje podobne jak Synology, czyli np. do wpisania maski IP dla użytkowników którzy mogą łączyć się z zasobami NFS. Chyba że coś przeoczyłeś.

DuneHD Solo4k - shortcut no Synology NFS source

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze inaczej.

Mam Pioneera BDP-450, Dreamboxa'a i serwer NAS od Qnap.

Na Qnap'ie mam włączony NFS i udostępnione poszczególne zasoby i teraz na Pioneerze po wyszukiwaniu widzę jeden serwer NFS i wszystkie udostępniane przez niego po NFS zasoby, natomiast na Dreambox'ie muszę podłączyć się do konkretnego zasobu, nie mogę zrobić mapowania całego serwera.

Porównując oba przypadki wydaje mi się że w tym przypadku na Asus'ie jest włączony NFS natomiast nie ma stworzonych żadnych zasobów do udostępniania i dlatego Dune nie może podłączyć się do tych zasobów.

Powtarzam z poziomu routera powinna być możliwość udostępnienia konkretnego zasobu albo zaznaczenia że ten dysk powinien być udostępniony pod jakąś nazwą przez NFS.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię wszystko tak jak na Twoim zdjęciu, udostępniłem katalog (movies), nie cały dysk, zmieniłem etykietę dysku na prostszą (dysk), odblokowałem dostęp dla wszystkich (*), ip routera jest wpisane właściwe.

Wpisuję: /dysk/movies i dalej nie łączy

Nie mam opcji "Włącz asynchronicznie", włączam/wyłączam opcje Enable legacy (NFS V2) support i też nic nie pomaga

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie także musisz wpisać coś jeszcze przed /dysk - a co, powinno to wynikać z instrukcji do serwera NFS.

Zobacz, może Pionieer ma jakąś opcję wyświetlania informacji o podłączonym zasobie I podaje jakiej ścieżki użył, wtedy możesz przepisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam wieczorem, bo teraz muszę już spadać, jak uruchomię dam znać. Jak ktoś na coś wpadnie, to oczywiście proszę napisać.

Podziękowania za dotychczasową pomoc. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wyszedł właśnie nowy firmware w wersji beta, 160824_2122_r11

Dostępny do aktualizacji z menu odtwarzacza (po włączeniu pokazywania wersji beta).

Wersja bardzo stabilna, poprawia kilka krytycznych rzeczy związanych z odtwarzaniem filmów z AudioHD, jest też kilka innych usprawnień, choc na ten moment Dune nie publikuje listy zmian. Ale powinna pojawić się niebawem, na http://dune-hd.com/firmware/solo4k/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy po zainstalowaniu do Dune Solo 4K dysku , można przesłać filmy z innego adresu IP, innego komputera ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...