Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, miruna napisał:

Odwróć projektor do góry nogami jeśli plama zmieni miejsce to układ optyczny nadaje się do czyszczenia.

Chyba wystarczy go delikatnie poruszyć, nie trzeba od razu wykręcać z uchwytu i odwracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, doopan napisał:

Chyba wystarczy go delikatnie poruszyć, nie trzeba od razu wykręcać z uchwytu i odwracać.

Przecież pisał że stoi pomiędzy fotelami ale fakt faktem że odwracanie to już ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak zabrudzenie soczewki w środku :(

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lmichal napisał:

To jednak zabrudzenie soczewki w środku :(

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Fabryczne? BTW nie pisz " Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka ", zasmiecasz własne posty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Przymierzam się również do zakupu w/w projektora ale mam jedną dla mnie istotną obawę...

Czy w wyświetlanym obrazie występuję tzw. "efekt teatru"? nienaturalne poruszanie się postaci jak w brazylijskiej telenoweli?

Można to zauważyć na niektórych tv lcd w trybie 200 Hz. 

Coś takiego mnie drażni i bym nie mógł oglądać normalnie filmów. Proszę o odpowiedź.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet niewielki efekt jest dla mnie drażniący także chyba bym sobie nie wybaczył kupując ten projektor;P

Te delikatne jakby przyśpieszenie obrazu działa na mnie jak płachta na byka. 

Ta funkcja chyba nazywa się  interpolacja Ramki? Możecie napisać jak ona faktycznie działa?

Czy przy oglaądaniu filmów z pc macie ją włączoną? i czy wtedy ostrość ulega poprawie względem "teatralnych ruchów"

Czy nie ma potrzeby jej włączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak poruszają się osoby w brazylijskiej telenoweli, nigdy takiej nie oglądałem :P , efektu teatru nie zauważyłem, nie podłączam też komputera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2017 o 16:54, artomoher napisał:

Nie wiem jak poruszają się osoby w brazylijskiej telenoweli, nigdy takiej nie oglądałem :P , efektu teatru nie zauważyłem, nie podłączam też komputera. ;)

 Aha.

Dnia 21.02.2017 o 13:16, finchers napisał:

Już nawet niewielki efekt jest dla mnie drażniący także chyba bym sobie nie wybaczył kupując ten projektor;P

Te delikatne jakby przyśpieszenie obrazu działa na mnie jak płachta na byka. 

Ta funkcja chyba nazywa się  interpolacja Ramki? Możecie napisać jak ona faktycznie działa?

Czy przy oglaądaniu filmów z pc macie ją włączoną? i czy wtedy ostrość ulega poprawie względem "teatralnych ruchów"

Czy nie ma potrzeby jej włączenia?

Te "sto dwieście czysta herców" to jest marketingowy bełkot i nie ma nic wspólnego z odświeżaniem - to de facto jest interpolacja ramki i działa przez interpolację dwóch ramek tak by powstała po środku. I moim zdaniem jest to coś za[beeep]iszczego, bo dzięki temu odbierany obraz jest ostrzejszy dla mózgu. Więc nie, po wyłączeniu tej funkcji nie jest ostrzejszy, jest wręcz przeciwnie.

Mam to w TV, mam w projektorze i wyłączyłbym tylko grając w bardzo wymagjące gry (żeby zmniejszyć opóźnienie) lub jakby były dziwne artefakty (tzn. obraz by się kaszanił).

Ale to ja - skoro Ciebie drażni, to sobie to wyłączysz i tyle :D.  Po wyłączeniu obraz wygląda dla mnie gorzej, bo jest mniej płynny i przez to nienaturalny. Ale ja akurat lubię teatr ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Podłączę się pod temat o EH-TW5300 bo mam pytanie o jego głośność w trybie ECO.
Przez dwa tygodnie byłem właścicielem Optomy HD27 ale oprócz niewielkiego zakresu zoom rzeczą która mi bardzo przeszkadzała była głośność jego pracy w najcichszym trybie eco. Obecnie testuję Epsona EH-TW6700W i choć jestem zachwycony jego głośnością a raczej cichością w ww. trybie to jego rozmiary budzą sprzeciw mojej żonki. Czy EH-TW5300 lub 5350 jest równie cichy w trybie eco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od miesiąca i mimo iż stoi mi praktycznie nad głową za fotelem to kompletnie mi nie przeszkadza. Na początku po włączeniu jest głośny jakby się rozpędzal :) ale po chwili robi się ciszej i podczas oglądania ja go praktycznie nie słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stoi na wysokości uszu i ani mojej żonie ani mi nie zakłóca seansu filmowego. Czasem Auto Iris skrzeknie, ale nie jest to irytujące. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy różnica 2 dB to dużo i jak jest z ostrością w 5300 w porównaniu do 6700 (ja mam porównanie do Optomy HD27 i na 6700 jest wyraźnie lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z nie wiem, ale uważam, że ostrość jest naprawdę dobra. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostrości również jestem zdania że jest bardzo dobra. 2dB... Bez przesady

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent podaje że głośność w trybie eco/standard wynosi 24 dB to jest super, 26 dB już słyszymy taki projektor ale jeszcze nie przeszkadza, 28 dB to już klasa biedronki więc słyszymy taki sprzęt z każdej strony mniej lub więcej zależy gdzie są otwory wylotowe najlepiej jak są skierowane w stronę ekranu. Podane parametry naturalnie różnią się diametralnie od zmierzonych przez "kowalskiego" przy użyciu miernika dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nad tym myślałeś??? Czyli Benq w1070, W2000, Epsony są z Biedronki ? :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, kamon napisał:

Witam.
Podłączę się pod temat o EH-TW5300 bo mam pytanie o jego głośność w trybie ECO.
Przez dwa tygodnie byłem właścicielem Optomy HD27 ale oprócz niewielkiego zakresu zoom rzeczą która mi bardzo przeszkadzała była głośność jego pracy w najcichszym trybie eco. Obecnie testuję Epsona EH-TW6700W i choć jestem zachwycony jego głośnością a raczej cichością w ww. trybie to jego rozmiary budzą sprzeciw mojej żonki. Czy EH-TW5300 lub 5350 jest równie cichy w trybie eco ?

Powiem tak, jest irytujący w trybie eco pod sufitem, jesli go postawisz na nożkach to jest nieco ciszej. Nie mialem czasu rozkminic z czego to wynika, ale tak jest.

Tak czy siak oglądanie wieczorem niestety wiązę się ze stalym szumem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artomoher

Dla moich uszu to W1070 jest nawet z Żabki :) ale z braku kasy udaję że jestem głuchy jak pień, nie myślałem nad tym ani chwili to osobiste doświadczenia skłoniły mnie do napisania tych spostrzeżeń. Używam W1070+ który niby ma być w dB lepszy niż W1070 ale to chyba tak twierdzi tylko producent.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, doopan napisał:

 

Powiem tak, jest irytujący w trybie eco pod sufitem, jesli go postawisz na nożkach to jest nieco ciszej. Nie mialem czasu rozkminic z czego to wynika, ale tak jest.

Tak czy siak oglądanie wieczorem niestety wiązę się ze stalym szumem.

Na sąsiednim forum chyba inaczej pisałeś. :P:D;)

Tak na marginesie, nie wsłuchuję się w to , bo oglądam film, to może jednak nie przeszkadza. :o;)

43 minuty temu, miruna napisał:

@artomoher

Dla moich uszu to W1070 jest nawet z Żabki :) ale z braku kasy udaję że jestem głuchy jak pień, nie myślałem nad tym ani chwili to osobiste doświadczenia skłoniły mnie do napisania tych spostrzeżeń. Używam W1070+ który niby ma być w dB lepszy niż W1070 ale to chyba tak twierdzi tylko producent.

Czyli tylko z zagranicznej sieci sklepów... :(:(:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artomoher napisał:

Na sąsiednim forum chyba inaczej pisałeś. :P:D;)

Tak na marginesie, nie wsłuchuję się w to , bo oglądam film, to może jednak nie przeszkadza. :o;)

Nie wiem co to jest sąsiędnie forum... i nie kojarzę, żebym pisał inaczej - odświeżysz mi pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak oglądam mecz albo film to autentycznie nie słyszę szumu. Do wszystkiego z resztą można się przyzwyczaić Aczkowiek mam takie poranki, że nawet słyszę jak mewy tupią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żabka i Biedronka to zagraniczna sieć sklepów :)  ma jedynie swojską nazwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, doopan napisał:

Nie wiem co to jest sąsiędnie forum... i nie kojarzę, żebym pisał inaczej - odświeżysz mi pamięć?

No dobra, wybacz mi gafę, skojarzyłem po piesku w avatarze, bo tamten użytkownik na nick związany z pieskiem. Dawno tam nie zaglądałem, dlatego pomyliłem nick. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i jeszcze raz przepraszam. Mea culpa, mea mxima culpa. ;)-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...