Skocz do zawartości
Zerwi

Xoro 47" 4742w

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, nie ma dystrybucji, bedzie za niedługo, co nie zmienia faktu ze nasza firma jest partnerem handlowym Xoro

Banerek bedzie za niedugo troche poprawiony

Chłopie, odpusc troche tej zawisci bo az promieniuje od Ciebie !

I skonczmy te glupie kłotnie bo zaczynam odnosic wrazenie ze Ty to chyba lubisz....

A co tego ze sie nie obrazasz na forum - mozna by chyba odniesc inne wrazenie przez to co napisales:

[quote name='olatigid' post='32917' date='05.01.2007, 00:30 ']nikt sie nie obraża na forum ![/quote]

[quote name='olatigid' post='32911' date='04.01.2007, 23:58 ']odnośnie szczegółowego opisu 47" prosimy jednak o zapytania do banera, nawiasem pierwszy baner na tym forum, niestety
niech sprzet do testów udostępnia zatem baner!!![/quote] Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wronek6666' post='32910' date='04.01.2007, 21:52 ']Również uważam, że osobiste"wycieczki" dwóch przeciwników handlowych są nie na miejscu.Jednocześnie chciałbym zauważyć, że opinia obydwu tych panów nie jest dla mnie miarodajna (jak to ktoś słusznie zauważył) Spędziłem parę nocek nad czytaniem tego forum i nadal nie mam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. ( i to na żadnym z tematów do których się włączałem) A pytania brzmią : KDS552000W, Xoro47 czy Panasonic TH42PV60. Czy tak trudno odpowiedzieć na te pytania podając do czego ma ten TV służyć? A wymagam od niego poprawnej(czytaj jak najlepszej) obsługi X-boxa 360 i N-ki. Jeśli temat który poruszam nie dotyczy tylko i wyłącznie Xoro to mnie zbanujcie. Mam dość wyczekiwania na odpowiedzi które nigdy się nie ukazują. Ludzie ! kasa się rozchodzi a Wy nie potraficie odpowiedzieć "lajkonikowi" w tym temacie na parę prostych pytań? Przecież jesteście jak już wspomniałem dla wielu g u r u ! Na testy Xoro czekam i czekam ... i pewnie nadal będę czekał. Pewne osoby pieją nad KDS-em po czym słyszę, że dalsze plany odtwarza z opóźnieniem. Zadaję konkretne pytanie i...null odpowiedzi. Wogóle proszę niech ktoś mi wyjaśni jak prostemu chłopu dlaczego mam kupić Full HD skoro np.N-ka nadaje 1080i a nie 1080p to samo tyczy się X-Boxa (wiem, że coś kombinują nad upgradem ale co?) bo jak na razie to sprzedawca w sklepie kieruje mnie do producenta abym dowiedział się w jakiej rozdzielczości jest dana gra. Na nic powiększanie obwoluty pudełka gry, nie ma na nim ani słowa o tej sprawie (wbrew opiniom i radom-ba, nawet zdjęciom zamieszczanym na forum) Jak na razie to X-box wysyła 780p i tyle wiem na ten temat.Po co mam kupować TV z FULL HD ze snobizmu? Nie widziałem i nie miałem okazji porównać Xoro z pracą N-ki lub X-Boxa to samo tyczy się KDS-a. Więc może plazma Panasa? (w granicach 5 k) Ostatni raz zabieram głos na tym (oraz innych forach) - bo to bez sensu.Mając X-Boxa i N-kę co mam WYBRAĆ ? jakie wady i zalety poszczególnych odbiorników? Przecież wybór i tak będzie należał do mnie - wszak to moja kasa. Bądźcie pewni, że nikogo nie będę skarżył za opinie, pragnę tylko pomocy o którą tu bardzo ciężko. Tylko niech mi nikt nie doradza abym kupił "pionka" FULL HD za 30k, bo to już idiotyzm kompletny (choć pewnie odzywa się we mnie snob i chciałbym takowego posiadać.) Ostatnie pytanie- czy Xbox powinien pracować po łączu HDMI (rozumiem, że wyższa jakość)- wtedy KDS jak rozumiem odpada, bo nie współpracuje X-Boxem 360. Po łączu HDMI oczywiście POZDRAWIAM Maciej.W[/quote]

Okej więc widziałem, że już pytałeś się w innym poście i pmcomp Ci odpowiedział moim zdaniem bardzo dobrze. Masz duży salon? Bierz projekcyjny. Możesz kupić taką markę jak XORO czy inne Chińskie wyroby? TO znaczy, że ja bym brał na twoim miejscu XORO (bo ja bym nie kupił i tyle bo jestem markowy i tyle każdy ma swoją opinię). Ja bym kupił Panasa mając nie duży pokoj (2-3m od TV). Ale XORO jest wypas bo:

a)dobrze świeci (typowy LCD typowe problemy tylko maniak będzie patrzył jak mocna jest czerń itd a i tak nie zawsze ja np. mniej na to zwracam uwagę)
b)opór wyposażenie (3HDMI O_o )

Jak nie masz problemów z tym, że będziesz miał XORO a nie SONY (są tacy co spać by nie mogli jak by mieli coś innego niż znane marki) to wybór XORO będzie dobry. (no i ten salon bo jak wielki to tylko 55" SONY!!!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Ja kupilem Xoro 47 cali ,ale w domu bede po 25 stycznia czeka na mnie w kartonie .Ciekawi mnie ze nikt nie udostepnia zdjec no chyba ze ,sie nie ukaza do mojego przyjazdu to sam je wrzuce XORO 47 + HUMAX 2000 HDMI .

Pozdrowko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radosc2' post='32954' date='05.01.2007, 01:41 ']:) Ja kupilem Xoro 47 cali ,ale w domu bede po 25 stycznia czeka na mnie w kartonie .Ciekawi mnie ze nikt nie udostepnia zdjec no chyba ze ,sie nie ukaza do mojego przyjazdu to sam je wrzuce XORO 47 + HUMAX 2000 HDMI .

Pozdrowko[/quote]


TO FAJNIE !!! - napisz wobec tego 25.01 jak gra a nie rób durnego wpisu. ( po co?! -aby się pochwalić? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam Xoro HTL4742w od 30 grudnia. U mnie współpracuje z n-boxem po HDMI, a także z Pionierem 1530 po SCART i nagrywarką Thomson po Componencie. Obraz z n-boxa (wg. mnie) - pierwsza klasa. Jakość pozostałych gorsza, ale wydaje mi się że to po prostu kwestia źródła. Niestety dźwięk z n-boxa zanika na moment (około sekundę) co kilka - kilkanaście minut, o czym czytałem już wcześniej na innych forach, przy współpracy n-boxa z innymi telewizorami. U mnie wcześniej, na plaźmie Samsunga problem ten nie występował. Mam nadzieję, że to wina softu n-boxa i wkrótce zostanie usunięta, bo jest to denerwujące.
Aha. Problem ten występuje również przy współpracy XORO z n-box recorderem. Edytowane przez jfle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='32581' date='02.01.2007, 23:44 '][color="#FF0000"][b][size=4]Czy KTOKOLWIEK może potwierdzić wersję 1.3 dla HDMI ?[/size][/b][/color][/quote]


[b]... oraz czy HDMI obsługuje wszystkie tryby 1080p ( 60/50/24Hz) ? [/b]


Z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='32812' date='04.01.2007, 13:40 ']..spokojnie , obiecuję spooro info o 47" po weekendzie, razem z podłaczona toshibą HD DVD będzie duzo do czytania.[/quote]


[b]Ostatnia nadzieja na solidny test i konkretną , rzetelną opinię . Trzymam kciuki ... do poniedziałku . :angry2:

Pzdr.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='33154' date='06.01.2007, 03:08 '][b]... oraz czy HDMI obsługuje wszystkie tryby 1080p ( 60/50/24Hz) ? [/b]
Z góry dziękuję .[/quote]

HDMI 1.2 , 1080p@60 - obraz na 4 ,
troche dziwne rzeczy sie dzieja przy 1080p@ 50 /24 tu na 3- (tu tak samo zachowuje sie Philips 37" 9731 fullHD - pixelizacja i wyskakujace zielone kwadraty tylko przy 1080i bo 1080p nie przyjmuje :lol:

--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerwi możesz wrzucić fotki z tych dziwnych rzeczy przy 1080p@ 50 /24 i jeśli możesz to instrukcję obsługi w pdf lub skan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Reasumując :

Zamiast obiecanego HDMI 1.3 - mamy 1.2

Obraz 1080p@60 - ocena 4
Obraz 1080p@50 - ocena 3 -
Obraz 1080p@24 - nie wiadomo , bo i skąd ?

Czy mógłbyś określić swoją skalę w jakiej oceniasz obraz ?
Czy mógłbyś napisać z jakiego źródła korzystałeś przy testach 1080p@60/50/24 ?

Pozdrawiam.
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - to wszystko subiektywne odczucia i rozne zródła obrazu

Osobiscie testowałem u siebie prywatnie przekątną 37 cali z sygnałem 1080p - Mediacenter z GF 7600 HDMI -
obraz jest bardzo poprawnie wyswietlany i na 1080p/60 Hz jak i 1080p/50 Hz

Jakosc obrazu oceniam na 5 - no moze z małym "-"

Co do SD to zp ewnością conajmiej 4+

Ale najlepiej niech wypowiedzą się ludzie ktorzy sami uzywają XORO bo wtedy wyniki bedzie mozna sobie uśrednić :lol:

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='33200' date='06.01.2007, 14:14 '][b]Reasumując :

Zamiast obiecanego HDMI 1.3 - mamy 1.2

Obraz 1080p@60 - ocena 4
Obraz 1080p@50 - ocena 3 -

[/b][/quote]

SD naprawde fajnie , dobrze skaluje i obrazem naprawde mozna sie cieszyc
zrodlo 1080p - Kiss DP-600 - szuflada + PC_Link. Material 1080p : np. .ts'y : Gladiator 1080p , czy Microsoftowe demka WMV
1080i z humax 1000 - zrodlo 1080 Discovery HD i Premiere HD Film (jak na foto) tu bez zarzutu. obraz bardzo bardzo , na 5 (jak w szkole :)

Zarzuty do Xoro tycza sie PAL'u. O ile w przy ustawieniu NTSC na 1080p dziala w dobrze na powiedzmy 4 - o tym pisalem , wczesniej. Nie wiem czym jest spowodowana pixeloza - material choc nie smuzy to widac jakby byl skompresowany mocno , widoczne cale pola kwadratow , jak by kawalkami ogladalo sie material z Yotube a nie fullhd, gdzie na innych TV (Wiadomo z czym powrownywalismy oprocz Sharpa i Philip'a :rolleyes: - obraz jest gladki , w koncu to 1080. A decydujac sie na np HD-DVD E1- trzeba pamietac , ze bedzie PAL

No i tablica ktora umiesciles nie jest wyswietlana cala - obraz obciety o 20 pix z gory i troche mniej po bokach(ale ta testowalem tylko na 47" ) , moze onken umiesci jej foto z tym 37 , bo w weekend nie mam juz mozliwosci testingu. po weekendzie umieszce te foto zielonych kwadraciorow ktore wyskakuja PAL'owo i drgania obrazu w dolnej czesci, ew test jakis Xoro vs Amoi 42'jek :)

--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykombinuje od znajmoego cyfrówkę w przyszłym tygodniu i porobię fotki

W przyszłym tygodniu tez bedzie testowane HD z tunera sat ktory zostanie uruchomiony w moim mediacenter :rolleyes:

Jak narazie testowane było tylko z HDD kilka trailerów i filmików w HD - Obraz naprawde bardzo dobrej jakosci
( mysle ze to naprawde duzo zalezy od zródła tego obrazu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]CYTAT(olatigid @ 04.01.2007, 13:40 )

..spokojnie , obiecuję spooro info o 47" po weekendzie, razem z podłaczona toshibą HD DVD będzie duzo do czytania.[/quote]



[b]Witam.
Dziękuję za spostrzeżenia i uwagi, ale wiadomo jak to jest z TS-ami,konwersja 60/50,śmieci MPEG-2 i inne .

Cała nadzieja w OLATIGID i teście z HD-E1 z dyskami 50 i 60 Hz oraz ze skalowanymi płytami DVD pal/ntsc,
gdyż w podobnej konfiguracji (47 Xoro + HD-XE1) miałby docelowo współpracować.

Pzdr.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem po co tak na siłe szukać HDMI 1.3
Przeciez to dość odległa przyszłosc, mozna sie bedzie bez tego obejsc :)

Kazdy odtwarzacz HD DVD czy tez Blueray będzie działał w 100 % prawidłowo

HDMI 1.3 to raczej sprawa nowych wyświetlaczy ( TV ) i za kilka lat moze zostać wykorzystana ) - Tylko tak naprawde po co jeszcze wieksza rozdzielczosc niz 1080p ???

To znowu nowe odtwarzacze ,nowe typy płyt itd, itp...

A przeciez juz teraz mamy ogromne rozdzielczosci :lol: i przy tym ogromne ilosci danych a przy 1.3 będą niepotrzebnie jeszcze większe...

Bez tego wykorzystania nie widze wogole sensu uzywania standardu HDMI 1.3 :lol: - Moze to moje subiektywne zdanie :lol:

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 1.3 oprócz zwiększonej przepustowości oferuje DEEP COLOR - większa paleta kolorów - brak pojawiających sie krążków na jednolitym tle - ciężko mi to na szybko wytłumaczyć ! To nie gra o większą rozdzielczość , to gra o jakośc bez zastrzeżeń ! :mellow:

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt, tylko które TV mają juz HDMI 1.3 ?

No i jeszcze kwestia zródeł sygnału :P w HDMI 1.3

Pozatym sam w tygodniu postaram sie sprawdzić jak sie zachowuje TV przy róznych paletach barw - w koncu podpinam to do mediacenter a Windows potrafi wyświetlić rózne palety barw :) ( choc pewnie 48 bitowej raczej nie.... )

Ale sprawdzę 32 bitową - na tyle pozwala Windows

Pozatym nie popadajmy w paranoję - Obraz nawet przy HDMI 1.2 "wymiata" jakością :) ( Nie wiem czy jakikolwiek TV LCD na rynku posiada złącze HDMI 1.3 i jaką paletę bar tak naprawdę potrafi wyświetlić matryca LCD... ) - Obawiam sie ze sproro niższą niz nawet 24 bitową.... i to niezależnie czy to jest Sharp, Sony, Panasonic, Philips, Xoro czy tez inne

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='33370' date='07.01.2007, 10:44 ']- to fakt, tylko które TV mają juz HDMI 1.3 ?
- No i jeszcze kwestia zródeł sygnału :P w HDMI 1.3
- Pozatym nie popadajmy w paranoję - Obraz nawet przy HDMI 1.2 "wymiata" jakością :)[/quote]


Które mają ? Nie wiem , poszukam - Xoro miał mieć , więc szkoda .

Źródło 1.3 ? Oczywiście player HD - np. Toshiba HD-XE1

Wersja 1.3 troszkę cyferek : 10.2 Gbit / 340 Mhz , max. rozdz. 1440p @ 120Hz , poza tym pozwala na
transfer DD Plus , True-HD , DTS-HD więc ew. zew. dekoder pozwoli na wiele .
Paleta : Deep Colour 30 36 48 bit RGB/YUV xvYCC

Dlaczego by z tego nie skorzystać ? :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX

Zgadzam się z Tobą - Fajnie by to było mieć :)

Tylko ze tak naprawde mało prawdopodobne zeby to wykorzystać przy obecnej technologi paneli LCD ktorzy przewaznie wyświetlają okolo 16-20 mln kolorów co się przekłada na 16-20 bitow - jesli dobrze kojarzę :)

Więc Paleta : Deep Colour 30 36 48 bit RGB/YUV xvYCC jest niestety przy LCD zbędna.... ( Nie wiem jak w plazmach itd... )

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps

Szkoda ze tylko my dyskutujemy a inni tylko czytają i nie dołączają się do ciekwej dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='33410' date='07.01.2007, 13:13 ']BoDeX

Zgadzam się z Tobą - Fajnie by to było mieć :)

Tylko ze tak naprawde mało prawdopodobne zeby to wykorzystać przy obecnej technologi paneli LCD ktorzy przewaznie wyświetlają okolo 16-20 mln kolorów co się przekłada na 16-20 bitow - jesli dobrze kojarzę :mellow:

Więc Paleta : Deep Colour 30 36 48 bit RGB/YUV xvYCC jest niestety przy LCD zbędna.... ( Nie wiem jak w plazmach itd... )[/quote]


:P

No to teraz uważaj ! :)

" LG Korea wprowadzi do sprzedaży dwa nowe modele telewizorów LCD.
Obydwa Full HD o przekątnych 37" i 42". Nowe telewiory zostały wyposażone w dyski twarde o pojemności 250 GB
co ma pozwolić na zarejestrowanie do 92 godzin nagrań. Producent deklaruje że czas reakcji matrycy która znajduje
się w nowych modelach to zaledwie 6 ms. Kontrast wynosi 5000:1 a paleta wyświetlanych barw to [color="#FF0000"][b]uwaga 5.4 tryliona kolorów[/b] [/color]???
Producent deklaruje, że cena nowych modeli będzie jedynie o 10% wieksza od modeli z rozdzielczością 1366x768.
W Europie obydwa modele pojawią się w I kwartale 2007. "

Ręce opadają w tej pogoni za króliczkiem ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw "chłyt marketingowy" - kontrast 5000:1 - dynamiczny i takie papierowe wartosci :)

Ta paleta barw takze - wiem o czym mówie, siedze w temacie technologi LCD juz od dawna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='33511' date='07.01.2007, 21:54 ']No to teraz uważaj ! :)

" LG Korea
ble ble ble
... że czas reakcji matrycy która znajduje
się w nowych modelach to zaledwie 6 ms. Kontrast wynosi 5000:1 a paleta wyświetlanych barw to uwaga 5.4 tryliona kolorów???
Producent deklaruje, że cena nowych modeli będzie jedynie o 10% wieksza od modeli z rozdzielczością 1366x768.


Ręce opadają w tej pogoni za króliczkiem ! :)[/quote]

tia , rece opadaja o_O Az sie dziwie, ze milosnik wartosci papierkowych jest szczerze zainteresowany zakupem xoro :) Dynamiczny 5000:1 u LG = max 1300:1 natywny
Kaktus mi na reku wyrosnie , jesli z tych podanych "kolorow" wyciagnie chociaz 1 mld.( w rzeczywistosci pewnie bedzie to kilkanascie mln). liczba kolorow tu jest wyliczona na podstawie tegoz wlasnie dynamicznego kontrastu. Grzebiesz w necie i szukasz opinii o tv , to wygrzeb ich badania laboratoryjne :)

--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , na bla bla producentów biorę dużą poprawkę , ale warto byłoby wykorzystać HDMI 1.3 i takie szanse powoli się chyba pojawiają .... Xoro miał być czarnym koniem w kategorii jakość/cena - oczekiwałem potwierdzenia wcześniejszych
zapewnień - kibicuję firmom , które potrafią zaskoczyć - stąd moje zainteresownie tematem.

No , ale póki co - poczytajmy ! :)

"Toshiba is keeping up in the CES LCD features arms race, announcing several new 720p and 1080p HDTVs. All include Toshiba's PixelPure3G 14-bit internal video processing with 16 times the colors of previous 8-bit systems, enhanced MPEG noise reduction technology and Dynalight dynamic backlighting that the company claims can create dynamic contrast of up to five times the panel's standard contrast ratio. Digital ATSC/QAM tuners, 3 HDMI inputs each and black cabinets complete the line. Toshiba has also added a new 52-inch 1080p display to its HL167 line, including ColorBurst (up to 90% of the NTSC color gamut and CE-Link (HDMI-CEC) control features. Finally, it has updated its Cinema Series in 42-, 46-, 52- and 57-inch models. All include ClearFrame 120Hz anti-motion blur technology, THINC Ethernet port and HDMI 1.3 connectors with Deep Color and xvYCC support. The 1080p Regzas are due in June or July, with the exception of the updated 42-inch, which should come a month earlier "


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='33528' date='07.01.2007, 23:07 ']Xoro miał być czarnym koniem w kategorii jakość/cena[/quote]

No i tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...