Skocz do zawartości
Zerwi

Xoro 47" 4742w

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie akurat sprzedaz wzrosła :)

Ludzie przekonali sie ze obraz jest naprawdę dobrej jakosci jak i wykonanie telewizora ( ładna aluminiowa - czarna obudowa :)

I mimo kilku niedociągniec ze strony producenta ( moim zdaniem drobnych ) , XORO jest bardzo atrakcyjną ofertą na rynku

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za furiat :P
Aż szkoda na tego delikwenta słów.

A wracając do tematu XORO... Czy są jakieś szanse na to, że cena tego LCD spadnie jeszcze troszkę? :)
Jakieś promocje itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Dwa dni temu kupiłem Xoro HTL 3742w. Głównie szukałem czegoś do współpracy z komputerem, ponieważ oglądam tv za pomocą karty Sky Star 2.
A jak wiadomo w tym przypadku wyższość LCD nad plazmą jest oczywista. Do Xoro podłączyłem również kablówkę. Odbiera dobrze, tylko na niektórych kanałach trochę słabiej. To jednak wynika z sygnału nadawanego przez multimedia ( a w niektórych sieciach kablowych pozostawia on wiele do życzenia, tym bardziej, że mam na myśli TVP1 i TVP2 ). Może się mylę ale w Polsce z tymi kanałami ( sygnałem ) chyba nie powinno być problemu. Na innych kanałach jest dobrze.
Następnie podłączyłem komputer kablem HDMI-DVI i tu powoli Xoro zaczął pokazywać swoje wielkie możliwości. Sygnał z SS 2 jest o niebo lepszy niż z kablówki, co od razu dało się zauważyć. Obraz od razu stał się ładniejszy, wyraźniejszy i bardziej czysty żeby nie powiedzieć krystaliczny ( np na kanale Astra HD 01 ). Digital+ czy Premiere odbierają znakomicie. Ze Sky stara - nawet te SD są bardzo ładne wiec telewizor nawet przy kanałach SD działa bardzo ładnie ( problem jest tylko jakość sygnału nadawana przez kablówkę). Już niedługo podłączam Sky Star HD, wtedy zobaczymy jak odbierają kanały nadawane w DVB S2. Sądzę jednak, że będzie jeszcze lepiej niż jest ( a jest bardzo dobrze). Następnie włączyłem grę. Robi ogromne wrażenie. Jakość obrazu jest powalająca w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Bardzo dobrym i użytecznym rozwiązaniem w Xoro są 3 HDMI, co jest coraz bardziej funkcjonalne i niezastąpione na przyszłość. ( bardzo duże ułatwienie ze względu na coraz większą ilość sprzętu z takim łączem ).
Z internetu ściągnąłem kilka "filmików" demo HD i wtedy mnie zamurowało. Obraz był idealny co świadczy że ten TV ma bardzo wielkie możliwości, a jedynym ograniczeniem jest jedynie sygnał jaki dostaje.
Xoro jest bardzo dobrze wyposażony, co stawia go wysoko wśród konkurencji ( często dużo droższej ). Małym minusem jest brak polskich znaków w telegazecie, co jednak nie wyklucza jej przeczytania. ( początkowo też się tego obawiałem ). Okazało się że niepotrzebnie, a niedługo producent ma dodać polskie litery. (w/g informacji będzie można to samemu zainstalować, bez wożenia do serwisu na "różny" okres czasu )
Obsługa TV jest prosta, każdy po krótkim czasie poradzi sobie z nią bez problemu.
Xoro jest bardzo ładny ( to opinia kobiety, a one są bardzo krytyczne ). Nie ukrywam, że mi się również podoba ale zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku można zarzucić subiektywizm.
Na koniec należy wspomnieć ( właściwie to powinienem na początku bo TV- nawet Xoro nie należy równać z człowiekiem ) o sprzedawcy. Xoro kupiłem przez internet ( trochę się obawiałem bo przecież to nie 5 zł przynajmniej dla mnie ) w Sklepie TVSat EMI. Spotkałem się tam z miłą i fachową obsługą. Tv dotarł do mnie na drugi dzień po zamówieniu. ( a odległość to ok 600 km ). Otrzymałem odpowiedź na każde zadane pytanie ( teraz, już po zakupie dalej otrzymuję odpowiedzi na zadawane pytania, co dla zwykłego klienta jest bardzo ważne ), dlatego biorąc to wszystko pod uwagę transakcję oceniam na celujący i polecam wszystkim ten właśnie sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mithrill' post='38985' date='14.02.2007, 23:13 ']Co za furiat :)
Aż szkoda na tego delikwenta słów.

A wracając do tematu XORO... Czy są jakieś szanse na to, że cena tego LCD spadnie jeszcze troszkę? :)
Jakieś promocje itp. ?[/quote]

Hmmm. Co prawda ceny od debiutu już lekko spadły, ale konkurencja FullHD depcze po piętach:
z dołu: Mirai 42" FullHD - ok. 5,5k
i z góry: Sony 40W2000 - ok. 7,6k, i Sony 55A2000 - ok. 8,7k.
Tak więc jakaś korekta cen byłaby miła. O ile Mirai to na razie wielka niewiadoma, to oba modele Sony to już na prawdę przyzwoity sprzęt. Widziałem 40W2000 i byłem pod sporym wrażeniem, dla mnie sprzęt bomba, a tylko o ~600 pln droższy od Xoro 42". Podobnie z 55A2000 (niestety, nie widziałem osobiście :) ): cena praktycznie jak Xoro 47", a mamy ekstra 8".
Tak więc bądźmy dobrej myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

verde

Ale co to za porownanie LCD do tylnej projekcji....

To zupelnie dwie rozne technologie

Ja bym nigdy nie kupił tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosba do naszych partnerow handlowych XORO: onken i olatigid

Bylbym wdzieczny ( i mysle, ze nie tylko ja) o podawanie wiesci na temat wymiany informacji pomiedzy Wami a producentem.

Jakie sa perspektywy uaktualnienia oprogramowania w telewizorach XORO, jaka jest procedura. Czego mozemy sie spodziewac w nowej wersji softu.

Na pewno wskazane i oczekiwane bylo by wgranie nowego softu we wlasnym zakresie, bez potrzeby odsylania telewizora do serwisu.

Czy przewidziana jest obsluga wyzszych rozdzielczosci na wejsciu S-VGA ? O ile pamietam obecnie telewizor emuluje na S-VGA 1366-768, przydalo by sie wiecej (Mam na mysli XORO 47 cali). Co na to producent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='39033' date='15.02.2007, 13:42 ']verde

Ale co to za porownanie LCD do tylnej projekcji....

To zupelnie dwie rozne technologie

Ja bym nigdy nie kupił tego :)[/quote]

Onken, jestem pełen podziwu dla Twojego refleksu: 7 minut na odpowiedź: szacunek!

A tak na marginesie, to zrób cos z tymi cenami na swojej stronie: 42" nigdy nie kosztowało u Ciebie 7100, a 47" 8600. Najwyższe ceny jakie miałeś to 7k i 8,5k. Nie udawaj EuroAGD. Niby drobiazg, a fatalnie wpływa na wizerunek firmy.

I jeszcze jedno pytanie: czy udało Ci się znaleźć wyjście audio na którymś SCARTie, czy jednak na amen go tam nie ma.
Acha, i czy jest Nicam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Zrobie poprawkę :)

SCARTa postaram sie sprawdzic, musze tylko odpowiedni kabelek dorwac :)

Tak, jest stereo w NICAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='39033' date='15.02.2007, 15:42 ']Ja bym nigdy nie kupił tego :)[/quote]

Jeśli miałeś na myśli LCD to pełna zgoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna gdzies w wawie zobczyc Xoro w akcji, bo caly czas zastanawiam sie co kupic, a cena calkiem przystepna jak za Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goldi69' post='39046' date='15.02.2007, 14:47 ']mozna gdzies w wawie zobczyc Xoro w akcji, bo caly czas zastanawiam sie co kupic, a cena calkiem przystepna jak za Full HD.[/quote]

Zalezy w jakiej "akcji" :) Mozna mozna, w Piasecznie, ba! mozesz nawet porownac z innymi.

--
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='39033' date='15.02.2007, 13:42 ']verde

Ale co to za porownanie LCD do tylnej projekcji....

To zupelnie dwie rozne technologie

Ja bym nigdy nie kupił tego :)[/quote]

Onken: technologia tu nie ma nic do rzeczy. Liczy się tylko to co widać! Jak pisałem: nie widziałem 55A2000 w realu, ale obiegowe opinie są bardzo pozytywne.

Poza tym w moim przypadku (pokój ma 4m od ściany do ściany), bardziej realne jest porównanie Xoro42" do 40W2000, ewntualnie do Miraia. Co prawda 40W2000 to 2" mniej, ale kontrast 1800:1 (8000:1 dynamic) robi wrażenie (nie tylko na papierze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zauwazyles - "kontrast papierow0-marketingowy" :)

A co do tylnej projekcji, mi to po prostu nie pasi :)

Ale to nie temat na taką dyskusję, to dyskusja o XORO i trzymajmy sie tego bo zrobimy smietnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='38705' date='12.02.2007, 12:30 ']Ew. można sygnału stereo poszukać na dwukierunkowym złączu SCART - bo takie ( choć jedno o stałym poziomie ) powinno być na bank ! ! !

Oglądałem go w sobotę w Karstaddzie ( 1199 E - 37``) , wezmę jutro płyty i pooglądam dokładniej - na pierwszy rzut oka mucha nie siada - do sypialni idealny.
Pzdr.[/quote]

Tak wlasnie zrobilem, pobralem sygnal audio ze SCARTU AV2 bo AV1 nie jest stalopoziomowy.
Zalezalo mi na tym z powodu, ze mam kilka zrôdel sygnalu: 2 tunery satelitarne, nagrywarke DVD i czytnik HDDVD. Chodzilo mi wiec o
sygnal zbiorczy a nie o przelaczanie kabli z jednego zrodla do drugiego.
I jeszcze jedno. Jezeli odbieracie Panstwo Telegazete z tunera satelitarnego poprzez SCART to nalezy go podlaczyc do wejscia AV2 gdyz przez
AV1 gazeta nie dziala.

z pozdrowieniami

pigmus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy funkcja PIP jest dostepna dla podlaczenia po HDMI (np. na ekranie obraz z n-ki po pierwszym hdmi a w okienku obraz z c+ z drugiego HDMI z mozliwoscia przelaczenia na sygnal ze SCART lub tunera itp.)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='macp' post='40297' date='27.02.2007, 17:14 ']witam

czy funkcja PIP jest dostepna dla podlaczenia po HDMI (np. na ekranie obraz z n-ki po pierwszym hdmi a w okienku obraz z c+ z drugiego HDMI z mozliwoscia przelaczenia na sygnal ze SCART lub tunera itp.)

pozdrawiam[/quote]
Obecnie nie ma TV na rynku, z wyjątkiem jednej serii, który daje mozliwość funkcji POP (obraz obok obrazu, czyli 1/2) z dwóch zewnętrznych źródeł, wszystkie TV łacznie z Xoro muszą mieć w jednym oknie obraz z tunera, a drigi moze, ale nie musi, byc dowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='40299' date='27.02.2007, 15:55 ']Obecnie nie ma TV na rynku, z wyjątkiem jednej serii, który daje mozliwość funkcji POP (obraz obok obrazu, czyli 1/2) z dwóch zewnętrznych źródeł, wszystkie TV łacznie z Xoro muszą mieć w jednym oknie obraz z tunera, a drigi moze, ale nie musi, byc dowolny[/quote]

LG32LP1R umozliwia ogladanie sygnalu z dowolnych dwoch zewnetrznych zrodel, zarowno POP jak i PIP. O ta serie Ci chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze wam sie przyda wypowiedz na temat Mirai 42" ktora dostalem od pracownika.
*****************
Witam,

W początkowej fazie projektu ustalono, że telewizor DTL-642E500 będzie wyświetlał obraz w tzw. "true HD", czyli 1080i. True HD oznacza, że telewizor radzi sobie z każdą rozdzielczością za wyjątkiem tej najwyższej, czyli 1080p (1920 x 1080 progessive).
Niemniej jednak specyfikacje zmieniono tak, aby telewizor ten wyświetlał obraz w tzw. "Full HD", czyli 1080p (1920 x 1080 progessive).

Jest to jedyny telewizor LCD obslugujacy 1080p w tej klasie cenowej.

XxX XxX
CEE Sales Manager
MIRAI
Jupiterstraat 106
2132 HE Hoofddorp, Netherlands

MIRAI is the brand of Nexgen, a wholly owned subsidiary of Taiwan based Chi Mei Corporation. Chi Mei Corporation also owns one of world's largest and most sophisticated TFT-LCD panel manufacturers. DISCLAIMER: This e-mail contains proprietary information some or all of which may be legally privileged. It is for the intended re[beeep]ient only. If an addressing or transmission error has misdirected this e-mail, please notify the author by replying to this e-mail. If you are not the intended re[beeep]ient you must not use, disclose, distribute, copy, print, or rely on this e-mail.
*****************

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdury, w tej klasie cenowej jest już kilka modeli 1080p, i nie tylko po HDMI
a i Samsung 40 serii F nie wiele więcej kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jakie tv konkretnie przyjmują 1080p nie po HDMI?
Wiem, że wszystkie fulle Amoi, Samsung serii F i... ? Jak dla mnie to bieda straszna w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='snooppm' post='40768' date='03.03.2007, 16:54 ']Czyli jakie tv konkretnie przyjmują 1080p nie po HDMI?
Wiem, że wszystkie fulle Amoi, Samsung serii F i... ? Jak dla mnie to bieda straszna w wyborze.[/quote]


Jak to jakie ?? z tanich i dobrych oczywiscie XORO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj pytanie ze zrozumieniem .

Xoro nie przyjmuje 1080p po D-Sub !


pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam.ineresuje sie zakupem lcd xoro 4742 i to co znalazlem na forum to ze niemozna ustawic osobno kazdego koloru,poprostu niema takiej mozliwosci.Czytajac strony www.hifi-forum.de strona 7 znalazlem wiadomosc jak wejsc do menu serwisowego xoro "42" moze rowniez pasuje do xoro 4742 nieznam sie na tym a chcialbym to w..iedziec .Jak juz mamy wejscie do tego menu to Wy fachowcy juz z tego zrobicie uzytek ku uciesze fanow xoro.Podaje instrukcje obslugi:Uwaga najpierw trzeba ustawić na normal-Temperature coloru,Kontrast,Jasnosc,Color. 1)Wybrac VGA poprzez nacisniecie Source. 2)Wcisnac na pilocie cyfry 720613 na ekranie pojawi sie "S". 4) Teraz wciskajac liczbe 1 -2 lub 3 mamy do wyboru 3 ocje nastawy kolorow.

White Balance(Hex) -
Red Gain 88H
Green Gain 88H
Blue Gain 88H
Red Offset 7CH
Green Offset 7DH
Blue Offset 76H
Reset -> TO SET



Auto Color Balance Hex
Auto RGB
Source Trident
Red Offset OFH
Green Offset OFH
Blue Offset OFH
Reed Offset 2 80H
Green Offset 2 80H
Blue Offset 2 80H
Reed Gain EOH
Green Gain EOH
Blue Gain EOH
Reset-> TO SET

Ustawić żądane nastawy i potwierdzić ok... Edytowane przez pralnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...