Skocz do zawartości
Zerwi

Xoro 47" 4742w

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem xoro 47' i coż moge powiedzieć. Jest nie zadowolony. Niestety nie skorzystałem z prawa zwrotu towaru do 10 dni ,tak jak dwóch porzedników którzy skusili sie na xoro. Obraz taki sobie, a dzwiek jak z radia za 10zł ,nie wspominając o tych denerwujacych szczegolach o których pisali poprzednicy. Skusilem sie ceną i tyle. Niestać mnie na lepsze lcd ,ale spodziewałem się czegoś wiecej od xoro. Napewno moge napisać że nie jest wart ceny za jaką sie go sprzedaje. Lepiej dołożyć i mieć coś lepszego. Napewno zostanie zachwile zjechany przez sprzedawców xoro, ale taka jest moja opinia o tych panelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='magnax' post='37896' date='05.02.2007, 23:40 ']Ja kupiłem xoro 47' i coż moge powiedzieć. Jest nie zadowolony. Niestety nie skorzystałem z prawa zwrotu towaru do 10 dni ,tak jak dwóch porzedników którzy skusili sie na xoro. Obraz taki sobie, a dzwiek jak z radia za 10zł ,nie wspominając o tych denerwujacych szczegolach o których pisali poprzednicy. Skusilem sie ceną i tyle. Niestać mnie na lepsze lcd ,ale spodziewałem się czegoś wiecej od xoro. Napewno moge napisać że nie jest wart ceny za jaką sie go sprzedaje. Lepiej dołożyć i mieć coś lepszego. Napewno zostanie zachwile zjechany przez sprzedawców xoro, ale taka jest moja opinia o tych panelach.[/quote]
drugi post, bardzo obiektywny,
lepiej wydać wiecej kasy i mieć co najwięcej to samo, ale za to lepsze logo, od razu samopoczucie jest lepsze
nikt z tych niezadowolonych nie miał okazji postawić xoro obok innego znanego brandu, szybko by się rozczarowali, że w przypadku tych drugich płaci się za brand, i tu właśnie nie warto przepłacać
ale coż nie wiedza kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='37898' date='05.02.2007, 21:51 ']drugi post, bardzo obiektywny,
lepiej wydać wiecej kasy i mieć co najwięcej to samo, ale za to lepsze logo, od razu samopoczucie jest lepsze
nikt z tych niezadowolonych nie miał okazji postawić xoro obok innego znanego brandu, szybko by się rozczarowali, że w przypadku tych drugich płaci się za brand, i tu właśnie nie warto przepłacać
ale coż nie wiedza kosztuje[/quote]

hmm wiesz moze dlatego, ze Ty patrzysz na to inaczej. Ludzie kupują sprzet, często wydając ciężko zarobione pieniadze (przeznaczając na to zbyt dużo kasy jak na swoje możliwości - oczywiście nie wszyscy) i spodziewają się cudów, nie biorąc pod uwagę, ze żeby cena była atrakcyjna producent musiał na czymś zaoszczędzić.
Może gdyby mieli możliwość porównania do innych dużo droższych lcd i zobaczenia ich wad, to by zmienili zdanie??? A nie ma niestety ideałów na tej ziemi.
Co do głośników, to pewnie uważają producenci, ze ludzie będa tego używali z amplitunerami i wtedy te głośniczki to tylko taki nic nie znaczący dodatek (tu można by było przywołać projektory, które maja głośniczki, których jakość litościwie lepiej przemilczeć, tylko kto ich używa??
Może te rozczarowanie wynika ze zbyt pochopnego kupna?? zamiast pochodzić pooglądać, porównać kupują bez zastanowienia i potem sa zawiedzeni(spodziewając się mercedesa w cenie fiata)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Cytat ponizej z niemieckiego forum. Moze ktos zna lepiej niemiecki niz ja i wytlumaczy o co chodzi..?




Sehr geehrter Kunde,

die Auflösung 1080p kann nur über HDMI und YUV dargestellt werden.
Der Overscan beträgt weniger als 1%, ist jedoch nicht abstellbar.

Wir hoffen Ihnen mit der Antwort geholfen zu haben und wünschen Ihnen noch einen schönen Tag.

Schöne Grüsse aus Hamburg
========================================
XORO Service Team
Katharina Biskupek
MAS Elektronik AG
Technically unlimited.

Tel: +49 (40) 77 11 09-17
Fax: +49 (40) 77 11 09-33
mailto:support@mas.de

[url="http://www.mas.de"]http://www.mas.de[/url] [url="http://www.xoro.de"]http://www.xoro.de[/url]




A moze do Pani zadzwonimy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych ktorzy narzekają na dzwięk z XORO coz mogę napisać....

To ma po prostu grać :)

Nikt z Was chyba nie słyszał jak grają inne panele LCD - Nie da sei zmiescic dobrych głośników do tak "małej - cienkiej" obudowy jakie mają TV LCD

Wiec z przymusu głośniki są takie jakie są

I to niezaleznie czy to będzie XORO czy Sony czy Sharp...

Najwazniejsze ze obraz jest bardzo ładny a jak komuś zalezy przy okazji na dobrym dzwięku to musi uzywać kina domowego lub choćby jakiś wiekszych głosników podłączonych osobno

ZROZUMCIE - Nie da sie dać do ŻADNEGO panela LCD tak dobrych głosników jak mają niektore TV CRT - mają nawet subwoofery )

Wiec podkreślam co tez uwazam prywatnie - XORO ma najlepszy stosunek jakosci do ceny i uwazam ze wielu by się naprawdę zawiodło kupując np cos ze znaczkiem np. SONY licząc na to ze będzie miec idealny TV do tego z super głośnikami...

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tanim Xoro 47 cali zapraszam do wątku:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4493"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4493[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z ludzi lepiej zorientowanych móglby wyjaśnić mi jedną kwestię dotyczącą tego TV (innych być może też):
[b][size=3]Jak jest możliwe uzyskanie dobrej jakości obrazu przy overscanie?[/size][/b]
Przecież jeżeli mamy panel 1920x1080 i dosyłamy sygnał 1920x1080 to przy jakimkolwiek ovescanie (nawet ten 1% kilka postów wyżej), to pixel nie trafia w pixel i obraz musi być przeskalowany (jeżeli kilka pixeli ginie poza ekranem, to czymś trzeba je zastąpić). Może tkwię w jakimś poważniejszym błędzie, ale nie potrafię sobie tego inaczej wytłumaczyć. Edytowane przez verde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='verde' post='37993' date='06.02.2007, 16:04 '][b][size=3]Jak jest możliwe uzyskanie dobrej jakości obrazu przy overscanie?[/size][/b][/quote]


Albo nie są widoczne wszystkie piksele z rozdzielczości 1920x1080 (czyli panel miałby wtedy rozdzielczość natywną dajmy na to 1900x1070) albo obraz będzie nieostry i będzie kiszka. Innej opcji nie ma przy overscanie.

Do sprawdzenia przez użytkowników (którym nie jestem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - obraz jest pompowany o ten 1% - dla purysty jest to niedogodność , ale w praktycznym użytkowaniu jest to niezauważalne .
Rozwiązaniem jest wybór odbiornika bez tej ułomności , lub ew. oczekiwanie na upgrade przez producenta oprogramowania TV.
Tak postąpił Samsung i w swoim modelu F71 poprawił tą funkcję - aktualnie funkcja Just Scan pozwala wyświetlać piksel w piksel ,
co w przypadku korzystania z TV jako wyświetlacza dla komputera daje rewelacyjny efekt - punkt jest punktem , a nie plamą !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się że jest to niezauważalne. Jest to wyraźnie widoczne i dla mnie dyskwalifikuje taki TV... OK, może przy TV nie będzie się to rzucało w oczy, ale po to się kupuje panel Full HD żeby widzieć najdrobniejsze szczegóły. Tak jak napisałeś - przy podłączeniu komputera to się wręcz rzuca w oczy.

Każdy kto ma przy komputerze panel LCD może sobie sprawdzić jak to wygląda - np jeśli natywna rozdzielczość jest dajmy na to 1280x1024 to spróbujcie ją zmienić na 1152x864. Da to mniej więcej pojęcie jak negatywnie działa taki overscan cyfrowy. Mimo że rozdzielczość jest zmieniana nawet o ten 1% efekt wizualny jest taki jakby w rzeczywistości rozdzielczość znacznie spadała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sober, Verde

Guzik prawda :)

Sam robiłem testy podłączonego komputera przy ustawionej rozdz. 1280x1024 ( wtedy obcina ok 1% obrazu )
jak i z oversacanem przez komputer - wtedy widac cały obraz

Ale wracając do samej jakosci obrazu - czy to puszczamy film HD czy widzimy sam pulpit - Jakosc obrazu jest identyczna

Zrobie fotki i wrzuce na forum

Moze u innych producentow widac roznice, w XORO nie zauwazyłem a przyglądałem sie naprawde dokładnie

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej te fotki

Pozatym ze nigdy niezrobią się tak samo - ( robione w trybie makro - bez lampy ) są bardzo podobne

Ale to nie zmiania faktu ze trzeba będzie ponaciskać producenta aby zrobił funkcję aby jednak 1920x1080 puszczane ze zródła sygnalu wyświetlaló jednak bez potrzeby zmiany w panelu :)

Niestety niewielu producentow poprawiło tą "niedogodność"....

Z overscan:

[img]http://sklep-tvsat.ovh.org/z%20overscan.jpg[/img]

Bez overscan

[img]http://sklep-tvsat.ovh.org/bez%20overscan.jpg[/img]


Przypominam ze to ogromna dokładnosc zdjecia ( widac po tym ze widać bardzo dokładnie piksele )
bez statywu :) - cos sie ciutke poruszyło )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='38001' date='06.02.2007, 16:49 ']Sober, Verde

Guzik prawda :)

Sam robiłem testy podłączonego komputera przy ustawionej rozdz. 1280x1024 ( wtedy obcina ok 1% obrazu )
jak i z oversacanem przez komputer - wtedy widac cały obraz[/quote]

Ja pisałem tylko o teorii, tego konkretnego TV nie widziałem. Co do ostrości to jaki ma sens wpuszczanie do tego panelu sygnału 1280x1024 po analogu?? Przecież nie o tym tutaj piszemy! Nam chodzi o mapowanie 1 do 1, czyli 1920x1080 po hdmi. Musisz mieć kartę z wyjściem DVI żeby zobaczyć to o czym piszemy. Na każdym innym sygnale efekt overscanu cyfrowego nie będzie widoczny, bo sygnał tak czy siak jest przeskalowywany, więc nie ma znaczenia czy do 1920x1080 czy do odrobinę wyższej rozdziałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sober

Przeciez to oczywiste ze sygnał wpuszczam po HDMI :)

Moze zapomniałem o tym napisac... :)

Rozdzielczosc zródła sygnału to oczywiscie 1920x1080

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeśli tak, to spoko, wcześniej pisałeś o 1280x1024 - rozumiem że to pomyłka :)

PS: Założę się że w menu serwisowym jest gdzieś opcja wyłączenia tego overscanu, może producent by zdradził tą tajemnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze z rozpędu podałem zbyt małą rozdzielczosc

Wszystkie testy oczywiscie robione przy 1920x1080

Ps

Sprobuje sie dowiedziec u producenta jak wejsc w menu serwisowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładne fotki .

A mógłbyś zrobić bitmapę 1920x1080 z poziomymi i pionowymi liniami o szer. 1 piksela ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok

Zrobie jutro jak będzie widno - Tylko moglby wrzucic moze na forum gotową taką bitmapę ?

Czy to w jpg czy w bmp ( chyba lepszy format do tego )

Nie wiem zbytnio jak takie cos zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobilem w 2 wersjach

[url="http://www.chromy.com.pl/1920x1080.gif"]http://www.chromy.com.pl/1920x1080.gif[/url]

[url="http://www.chromy.com.pl/1920x1080_b.gif"]http://www.chromy.com.pl/1920x1080_b.gif[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mili Panstwo,
Dwa tygodnie temu kupilem XORO HTL3742W. Mieszkam w Szwajcarii. Na tut. pricefinderach marka XORO pojawila sie jakies 2 miesiace temu. Zainteresowala mnie (nie oszukujmy sie) po pierwsze cena. Wszedlem troche glebiej w temat, poogladalem sobie wiele stronek ta ten temat w roznych krajach. Pochodzilem troche do Mediamarktu, Darty, FNACa i Interdiscountu i poogladalem wiele roznych LCD. Interesowaly mnie wylacznie panele 37" ze wzgledu na rozmiar mojego pokoju. Zawsze preferowalem SONY ale nie ma ich produktow w tym wymiarze ekranu. Moje wrazenia:

NEGATYWY

1. Rzeczywiscie pilot jest niezwykle kierunkowy i jest to pewna niedogodnosc. Mam stary dekoder Cyfry+, ktorym zmieniam kanaly z kuchni. To pierwszy minus.
2. Nie posiada wyjscia audio na wzmacniacz, zwykle cincze bardzo by sie przydaly bo dzwiek jest slaby i nie ma basow. Nie dziwota bo gdzie mozna by umiescic dobre glosniki w
takim plastrze.
3. Smuzy lekko przy czerwonych kolorach (wieksza saturacja ((nasycenie)) w porownaniu z innymi kolorami ale to jest wada wszystkich paneli przy sygnale transkodowanym
z SECAMU a taki sygnal dostaje z kabla gdy ogladam programy francuskie.

POZYTYWY

1. Estetyka bez zarzutu. Rzeczywiscie jest to panel wykonany bardzo solidnie.
2. Menu bardzo logiczne i dziwie sie, ze ktos moze sie w tym pogubic. Moze troche za male ale nie widzialem w zadnym panelu bardziej estetycznego i nie zabierajacego polowy
obrazu podczas regulacji.
3. Telegazeta idealna, szybka i bez krzaczkow w kazdym jezyku. Polska z satelity rowniez.
4. Obraz z HD idealny. Porownywalem z Toshiba, Sharpem i Philipsem. Toshiba i Sharp (oba FHD) - gorsze. Philips - ten najdrozszy, nie pamietam modelu troche lepszy ale
kosztuje 3x tyle.
5. Obraz z SD porownywalny ze wszystkimi trzema modelami.

W sumie dobry panel. Poprzednio mialem plazme HD ready SONY. Pixele widzialem nawet z 5 metrow. Byle sie nie popsul. Gwarancje mam na dwa lata....zobaczymy
PS. Jedna uwaga: Gdy kupuje sie pierwszy LCD lub plazme trzeba zmienic filozofie oceny obrazu w porownaniu z CRT. To jest inna jakosc. Ma ona swoje wady i zalety w porownaniu z normalnym telewizorem. Niektorzy nie moga sie przyzwyczaic.
z pozdrowieniami

pigmus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pigmus' post='38576' date='10.02.2007, 22:47 ']2. Nie posiada wyjscia audio na wzmacniacz, zwykle cincze bardzo by sie przydaly bo dzwiek jest slaby i nie ma basow. Nie dziwota bo gdzie mozna by umiescic dobre glosniki w takim plastrze.
pigmus[/quote]


Polecam zastosowac troche pośrednie rozwiązanie ale skuteczne

Przejściówka minijack-chinch - z wyjscia słuchawkowego

A co do takiego rozwiązania....

Producent pewnie pomyślał ze ktoś kto bedzie podłaczał urządzenia do tego TV ( DVD, tuner sat, komputer - ma juz w tych urządzeniach wyjscie audio - ( niejednokrotnie nawet optyczne ) - więc moze do wzmacniacza podpiąc juz bezposrednio samo urządzenie a po co jeszczem a w tym posredniczyc sam TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pigmus' post='38576' date='11.02.2007, 00:47 ']Mili Panstwo,
Dwa tygodnie temu kupilem ......
....../CIACH/......
PS. Jedna uwaga: Gdy kupuje sie pierwszy LCD lub plazme trzeba zmienic filozofie oceny obrazu w porownaniu z CRT. To jest inna jakosc. Ma ona swoje wady i zalety w porownaniu z normalnym telewizorem. Niektorzy nie moga sie przyzwyczaic.
z pozdrowieniami

pigmus[/quote]

no i mamy fajna ocene tego LCD. wskazane zalety i wady i o to chodzilo. jeszcze kilka i bedzie mozna wyrobic sobie opinie. potem podjac decyzje.
mam nadzieje ze uwagi uzytkownikow ONKEN przekaze do producenta. przydalaby sie:
- aktualizacja oprogramowania (scaling obrazu w FHD - powazna wada),
- poprawienie funkcjonalnosci pilota,
- moze cos z tymi wyjsciami audio mozna by zrobic. koszt minimalny, a jednak czesc odbiera jeszcze TV z naziemnej (aczkolwiek ma sie to nijak do FHD),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt: brak wyjścia stereo wydaje się być irytującym mankamentem: jak teraz oglądaś Polsat i TV4?
@Onken: tłumaczenie, że producent stawiał na współpracę z zenętrznym źródłem sygnału jest nieco nietrafione: po co w takim razie te DWA tunery? Moim zdaniem to po prostu zwykły babol projektantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ew. można sygnału stereo poszukać na dwukierunkowym złączu SCART - bo takie ( choć jedno o stałym poziomie ) powinno być na bank ! ! !

Oglądałem go w sobotę w Karstaddzie ( 1199 E - 37``) , wezmę jutro płyty i pooglądam dokładniej - na pierwszy rzut oka mucha nie siada - do sypialni idealny.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='37579' date='03.02.2007, 12:26 ']:) sluszny wybor. moze niekoniecznie juz wtedy bedziesz mogl napisac o niej "...TV pięknie odtwarza sygnał HD z N-ki, sygnał SD, nawet beznadziejna kablówka wygląda w nim przyzwoicie.." , no ale przynajmniej pilot bedzie "łapał" zewszad - conajmniej z parkingu, albo kuchni u sasiadow :)

--
Pzdr[/quote]


Do Zerwiego i Mithrilla :

Nie jestem zwolennikiem "teorii spiskowej" ale bardzo usilnie pragniecie zwilżyć ozorem odbyty Panów Olatigita i Onkena. Wasza sprawa - wasz e jęzory.
Nie było jednak z waszej strony usłyszeć ( czy raczej przeczytać ) .." krzyż ci na drogę" Wiecie barany ( bo inaczej nie można was nazwać) co to w ogóle znaczy? Wątpię. Cóż jak ktoś się durniem urodził to durniem umrze. Nie miałem czasu zajrzeć na forum ponieważ bawiłem się nowym TV który zresztą zakupiłem za radami płynącymi od trzeźwych uczestników forum. Tak więc Zerwi kretynie, TV faktycznie reaguje na pilota z kuchni.

Najmocniej przepraszam na łamach tego forum Panów Olatigita i Onkena .... za najpewniej zmniejszoną sprzedaż Xoro.
Nie uczyniłem tego na złość, to po prostu wynik obiektywnej oceny w.w TV

WY ŻAŁOŚNI SPRZEDAWCY OGÓRKÓW I BANANÓW - WIELE MUSICIE SIĘ JESZCZE NAUCZYĆ

Przede wszystkim szacunku do klienta. Czy Wy wciąż myślicie, że kupujący to bezrozumna tłuszcza i bydło ?
Na koniec "kwiatek" z obowiązujących aktów prawnych (chcecie to poszukajcie sobie nowelizacji)
Robię to dla tych którym Onken wciska kit, że 3/4 artykułów powinno być wycofanych z obiegu bo nie posiadają polskiej instrukcji.

NIE MOŻNA TEGO NAZWAĆ INACZEJ : Łamiecie prawo - jak byście tego nie nazwali
Panie Olatigit - gratuluję córeczki-geniusza proszę ją poprosić aby wytłumaczyła co to jest np.AVC

Nie trudźcie się i nie odpisujcie mi na ten post - i tak nie będę czytał waszych wypocin.

USTAWA
z dnia 27 lipca 2002 r.
o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.
(Dz. U. z dnia 5 września 2002 r.)
Rozdział 1
Sprzedaż konsumencka

Art. 3. 1. [color="#FF0000"]Sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego. W szczególności należy podać: nazwę towaru, określenie producenta lub importera i kraj pochodzenia towaru, znak bezpieczeństwa i znak zgodności wymagane przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju towaru, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.[/color]

2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny znajdować się na towarze konsumpcyjnym lub być z nim trwale połączone, w przypadku gdy towar jest sprzedawany w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie.

5. [color="#FF0000"]Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy.[/color]

Art. 13. 1. Udzielenie kupującemu gwarancji następuje bez odrębnej opłaty przez oświadczenie gwaranta, zamieszczone w dokumencie gwarancyjnym lub reklamie, odnoszących się do towaru konsumpcyjnego; określa ono obowiązki gwaranta i uprawnienia kupującego w przypadku, gdy właściwość sprzedanego towaru nie odpowiada właściwości wskazanej w tym oświadczeniu. Nie uważa się za gwarancję oświadczenia, które nie kształtuje obowiązków gwaranta.
2. Sprzedawca udzielający gwarancji wydaje kupującemu wraz z towarem dokument gwarancyjny; powinien także sprawdzić zgodność znajdujących się na towarze oznaczeń z danymi zawartymi w dokumencie gwarancyjnym oraz stan plomb i innych umieszczonych na towarze zabezpieczeń.
3. Oświadczenie gwarancyjne powinno być sformułowane zgodnie z wymaganiami określonymi w art. 3 ust. 1 zdanie pierwsze. Jednakże uchybienie tym wymaganiom pozostaje bez wpływu na ważność gwarancji i nie pozbawia kupującego wynikających z niej uprawnień.
4. W dokumencie gwarancyjnym należy zamieścić podstawowe dane potrzebne do dochodzenia roszczeń z gwarancji, w tym w szczególności nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela w Rzeczypospolitej Polskiej, czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej. Ponadto powinno być w nim zawarte stwierdzenie, że gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową.

ŻEGNAM bez żalu "branzlujcie się nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...