Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EG960V Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

w Polsce 65 cali tego TV kosztuje okolo 30 000zł, podczas gdy w Niemczech bez problemu mozna go nabyc za 5499 euro co po przeliczeniu daje okolo 23 000zł. Biednemu zawsze wiatr w oczy ;)<_<

wersja 55 cali 3800 euro ~ 16 000 PLN

Edytowane przez marcingdansk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni kupić w Niemczech?

Do Berlina czy do Drezna nie jest daleko. Zawsze można zakupić przez net z prawem zwrotu 14 dni. Obowiązuje w całej UE.

BTW możesz podac link do tej ceny 5.500 EUR za 65"?

Bo ja znalazłem:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4770646_-eg960v-lg-electronics.html

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni kupić w Niemczech?

Do Berlina czy do Drezna nie jest daleko. Zawsze można zakupić przez net z prawem zwrotu 14 dni. Obowiązuje w całej UE.

BTW możesz podac link do tej ceny 5.500 EUR za 65"?

Bo ja znalazłem:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4770646_-eg960v-lg-electronics.html

Pozdro

Tak naprawde to mieszkam w Niemczech, ale te dysproporcje cenowe są nie fair.

sprawdz na otto.de

jest tam tez wersja płaska ;) (która osobiście wolę)

;)

Edytowane przez marcingdansk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce 65 cali tego TV kosztuje okolo 30 000zł, podczas gdy w Niemczech bez problemu mozna go nabyc za 5499 euro co po przeliczeniu daje okolo 23 000zł. Biednemu zawsze wiatr w oczy ;)<_<

wersja 55 cali 3800 euro ~ 16 000 PLN

W Stanach 4.5k USD za 65" :) Za 55" chyba 2.5k ... to dopiero nie fair ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% - 10% max? :) Poza tym masz rzeczy typu "tax free deal", "tax free weekend" itp itd...

Edytowane przez l3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, jakbyś ocenił naturalność barw tego cuda po kalibracji w porównaniu do np. ZT60? Bo patrząc na zdjęcia z Ataku Klonów to trochę brakuje obrazowi skalibrowanemu do studyjnej referencji, zwłaszcza saturacja sporo odbiega co widać na trawie, kwiatach i odcieniu skóry. BTW czy te zdjęcia są po kalibracji do 120cd/m2 czy max jasność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interpunkcja! Czy moglibyście zatrudnić kogoś, kto opanował gramatykę na poziomie gimnazjalnym i rozstawiałby przecinki w waszych tekstach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW czy te zdjęcia są po kalibracji do 120cd/m2 czy max jasność?

Wydaje się, że przy 120 cd/m2, wtedy błąd naturalnej zieleni jest duży (patrz raport z kalibracji).

Odcienie skóry wydają się również dziwne (raport z kalibracji) - pytałem o to wcześniej, ale nie otrzymałem odpowiedzi ..... :mellow:

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce 65 cali tego TV kosztuje okolo 30 000zł, podczas gdy w Niemczech bez problemu mozna go nabyc za 5499 euro co po przeliczeniu daje okolo 23 000zł. Biednemu zawsze wiatr w oczy ;)<_<

wersja 55 cali 3800 euro ~ 16 000 PLN

Fajna cena.(5499)

Kiedyś bym pewnie kupił.

Ale teraz człowiek się zestarzał i zmądrzał(sknera).

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest troche nie fair. Myslalem ze Polska jest krajem lg. Te Stany z trudem przebolalem ale w Niemczech te 5500 za plaski robi wrazenie i demoluje samsunga. Trzeba bedzie poczekac na jakas okazje i pomyslec nad zakupem tego 55 cali 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% - 10% max? :) Poza tym masz rzeczy typu "tax free deal", "tax free weekend" itp itd...

Nie, zazwyczaj 5-7% podatku stanowego.

przy sprowadzeniu do Europy shipping, cło i VAT.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung w Niemczech jest prawie niewidoczny w sklepach. Jak się wejdzie do MM to promowane są panasie i LG OLED. Na forach niemieckich też jest dominacja oledowców. Wiedzą co dobre... No i stać ich na taką jakość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że przy 120 cd/m2, wtedy błąd naturalnej zieleni jest duży (patrz raport z kalibracji).

Odcienie skóry wydają się również dziwne (raport z kalibracji) - pytałem o to wcześniej, ale nie otrzymałem odpowiedzi ..... :mellow:

W sumie to wszystko można przeczytać w teście oraz raporcie z kalibracji i samemu wyciągnąć wnioski, więc tak też zrobię.

Na swój użytek wyciągam taki wniosek: przy oglądaniu nocnym, czyli tym co interesuje najbardziej kinomaniaków narazie jest remis między OLED a plazmą, (pewnie mimo wszystko ze wskazaniem na OLED). OLED wygrywa idealną czernią i kontrastem a plazma naturalnymi barwami. I to jest na ten moment chyba ostatni mocny punkt plazmy. Bo przy oglądaniu dziennym OLED już kładzie na łopatki plazmę max jasnością, przy której zresztą osiąga wreszcie naturalne, odpowiednio nasycone barwy.

Szkoda tylko, że w testowanym modelu nie jest możliwe skalibrowanie prawidłowego trybu nocnego z jasnością 120cd/m2 i naturalnymi barwami. IMHO powinno zostać to wskazane w teście jako minus. Bo pole do poprawy jest. Zatrudnienie przez Panasonica najlepszych hollywoodzkich kolorystów (Mike Sowa) świadczy o tym, że Panasonic to pole do poprawy też widzi. Co pozwala oczekiwać na 65CZ950 z tym większym zainteresowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że w testowanym modelu nie jest możliwe skalibrowanie prawidłowego trybu nocnego z jasnością 120cd/m2 i naturalnymi barwami. IMHO powinno zostać to wskazane w teście jako minus. Bo pole do poprawy jest.

Rozwiązaniem tego problemu może być "diwajs" (np. eeColor 3D LUT Box), który za całkiem nieduże pieniądze (oczywiście biorąc pod uwagę koszt tego OLEDa) pozwoli skorygować te wszystkie błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być możliwe przetestowanie HDR z nowych Blu-ray UHD, o którym wspominacie w teście, jeśli ten telewizor nie posiada ani jednego portu HDMI 2.0a?

To można skorygować nowym oprogramowaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzicie faktyczny pobór prądu?. Według producenta 134W, klasa energetyczna B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie doradźcie proszę, czy jest sens kupować 4K jeśli odległość do tv to 3m a mogę mieć tylko i wyłącznie 55". Co zrobić, czekać na 55EG920 bo 960 zbyt drogi czy kupić FHD 910 bo nie zauważę różnicy a i źródeł 4K mało. Oglądam c+ sport/film/dokument + filmy na BD.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jak dotąd myśłałem o 55JS9000 ale @Gmeru z @ Maciejem mnie przekonali do czerni/kontrastu nowej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie zapowiada się żeby wjechał 55EG920, musiałbyś się liczyć ze sporą dopłatą (~~25%).Co do 4k, to 80filmów z filmboxa od LG, do tego biegające zwierzaki na yt w 4k, ewentualnie netflix od grudnia/stycznia, także jest/będzie tego troche. Telewizor po to ma smarta żeby korzystać z materiałów w 4k(nie spodziewałbym się w najbliższym czasie że tvp/nc+/polsat zaserwuje nam coś w 4k). Model eg910 idealny nie jest, mogliby bardziej przyłożyć się do tej stópki, w porównaniu z ec930 troche marnie się prezentuje, jednak za okolice 10 000 spodziewałbym się więcej. EG910 na pewno świeci jaśniej, ale za to smart nie działa tak płynnie jak np w UF950, musieli dać procek z niższym taktowaniem, choć jest o niebo lepiej jak w EG930. JS9000 mi się nie podoba, jak dla mnie jest za dużo zagięty, pilot czasami wariuje, czerni brakuje, już przyzwyczaiłem się do standardu oleda, kolory na maxa cukierkowe, suhd ostro promowane, na mnie nie robi wrażenia, może na hali przy świetówce wygląda to fajnie, ale w domu trochę przerost formy nad treścią.

To tak na szybko, jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, pozdrawiam.

Edytowane przez techmindyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO kupowanie jakiegokolwiek TV 4K bez HDMI 2.0 mija się z celem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być możliwe przetestowanie HDR z nowych Blu-ray UHD, o którym wspominacie w teście, jeśli ten telewizor nie posiada ani jednego portu HDMI 2.0a?

To można skorygować nowym oprogramowaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

IMHO kupowanie jakiegokolwiek TV 4K bez HDMI 2.0 mija się z celem.

Ten TV ma trzy złącza HDMI 2.0, natomiast nie ma złącz HDMI 2.0a, a dopiero ta specyfikacja wprowadza obsługę HDR.

Znalazłem jednak coś takiego:

"Należy tu też dodać, że nowa specyfikacja nie niesie ze sobą żadnych zmian technicznych, więc wprowadzenie obsługi nowego standardu ogranicza się do zaktualizowania oprogramowania telewizora."

Źródło: http://pclab.pl/news63124.html

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli 2.0a. Sorry.

Z tą dopuszczalnością zmiany oprogramowania bym uważał bo takiej nie było przy HDMI 1.x.

Przy zmianie z 1.2 na na 1.3 i potem z 1.3 na 1.4, podaję z pamięci, wymagało zmiany hardwareu czyli układu transmitera HDMI.

Tak więc ja w takie zapewnienia nie wierzę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...