Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EG960V Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście miałem na myśli 2.0a. Sorry.

Z tą dopuszczalnością zmiany oprogramowania bym uważał bo takiej nie było przy HDMI 1.x.

Przy zmianie z 1.2 na na 1.3 i potem z 1.3 na 1.4, podaję z pamięci, wymagało zmiany hardwareu czyli układu transmitera HDMI.

Tak więc ja w takie zapewnienia nie wierzę.

Pozdro

Dlatego w mojej ocenie warto się wstrzymać zakupem tak drogiego TV aż wszystko ostatecznie się wyjaśni. Dziś jednak jestem pewien, że jest to TV który zamieni mojego VT60 :-) Miałem okazje widzieć tego LG za granicą i robi naprawdę znakomite wrażenie w pełnym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli 2.0a. Sorry.

Z tą dopuszczalnością zmiany oprogramowania bym uważał bo takiej nie było przy HDMI 1.x.

Przy zmianie z 1.2 na na 1.3 i potem z 1.3 na 1.4, podaję z pamięci, wymagało zmiany hardwareu czyli układu transmitera HDMI.

Tak więc ja w takie zapewnienia nie wierzę.

Pozdro

Dlatego nie mamy teraz do czynienia z HDMI 2.1 tylko 2.0a. W tekście pclab wyraźnie piszą, że nowa specyfikacja nie niesie ze sobą żadnych zmian technicznych. A jak będzie zobaczymy. Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR to obecnie jedynie opcja / koncepcja.

Bardzo ważna dla rozwoju VIDEO.

SAMSUNG w seriach 9xxx zrealizował dobre próbki HDR i je pokazuje w marketach.

Dziw bierze, że nikt tych dem tu nie zrecenzował.

I nie chodzi o starsze wersje typu Pi tylko o dema COLOR FOOD i tym podobne. Chyba trzy filmiki.

Także zaszyte w internalnej pamięci TV SAM 9xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JS9000 mi się nie podoba, jak dla mnie jest za dużo zagięty, pilot czasami wariuje, czerni brakuje, już przyzwyczaiłem się do standardu oleda, kolory na maxa cukierkowe, suhd ostro promowane, na mnie nie robi wrażenia, może na hali przy świetówce wygląda to fajnie, ale w domu trochę przerost formy nad treścią.

To tak na szybko, jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, pozdrawiam.

Szczerze mówiąc trochę zastanawia mnie to uprzedzenie do zakrzywienia (które zresztą swego czasu sam też prezentowałem) - zgodzę się, że zakrzywienie ekranu nie daje zbyt wiele (dlatego też trochę nie fair jest to, że producenci TV za zakrzywienie każą sobie dodatkowo płacić), ale też absolutnie w niczym nie przeszkadza. Jako właściciel zakrzywionego 65-calowca powiem szczerze, że przez większość czasu to ja zapominam, że mój telewizor jest zakrzywiony. Oczywiście, jak podejdę na pół metra do TV to to widzę (a pewnie piszesz o tym na podstawie oglądania TV w sklepie właśnie z takiej odległości), ale jak już normalnie siedzę ok. 2,5m od ekranu to naprawdę tego niemalże nie widzę.

Jeśli chodzi o pilota, to ja z multimedialnego pilota jestem na tyle zadowolony, że w ogóle nie korzystam z normalnego, więc mogę zapewnić, że absolutnie nie wariuje ;) Czerni w porównaniu z OLEDem to będzie brakować każdemu nie-OLEDowi (więc jak ktoś się przyzwyczaił do OLEDa to pewnie rzeczywiście może być ciężko), ale obiektywnie trzeba przyznać, że JS8500/9000 (o JS9500 nawet nie wspominam, bo tam jest jeszcze lepiej) mają naprawdę fenomenalnie skutecznie działające wygaszanie - polecam zapuścić sobie sceny z Interstellara/Grawitacji/innych filmów/trailerów z dobrą czernią, jest co podziwiać!

Natomiast już zupełnie nie rozumiem co masz na myśli mówiąc o "cukierkowych" kolorach... No chyba, że oglądałeś tryb "dynamiczny" - tam rzeczywiście kolory są mocno "podkręcone", ale jak włączysz sobie tryb "Kino" to zobaczysz równie dobre barwy co na innych TV podobnej klasy. Powiem nawet więcej - po kalibracji mój JS8500 ma mniejsze błędy oddania barw niż skalibrowany testowany tutaj OLED ;) SUHD to oczywiście termin czysto marketingowy, bo wiadomo, że nanokryształy nie są żadną innowacją Samsunga, ale też trudno z większej palety barw robić zarzut, skoro powoli staje się to standardem i można to traktować jedynie jako zaletę (oby tylko materiały robiące z tego użytek zaczęły się tylko intensywniej pojawiać) ;)

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie demo WOLED w porównaniu ze strefowym, doskonałym wygaszaniem top-LED SAM 9xxx.

Wynik taki, że żadne strefowe wygaszanie LED tv kontra OLEDa nie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym roku nie zapowiada się żeby wjechał 55EG920, musiałbyś się liczyć ze sporą dopłatą (~~25%).

W Niemczech da się kupić 920 za ok. 2500 EUR (ktoś gdzieś ostatnio podawał linka), po świętach pewnie cena jeszcze spadnie. A nie różni się chyba niczym

Wynik taki, że żadne strefowe wygaszanie LED tv kontra OLEDa nie wygrywa.

Jak 60 czy 120 stref ma wygrać z 8 milionami? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 60 czy 120 stref ma wygrać z 8 milionami? :P

Tak mógł napisać tylko ktoś, kto nie widział na żywo matrycy OLED :) Przy takim porównaniu już na pierwszy rzut oka widać, ile rozproszonego światła generują matryce LCD (nawet pomimo wielu stref wygaszania). W tej kwestii OLED zawsze będzie niedoścignionym wzorem... Podobnie zresztą jak w czerni na poziomie 0 cd/m2 i kontraście dynamicznym na poziomie infinity... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Tylko Lucky Goldstar musi dopracować w OLEDzie "jakość" kolorów, równomierność wyświetlania bieli, doposażyć w odpowiednie złącza (DP głupcze!) i pewnie będie OK.

Jak tak dalej pódzie to pomimo pewnych wad Panasonic go zmiażdży.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę myślisz, że kiedykolwiek pojawi się jeszcze złącze DP w TV? :lol: :lol: :lol: Niby w jakim celu z punktu widzenia producentów? HDMI 2.0 po coś zostało wymyślone. Nowe karty ogarniają. W dodatku są już przejściówki. Jaki miałoby to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało liczę.

Rządzi kasa. Od HDMI są licencje, od DP nie ;).

Ale jak się chce być liderem to ...

Jak nie zawsze można pozostać Lucky G :) ... na drugim stopniu podium. A tu czytam i czytam, ż e chcą być liderem, przewodzić, kreować. Bardzo proszę ... czekam.

BTW już było ... w Panasonicu.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie będzie. Na 101%. Był to tylko proces przejściowy z powodu wdrażania HDMI 2.0. Ja też lubiłem to złącze bo łatwo było podłączyć PC ale niestety powrotu już nie będzie. I jak mówię: nie za bardzo widzę potrzebę. Tylko pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maleńki off top (Panasonic) choć jednak w temacie. Jakość filmu trochę słaba jak na test ale juz wiem że edga nie kupię choćby skały ........y, direct w wykonaniu Panasa czy Samsunga kosztuje tyle, że jednak warto poczekać na świąteczne oferty w NIemczech :) na OLEDy LG.

5499 EUR w Saturnie zaczyna dawać nadzieję

https://youtu.be/MEttPD6ZijA?t=22m40s

dla wyjaśnienia

Samsung UE65JS9590 links, Samsung 48HU7590 Mitte

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Niemieckich forach też króluje dyskusja na temat cen.Użytkownicy ślą zapytania do LG deutschland w kontekście różnic cenowych pomiędzy EU a USA. Póki co odpowiedzi są oczywiście oficjalnie nic nie mówiące ale jednak między wierszami można wyczytać, ze wszystkie te ceny są cenami startowymi i LG chyba ma strategię ceny szokującej na start a potem zjazd cenowy żeby pokazać jak bardzo opłaca się kupować po przecenie. W USA tak właśnie to wyglądało. Jestem prawie przekonany że w okolicach Świąt 910 u nas wyląduje na 8999 a 960 po Nowym Roku na 23999 żeby ustabilizować się na 21999. Tyle że ciągle będzie opłacało się kupować w Niemczech. Stawiam, że Niemcy wylądują ostatecznie na tym modelu na 4599 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55EG910V kupiony wczoraj. W ciągu 10 minut cena spadała z 13 000 (taka była w bazie cen dla tego modelu) do 9 999, żeby przy kasie kosztować już 8999 + 5 lat gwarancji za 850. RAZEM: 9849 zł.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55EG910V kupiony wczoraj. W ciągu 10 minut cena spadała z 13 000 (taka była w bazie cen dla tego modelu) do 9 999, żeby przy kasie kosztować już 8999 + 5 lat gwarancji za 850. RAZEM: 9849 zł.

Jeśli można wiedzieć to w którym sklepie taką ofertę można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie zlozylem rezerwacje online wczoraj rano 55eg910v huh po kilku godzinach cena spowrotem wzrosla z 1699 do 1999 funtow. Ale poprzez rezerwacje zalapalem sie na promocje. Wczoraj odebralem TV. Pierwsze wrazenie szczekoopad hehe inaczej 55eg910v huh prezetuje sie w sklepie a inaczej w domu. Oczywiscie o wiele lepiej w domu. Tv jest swietnie wykonany, ksztalt dopracowany. Dzwiek bardzo dobry, a obraz super. Poruszanie sie po opcjach jest szybkie i sprawne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć to w którym sklepie taką ofertę można dostać.

Odpowiedź wysłana na e-mail (bez reklamy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel 4k i pasyw to potencjalnie totalnie najlepsze 3d dostępne w tv lub kinie

jak jest w tym aspekcie - w szczególności:

1. jak z crosstalkiem? jest lepiej / gorzej niż na pasywie 2k?

2. czy poziome linie (skoro są 2 razy cieńsze) widać znacząco mniej niż w pasywach 2k?

3. czy moglibyście porównać jakość 3d w oledzie 4k i 2k ? czy w 4k jest znacząco lepiej a może jednak tylko ciut lepiej?

coś się udało potestować jak wygląda 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałem poruszyć kilka kwestii:

1. Skoro te nowe oledy mają 120hz to ciekawe czy jest możliwość wymuszenia tej częstotliwości z PC-ta po HDMI. Ma to duże znaczenie w grach bo zmniejsza przycięcia i rozdarcia obrazu. Z tego co mi wiadomo w niektórych lcd-ekach można to wymusić. Sterowniki kart graficznych pozwalają ustawić niestandardowe częstotliwości odświeżania. Są również programy które to umożliwiają. OLED + 120hz w grach to by było dopiero coś!

Gmeru - czy jesteś w stanie to sprawdzić na 960 i/lub 910? Jeśli tv przyjmie taką częstotliwość to może to nie być od razu widoczne. Trzeba by użyć kamery.

2. Czy to możliwe że 910 ma HDMI tylko w wersji 1.4? Przecież 2.0 to już standard.

3. Zastanawia mnie czy filtry barwne stosowane w tych oled-ach to po prostu ciekłe kryształy. Bo jeśli tak to ta technologia różni się od lcd tylko rodzajem i sposobem podświetlania: oled-owy punktowy zamiast led-owy strefowy. I w takiej sytuacji oled w porównaniu do lcd to żadna rewolucja.

4. Gmeru - Display Port w tv jak najbardziej ma sens ze względu na wyższe częstotliwości odświeżania i możliwość stosowania technologii FreeSync i GSync obsługiwanych przez nowsze karty graficzne i kto wie może w przyszłości również przez konsole. Wydaje mi się że standard HDMI nie przewiduje nic powyżej 60hz natomiast DP tak. Swoją drogą aż się wierzyć nie chce że technologie synchronizacji częstotliwości odświeżania z częstotliwością klatek pojawiają się dopiero teraz. Powinno to być już dawno standardem w telewizorach, monitorach i w HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TV ma sporo wad , które nie są wyraźnie opisane

1. Brak jakiegokolwiek oprogramowania do własnej kalibracji LG w tej cenie 30 tyś powinien to udostępniać .

2. Dźwięk w tym tv nigdy nie będzie się nadawał do czegokolwiek !

3. Wysoki punk jasności - pręciki w oku cały czas będą atakowane jasnymi scenami .

4. Oglądanie filmów UHD (55")musi odbywać się w miarę blisko 2,5m ponieważ traci to sens -oglądasz z 4m = kup większy !!

5.Czy jest jakiś system antywirusowy wgrany w tv ?

6.Prędkość łącza LAN ?

7. Brak sensownego materiału UHD na dziś -nie ma co oglądać !

8.Porównajcie ustawienia każdego w miarę kumającego kolor osobnika z waszą kalibracją - czy Kowalski zobaczy tak dużą różnicę ?

9.LG tak długo zwlekało z tym OLED-em powinni z zasady dać 5 lat gwar !

10 Najistotniejsza jest żeby obraz nie był sztuczny (gęstość i rozdzielczość materiału do wielkości matrycy)oraz był naturalnej płynności - ale na dziś to jest niemożliwe !

11.30 tyś za 65" zaleta to nie jest

Do roboty LG ,najgorsze jak się osiądzie na mieliźnie !!!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałem poruszyć kilka kwestii:

1. Skoro te nowe oledy mają 120hz to ciekawe czy jest możliwość wymuszenia tej częstotliwości z PC-ta po HDMI. Ma to duże znaczenie w grach bo zmniejsza przycięcia i rozdarcia obrazu. Z tego co mi wiadomo w niektórych lcd-ekach można to wymusić. Sterowniki kart graficznych pozwalają ustawić niestandardowe częstotliwości odświeżania. Są również programy które to umożliwiają. OLED + 120hz w grach to by było dopiero coś!

Gmeru - czy jesteś w stanie to sprawdzić na 960 i/lub 910? Jeśli tv przyjmie taką częstotliwość to może to nie być od razu widoczne. Trzeba by użyć kamery.

2. Czy to możliwe że 910 ma HDMI tylko w wersji 1.4? Przecież 2.0 to już standard.

3. Zastanawia mnie czy filtry barwne stosowane w tych oled-ach to po prostu ciekłe kryształy. Bo jeśli tak to ta technologia różni się od lcd tylko rodzajem i sposobem podświetlania: oled-owy punktowy zamiast led-owy strefowy. I w takiej sytuacji oled w porównaniu do lcd to żadna rewolucja.

1. Sprawdzimy to na pewno. Wdrożę w ogóle to jako część procedury testowej ;)

2. Tak, ale jest to wyświetlacz Full HD, więc nie musi mieć HDMI 2.0

3. Filtry użyte na diodach OLED to tak naprawdę luminofory. Ciekłe kryształy używane w LCD służą jedynie do zmiany polaryzacji światła, by zostało ono zablokowane lub przepuszczone przez filtr, więc takie coś nie ma zastosowania w OLED ;)

Ten TV ma sporo wad , które nie są wyraźnie opisane

1. Brak jakiegokolwiek oprogramowania do własnej kalibracji LG w tej cenie 30 tyś powinien to udostępniać .

2. Dźwięk w tym tv nigdy nie będzie się nadawał do czegokolwiek !

3. Wysoki punk jasności - pręciki w oku cały czas będą atakowane jasnymi scenami .

4. Oglądanie filmów UHD (55")musi odbywać się w miarę blisko 2,5m ponieważ traci to sens -oglądasz z 4m = kup większy !!

5.Czy jest jakiś system antywirusowy wgrany w tv ?

6.Prędkość łącza LAN ?

7. Brak sensownego materiału UHD na dziś -nie ma co oglądać !

8.Porównajcie ustawienia każdego w miarę kumającego kolor osobnika z waszą kalibracją - czy Kowalski zobaczy tak dużą różnicę ?

9.LG tak długo zwlekało z tym OLED-em powinni z zasady dać 5 lat gwar !

10 Najistotniejsza jest żeby obraz nie był sztuczny (gęstość i rozdzielczość materiału do wielkości matrycy)oraz był naturalnej płynności - ale na dziś to jest niemożliwe !

11.30 tyś za 65" zaleta to nie jest

Do roboty LG ,najgorsze jak się osiądzie na mieliźnie !!!

1. Domownikom to nie potrzebne, jednak ze swojej perspektywy ubolewam, że nie ma takiego oprogramowania. Ułatwiłoby mi pracę.

2. Jak w każdym TV.

3. Nie rozumiem? Przecież da się przyciemnić ekran.

4. To wada telewizora? :)

6. Jakie to ma znaczenie?

7. To wada telewizora? :)

8. "Kowalscy" są zadowoleni - poszukaj opinii na portalu.

10. Możesz rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Tak, ale jest to wyświetlacz Full HD, więc nie musi mieć HDMI 2.0

Czyli rozumiem że materiał 4K nie przejdzie po HDMI do 910. Musi być przeskalowany do full hd w odtwarzaczu lub PC-cie. Często bywa tak że telewizory mają lepsze algorytmy skalowania niż odtwarzacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Filtry użyte na diodach OLED to tak naprawdę luminofory. Ciekłe kryształy używane w LCD służą jedynie do zmiany polaryzacji światła, by zostało ono zablokowane lub przepuszczone przez filtr, więc takie coś nie ma zastosowania w OLED ;)

Luminofor raczej wydziela światło niż je filtruje, czy też mi się coś pokręciło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...