Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED LG EG960V Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

+ 5 lat gwarancji za 850.

A przeczytałeś dokładnie warunki tej "gwarancji" ?

Do pierwszej wpadki - nic ponad to ! CZYTAĆ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozowałem tydzień temu że ten TV za kilka miesięcy ustabilizuje się na 4500EUR i chyba mam szansę trafić bo ceny tydzień w tydzień sobie pozwalaja na co raz większe skoki. Myśle że LG Polska szybko przytnie cenę 30k

http://www.guenstiger.de/Produkt/LG_Electronics/65EG9609.html

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako posiadacz oleda od roku czasu mogę powiedzieć tylko jedno. Jeśli ktokolwiek mając do wydania 10000 kupi coś innego niż oleda to jest .............( wstawcie sobie jakieś nieparlamentarne słowo ). Technologia OLED jest rewolucyjna i nie mówię tu o tym co jest na papierze ale o odczuciach podczas oglądania. A wiem co mowie bo przerabiałem ostatnie wysokie modele plazm panasonica i większość najwyższych serii ledów. Czasami brak słów aby opisać wrażenia. Szczerze mówiąc, mając do wyboru kino a oleda wybieram oleda. I bardzo ważna sprawa .Niedoskonałości technologii OLED nie są w stanie przesłonić jej walorów. Niedoskonałości ledów natomiast potrafią zabrać całą przyjemność z oglądania. Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś dokładnie warunki tej "gwarancji" ?

Do pierwszej wpadki - nic ponad to ! CZYTAĆ ...

Gwarancja z MM nie ma limitu napraw.I działa.

Przetestowane.Po 3 latach dostałem 100% kasy przy ultrabooku.G+ na TV jest trochę inna ale obejmuje też wypalenia padnięte piksele,kurz za szybą TV itp,itd.

Gdyby była do d...to bym tego nie polecał.

Co więcej kupując 4letnią G+professional masz objęte gw. wszelkie uszkodzenia mechaniczne i kradzież.

Trzeba tylko umiejętnie zgłosić reklamację.

W razie "W" służę pomocą.

Edytowane przez marsellus_w
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie był kumaty to ile bym zapłacił za kalibrację pod sporo profili (każdy monitor mam sRGB,AdobeRGB,DCI,BT709 i w dwóch +full palety)-posiadam 6 monitorów , 3 TV ,Projektor i 2 laptopy pro ?

10. punk rozwinę -gęstość materiał a wielkość ekran jest bardzo istotna-np na tv 40" jak dasz 15Mbits czy 100Mbits nie widzę potrzeby a 80" juz jest istotny czynnik ,a przy 105" już bardzo istotny ,a przy 150" mega istotny itd

4.punkt -jak masz trzy pokoje i w każdym siedzisz od 4 do 5m bo tak jest umeblowany i KD zrobione to wychodzi ,że muszę kupić 105" UHD za 80-100 tyś bo inaczej nie ma sensu

Rodzina 5 osobowa siada do TV 55" UHD 1.6-1,8m od telewizora ? To jest zaleta ?

Wieczorem odpowiem na resztę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoskonałości technologii OLED nie są w stanie przesłonić jej walorów. Niedoskonałości ledów natomiast potrafią zabrać całą przyjemność z oglądania. Pozdrawiam

I to jest całe sedno sporu :) Nie ma telewizora idealnego, ale też uważam, że obrona technologii LCD LED jest absurdalna. Tam przecież nie ma czego bronić :P Zgadzam się, że w OLEDach bilans zalet i wad wychodzi zdecydowanie lepiej niż ledach. A że nie są to telewizory doskonałe... A były takie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Dolaczylem do listy uzytkownikow forum po ostatnim Audio Show - to byl kawal dobrej roboty jaka wykonaliscie Panowie w ostatni weekend.

Ale do rzeczy Sziedze, czytam i im wiecej czytam tym mniej wiem (znaczy tym trudniej zdecydowac w temacie next TV). Dlatego postanowilem wrzucic Wam wszystkim trudny (przynajmniej jak dla mnie) temat, ktory TV wybrac.

Wyobrazmy sobie sytuacje, ze pieniadze nie odgrywaja zadnej istotnej roli (taki case gdzie dostajemy TV nie wykladajac ani jednego zeta).

To co byscie wybrali? Pisze to wlasnie tutaj bo jest to chyba najnowsza premiera TV (no moze poza nowym Pansonic'iem OLED.

Takie mam zalozenia:

1. 65"

2. Bezwzglednie plaski

3. Pomieszczenie: duze, 7 metow szerokie (na tej scianie ma wisiec TV) i 10 metrow dlugie - na lewej dluzszej krawedzi set okien (lacznie 9 skrzydel) wiec raczej jasno w dzien (oczywiscie mozna zaslonic ale to nie tworzy w zaden sposob klimatu nawet zblizajacego sie do sali kinowej. Dwie kanapy: jedna, 3 osobowa na wprost TV okolo 5m od TV, druga tez 3 osobowa po lewej stronie patrzac na TV - katy nie sa wiec bez znaczenia.

4. Ogladamy: sporo filmow (plyta, siec) zarowno w nocy (zadko kiedy jest calkowicie ciemno) jak i w dzien; telewizja (tez nie malo); sport (motoryzacja, tenis i troche reszty), gry (bardzo malo, Xbox, PS4 dla dzieci glownie, sieciowe granie sporadycznie)

5. Dzwiek nie jest najwazniejszy - do filmow jest przygotowany dodatkowy zestaw

6. Jakosc oczywiscie najwazniejsza w kazdym aspekcie praktycznego uzytkowania. - taki wymagajacy klient

7. Moge oczywiscie jeszcze czekac nawet kilka misiecy na modele albo nieobecne na Polskim rynku (np. LG EG950V, Samsung JS8500 plaski) albo zapowiadane premiery od jakiegos czasu (np. Panasonic CX900, nowy Philips itp)

Jakie Wy wybralibyscie rozwiazanie? Czy OLED LG w tej sytuacji jest jedynym dobrym roziwazaniem? Mam nadzieje ze rozpoczalem ciekawa dyskusje

Moge jutro wrzucic zdjecie salonu jak by to moglo pomoc?

Gmeru, Maciek, a co Wy sadzicie?

Pozdro

L&P

Dlugi ten wpis wyszedl

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kasa nie gra roli to może Samsung 88JS9500? ;)

A tak serio to LG 65EG960 to najlepszy wybór na chwile obecną.Zresztą referencja w teście mówi sama za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

2. Bezwzglednie plaski

...

marcellus_w - Twoje propozycje to curvedy :)

Aktualnie pozostaje czekać na otrzeźwienie i powrót do płaskiej normalności. Teoretycznie EF950x powinien być OK ale kiedy będzie w Polsce??

W USA 65EF9500 można kupić za 5000 USD.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pozostaje czekać na otrzeźwienie i powrót do płaskiej normalności. Teoretycznie EF950x powinien być OK ale kiedy będzie w Polsce??

Tez mnie ten EF950x kreci, choc nie wiadomo czy do konca bedzie tak dobry jak EG960x. W Niemczech juz jest, na razie drozszy od curved'a (bo ten w Saturn juz po okolo 23,5k) ale jak cena bedzie spadala tak jak obecnie dla 960 to ten TV szybko moze zejsc do ceny ponizej 20k. W koncu ida Swieta

A na to otrzezwienie to czekam juz pewnie z rok i doczekac sie nie moge kazdy kogo znam i kto kupil curved'a nastepny na bank kupi plaski ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem,że ma być płaski ale na chwilę obecną marketingowcy walą nas w kakao i każą kupować curvedy. Trudno uświadczyć coś sensownego i płaskiego na rynku,a jeżeli już coś jest to nie jest dostępne w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą referencja w teście mówi sama za siebie.

marsellus_w - oprocz EG960V tam sa jeszcze przynajmniej 2 referencyjne telewizory plaskie w 65": Philips PUS9800 i Panasonic AX900 :)

Trudno uświadczyć coś sensownego i płaskiego na rynku,a jeżeli już coś jest to nie jest dostępne w PL.

Swiete slowa! Jak zwykle mysla o nas na samym koncu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na końcu ale za to cenę mamy jak na początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Dolaczylem do listy uzytkownikow forum po ostatnim Audio Show - to byl kawal dobrej roboty jaka wykonaliscie Panowie w ostatni weekend.

Ale do rzeczy Sziedze, czytam i im wiecej czytam tym mniej wiem (znaczy tym trudniej zdecydowac w temacie next TV). Dlatego postanowilem wrzucic Wam wszystkim trudny (przynajmniej jak dla mnie) temat, ktory TV wybrac.

Wyobrazmy sobie sytuacje, ze pieniadze nie odgrywaja zadnej istotnej roli (taki case gdzie dostajemy TV nie wykladajac ani jednego zeta).

To co byscie wybrali? Pisze to wlasnie tutaj bo jest to chyba najnowsza premiera TV (no moze poza nowym Pansonic'iem OLED.

Takie mam zalozenia:

1. 65"

2. Bezwzglednie plaski

3. Pomieszczenie: duze, 7 metow szerokie (na tej scianie ma wisiec TV) i 10 metrow dlugie - na lewej dluzszej krawedzi set okien (lacznie 9 skrzydel) wiec raczej jasno w dzien (oczywiscie mozna zaslonic ale to nie tworzy w zaden sposob klimatu nawet zblizajacego sie do sali kinowej. Dwie kanapy: jedna, 3 osobowa na wprost TV okolo 5m od TV, druga tez 3 osobowa po lewej stronie patrzac na TV - katy nie sa wiec bez znaczenia.

4. Ogladamy: sporo filmow (plyta, siec) zarowno w nocy (zadko kiedy jest calkowicie ciemno) jak i w dzien; telewizja (tez nie malo); sport (motoryzacja, tenis i troche reszty), gry (bardzo malo, Xbox, PS4 dla dzieci glownie, sieciowe granie sporadycznie)

5. Dzwiek nie jest najwazniejszy - do filmow jest przygotowany dodatkowy zestaw

6. Jakosc oczywiscie najwazniejsza w kazdym aspekcie praktycznego uzytkowania. - taki wymagajacy klient

7. Moge oczywiscie jeszcze czekac nawet kilka misiecy na modele albo nieobecne na Polskim rynku (np. LG EG950V, Samsung JS8500 plaski) albo zapowiadane premiery od jakiegos czasu (np. Panasonic CX900, nowy Philips itp)

Jakie Wy wybralibyscie rozwiazanie? Czy OLED LG w tej sytuacji jest jedynym dobrym roziwazaniem? Mam nadzieje ze rozpoczalem ciekawa dyskusje

Moge jutro wrzucic zdjecie salonu jak by to moglo pomoc?

Gmeru, Maciek, a co Wy sadzicie?

Pozdro

L&P

Dlugi ten wpis wyszedl

Witaj, Dzięki za dobre słowo i fajnie, że tu jesteś :) Generalnie nie wiem czy to dobry temat ale moja odpowiedź będzie OLED zatem w sumie dobry ; ) Ja bym jeszcze poczekał na test Panasonica tylko, że 44tys trochę sporo ; ) Nie wiem czy aż taki budżet zakładasz. Samsung JS9500 też bardzo dobry. Philips także i AX900 o ile jeszcze go dostaniesz. Ale jednak z tych LCD to bym brał JS9500 bo jest gotowy na Ultra HD: barwy i HDR. Ale to też dlatego, że napisałeś o dużym budżecie. A JS9500 swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Domownikom to nie potrzebne, jednak ze swojej perspektywy ubolewam, że nie ma takiego oprogramowania. Ułatwiłoby mi pracę. --mi też i Kowalskiemu :-)

2. Jak w każdym TV.

3. Nie rozumiem? Przecież da się przyciemnić ekran.---ja przyciemnisz tego OLEDA do 30 cd to zachowasz szerokie spektrum koloru -pewnie nie? Dynamika oka jest + - 16Ev ale jest to płynne(26Ev to jest zakres pełny płynny), jak jest wysoko ustawiona jasność to nie wygaszą sie pręciki w oku i 16Ev jest przesunięte w kierunku jasności i odwrotnie .

Wygaszanie pręcików trwa 30 minut , oglądając film nigdy nie będą pracowały na najniższych wartościach czerni !!!

4. To wada telewizora? :) ----odpisałem na poprzedniej stronie

6. Jakie to ma znaczenie?----- a no takie , jak masz na serwerze gęsty materiał czy tv go pociągnie -są kamery które kosztują 1/3 tego tv i nagrywają 800Mbits

7. To wada telewizora? :)----kupuje tv UHD i brak materiału do oglądania ,to zaleta ?

8. "Kowalscy" są zadowoleni - poszukaj opinii na portalu. ----Napisaliście raz jak w miarę normalnie Kowalskiemu może sam to w miarę zrobić ,proszę podać linka ?

10. Możesz rozwinąć?----rozwinąłem już wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Dzięki za dobre słowo i fajnie, że tu jesteś :) Generalnie nie wiem czy to dobry temat ale moja odpowiedź będzie OLED zatem w sumie dobry ; ) Ja bym jeszcze poczekał na test Panasonica tylko, że 44tys trochę sporo ; ) Nie wiem czy aż taki budżet zakładasz. Samsung JS9500 też bardzo dobry. Philips także i AX900 o ile jeszcze go dostaniesz. Ale jednak z tych LCD to bym brał JS9500 bo jest gotowy na Ultra HD: barwy i HDR. Ale to też dlatego, że napisałeś o dużym budżecie. A JS9500 swoje kosztuje.

Z budzetem to jest pewnie jak zawsze :) chcesz wydac jak najmniej za jak najlepszy sprzet :) Poniewaz to ma byc TV na, mam nadzieje, wiele wiele lat, to chce wybrac naprawde dobrze nawet jezeli mam zaplacic wiecej - juz sie nauczylem, ze placenie 2 razy za cos w krotkim terminie pozostawia niedosyt i najczesciej wiecej kosztuje. Co do tego Panasonica to masz calkowita racje, 44k to duuuzo za duzo jak na jakikolwiek TV w rozmarze 65" i do tego jest curved. Z reszta 30k za OLED to tez moim zdaniem sporo za duzo - na szczescie dzisiaj ceny TV spadaja w tempie swiatla (wspomniany przez mjasinsk OLED EF950x do konca listopada zjedzie w Niemczech pewnie do poziomu okolo 23k - tak jak EG960x - a w styczniu bedzie pewnie ponizej 20k a do tego sa promocje :) Szkoda tylko, ze nie wiemy czy jest tak dobry jak Wasz referencyjny EG960x.

Samsung JS9500 jest zakrzywiony - gdyby nie to, to pewnie juz by u nas stal i cieszyl oko :) a tak czekamy dalej :)

Dzieki za hint'y Panowie :) Jak macie jeszcze jakies przemyslenia to ja z przyjemnoscia wezme je sobie do serca :)

Skoro cena nie gra roli to dorzuc jeszcze 600PLN na paliwo i w Niemczech kupisz

http://www.amazon.de/LG-65EF9509-Fernseher-Triple-Smart-TV/dp/B014KS5XT0

mjasinsk a miales szanse zobaczyc go na zywo? Lub nawet porownac z EG9609?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale wystarczy spojrzeć na każdy inny prosty i zakrzywiony model żeby wybrać prosty :) to akurat moje osobiste zdanie. Reszta parametrów jest taka sama jak zakrzywionego wiec nie sądzę żeby była różnica w obrazie a zakrzywiony mnie zachwycił.

Aaa tak na marginesie wczoraj zerknąłem w Berlinie w Saturnie jest dostępny od ręki. Więc jeżeli mieszkasz gdzieś bliżej granicy warto nawet podjechac żeby zobaczyć

Edytowane przez mjasinsk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta cena. Nawet na Amazonie w USA 5000USD w DE 5800 EUR.

Nawet uwzględniając to że za chwilę może być 1 USD=1EUR to i tak jest duużo drożej. Nie do końca jasne jak z TAXem w USA (brak zapisów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupując w USA zostaniemy obciążeni cłem i VAT'em no i do tego koszta przesyłki więc nie ma co tego przeliczać bo wyjdzie tyle samo lub drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kupowanie w USA i użytkowanie w Polsce. Bardziej o chore relacje cenowe (podobne zresztą np. w przypadku samochodów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturn Nemcy zakrzywiony OLED LG jest juz po 4999€ to tylko kwestia czasu az ceny sie zrownaja. Malo tego ida Swieta wiec lada moment zobaczymy -15%, potem bez VAT. Potem jest cudowny styczen a wtedy sa najwieksze obnizki bo sezon na zakupy martwy ... i mysle ze juz w styczniu zobaczymy EG950V za okolo 4000€ Co da jakies 17k w pln - i to beda duzo bardziej racjonalne ceny :)

Gmeru, wjechal Wam juz Panasonic OLED na testy? Jestem bardzo ciekaw jak porownanie tych 2 TV'kow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest całe sedno sporu :) Nie ma telewizora idealnego, ale też uważam, że obrona technologii LCD LED jest absurdalna. Tam przecież nie ma czego bronić :P Zgadzam się, że w OLEDach bilans zalet i wad wychodzi zdecydowanie lepiej niż ledach. A że nie są to telewizory doskonałe... A były takie? :)

https://youtu.be/jmAe3a49EUY?t=105

Podswietlenie w led strefowe vs OLED chyba poczekam na 50 w oledzie prostą !, bez 3d i fullhd w cenie 4tys zł :)) tylko kiedyyyyyyyyyyyyy

Edytowane przez robicivic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...