Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Sony W755C / W805C / W809C / W855C 55" Android TV Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Qnap domowy serwer + dysk 1tb. Ja też chciałem 755c się w MM dzień po świętach była promocja 15% na rtv a że akurat nie było w moim sklepie 755 który w ten dzień kupiłbym z 3099 za 2670 to wziąłem 805c przeceniona z 3499 na 2970. I tak pewnie okularów nie dokupie :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i wszystko jasne a myślałem już ze nerkę musiałeś zostawić plus dopłacić różnice :P

Powiem ci ze długo obserwowałem tego 755c chciałem go kupić przed świętami ,ale pomyślałem ze cały rok ceny dźwigają ,by potem PROMOCYJNE ci obniżyli tą cenę i wolałem poczekać (to samo jest z samochodami z wyprzedaży roczników

dobry film na ten temat z rtv jest podobnie miałem kiedys znajomego w sieci na Rt.....)a swoją droga to wchodzą nowe tv wiec muszą ich sie pozbyć z magazynu.

Może tak brzydko zapytam ale czy Wam wiś czy stoi TV ;)

Bałem sie ze go nie powieszę, ale były dystanse i pasował mi tv do starego wieszaka ,jedynie żeby podłączyć cokolwiek to jest tragedia ,ale w końcu raz się zawiesi i wisi:)

rozstaw VESA 400mm na 300mm wiec nie kupujcie jakiś wymyślnych uchwytów za grube pieniądze, jeżeli będziecie mieli taki rozstaw w starych uchwytach będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade sparować z naszym TV sluchawki bluetooth?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalował już ktoś dzisiejszą aktualizację?

Witam

Tak zainstalowałem. Na razie zauważyłem poprawę jakości obrazu na aplikacji IPLA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że moja obawa o wyłączenie wsparcia dla okularów samsunga była bezpodstawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o krótką, zwięzłą informację jakie braki w stosunku do testowanego tv ma model 755C ?

- brak tunera tv satelitarnej

- brak 3D

- ...?

Sam mam 55H6400 lecz wujaszek wybiera pomiędzy Sony 755C i Samsungami J5600, J5200.

Edytowane przez Marecky_Cz-wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

755c ma tuner satelitarny nie ma tylko 3d

Edytowane przez cris6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cris6 - "W805C posiada wbudowany tuner telewizji naziemnej, satelitarnej (tylko jedno złącze a W755C jest pozbawiony tunera sat) oraz kablowej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura W755c ma tuner i naziemniej i satelitarny wiem bo przecież mam ten model podłączony do anteny satelitarnej i ma z tyłu dwa wejscie swoją drogą bardzo żle rozwiązane bo dokręcić tam kabel to trzeba mieć małe rączki. Specjalnie rozwiązałem nawet unowę z nc+ i wkoncu pozbyłem się nboxa a teraz będzie moduł cam ci+ bo oczywiscie ten model też ma na niego wejscie

Edytowane przez cris6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie rozwiązałem nawet unowę z nc+ i wkoncu pozbyłem się nboxa a teraz będzie moduł cam ci+ bo oczywiscie ten model też ma na niego wejscie

Decydujesz się na to w momencie gdy nie można nagrywać jeszcze z TV na USB? Nie używasz dysku w NC+ do nagrywania programów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decydujesz się na to w momencie gdy nie można nagrywać jeszcze z TV na USB? Nie używasz dysku w NC+ do nagrywania programów?

Nie mam takiej potrzeby. A odnośnie nagrywania przesuneli aktualizacje na luty 2016 więc może....

Edytowane przez cris6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 55H6400 lecz wujaszek wybiera pomiędzy Sony 755C i Samsungami J5600, J5200.

Odpowiednikiem 755C jest J6200 Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy jak w tym tv clouding i dse w czwartek pewnie go kupie ale mam małe obawy może ktoś zrobić fote w ciemnych scenach tego tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak dla mnie najlepiej operuję się telewizorem za pomocą...sparowanego pada DualShock 4. Jest tylko jedno "ale". Jeśli chcę wrócić do grania na konsoli to a) muszę połączyć konsolę z padem kablem B) ponownie sparować pada z konsolą trzymając panel dotykowy + share.

Czy jest jakaś inna opcja żeby wszystko poszło szybciej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już najnowszy soft, a w nim w końcu:

Nagrywanie na dysk twardy USB HDD Recording
Funkcję podwójny obraz - Twin Picture: PIP/PAP

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej na ten temat, jak sprawują się nowe funkcje ? Czy Sony nie popsuło czegoś przy aktualizacji ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety są kodowane i pc nie widzi pendrive ,niby go wykryje ale nic nie widać tak jak by był niewidoczny i nie pokazuje w mój komputer napędu usb ,jedynie w menadżerze urządzeń widnieje podłączony usb ,w dodatku nagrania nie można potem odtwarzać w kodi czy wbudowanym odtwarzaczu ,trochę głupia sprawa ,pendriwie czy hdd nie może mieć mniej jak 32gb ja mam 64gb.

Co do samego nagrywania to idzie zaprogramować w guide program który ma zostać nagrany ,lub samemu wybrać ile ma się nagrywać program ,można samemu przerwać to co sie nagrało ,nagranie nie zawiera żadnych błędów ,wszystko do ogarnięcia jest .

Liczyłem na to ze będę mógł sobie pena wypiąć i zgrać na dysk komputera ,a tu lipa niestety może to jeszcze dopracują .

PIP działa ale tylko jak jest sygnał z hdmi lub z innego źródła zewnętrznego (gdy oglądamy coś z usb PIP nie działa ), jeżeli oglądamy programy tv ,to nie idzie w tym samym czasie oglądać innego kanału na ekranie ,opcje włączany przez przycisk Action menu na pilocie i 3opcja po prawej ,możemy wybrać wielkość głównego obrazu i dźwięk z którego obrazu ma być tu nie mam zastrzeżeń .

Podsumowując wszystko fajne ale powinni jeszcze odkodować materiały nagrywane na usb i poprawić stabilność systemu (choć jest ok, to czasami są jakieś problemy z szybkością menu ale są to na tyle sporadyczne sytuacje ze idzie tv wybaczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pip działa kiedy gram na konsoli przez hdmi i jednocześnie oglądam tv naziemną ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cokolwiek podpięte pod hdmn czy euro to PIP działa, wczoraj grałem na konsoli i oglądałem równocześnie na ekranie TV o bolku Lechu Wałęsie program wiecie o co chodzi :)))

Wybrałem większy obraz z hdmi i mniejszy tv ale dźwięk z tv i tyle działa !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można wybrać dźwięk z jakiego źródła nie ważne czy z obrazu mniejszego czy większego ? A co z pip em z dwóch źródeł hdmi np tv sat i konsola ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE mam satelity nie oglądam ,ale pewnie jak naziemna cyfrowa idzie oglądać to i z tv sat tez się da ,nagrałem filmik jak to wygląda i gdzieś wrzucę ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca , pytam o to bo w moim stary samsungu pip działa tylko przy dwóch różnych źródłach czyli np hdmi i scart. Przy dwóch hdmi nie dziala.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...