Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Sony W755C / W805C / W809C / W855C 55" Android TV Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różni sie model 55W755CB od 55W755C? CB oferuje Morele, jestem ciekaw czym sie różnią no jestem na kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przytargałem z Euro 50W755C za 2990 zł. W sklepie sprawdzałem,nie ma żadnych wypalonych pixeli. Co do cloudingu to z prawej strony w lewym i dolnym rogu dwie jasne plamy o średnicy 2 cm.Więc jestem na razie zadowolony :) Przydałyby się ustawienia kalibracyjne,gdybyś ktoś łaskawy wrzucił ,to byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie ma tu ludzi,którzy wyciągną pomocną dłoń :(

Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie ma tu ludzi,którzy wyciągną pomocną dłoń :(

przeczytaj PW...

Edytowane przez razahell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie 4K: jakim programem odtwarzaliście te materiały?

W aplikacji YT zainstalowanej na TV nie ma możliwości sprawdzić w jakiej jakości odtwarza, otwarcie YT przez przeglądarkę powoduje że wszystko powyżej 1080 wywala błąd, nie można odtworzyć. Materiał wrzucony na usb odtwarzany Kodi wywala błąd kodeka, Archos tnie niemiłosiernie a VLC pokazuje gorszy pokaz slajdów niż Archos.

Dopiero laptop podpięty po hdmi puścił odpowiedni sygnał na tv. Ale żadnym sposobem nie udało mi się obejrzeć niczego płynnie bez wykorzystania zewnętrznego odtwarzacza. Ktoś sobie z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Procesory tych TV nie są przystosowane do odtwarzania 4K więc prawdopodobnie nie odtworzysz niczego w takiej rozdzielczości przy odpowiednio wysokim bitrate. Nie pomoże zmiana odtwarzaczy na inne. Trzeba się z tym pogodzić skoro wybrało się TV 1080p

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Po prostu chęć sprawdzenia co nowy nabytek może dała o sobie znać. Jednocześnie widząc wpisy że TV skaluje poprawnie 4K sprawdzałem różne możliwe opcje odtworzenia na nim takich materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Procesory tych TV nie są przystosowane do odtwarzania 4K więc prawdopodobnie nie odtworzysz niczego w takiej rozdzielczości przy odpowiednio wysokim bitrate. Nie pomoże zmiana odtwarzaczy na inne. Trzeba się z tym pogodzić skoro wybrało się TV 1080p

A nie chodzi raczej o brak szybkiego USB ? W teście napisali że 4k odtworzy, oczywiście skalujac do FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w teście raczej nie używano wbudowanego/dodatkowo instalowanego odtwarzacza do treści 4K. Użyto w tym celu prawdopodobnie PC, który nie będzie miał problemów z materiałem w takiej rozdzielczości. TV zajmuje się tylko skalowaniem, a to nie stanowi już takiego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydaje że przepustowość USB to nie problem tylko właśnie moce obliczeniowe :-)

Ze skalowaniem z zewnętrznego źródła faktycznie nie ma żadnego problemu.

Ogólnie TV całkiem pozytywnie na razie. Denerwuje mnie że przy zmianie sceny (ciemna-jasna lub na odwrót) TV zmienia jasność. Niby powyłączałem funkcje które mogą to powodować, jest zauważalnie lepiej ale jednak potrafi się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydaje że przepustowość USB to nie problem tylko właśnie moce obliczeniowe :-)

Ze skalowaniem z zewnętrznego źródła faktycznie nie ma żadnego problemu.

Ogólnie TV całkiem pozytywnie na razie. Denerwuje mnie że przy zmianie sceny (ciemna-jasna lub na odwrót) TV zmienia jasność. Niby powyłączałem funkcje które mogą to powodować, jest zauważalnie lepiej ale jednak potrafi się zdarzyć.

Wyłacz czujnik światla, a i w ustawieniach zaawansowanych w zakładce Jasność--> wyłącz Zaawansowane zwiększanie kontrastu. W zamian ustawienie czerni możesz dać na minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki, to jeszcze dzisiaj z tą czernią sprawdzę. Resztę już miałem tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki, to jeszcze dzisiaj z tą czernią sprawdzę. Resztę już miałem tak jak piszesz.

zaawansowane zwiekszenie kontrastu powoduje plywanie obrazu (jasno-ciemno)

Ustaw sobie jeszcze Ekran na pelny, wszystkie Piksele... generalnie TV przy dobrym sygnale daje ladny obraz ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obraz absolutnie nie narzekam, jest bardzo ok nawet z kablówki w MM. Filmy z BR naprawdę super wyglądają. Konsola również ok.

Tak jak wspomniałem, jedynie to ściemnianie ekranu mnie denerwuje. Zaawansowane zwiększanie kontrastu mam na WYŁ ale obraz i tak się przyciemnia. Sprawdzę jeszcze pozostałe ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obraz absolutnie nie narzekam, jest bardzo ok nawet z kablówki w MM. Filmy z BR naprawdę super wyglądają. Konsola również ok.

Tak jak wspomniałem, jedynie to ściemnianie ekranu mnie denerwuje. Zaawansowane zwiększanie kontrastu mam na WYŁ ale obraz i tak się przyciemnia. Sprawdzę jeszcze pozostałe ustawienia.

sprawdz dokladnie czy w danym profilu obrazu np. Kino Pro, czujnik swiatla jest wyłączony... sprawdz jeszcze w Ustawieniach ogolnych w zakladce Zasilanie czy masz wyłączony tryb Eco... itd... :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra oferuje kilka kanałów fta w 4k może ktoś ma i wypowie sie czy też je skaluje do hd. Niestety na hotbird jest tylko dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie czy w danym profilu obrazu np. Kino Pro, czujnik swiatla jest wyłączony... sprawdz jeszcze w Ustawieniach ogolnych w zakladce Zasilanie czy masz wyłączony tryb Eco... itd... h34r:

I już wszystko jasne.

Po wejściu w ustawienia poprzez HOME/Ustawienia zmieniając wszystko zgodnie z wytycznymi nadal ściemnianie występowało (Zaawansowane zwiększanie kontrastu WYŁ itd.).

Natomiast najpierw odpalając odtwarzacz (u mnie ps3 po hdmi3) lub kodi (na obu źródłach miałem to samo) wciskamy ACTION MENU i w nim wybieramy Obraz/Ustawienia i dopiero tam Zaawansowane zwiększanie kontrastu dajemy na WYŁ (mi resztę ustawień poza tym jednym pamiętał z ustawienia poprzez główne ustawienia).

A teraz o telewizorze słów kilka.

Plusy:

- naprawdę dobra jakość obrazu przy filmach i bardzo dobre skalowane z SD - i to jeszcze bez kalibracji,

- płynne gry PS3 bez lagów (Uncharted, Killzone, GT5),

- centrum multimedialne przez Kodi - łącznie z napisami, muzyką itd. (przy muzyce można wygasić ekran),

- TV SideView w zupełności zastępuje stosunkowo drogi pilot multimedialny,

- mimo wszystko android (ale tutaj dodam że nie instalowałem miliona aplikacji a jedynie kilka najpotrzebniejszych),

- przez tydzień nic się nie zawiesiło, kilka razy zdarzyło się że jakaś apka się przycięła ale po kilku/kilkunastu sekundach ruszała dalej - w sumie każdy kto się spodziewa osiągów 4 lub więcej rdzeni to będzie zawiedziony, ja do tego TV jeżeli chodzi o wydajność to podchodzę jak do budżetowego telefonu, 2 rdzenie to zadzwonić się da ale szału nie robi,

- clouding - w sumie tylko nad światełkiem stanu coś widać na planszy testowej, przy normalnym oglądaniu w niczym nie przeszkadza,

Minusy:

- w sumie to ze 2 rdzenie więcej by się przydały, myślę że wtedy może bym się nawet zdecydował jakąś gierkę odpalić :-)

- współdzielenie ekranu z telefonu - mogło by to lepiej działać, zrzucić film z YT albo zwykły screen mirroring w zasadzie działa. Jednak sytuacja gdy siedzi kila osób i próbuje przesłać na TV jakieś fotki żeby się pochwalić to nie bardzo sobie to wyobrażam. Za dużo klikania i przydało by się właśnie takie coś jak przy YT - klikam ikonkę i wrzuca do kolejki a za chwilę pokazuje na ekranie. Ja przynajmniej tego nie znalazłem.

- ten pierwszy pasek (rekomendaje?) w menu głównym - da się toto całkowicie wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, od tygodnia jestem posiadaczem modelu KDL50W809C i pomijając słaby procesor, aplikację kodi zawieszającą się non stop podczas streamów pluginu mrknow (to może się zmieni po jakiejś aktualizacji) to jest jeden aspekt który mnie irytuje dość mocno, a mianowicie funkcja upłynniania ruchu motionflow której działanie bardzo mi się podoba, ale kiedy działa bo niestety nie działa zawsze choć zawsze jest włączona. Jeżeli chodzi o DVBT działa zawsze bardzo dobrze natomiast problem pojawia się np na plikach wideo mkv choć nie wszystkich, po odpaleniu takiego filmu na PC zauważyłem że filmy na których motionflow nie działa wykorzystują kodek haali, ale to nie jest jakiś wyznacznik bo kolejne 2 filmy w formatach mp4 1 upłynnia drugiego juz nie a mają ten sam format, ktoś spotkał się z podobnymi problemami ? mam 14 dni na zwrot i chyba skorzystam, strasznie niedopracowany ten android TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem 50w755 nie zależało mi na 3d wiec to był dobry wybór w cenie 2950zł :))

iksik2 popieram wszystkie plusy tego tv jestem pod wrażeniem obrazu miałem wcześniej 7letniego LCD samsunga dobra seria c650 ,w tamtym roku jeszcze raz kupiłem samsunga ale seria H6700 i tu mega rozczarowanie ,dzięki temu forum w końcu zdecydowałem się na soniacza i to był strzał w 10,skalowanie kanałów i filmów SD na usb SUPER.

Tv używam do oglądania filmów i do gier na konsoli ,jakieś 5% to TV(szkoda życia na tą propagandę i pierdoły)

Aplikacje KODI plus VLC robi dobra robotę, do gier tv nie używam ale działają ,pewnie bardziej wymagające będą potrzebowały większej mocy i rdzeni, jak komuś zależny na grach to inwestujcie w PC lub konsole!

iksik2 - ten pierwszy pasek (rekomendacje?) w menu głównym - da się toto całkowicie wyłączyć? wejdź w opcje/Ekran główny/rekomendacje i odznacz wszystko ,jeden minus tylko to ukryjesz i będzie taka smutna chmurka na górze;p w opcjach aplikacje tez można poszukać i odinstalować lub wyłączyć aplikacje za to odpowiedzialną ale na razie szukam i sie bawię tv wiec nie wiem która to.

Sporadycznie tv odmawia współpracy z pilotem jak szybko klikam menu obrazu itp (nowa aktualizacja)

Jeżeli chodzi o aplikacje i androida mam dwie KODI i VLC więcej po prostu nie potrzebuje i żadnego problemu nie miałem z androidem ,znajomi straszyli ze będzie to samo co w telefonach po jakimś czasie ,ale powiem wam ze jak nie instalujecie pierdołek itp to wam będzie wszystko działać.

POLECAM oglądam z 2,7-3metry i jest ok

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z robicivic tylko mi udało się w tej cenie nabyć 50w805c :) KODI robi robotę razem z Qnap:)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteś lepszy (ale powiem ci ze tam jest tak mała różnica w wyposażeniu tv ,ze nie widziałem sensu pakować sie w w8 tym bardziej ze był droższy ,ale jak znalazłeś taką cenę to tylko POGRATULOWAC!!) :))) Qnapi też mam :)) polecam

Edytowane przez robicivic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qnap czy Qnapi macie? Bo to dwie różne sprawy :-P

Tak właśnie mam wyłączone te rekomendacje ale to połśrodek raczej.

Edytowane przez iksik2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...