Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Sony W755C / W805C / W809C / W855C 55" Android TV Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadających KDL-50W809C 

ma problem że nie ma Dolby w Netflix ??? Tzn nie pokazuje ikona i nie mam możliwości wyboru dzwięku 5.1 w wyborze ścieżki.

Jeśli ktoś rozwiązał problem proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV kupilem w grudniu 2016, od tej pory nie robilem aktualizacji gdyz nie mozna ich cofnąć a wiem, że różnie później tv funkcjonował. Czy ostatnia aktualizacja jest stabilna i wprowadza ulepszenia czy jest zabugowana i dać sobie spokój? Czy np. poprawione jest czytanie zewnętrznych dysków?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę za wcześnie żeby tak definitywnie chwalić ale potwierdzam jak na razie stabilnie bez poprzednich błędów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem jakąś aktualizację. Sądziłem, że to wersja 8.0, ale ani numerek ani poprawka zabezpieczeń nie zmieniła się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ciekawe co ta aktualizacja wnosi, ja się trochę boję zaktualizować...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w aplikację Youtube, puszczam cokolwiek i dźwięk leci z TV, a nie przez kino domowe.

Jak to zmienić?

Pytanie dotyczy dokładnie modelu 65W855C.

Edytowane przez lucky_luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

mam następujący problem a nie chcę otwierać specjalnie nowego tematu.

Czy mogę prosić o odpowiedniki tego TV w kolejnych latach ? 

Pytam bo mam mieć wymianę TV w ramach gwarancji ( już 2gi raz wcześniej wymieniono mi na ten sam model ) i tym razem zaproponowali mi XF8096 z 2018.

Jeśli o ten model chodzi odmówiłem bo nie jest na matrycy 120hz. 

Jednak teraz na spokojnie myśląc zależy mi jeszcze na VA a nie na IPS.

Ktoś pomoże? Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystkie (albo prawie wszystkie) modele Sony ułożone od najnowszych modeli.

https://www.sony.pl/electronics/tv/t/telewizory-led

Cofając się do twojego modelu będziesz widział jakie modele pojawiły się w międzyczasie. Z tym, że obawiam się, że modele występujące pomiędzy twoim modelem, a zaproponowanym XF80 mogą być już niedostępne. Niestety po modelu W755/W805 większość nowszych TV z tej półki było wyposażane w matryce IPS 60Hz, model wyższy od zaproponowanego czyli XF85 ma 120 Hz (nie jestem pewny czy wszystkie rozmiary, bo czasem modele poniżej 55" miały wolniejsze matryce), ale też IPS. A XF90 to już raczej za wysoka półka. Sam zmieniałem model W805C jako zwrot na gotówkę (gwarancja Saturn/MediaMarkt) i zdecydowałem dopłacić do wspomnianego już XF90, bo najbardziej spełniał moje oczekiwania.

Niestety, ale W755/805 był bardzo dobrą ofertą w swoim przedziale cenowym i ciężko było znaleźć inne TV na matrycy VA 120 Hz :(

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście korzystałem z tej strony ale nie pisze tam czy coś jest 50/60 czy 100/120 hz .

I tak tylko dla pewności chciałem się upewnić na jakie muszę patrzeć. 

Zapytałem czy da radę dostać XF90 z dopłatą z mojej strony bo chyba jest tylko 55 cali zobaczę jaka będzie odp. 

dzięki za odp.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2020 o 19:34, PrzemekKRK napisał:

Tutaj masz wszystkie (albo prawie wszystkie) modele Sony ułożone od najnowszych modeli.

https://www.sony.pl/electronics/tv/t/telewizory-led

Cofając się do twojego modelu będziesz widział jakie modele pojawiły się w międzyczasie. Z tym, że obawiam się, że modele występujące pomiędzy twoim modelem, a zaproponowanym XF80 mogą być już niedostępne. Niestety po modelu W755/W805 większość nowszych TV z tej półki było wyposażane w matryce IPS 60Hz, model wyższy od zaproponowanego czyli XF85 ma 120 Hz (nie jestem pewny czy wszystkie rozmiary, bo czasem modele poniżej 55" miały wolniejsze matryce), ale też IPS. A XF90 to już raczej za wysoka półka. Sam zmieniałem model W805C jako zwrot na gotówkę (gwarancja Saturn/MediaMarkt) i zdecydowałem dopłacić do wspomnianego już XF90, bo najbardziej spełniał moje oczekiwania.

Niestety, ale W755/805 był bardzo dobrą ofertą w swoim przedziale cenowym i ciężko było znaleźć inne TV na matrycy VA 120 Hz :(

 

A mi zaproponowali tylko wymianę bez możliwości dopłaty... 

ostatecznie propozycja SONY to 49XG8396 na który ostatecznie się zdecydowałem... chodziło mi o 120hz i VA i to dostałem... czy dobrze zobaczę później podczas użytkowania.

Jakoś mało testów tego TV... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2020 o 20:07, gigiindahouse napisał:

A mi zaproponowali tylko wymianę bez możliwości dopłaty... 

ostatecznie propozycja SONY to 49XG8396 na który ostatecznie się zdecydowałem... chodziło mi o 120hz i VA i to dostałem... czy dobrze zobaczę później podczas użytkowania.

Jakoś mało testów tego TV... 

Może nieco nieprecyzyjnie się wyraziłem. W ramach dodatkowo wykupionej gwarancji w Saturn po awarii TV która była nieopłacalna wg. serwisu miałem możliwość zwrotu 40% ceny po jakiej kupiłem ten TV co po 4 latach używania go było nie najgorszą wg. mnie opcją. Zwrot dostałem w formie karty MediaMarkt na określoną wartość. Kartę wykorzystałem na inne zakupy, a sam kupiłem XF90 w innym sklepie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie W855C.

Czy ten telewizor to to samo co testowany w809c? Chodzi mi głównie o właściwości matrycy i jej natywny kontrast ~5000:1.

Potrzebuję większego TV niż moje ST60@55" i chciałbym spróbować wrócić do LCD. Tu jak wiadomo, czerń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Sony wynika, że w zasadzie to te same telewizory i różnice w numerkach wiązały się głównie z delikatną zmianą wizualną (stojak), były różnice w systemie MotionFlow np. 800Hz i 1000Hz, ale de facto to były w obu przypadkach matryce 100Hz. Sam miałem W805C i było to generalnie to samo co np. W809C.

W przypadku ekranów 65 i 75 cali dochodzi jeszcze jedna spora różnica - mają podświetlenie bezpośrednie zamiast krawędziowego. Tak przynajmniej wynika ze stron Sony oraz Displayspecification

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/w850c-w800c-series/specifications

https://www.displayspecifications.com/en/model/b836142

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie, ale dalej bez wygaszania strefowego? Chyba jedyne czego mi tutaj brakuje to wygaszanie pasów w filmach 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji przestał działać przycisk Home w W809. Czyszczenie cache nic nie daje. Trzeba przywrócić TV do ustawień fabrycznych, wtedy odzyskamy funkcjonalność przycisku Home. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Od jakiegoś czasu posiadam ten tv, konkretnie model 43w809c. Chciałem wykorzystać go do nowych konsol ps5/ xbox series x, aby grać w full hd w 120hz. Natomiast korzystając z tego tv nie mam opcji ustawienia wyższego odświeżania. Ktoś może spotkał się z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...