Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Sony W755C / W805C / W809C / W855C 55" Android TV Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

55W755C przy odswiezaniu 800 Hz lub 55W809C który ma odswiezanie 1000 Hz. Czy bedzie jakaś róznica w odswiezaniu czy nie dopłacać 500 zł do 809?

I jeszcze jedno pytanko. Czy model 55W755C (EURO RTV AGD) i model 55W756C (MEdia expert) to jest WSZYTSKO to samo? Również matryca VA i 120 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że w EURO AGD większość egzemplarzy pochodzi z ekspozycji. 755 jest czarny a 756 srebrny.

Edytowane przez Lifo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te "Hz" to czyste bajeczki, żadnej różnicy w obrazie nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony z tego tv:) Kupiłem 809c ze względu na dobrą cenę i chwilowy brak modelu 755. Jedynym małym "mankamentem" jest teraz jego wielkość bo docelowo miał wisieć na mniejszej ścianie a znalazł się na 10m2 więc przydałby się 55" :) ale do już drobny szczegół. Nadal tylko walczę z dtsem na kodi i vlc (szumy i piski). Ostatnia aktualizacja wniosła poprawę działania pilota i do tej pory nie pojawiły się zwiechy. Zauważyłem nawet poprawę działania oryginalnej apki do video. Także polecam ten tv i zbieram się w sobie, żeby zamówić pro kalibrację u Maćka :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były promo na agito, zapłaciłem około 3100. Teraz widzę, że jest za 3300 i są jeszcze ~3 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście tak, że film 1080p klatkował? Na kompie śmiga elegancko, a na tv (nie ważne czy Kodi, czy jakaś inna aplikacja) klatkuje ;/

 

 

5Ar3aAd.jpg

 

klatkuje strasznie ;/ nie wiem co jest grane. Procek nie wyrabia w tv?

Edytowane przez Calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tak, że klatkował w KODI, MX Player i VLC. Za to w VIDEO (tym standardowym, androidowym programie) chodził płynnie. Z kilkoma filmami tak miałem, niezależnie od rozdzielczości obrazu, rozszerzenia pliku (mkv czy avi) - jeśli film gubił klatki, to w VIDEO już działał płynnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej standardowej apce wyskakuje "Nieobsługiwany format" ;/ 

No, ale już sobie poradziłem... pobrałem Universal Media Server na PC, skonfigurowałem go i przez VLC film śmiga na TV elegancko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakąś aplikację do zdjęc z konta google.
Natywne GOOGLE PHOTO nie jest kompatybilne z androidem od Sony.

Próbowałem inne ze sklepu ale nic nie chodzi.
W efekcie nie da się przeglądać swoich zdjęć z chmury google!!!
Przesyłanie ekranu ze smartfona to dla mnie słabe rozwiązanie.
 

Edytowane przez mar-an12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, android 6.0 jeszcze zawita na Sony? Ja w sumie kupiłem tego Soniaka w kwietniu, bo wszędzie pisali, że tv nadal będzie wspierany, że dostanie androida 6.0, a tu cisza :D 

W sumie jakoś ten androird 6.0 nie jest mi potrzebny, bo lolipopa jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mam pytanko/problem. Czy ktoś zauważył problemy z upłynniaczem przy filmach z "pasami góra-dól"? Przy full ekranie upłynniacz działa a tu na niektórych filmach widać różnicę.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Prykon napisał:

Witam ponownie,

mam pytanko/problem. Czy ktoś zauważył problemy z upłynniaczem przy filmach z "pasami góra-dól"? Przy full ekranie upłynniacz działa a tu na niektórych filmach widać różnicę.

 

Pzdr

na sąsiednim forum ktoś ma taki sam problem, ale wpisy były z lutego, jaki masz firmware i jaki to film ?? i z czego ten film puszczasz z usb itp.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem ten wątek. Aktualizacja najnowsza a filmy odpalam tylko z usb. Przykładowy film: Captain America: Civil War Blu-Ray 1080p x264 dtsy i inne bajery. Czuć lekkie przycięcia chociaż da się przeżyć.  Capta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie. Zakupiłem w tym tygodniu 50W755 i zauważyłem, że w obu dolnych narożnikach oraz prawie dokładnie na wysokości logo SONY nad dolną krawędzią ekranu są ciemne miejsca. Górne narożniki są ok. Mają może po 1cm, ale jest to zauważalne w przypadku jasnego tła. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Z plusów tak na szybko i bez prawie żadnej jeszcze konfiguracji, to czerń jest niesamowita po przesiadce z mojej wcześniejszej Toshiby 42VL963 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafek1808 napisał:

Witam 

znalazłem taką ofertę https://outletmedia.net/telewizory/1993-telewizor-sony-50-led-kdl-50w755c.html. Cena trochę podejrzana ktoś zna stronke ?

Jak sama nazwa sklepu wskazuje sprzedają sprzęt outletowy czyli powystawowy lub ze zwrotów, więc nie warto i za takie pieniądze kupować bo nigdy nie wiemy czy taki tv nie chodził np. rok na wystawie lub nie był zwrócony z powodu bad pixeli czy innych wad.

Edytowane przez NightRid3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

outlet niekoniecznie oznacza sprzęt powystawowy. Kontaktowałem się ze sklepem mailowo i telefonicznie i pan twierdzi że TV są fabrycznie nowe i wysyłane bezpośrednio od producenta z niemiec i że są z polskiej dystrybucji (ale wysyłane z niemiec więc to mi się wydaje dziwne). I dodatkowo dostałem informacje że to są końcówki serii od producenta oraz że realizacja może trwać do 10 dni dlatego tak niska cena. Pan twierdzi również że jak najbardziej można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni bez podawania powodu. Pytanie do was czy jest możliwosć sprawdzenia przebiegu takiego telewizorku w jakiś szybki sposób żeby jeszcze przy kurierze to sprawdzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa,  dystrybucja polska z Niemiec...

Już widać, ze to jakieś kombinacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przy wysyłce pobraniowej mogę przecież sprawdzić czy to nie fejk co nie ? najwyżej nie zapłacę i towar pojedzie spowrotem czy się mylę ? 

Wiecie jak sprawdzić przebieg takiego telewizora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa aplikacji na androida ? Czy jest już nowy tvn player.pl i vodtvp tzn.czy są już dedykowane apki pod androida ? Czy te modele fullhd z 2015 roku dostaną andka 6 ?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być aktualizacja bodajże późnej jesieni. Było gdzieś info na niemieckim portalu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...