Skocz do zawartości
Gmeru

Flagowy Panasonic LED VIERA CX800 - przyszedł na test

Rekomendowane odpowiedzi

A ode mnie prośba by sprawdzić pod względem wpadki z AX900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko skoro 50 cali cx700 kosztuje około 4000 to jakie telewizory panasonica będą w przedziale 8- 9 tys. Czy można liczyć że własnie cx800 50 cali będzie w tych granicach cenowych ??

Edytowane przez Immortallord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się i jutro będzie odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

Przede wszystkim dziękuję za bardzo dobrą wiadomość :) Za informację że w końcu dotarł do testów.

Dla przypomnienia proszę raz jeszcze o odniesienie/porównanie w teście do Samsunga JS9500.

Nie ukrywam że czekam z gotówką w ręku na zakup tv i będę wybierał miedzy 65 cali JS9500 a CX800.

Różnica w cenie mimo że znaczna nie ogrywa największej roli. Znaczenie ma dla mnie jakość obrazu, przede wszystkim czerni do jakości której przyzwyczai mnie KURo obecnie użytkowany. Znaczenie ma również obsługa przyszłościowych standardów. Czyli jak to jest z HDR oraz jak dekoduje pliki 4k w formacie HEVC z zewnętrznego HDD...

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

To po co chcesz kupić LCD? Nie lepiej OLEDa 4K? Choć moim zdaniem i tak lepiej poczekac na drugą generację tych paneli i tych TV czyli rok 2016.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można spodziewać się testu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się wrzucić na koniec tego tygodnia. A jeżeli nie to przyszły na 101%. To bardzo ważny model - musimy go zrobić tiptop. Na pewno dogramy jakieś filmy też do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Czekam z niecierpliwością... Troszkę zmartwiły mnie plotki ze ma słaba paletę kolorów. Mam nadzieję że te plotki mówiące o góra 80% przestrzeni DCI-P3 to tylko plotki... Oraz ze poprawili problem który występował w AX900 z podświetleniem i plamami wynikającymi z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry wielkie dzięki i czekam na odp

Jeżeli chodzi o 50 cali konkretnie to model TX-50CX800E będzie kosztował w granicach 8000 pln zł (rekomendowana cena detaliczna)

To super. Czekam z niecierpliwością... Troszkę zmartwiły mnie plotki ze ma słaba paletę kolorów. Mam nadzieję że te plotki mówiące o góra 80% przestrzeni DCI-P3 to tylko plotki... Oraz ze poprawili problem który występował w AX900 z podświetleniem i plamami wynikającymi z tego...

Na szczęście wszystko to możemy sprawdzić więc na pewno damy znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więc zawiśnie na mojej ścianie :P Kiedyś dzięki Wam kupiłem KURO i nie żałuję, więc dlaczego by nie kolejny raz posiłkować się testem od Was :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz jest trochę ciężej bo każdy ma inne oczekiwania ;p ale postaramy się jak zawsze na maxa napisać to co sądzimy a raczej to co wyjdzie ze wszystkich pomiarów oraz trochę subiektywnych odczuć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja liczę się z tym że takiej czerni nie będzie jak na KURO ale żeby chociaż zbliżona była...

Coś sobie jeszcze przypomniałem....

W EuroRtvAgd straszyli że przy pełnym podświetleniu jest problem z pojedynczymi jasnymi punktami. Że np. gdy jest obraz nocnego nieba, to pojedynczych gwiazd w ogóle nie widać bo podświetlenie za nimi się wyłącza ponieważ gwiazdy są za małe żeby algorytm zapalił LEDa z tyłu... Nie chce mi się w to wierzyć, ale jeżeli możecie sprawdzić taki niuanse było by super. Facet opowiadał że w kilku scenach z Gwiezdnych Wojen na Samsungu JS9000 z bocznym podświetleniem wszystko było OK a na topowym modelu, czyli JS9500 nie było widać gwiazd właśnie dlatego...

Kolejna sprawa to halo, bo to że będzie występować jest nieuniknione, pytanie tylko jak bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Maćka pocisnę o sprawdzenie bo wiem, że go męczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko żeby lag był dla graczy, bo jak będzie tak jak w ax900 to mnie chyba szlag trafi

Jest dobrze, w trybie gra 36,5 [ms], w trybie pure direct 53 [ms]. Ten drugi tryb jest potrzebny jeśli chcesz mieć także chrome 4:4:4 ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avforum przetestował cx800 w rozmiarach 50 i 55 cali. Ciekawostką jest to ze 55cx800 ma kontrast ansi 2372:1 natomiast 50cx800 ma kontrast ansi prawie 6200:1 . Jeśli tak jest rzeczywiście to co wybieracie mniejszy z lepszym kontrastem czy większy ?https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-55cx802b-cx802-uhd-4k-led-tv-review.11262

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-50cx802b-cx802-cx800-4k-review.11261

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja CX800 na Flatpanels.com - http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1437567844

Z poważniejszych wad:

- Clouding issues

- Bad local dimming system (18 zones)

Trudna scena dla systemu wygaszania no i się wyłożył troche :) no ale wiadomo jak to jest z tym całym wygaszaniem strefowym ot taka wycinanka w podświetleniu, choć pewnie w wielu scenach łatwiejszych sporo poprawi.

Panasonic_CX800_large_34.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu znowu prześwietlone zdjęcie. Episode powinien być ciemny i żółty. Nadal klepią te marne fotki na serwisach. Na pewno tak nie widać na wprost jak na tym foto. Druga sprawa, że widać różnice między rozmiarami bo testy są bardzo różne, i mówią o różnych ilościach stref. My mamy 65" i jest ich mniej niż w 55" naliczył Vincent na hdtvtest (czy wyżej chociaż jak ktoś wrzuca takie foto to już totalna amatorka...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda zdjęcie prześwietlone maksymalnie, na bank to tak nie może wyglądać :) jesli matryca robi tam natywne wg ich testu tyle co np. mój W829B w kwestii czerni a do tego dochodzi wspomagacz w postaci jeszcze przygaszania stref to na pewno jest bardzo dobrze. takze mocno przesadzają, może spodziewali się nie wiadomo czego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro do końca dnia będzie pełny test więc może jeszcze chwila - nie będę już kawałkami wrzucał ;) Ale można wyczekiwać wcześniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa ... podgrzewanie atmosfery ;).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...