Skocz do zawartości
Gmeru

DTS:X gotowy stawić czoła Dolby Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Onkyo ma inna polityka, daje rzeczy w sredniej polce osiagalne dopiero u konkurencji oczko wyzej.

Ja nic nie kupuje tak zapytałem co z tymi cenami. Trzeba odczekać jak powiedziałeś.Czyli wnioskuję że jednak Onkyo oczko wyżej niż konkurencja i to co ma top Marantz to będzie miało onkyo trzecie od szczytu ;) Ale jednak Onkyo 5010 lub jego nastepca w tym roku nie może konkurować z x7200 denonem??

-Dlaczego się denerwujesz??

-Nie wiem co pcha onkyo do tych modeli

-Więcej luzu a rozmowa bedzie przyjemniejsza , nie uważasz.?Zawsze sie trafi taki jak ty co już z pięściami leci do innych..Forum każdy wie od czego jest

Masz nieprzyjemny zwyczaj, ze kiedy zrobisz, czy napiszesz cos glupigo, zamiast przeprosic czy zalagodzic sytuacje, atakujesz.

Z tego co napisalem, nie mozna wysnuc wniosku, ktory przytaczasz. Zwlaszcza, ze Onkyo najwyrazniej nie ma 3 polek, a przynajmniej przez ostatnie lata przyzwyczajalo nas do glebszej dywersyfikacji swoich produktow. Nie trzeba byc sprzedawca, zeby zauwazyc wszystkie szczegoly.

Nie mam nic przeciwko ironii, ale wyciagasz ja w momencie, w ktorym probuje komunikowac sie z Toba na powaznie, pamietny tego, ze jedno moje niedawne zartobliwe stwierdzenie, doprowadzilo Cie na skraj rozstroju nerwowego i zafundowawes wszystkim kilka idiotycznych scen.

Jezeli nie chcesz dyskutowac o technikaliach tylko odstawiac drama quen albo "starego, doswiadczonego forumowego wiarusa", besztajacego goscia z mniejsza cyfra, to Twoja sprawa, ja moge z tym zyc. Jezeli nie masz przy tym nic interesujacego do powiedzenia na poruszane tematy, albo nie kumasz tego co czytasz, to pozostanie nam tylko wymieniac nieuprzejmosci, albo wzajemne sie ignorowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz nieprzyjemny zwyczaj, ze kiedy zrobisz, czy napiszesz cos glupigo, zamiast przeprosic czy zalagodzic sytuacje, atakujesz.

Z tego co napisalem, nie mozna wysnuc wniosku, ktory przytaczasz. Zwlaszcza, ze Onkyo najwyrazniej nie ma 3 polek, a przynajmniej przez ostatnie lata przyzwyczajalo nas do glebszej dywersyfikacji swoich produktow. Nie trzeba byc sprzedawca, zeby zauwazyc wszystkie szczegoly.

Nie mam nic przeciwko ironii, ale wyciagasz ja w momencie, w ktorym probuje komunikowac sie z Toba na powaznie, pamietny tego, ze jedno moje niedawne zartobliwe stwierdzenie, doprowadzilo Cie na skraj rozstroju nerwowego i zafundowawes wszystkim kilka idiotycznych scen.

Jezeli nie chcesz dyskutowac o technikaliach tylko odstawiac drama quen albo "starego, doswiadczonego forumowego wiarusa", besztajacego goscia z mniejsza cyfra, to Twoja sprawa, ja moge z tym zyc. Jezeli nie masz przy tym nic interesujacego do powiedzenia na poruszane tematy, albo nie kumasz tego co czytasz, to pozostanie nam tylko wymieniac nieuprzejmosci, albo wzajemne sie ignorowac.

Masz nieprzyjemny zwyczaj, ze kiedy zrobisz, czy napiszesz cos glupigo, zamiast przeprosic czy zalagodzic sytuacje, atakujesz.

co zrobiłem?co napisałem? za co przepraszać??I co mam załagodzić.?Świrusie jeden skąd ty się urwałeś bo już przypuszczam kim jesteś .Twój nick z innego forum to b...t ?? No naprawdę poznaję cię po tej "trudnej pisowni" co ty za szkołę skończyłeś?? Zobacz ile lat jestem na forach tu i tam i tylko ty jedyny doprowadzasz mnie do nerwicy.Zaistniałeś od 2lat i musiał się taki pojawić no.Jednak ja myślę że z tobą jest coś nie tak.Atak wyszedł z twojej strony brakiem ogłady i kultury jakbyś rozumy wszystkie zjadł.Ten sam styl preferujesz co na konkurencyjnym forum.

Przeczytaj filozofie co napisałeś.

---------

To zle zrozumiales

Napisalem wyraznie i glupi i slepy wie jaki ficzery pchal Onkyo do linii 7xx/8xx ll a teraz do 6xx a z tego co slychac od przyszlej serii 5xx. Wiec po co bzdurnie przekrecssz to co napisalem?

---------

Posługujesz się wyszukanymi słowami a jesteś zwykłym prostakiem w kulturze na forum.Tu jest wymiana zdań i wiedzy którą i może posiadasz ale w taki sposób się jej nie przekazuje komuś.Popracuj nad sobą i jedyny sposób na ciebie to ignorować cię, twoje wypowiedzi nic nie wnoszą i są zagmatwane.Wypowiedz powinna być krótka i zwięzła a ty piszesz opowiadania z trudnymi słowami nie chce sie tego czytać

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile lat jestem na forach tu i tam i tylko ty jedyny doprowadzasz mnie do nerwicy. Zaistniałeś od 2lat i musiał się taki pojawić no.ncyjnym forum.

Moze warto abys popracowal nad soba. Na poczatek proponuje pocwiczyc cytowanie.

Twojego liczenia nie bede sie czepial, bo wierze ze jest taka przypadlosc, ktora ogranicza zdolnosci na tym polu.

Skoro wiemy juz na czym stoimy, mam dla Ciebie tylko jedna rade. Unikaj mnie jak ognia.

Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chciałby już coś kupić,ale rozsądek nakazuje poczekać z rok przynajmniej..a w niektórych przypadkach i ciut więcej.

Jeśli chodzi o kupno sprzętu na nieco dłużej.

4K,HDR,OLED,Atmos,DTS-X,HDMI,VP9,H265/HEVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moze warto abys popracowal nad soba. Na poczatek proponuje pocwiczyc cytowanie.

Twojego liczenia nie bede sie czepial, bo wierze ze jest taka przypadlosc, ktora ogranicza zdolnosci na tym polu.

Skoro wiemy juz na czym stoimy, mam dla Ciebie tylko jedna rade. Unikaj mnie jak ognia.

Bez odbioru.

Popracuj nad kulturą !Pmomyśl nad tym młodzieńcze.Twój styl pisania nie jest naprawdę odpowiedni. oto przykład...." naucz się cytować bo każdy głupi to potrafi..." po wiec o kim to świadczy??Taki mondry jesteś powinieneś wiedzieć.Taki styl rozmowy w realu też preferujesz z kimś?Odnosnie łagodzenia sytuacji to ja łagodzę kasowaniem postów bo szkoda na ciebie czasu

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już zapowiedź nowych modeli Onkyo - TX-NR545 z Dolby Atmos na pokładzie pojawi się na początku czerwca a TX-NR646 z Atmos i DTS:X miesiąc później.

TX-NR646_Key_Visual_R640x320.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

747 tez juz jest pewnie za tydzien dwa zapowiedza 848.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

747 tez juz jest pewnie za tydzien dwa zapowiedza 848.

A pużniej top modele 5040 ;) najwyższy model ma opuznienie nadal mamy 5010

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ...jaki model u Onkyo obecnie wpasowuje się w serie TX-NR9xx ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma następcy 929... chyba bardziej podchodzi TX-NR1030... Modele od 10x0 w górę mają być wymieniane co dwa lata, więc nie wiadomo czy w tym roku pojawi się nowość, chyba że seria 5000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma następcy 929... chyba bardziej podchodzi TX-NR1030... Modele od 10x0 w górę mają być wymieniane co dwa lata, więc nie wiadomo czy w tym roku pojawi się nowość, chyba że seria 5000...

Czas Najwyższy by pojawiła się seria 5040 a w nim auro 3D ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe wysokie modele będa w 2016 roku.

Bardzo fajnie jest wyposazony TX-NR545, w zasadzie ma wszystko co dotychczasowy TX-NR636...

  • Dekoder Dolby Atmos (5.1.2)
  • Moc wyjściowa 120 W/kanał
  • HDMI 2.0a (High Dynamic Range), 4K/60, HDCP2.2 – 6 wejść/1 wyjście
  • Prawdziwa moc z tranzystorowych wzmacniaczy końcowych
  • AirPlay
  • Bluetooth
  • Wi-Fi ze Spotify
  • Odtwarzanie Hi-Res z DSD 5.6 MHz, FLAC 192 kHz/24-bit
  • Przetworniki C/A Hi-Grade - 384 kHz/32-bit (AK4458)
  • AccuEQ – kalibracja systemu i akustyki pomieszczenia

50403a3f-4a7a-4368-b43c-c8ea50bd9bae_big

Jest już specyfikacja TX-NR747:

Najnowszy dekoder dźwięku 3D – DTS:X
Dolby Atmos
THX Select
Moc wyjściowa na kanał: 175W
Wzmacniacze wysokoprądowe
8 wejść/2 wyjścia HDMI 2.0a (HDR) (4K Ultra HD, HDCP2.2)
Bluetooth/Wi-Fi/AirPlay
Odtwarzanie Hi-Res Audio: DSD 5.6, FLAC 192kHz/24-bit
Przetworniki D/A: 384kHz / 32-bit na każdy kanał
USB z zasilaniem 5V/1A
AccuEQ – kalibracja akustyki pokoju
Pobór mocy – 710W

Edytowane przez musti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powinien ukazać się TX NR 5040 bo już się starzeje , pod koniec roku najlepsze amplitunery konkurencji będą miały full wypas a Onkyo??Czas pokaże to nie bawem prawie...

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powinien, nie powiniem.

Rownie dobrze moze nie wydac. Onkyo robilo systemy dzielone, moze wiec pojdzie ta droga i wyda topowy procesor, skoro moze wiecej kasy natrzaskac, zamiast dostawiac kolejny zintegrowany klocek, za ktorego przeciez nie zaspiewa 4.5 -5k a za duet procesor + koncowka mocy jak najbardziej moze, bo klienci i tak sie znajda. Przy okazji jeszcze jakosc i prestiz zachowac. Widac , ze firma walczy w klasie sredniej dajac wypasy dotychczas nie do pomyslenia w serii 5. Zobaczymy co zaoferuje w wyzszych seriach.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie są modele z Dolby Atmos 1030, 3030 i procesor 5530. W tym roku nie będzie nastepców.

Nowy line'up został podzielony na trzy serie:

Entry Class - TX-SR343, 444

Middle Class - TX-NR545, 646, 747

High Class - 848, 949?

Co ciekawe zmienia się wzornictwo serii Entry i High (efekt współpracy z Pioneer?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie są modele z Dolby Atmos 1030, 3030 i procesor 5530. W tym roku nie będzie nastepców.

Nowy line'up został podzielony na trzy serie:

Entry Class - TX-SR343, 444

Middle Class - TX-NR545, 646, 747

High Class - 848, 949?

Co ciekawe zmienia się wzornictwo serii Entry i High (efekt współpracy z Pioneer?)

W klasie wyższej Onkyo nie ma DTS X a konkurencja będzie mieć nie bawem jak wypuści pod koniec roku nowości swoje.Chyba wypuści?:) albo i konkurencja też nie wypuści w tym roku najwyszych modeli??Marantz, Denon??Bo jak wypuszczą to onkyo w plecy przez najblizszy rok...zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wymika?

Dla mnie z porównan wynika dziś, że Atmos 11.2 brzmi lepiej niż DTS X 11.2.

Dlaczego?

To moja subiektywna opinia. O wrażeniach pisalem na blogu. Można poczytać, nie będę się powtarzać.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie jeszcze przekonamy. Dla udzialowcow to nagly, choc spodziewany skok notowan, o  ponad 20%, W ogolnym rozrachunku, byc moze utrata spodziewanych dochodow, co pozostaje w gestii sledztwa, czy ewentualnch procesow sadowych.

Zwyczajowo w takiej sytuacji, nikt nie spodziewa sie roztopienia sie marki, negatywnego wplywu na udzial w rynku jej produktow, czy dalszego ich rozwoju, Chyba, ze mamy do czynienia z wrogim przejeciem. Absolutnie tego nie sugeruje, aczkowiek ciekawe, czy ktos, w niedlugim czasie, nie przejmie wykupujacej firmy, badz technologii i patentow wykupowanego DTS, .

 

Niedawno bylem swiadkiem potrojnej akwizycji (trzecia z kolei zablokowana przez regulator) i rozparcelowania pewnej firmy, z powaznymi implikacjami dla brandu,bedacego w  kwestii moich zainteresowan [/spoier]

Atmos ma prawo brzmiec lepiej i bez jakichkolwiek porownan, chocby z z racji lepszego samplowania,   Trudno tez sie dziwic, ze przy stosunku wydan okraszonych konkurencyjnymi formatami 10:1  wiecej perelek znajdziemy po stronie  Atmosa. Podejrzewam jednak,  ze nie deaktywujesz DTS:X Neural, kiedy ogladasz filmy z blurayow, z miksami DTS-MA. skutkiem czego upmixer DTS, to jednak najczesciej sluchane zrodlo imersywnego dzwieku, w Twoim przypadku ;) 

Ten imersywny efekt, to rowniez  wypadkowa  indywidualnej konfiguracji, akustyki pomieszczenia i tweek-owania systemu. Kazdy jest w pelni uprawniony do wydawania opinii, ale sluchajac tylko jedego sytemu, w tej samej konfiguracji, nie ma pojecia, jak ten sam material brzmi na innym systemie, jakie zmiany moze przeniesc przesuniecie "wysokiego" glosnika na suficie lub umiejscownienie go na scianie frontowej. W przypadku odgrywania konkretnych scen to przepasc. BTW, mysle, ze wartoby  wiec klasc emfaze na sformulowania "w moim ukladzie", niz na "moja subiektywna opinia". Ta z zalozenia, w opisywanej sytuacji,  musi byc subiektywna. ;)

Zastanawiam sie czy jest jakikolwiek watek na forum, w ktorym nie propagujesz swojego bloga? Uwazaj, bo  zaczna Cie naliczac za reklame, w koncu namawiasz w nich do wielu rozych produktow rynkowych poczynajac od alkoholu, poprzez filmy i elektronike uzytkowa, samochody, konczac na AGD   ;) 

 

A'propos. Jesli upgradujesz system do poprawnej konfiguracji Auro3d i zaczniesz pisac na ten temat, to obiecuje Ci robic profesjonalna kryptoreklame, przy kazdej mozliwej okazji.

Przydaloby sie troche  edukacji, i to nie tylko  wsrod pojawiajacych sie tu i owdzie matolkow, ktorym wydaje sie, ze kupno 11 glosnikow i licencji na render Auro3d dla ich procesora, zalatwia sprawe, bez wlasciwej konfiguracji glosnikow, kompletnie odrzucajac VOG, czy kalibracje systemu (!!!), a pozniej wymadrzaja sie stwierdzeniami, ze Auro3d jest najlepsze, choc sluchali jedna plyte ( slownie jednana) trudno powiedziec czy natywna, czy w  upmixie, choc jednoczesnie nie moga ( i nie zamierzaja) porownac efektu do zapewnianego przez konkurencyjne  technologie. Zal patrzec jak w efekcie reszta, ciekawych, acz niezorientowanych entuzjastow, powtarza ich glupoty i bledy.  W wolnej chwili wszedlem nawet w kino na  Audiostereo, ktore konsekwentnie omijam, ale tam w tej kwestii nie jest lepiej -  pogawedki i problemy na poziomie  piaskownicy, zas  Ci co mieliby cos do powiedzenia, siedza cicho  Mysle, ze to jest dobra nisza aby sie spelnic, a jednoczesnie utylitarnie wykorzystac swoja wiedze i doswiadczenie, ku chwale ojczyzny i dobru ogolu entuzjastow KD, ktorzy nie maja gdzie, czyt. na polskich forach tematycznych,  znalezc kompletnych i prawidlowych informacji czy praktycznych rozwiazan ich problemow. 

Edytowane przez binary
nie daje rady z lamaniem tekstu i kodami. Gdzie jest opcja pelna code edycji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat " Przydaloby sie troche  edukacji, i to nie tylko  wsrod pojawiajacych sie tu i owdzie matolkow, ktorym wydaje sie, ze kupno 11 glosnikow i licencji na render Auro3d dla ich procesora, zalatwia sprawe, bez wlasciwej konfiguracji glosnikow, kompletnie odrzucajac VOG, czy kalibracje systemu (!!!), a pozniej wymadrzaja sie stwierdzeniami, ze Auro3d jest najlepsze, choc sluchali jedna plyte ( slownie jednana) trudno powiedziec czy natywna, czy w  upmixie, choc jednoczesnie nie moga ( i nie zamierzaja) porownac efektu."

Sam jesteś matołek, bo nie czytasz ze zrozumieniem (jeśli pijesz do mnie z tą kalibracją).

Po za tym, każdy ma prawo do swojej opinii i nie musi zjadać skrzynki jabłek żeby stwierdzić, że jedne mu smakują lepiej od innych.

Pozdrawiam wszystkich matołków , którzy cieszą się auro3d, jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie wszystkie 3 systemy. Moim zdaniem najlepiej brzmi Atmos.

Auro-3D jest fajny ale nie ma za dużo materiału, żeby zrobić lepsze porównanie. Ale dema na Auro03D brzmią rewelacyjnie. Poza tym moje ustawienie głosników jest bardziej pod Atmosa i DTS-X niż Auro. Auro zakupiłem z czystej ciekawości.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w dużej mierze ustawie głośników determinuje, który system odbieramy jako lepszy.
Przy moim ustawieniu akurat auro najlepiej działa.

A wracając do tematu, ciekawe co będzie teraz z dts?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy netflix puszcza filmy z atmosem, czy tylko tak pokazuje dolby digital+ z dolby surround?
e0be12cba35c701a3a66329865ad4d2f.jpg



Bo jeśli upmixer tak działa, jak na tym filmie, to jest naprawdę dobrze.
(Scena, odprawa na lotnisku w namiocie.
Samoloty w oddali latają w koło pokoju tylko w górnych głośnikach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Marantzu AV7702 MkII upmixery działają znakomicie. Duzo lepiej niż w poprzednim klocku Onkyo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...