Skocz do zawartości
Gmeru

DTS:X gotowy stawić czoła Dolby Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Dolby wkroczyło niedawno ze swoją technologią Dolby Atmos, zapewniającą dźwięk w trzech wymiarach. Po kilku opóźnieniach, gotowa do starcia z technologią Dolby jest alternatywa w postaci DTS:X.

DTS:X bazuje na tej samej technologii co Dolby Atmos. Nie jest przywiązana do ustalonych głośników, zamiast tego wykorzystuje trójwymiarową przestrzeń wokół miejsca odsłuchu, dla zapewnienia lepszych wrażeń.

DTS:X obsługuje do 32 pozycji głośników i wspiera do 11.2 kanałów wyjściowych w pierwszych produktach do użytku domowego. DTS:X jest również wstecznie kompatybilny ze wszystkimi istniejącymi systemami DTS.

DTS:X ma zostać wprowadzone tego lata do kin i produktów domowego użytku. W kinach w Las Vegas nowy system został już zainstalowany. DTS podaje, że prawie 90% producentów procesorów AVR i surround zgodziło się na zintegrowanie technologii.

Amplitunery zgodne z DTS:X

Denon - AVR-X7200W / DTS:X firmware upgrade w przeciągu roku 2015

Integra – producent wyda kilka modeli na przestrzeni 2015

Marantz - AV8802 / DTS:X firmware upgrade w przeciągu roku 2015

Onkyo - producent wyda kilka modeli na przestrzeni 2015

Pioneer – brak sprecyzowanych informacji

Steinway Lyngdorf - P200 Surround Sound Procesor dostępny będzie latem 2015 / DTS:X firmware upgrade w przeciągu roku 2015

Theta Digital - Casablanca IVa dostępny będzie latem 2015

Trinnov Audio - Altitude32 / DTS:X firmware upgrade latem 2015

Yamaha - producent wyda kilka modeli na przestrzeni 2015

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, he.

Czyli na dzisiaj brak sprzętu do kina domowego z DTS:X na pokładzie ;).

Zero, null :P .

Żeby nie było tak jak z 4K.

Bo to że amplitunery będą miały to mały pikuś. A kiedy płyty blu-ray z takimi ścieżkami? Natywnymi?

Pożyjemy, zobaczymy.

BTW pytanie czy poczciwe HDMI 1.4 jest zgodne i gotowe do przesyłania tych formatów?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echa The Star Wars Celebration Day nie chca uciachnac. Zapowiedziano, ze pierwsza gra z Dolby Atmos ( ale tylko na PC) bedzie:

Star-Wars-Battlefront-5-635x357.jpg

http://wccftech.com/star-wars-battlefront-game-support-dolby-atmos-pc/

Tymczasem DTS prezy muskuly i zapowiada obecnosc swojego DTS:X w streamach z Netflixa

Narazie znalazlem tylko info z 2-giej reki

http://www.digitaltrends.com/home-theater/dts-dtsx-object-based-surround-sound-system-released/

http://www.lydogbillede.dk/nyheter/dts-x-lover-enklere-3d-lyd-i-hjemmebiografen/

Przy okazji mozna sie dowiedziec, ze startujacy pojutrze sequel Avengersow, do wersji Imax, mial robiona sciezke przy pomocy MDA ( stworzone przez DTS, format/srodowisko/zestaw narzedzi do tworzernia sound-mixow, przy uzyciu obiektowego zapisu dzwieku) i choc w tekscie do ktorego prowadzi ponizej zamieszczony linki, napisano ze nie bedzie sciezki DTS:X, moze jednak jest szanse doczekac sie jej na wydaniu Bluray filmu lub jego reedycji tak, jak w przypadku wydania Gravity ze sciezka Atmos, Jesli nie, to przynajmniej wiadomo do jakiego kina nalezy isc obejrzec ten film.

http://www.highdefdigest.com/news/show/DTS/dtsx/Surround_Sound/objectbased-mixing/Home_Audio/Receivers/Dolby_Atmos/Denon/Marantz/The_Avengers/age-of-ultron/Marvel/highdef-digests-dtsx-home-theater-guide/22341

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio że DTS-X będzie miał ciężko bo wytwórnie filmowe ponoć stoją murem za DOLBY Atmos ? Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee tam. Kazdy lubi konkurencje na rynku. jeszcze jak przychodzi za darmo, albo poldarmo.

DTS chwali sie 10 wspolpracujacymi wytworniami, a wsrod nich tymi najwiekszymi,

Jakies probki tych produkcji juz sa, chocby na wydanej plycie demo DTS vol.19.

Instalacje kinowe w Azji, Smiesznie tanie upgrade'y do istniejacych instalacji

W HC tez ma to grac na obu konkurencyjnych layoutach (Dolby Atmos i Auro). Mysle, ze bedzie dobrze,

Tyle ze producenci amplitunerow zechca nas naciac na kase kolejny raz, bo watpie, zeby update'owali wszystkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy scena walki w kosciele, z Avangers: Age of Ultron, trafi na kolejny dysk demonstarcyjny DTS?

Na BD, tak jak w kinie, nalezy sie raczej spodziewac mixu Dolby Atmos, Byloby jakies porownanie, zwlaszcza, ze ten material wydaje sie miec niezly potencjal na demo imersywnego dzwieku. Zreszta zobaczycie sami, jesli po drodze nie usniecie ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opcji dostawek do posiadanych głośników:

Głośniki efektowe ONKYO SKH-410 Dolby Atmos

KEF R50 dosyć drogie.

Ktoś może się bawił w takie coś ? :)

Pewnie za wcześnie na takie zakupy..ale tak z ciekawości sobie patrzyłem opcje na..może niedaleką przyszłość.

Będę celował w 5.1.4.

Ehh w domku na poddaszu to można sobie zaszaleć,ale w mieszkaniu w bloku już nieco ciężej :)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki fajne, mają niestety jedną wadę, nie nadają się do AURO 3D, jak będzie z DTS:X to się okaże gdy go wreszcie zobaczymy na rynku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki fajne, mają niestety jedną wadę, nie nadają się do AURO 3D, jak będzie z DTS:X to się okaże gdy go wreszcie zobaczymy na rynku.

Pozdrawiam.

Atmos i DTS X bardzo podobny układ.Auro to inny świat i nikt tego nie wspiera.Gdy będziesz chciał sobie obejrzeć film z takim dzwiekiem to trzeba całe kino przestawić(głosniki) przeprogramować sprzet , zabawa na 30 minut (słowa z innego forum znanego)

DTS X zrobiony specjalnie na potrzeby kina domowego.Atmos zmieniony "wciśniety" do warunków domowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos i DTS X bardzo podobny układ.Auro to inny świat i nikt tego nie wspiera.Gdy będziesz chciał sobie obejrzeć film z takim dzwiekiem to trzeba całe kino przestawić(głosniki) przeprogramować sprzet , zabawa na 30 minut (słowa z innego forum znanego)

DTS X zrobiony specjalnie na potrzeby kina domowego.Atmos zmieniony "wciśniety" do warunków domowych

Co do Atmos i DTS:X to nie jest tak że podobny układ, z tego co udało mi się w sieci przeczytać DTS:X jest bardziej uniwersalny i ma się dostosowywać do układu głośników więc może grać zarówno na głośnikach ustawionych do Dolby Atmos jak i do Auro 3D.

Następna dobra wiadomość to to że jest zgodny wstecz, czyli starsze ampli odtworzą ze ścieżki DTS:X, DTS Core czy DTS-HD MA jeżeli mają takowy dekoder.

Ciekawą informacją jest też to że ponieważ jest to system traktujący elementy dźwięku jak obiekty to będzie można niezależnie sterować jego głośnością więc będzie można sobie wreszcie indywidualnie dostosowywać głośność ścieżki dialogowej bez zmieniania głośności pozostałych elementów co w chwili obecnej jest trudne do zrealizowania w warunkach domowych.

Na razie niestety nie ma informacji jakie sieci kinowe w Europie i tym bardziej kiedy zrobią upgrade do nowego systemu (w Stanach i Azji akcja idzie pełną parą).

Co do sprzętu do domu to wiadomo że Denon i Marantz zrobią w tym roku upgrade firmware w swoich flagowcach żeby dodać obsługę DTS:X, inni producenci mówią o dostępności na jesieni tego roku, nie wiadomo tylko czy podobnie przez upgrade firmware czy też nowy sprzęt zostanie pokazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ci co kupili sprzęt teraz 2015 (grudzień 2014 nie wiem) to dostaną aktualizację.Ci co kupią na jesień to już na pokładzie powinni raczej mieć najnowszy dekoder.Czas zresztą pokaże, żbliża się bardzo ciekawy moment dla kinomaniaków jesień/zima.Czuję coś że ten DTS X ponownie zdominuje kino domowe , bo jak czytałeś on został stworzony na domowe potrzeby

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 2 lata planuje wymienić ampli. Do tego czasu sytuacja na rynku powinna się trochę uspokoić i mam nadzieję, że wyjdą jakieś w miarę dobre amplitunery z Atmos i DTS X w okolicach 3-4 k zł.

Wysłane z Note 3

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 2 lata planuje wymienić ampli. Do tego czasu sytuacja na rynku powinna się trochę uspokoić i mam nadzieję, że wyjdą jakieś w miarę dobre amplitunery z Atmos i DTS X w okolicach 3-4 k zł.

Wysłane z Note 3

A ja planuje za 6 lat wymienić to już na pewno się sytuacja ustabilizuje:) Do tego czasu to i HDMI 2.1 będzie hehe. Onkyo ceny z nieba teraz ma.Top modele konkurencji to 7 tys maks.Teraz już Marantz 7009 za 5,5 tys mozna kupić więc tylko patrzeć jak na jesień za 4800 zł bedzie , nic ciekawego nie widzę dziś na rynku.

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja planuje za 6 lat wymienić to już na pewno się sytuacja ustabilizuje:) Do tego czasu to i HDMI 2.1 będzie hehe. Onkyo ceny z nieba teraz ma.Top modele konkurencji to 7 tys maks.Teraz już Marantz 7009 za 5,5 tys mozna kupić więc tylko patrzeć jak na jesień za 4800 zł bedzie , nic ciekawego nie widzę dziś na rynku.

Coś z tymi cenami top modeli chyba nie tak.

Zarówno ceny top modeli Denona jak i Marantza to dużo powyżej 10000 złotych, u innych zresztą podobni bo to taki standard.

Nadzieją rzeczywiście jest to że tegoroczne modele ze średniej półki dostaną już komplet nowych dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś z tymi cenami top modeli chyba nie tak.

Zarówno ceny top modeli Denona jak i Marantza to dużo powyżej 10000 złotych, u innych zresztą podobni bo to taki standard.

Nadzieją rzeczywiście jest to że tegoroczne modele ze średniej półki dostaną już komplet nowych dekoderów.

Powyżej 1000zł Denon i Marantz co masz na mysli??Zobacz ile kosztuje top Yamaha ile kosztuje Top Marantz , jak powiedziałem maks 7tys , Denon się wyłamuje i to Onkyo.Piszę o firmach popularnych bo o Cambridge Audio czy Arcam nie pisze;) w tych cenach 7 tys mamy najlepszy Marantz Amplituner a z Onkyo co bym chciał to kupimy co najwyżej najtańszy z najlepszych czyli 1030.Każda firma ma swoją politykę...

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja planuje za 6 lat wymienić to już na pewno się sytuacja ustabilizuje:) Do tego czasu to i HDMI 2.1 będzie hehe. Onkyo ceny z nieba teraz ma.Top modele konkurencji to 7 tys maks.Teraz już Marantz 7009 za 5,5 tys mozna kupić więc tylko patrzeć jak na jesień za 4800 zł bedzie , nic ciekawego nie widzę dziś na rynku.

ja tam widze go za 5 tys: http://www.ebay.de/itm/Marantz-SR7009-Schwarz-NEU-9-2-Kanal-Netzwerk-AV-Receiver-WLAN-Bluetooth-SR-7009-/231551082156?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35e9851eac

A nawet za 4,5 tys: http://www.ebay.de/itm/Marantz-SR-7009-/251940836795?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3aa8d815bb

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze że go widzisz bo u nas też kosztuje 5,5 tys i powiedz sam coś lepszego mozna na dziś dzień kupić??On ten amplituner ma wszystko.A i mozliwe że na DTS X się załapie.WIęc sam się zapytam , warto wykładać na onkyo 6,5tys?Yamaha 7,tys??(20kg) Denon odpowiednik to x4100?? Pozostaje tylko marantz i pozostałe firmy tez powinny tyle kosztować.A może cena bierze sie z tąd ze jest front częściowo plastik??Marantz na AVS ma dłuugi watek , coś w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 1000zł Denon i Marantz co masz na mysli??Zobacz ile kosztuje top Yamaha ile kosztuje Top Marantz , jak powiedziałem maks 7tys , Denon się wyłamuje i to Onkyo.Piszę o firmach popularnych bo o Cambridge Audio czy Arcam nie pisze;) w tych cenach 7 tys mamy najlepszy Marantz Amplituner a z Onkyo co bym chciał to kupimy co najwyżej najtańszy z najlepszych czyli 1030.Każda firma ma swoją politykę...

Kolego policz najpierw zera w tym co ja napisałem.

Denon się nie wyłamuje topem u Marantza jest model AV8802 i według informacji prasowych na dzień dzisiejszy tylko on dostanie upgrade do DTS:X, jest zresztą do niego też upgrade sprzętowe do HDMI2.2 (u Denona to model AVR7200) i jak można się spodziewać tylko te modele będą miały upgrade do DTS:X.

I dobrze że go widzisz bo u nas też kosztuje 5,5 tys i powiedz sam coś lepszego mozna na dziś dzień kupić??On ten amplituner ma wszystko.A i mozliwe że na DTS X się załapie.WIęc sam się zapytam , warto wykładać na onkyo 6,5tys?Yamaha 7,tys??(20kg) Denon odpowiednik to x4100?? Pozostaje tylko marantz i pozostałe firmy tez powinny tyle kosztować.A może cena bierze sie z tąd ze jest front częściowo plastik??Marantz na AVS ma dłuugi watek , coś w tym jest

Cena bierze się stąd że Marantz po prostu inaczej pozycjonuje swoje produkty i jak już napisałem u niego top to jest AV8802.

U Denona odpowiednikiem modelu Marantza o który ty piszesz jest AVR5200 i ceny również mają zbliżone, w przypadku obydwu nie spodziewałbym się upgrade, raczej wyjdą na jesieni modele które je zastąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AV8802 to nie amplituner tylko Procesor/Preamp dobrze sprawdziłem raczej.Ja pytałem o amplitunery i odpowiednik Marantz 7009.Top amplituner Yamaha 7tys,Marantz 5,5 tys , onkyo za drogi,no denon zblizony lub zaraz będzie cena zbliżona;)

Ja rozumiem to co napisałeś tak, że AV8802. konkuryje z x7200 ??Ta sama pułka cenowa.Sumam sumaru ceny zblizone wszyscy mają tylko Onkyo nie wiem czego tak odstaje cenowo.A był to kiedyś dobry stosunek cena/produkt

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Maranza, zwlaszcza, ze 7009 jest tanszy od 7008 ;)

Onkyo ma inna polityka, daje rzeczy w sredniej polce osiagalne dopiero u konkurencji oczko wyzej. Ma tyle koncowek mocy ile potrzeba, tylko Yamaha pod tym wzgledem jej dorownuje. PoA tym nie ma sie czym narazie podniecac pooki nie przejdziemy do nowych standardow i chmura pylu po balaganie z tym zwiazanym nie opadnie. Ja nawet nie rozwazam zakupu ampa przed przyjrzenieniem sie jesiennym nowinkom i zapowiedziom. I to raczej wylacznie w celach testowych kup - potestuj - oddaj/sprzedaj. Przed startem nowego nosnika, ujawnieniem praktycznych problemow i wad wieku dzieciecego IMHO zakup jest kiepskim pomyslem. Mysle , ze warto uzbroic sie w cierpliwosc z powaznymi inwestycjami przez co najmniej rok, az sytuacja sie wyjasni. Ja wytrzymalem z kablami podwieszonymi przez pol roku, ale dziur nie kroje tylko demontuje i czekam na DTS:X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kup Maranza, zwlaszcza, ze 7009 jest tanszy od 7008 ;)

Onkyo ma inna polityka, daje rzeczy w sredniej polce osiagalne dopiero u konkurencji oczko wyzej. Ma tyle koncowek mocy ile potrzeba, tylko Yamaha pod tym wzgledem jej dorownuje. PoA tym nie ma sie czym narazie podniecac pooki nie przejdziemy do nowych standardow i chmura pylu po balaganie z tym zwiazanym nie opadnie. Ja nawet nie rozwazam zakupu ampa przed przyjrzenieniem sie jesiennym nowinkom i zapowiedziom. I to raczej wylacznie w celach testowych kup - potestuj - oddaj/sprzedaj. Przed startem nowego nosnika, ujawnieniem praktycznych problemow i wad wieku dzieciecego IMHO zakup jest kiepskim pomyslem. Mysle , ze warto uzbroic sie w cierpliwosc z powaznymi inwestycjami przez co najmniej rok, az sytuacja sie wyjasni. Ja wytrzymalem z kablami podwieszonymi przez pol roku, ale dziur nie kroje tylko demontuje i czekam na DTS:X.

Ja nic nie kupuje tak zapytałem co z tymi cenami. Trzeba odczekać jak powiedziałeś.Czyli wnioskuję że jednak Onkyo oczko wyżej niż konkurencja i to co ma top Marantz to będzie miało onkyo trzecie od szczytu ;) Ale jednak Onkyo 5010 lub jego nastepca w tym roku nie może konkurować z x7200 denonem??

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zle zrozumiales.

Napisalem wyraznie i glupi i slepy wie jaki ficzery pchal Onkyo do linii 7xx/8xx ll a teraz do 6xx a z tego co slychac od przyszlej serii 5xx. Wiec po co bzdurnie przekrecssz to co napisalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zle zrozumiales.

Napisalem wyraznie i glupi i slepy wie jaki ficzery pchal Onkyo do linii 7xx/8xx ll a teraz do 6xx a z tego co slychac od przyszlej serii 5xx. Wiec po co bzdurnie przekrecssz to co napisalem?

-Dlaczego się denerwujesz??

-Nie wiem co pcha onkyo do tych modeli

-Więcej luzu a rozmowa bedzie przyjemniejsza , nie uważasz.?Zawsze sie trafi taki jak ty co już z pięściami leci do innych..Forum każdy wie od czego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...