Skocz do zawartości
ikswokirdna

Najlepszy 65" - jaki?? - przedział cenowy 10-15 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule prosiłbym o pomoc w wyborze jaki TV - będe bardzo wdzięczny za każdą sugestię - do warunków jak niżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tylko do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 60" Sharp LE857, Toshiba 40YL863 - miałem też plazmę Kuro 4280XD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD oraz SD może przyszłościowo 4K jeśli warto
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder nc+ i BRay Oppo 105D
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bardziej matową chyba
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - rwanie obrazu w ruchu
19. Preferencje co do marki ? -
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10-15

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej

Myślałem o następujących:

Panasonic TX-65AX800 Sony KD-65X9005B Samsung UE65F9000 Sony KD-65X9005A Samsung UE65HU7500 Sony KD-65S9005B Samsung UE65HU8500

pozdrawiam

Edytowane przez ikswokirdna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że musi być Ultra HD? Bo jak nie to bierz Samsunga H6400 a zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w coś innego. Jeżeli jednak Ultra HD to od razu wykreśl z listy Sony z literką A (stare modele) oraz Samsunga F bo też stary.

Ciężki wybór: Panasonic AX800, Sony X9005B (taki sam jest zakrzywiony S9005B), Samsung HU8500. Wszystkie testy masz na forum... S9005B będzie dzisiaj. Zdecyduj bo każdy z nich jest dopasiony na maxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zdecydować, czy już brać UHD bo wg testów z odległości jaką mam u siebie - 3m różnicy się nie zobaczy?? - w MM oglądałem w/w samsunga - ale jakoś nie przemówił do mnie :) - a może zainteresować się Oledem? - naprawdę ciężko wybrać :)

A jak do wcześniej wymienionych ma się

LG 65UB980V? Edytowane przez ikswokirdna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma niestety słaby kontrast i nienajlepszy ruch. Gmeru podał Ci w sumie najlepsze modele. Wybór masz zacny. Nic tylko kupować...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecał mi też Philipsa 65pus9809 - co myślicie?? - jest sens czekać do np. świąt na jakieś małe promocje?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips zapowiada się, że może zagrozić Panasonicowi AX900 i testy dopiero przed nami... ale w ciemno myślę, że jest mega dobry. Full LED itd. Na promocje to bym raczej nie liczył jakieś wielkie ale na test raczej bym poczekał bo może być prawdziwy killer a cenę ma wyjątkowo dobrą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zdecydować, czy już brać UHD bo wg testów z odległości jaką mam u siebie - 3m różnicy się nie zobaczy?? - w MM oglądałem w/w samsunga - ale jakoś nie przemówił do mnie :) - a może zainteresować się Oledem? - naprawdę ciężko wybrać :)

A jak do wcześniej wymienionych ma się

LG 65UB980V?

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.whathifi.com/lg/65ub980v/review&prev=search

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym jednak bardziej pro test niż zwykłe wywody jak wyżej: https://www.avforums.com/review/lg-ub950-55ub950-55ub950v-led-lcd-3d-4k-ultra-hd-tv-review.10519

Maciek właśnie siedzi teraz i go kalibruje... ogólnie psioczy ; ) A test powyżej wiele mówi na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli LG odpada - co do Philipsa 9809 - na innym forum jedni są zadowoleni inni średnio :( - więc czy rzeczywiście ten TV będzie takim kilerem??

A jak ma się najnowszy Loewe UHD - co prawda tylko 55"?? - ma ktoś - oglądał ktoś??

I jeszcze ważne pytanie czym zasadniczym różnią się poszczególne modele Oled LG

55EA980V - 55EC930V - 55EA970V - ??? Edytowane przez ikswokirdna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo niczym ; ) i ogólnie też bym wziął pod rozwagę OLEDa. Tylko trochę mały :( 930 to model z tego roku = ma nowszy system tzw. webOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się najnowszy Loewe UHD - co prawda tylko 55"?? - ma ktoś - oglądał ktoś??

No sądząc po tym co w ostatnich latach zrobili z LCD to sądzę, że Loewe UHD będzie mógł pretendować na wzorzec dramatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten TV dziś w jednym ze sklepów, kapitalnie się prezentuje! Jak spojrzałem potem na hu8500 to tylko lekki uśmiech politowania ;)

Różnica cen wyraźna, ale obraz i dźwięk w tym modelu jest kapitalny, choć widziałem tylko jakieś materiały promocyjne...

Napisz jak wrażenia, szczerze zazdroszczę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bawię się podłączaniem wszystkiego i ustawieniami, które znalazłem w necie do modelu X9005B i sprawdzam jak to wpływa na jakość obrazu - jakość TV rzeczywiście jest kapitalna - miałem przez kilka lat Plazmę Kuro 4280XD miałem LCD Pioneera i kilka innych - i porównując to wszystko do sonego - ten naprawdę jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips zapowiada się, że może zagrozić Panasonicowi AX900 i testy dopiero przed nami... ale w ciemno myślę, że jest mega dobry. Full LED itd. Na promocje to bym raczej nie liczył jakieś wielkie ale na test raczej bym poczekał bo może być prawdziwy killer a cenę ma wyjątkowo dobrą...

A ja sadze,ze jak najbardziej można liczyc na obnizke cenowa Philipsa 65PUS 9809 full leda, jego poprzednik 65PFL9708S/12,ktory również startowal od jakiś absurdalnych pieniędzy jest do kupienia za 9999 pln.Na allegro 65PUS 9809 w ciągu tygodnia spadl o 50 zl, a np. 75h6400 od Samsunga już można kupic za 10.700K,dlatego mysle ze,warto poczekać bo na 100% będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i polecam Panasonic tx p65vt50. Mam w domu tez kuro 60" i LED jeden panasonica 42 i jeden Samsunga 46 cali chyba i jesli i dzie o film to plazma jest duzo fajniejsza od LED / LCD. W dzien tez nie ma klopotu z ogladaniem, kolory sa swietne, duzo bardziej nauralne niz z moich led TV.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez szukam TV 4k rozpatruję, myślę nad philips 9809 ( czekam na lepsza cenę ) myśle tez na sharp 4K 70cali tez ma dobra cenę ok 14,7k w MM ( nie mogę znaleźć żadnej opini)

Nie zależy mi na bajerach typu smart TV.. Za philipsem przemawia ambilight, może inne propozycje?

Bede używał głownie oglądania programów, czasem jakiś film z hdd, oraz do własnych zdjeć z wakacji....

Chciałbym, tez odpalić ew radio internetowo ( chyba na androidzie sie da....)

Albo podłączę amplituner z ta funkcją

Edytowane przez mariuszelectro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez szukam TV 4k rozpatruję, myślę nad philips 9809 ( czekam na lepsza cenę ) myśle tez na sharp 4K 70cali tez ma dobra cenę ok 14,7k w MM ( nie mogę znaleźć żadnej opini)

Nie zależy mi na bajerach typu smart TV.. Za philipsem przemawia ambilight, może inne propozycje?

Bede używał głownie oglądania programów, czasem jakiś film z hdd, oraz do własnych zdjeć z wakacji....

Chciałbym, tez odpalić ew radio internetowo ( chyba na androidzie sie da....)

Albo podłączę amplituner z ta funkcją

Nie "wchodz" kolego w zadnego Sharpa,bo będziesz go pakowal z powrotem do kartonu i odsylal-szkoda Twoich nerwow, i wręcz idiotycznych pieniędzy za te twory.Pisze z własnego doświadczenia,raz miałem i nigdy więcej nie chce.

Na forum jest test,co prawda nie 4K,ale "rzekomo prawie" przeczytaj,bo to powinna być lektura obowiazkowa jako OSTRZEZENIE przed ta "marka".Podobnie jak Ty,czekam na test Philipsa 65PUS9809 wstrzymując trochę zakup Samsunga 75h6400,ktorego doradzil mi Maciek do mojego pokoju i odleglosci od tv 3m.Odleglosc wręcz idealna do 75 cali,wiem, bo testowałem już pare razy w sklepie, i mogę to potwierdzic,ale, gdyby jednak Philips okazal się super,ale,to naprawdę super killerem,to prawdopodobnie poczekam na odpowiednia dla mnie cene,podjade z narożnikiem 1 m do przodu,bo na tyle moglbym sobie pozwolić nie "rujnując" ustawien innych rzeczy w moim pokoju, i tyle,chyba ze wcześniej naprawdę trafie na egzemplarz 75h6400,ktory mnie zadowoli,bo jak zapewne wiesz,matryca,to loteria.Jesli chodzi o 4 K,to Ty sam musisz sobie zadac pytanie o odleglosc od tv do oglądania 4K,jesli to 3 m czy więcej przy 65 calach ,to jak pisze Maciek,nie ma to większego sensu,bo nie zobaczysz roznicy miedzy 4K a full hd.Dla mnie akurat, 4K nie ma większego znaczenia,liczy się przede wszystkim kontrast tv,genialna czern i rowne podświetlanie matrycy,jesli bym cos takiego otrzymal,to material z plyt blu ray full hd w zupelnosci mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cały czas pod wrażeniem mojego Sony - poziom czerni, detale, głębia obrazu, ostrość - rewelacja - dawno tak przyjemnie mi się nie oglądało TV - za kilka dni ma mnie odwiedzić p. Maciej i zobaczymy jak będzie po kalibracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać testów tego Philipsa? Jak sądzicie, kiedy cena będzie niższa? Oddaję moją trzecią wadliwą sztukę Panasonic AX800 i rozglądam się za czymś innym. HU8500 vs X9005B to aktualny dylemat (chociaż zakrzywiony S mnie urzekł). Ten Philips rownież brzmi nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać testów tego Philipsa? Jak sądzicie, kiedy cena będzie niższa? Oddaję moją trzecią wadliwą sztukę Panasonic AX800 i rozglądam się za czymś innym. HU8500 vs X9005B to aktualny dylemat (chociaż zakrzywiony S mnie urzekł). Ten Philips rownież brzmi nieźle.

Musisz monitorować forum,Panowie Koper i Gmeru na pewno przetestują Philipsa.Moim zdaniem zacznie taniec już po nowym roku,ale żeby zszedł do poziomu swojego poprzednika czyli logicznych jak dla mnie pieniędzy-9999 zl, za jakiś naprawdę super 65 calowy wyswietlacz,to zapewne potrzeba co najmniej roku.Jest inny poważny rzekomy problem z Philipsem,wlasciciele na konkurencyjnym forum twierdza,ze wystepuje niemożliwy do wyelminowania efekt teatru telewizji przy oglądaniu filmow,widzialem jak takie cos wygląda, i dla mnie tv z taka "wada"odpada.Tutaj pozostaje jeszcze kwestia nieumiejętnego poustawiania tv,dlatego trzeba poczekać na fachowy test,aczkolwiek jeśli efekt teatru pozostanie,to dla mnie taki tv odpada, nawet za 5000 kola,bo to zenada a nie oglądanie filmow.

P.S

Moglby ktoś z posiadaczy Samsunga UE75H6400 podeslac najlepsze ustawienia obrazu do nocnych seansow filmowych,ewentualnie podpowiedzieć gdzie takowych poszukać,potrzebuje ustawien, ponieważ dwa duże sklepy RTV w moim miescie zgodzily się na udostepnienie ciemnych pomieszczen w sklepach i testowanie do woli UE75H6400 przed ewentualnym zakupem,chcialbym pojsc przygotowany żeby jak najdokładniej wszystko posprawdzać.

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaję moją trzecią wadliwą sztukę Panasonic AX800 i rozglądam się za czymś innym.

Co było nie tak z tv? Jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać testów tego Philipsa? Jak sądzicie, kiedy cena będzie niższa? Oddaję moją trzecią wadliwą sztukę Panasonic AX800 i rozglądam się za czymś innym. HU8500 vs X9005B to aktualny dylemat (chociaż zakrzywiony S mnie urzekł). Ten Philips rownież brzmi nieźle.

Jak mówisz o 65PUS9809/12 to mamy go za sobą teraz tylko spisać co chwilę potrwa. Ale jest doskonały i można go spokojnie dopisać do tych z których warto wybierać. I jest w bardzo dobrej cenie.... Mega mega mocny konkurent dla AX900. Właściwie ma tylko słabsze kąty ale za to Androida i ambilight.

m9cBdW.jpg

LTkjMo.jpg

9qHUCi.jpg

Sc79Fn.jpg

KyuUaP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...