Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic 55" 65" AX900 Ultra HD 4K 55AX900 65AX900 TX-65AX900 TX-55AX900

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem o problemie do Panasonica.

Otrzymałem taką o to odpowiedź...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

larpZDS.jpg

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o problemie do Panasonica.

Otrzymałem taką o to odpowiedź...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Całkiem ładny szablon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o problemie do Panasonica.

Otrzymałem taką o to odpowiedź...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

larpZDS.jpg

Znaczy "spuścili Cię na drzewo" ;)

Cóż clouding w LCD-LED to też przecież nie wada technologii a jej "właściwość".

O marketing muszą dbać.

Pozdrawiam i współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuć należy tym co zdążyli kupić....

Tracę zaufanie do tej marki...

Może czas zacząć patrzeć bardziej przychylnym okiem stronę Korei.... Samsung, LG.... Sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witekvr4 mógłbyś sprawdzić czy te pasy pojawiają się zaraz po włączeniu TV w chwili gdy jest zimny, czy dopiero w trakcie działania jak ustabilizuje się temperatura wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz białą kartkę czy telewizję? Na tablicach testowych zawsze coś wyjdzie. Zastanówmy się co oglądamy. Podniecanie się błędem na tablicy testowej można przypiąć do każdego telewizora.

Nie trzeba sie gimnastykować, włączasz TV i widac, mniej lub bardziej, w zaleznosci od tla. Białe masakra, niebo masakra..itp

Mój syn ostatnio ma ubaw. Ustawił sobie w Play Station 4 szare tło z okazji 20 lecia...i masakra :(.

Źródło sygnału nie ma znaczenia, ani tryb obrazu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moon77 lepiej tego nie rób bo jak rzeczywiście coś jest to jak to zobaczysz to potem będziesz miał przerąbane ; ) - będziesz na to zwracał uwagę. Czasami lepiej nie uświadamiać sobie takich rzeczy i nie szukać na siłę problemów.

Gmeru, to nie jest problem na siłę...jestem totalnie zawiedziony.

Miejmy nadzieję, że to tylko jakaś wadliwa partia, choć pojawiła się w różnych krajach.

Ostatni update systemu nic nie zmienił, aktualnie jest 3032...

Odpisuję teraz na Wasze posty, nie znam się dobrze na nazwach kolorów, więc opisowo.

Pewnie wiecie jakiego koloru jest tło forum podczas pisania. Srodek biały, lewy, prawy pas po bokach, powiedzmy szary. Podłączony Mac, tryb Monitor, używam Safari.

Pasy na "szarym" są bardziej(inaczej) widoczne niż na białym, są grubości ok 2 cm, na całej swojej długości identyczne. Oczywiście przechodząc przez białe pole są inaczej widoczne, grubość ok 2cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 65AX900E od 19.12.2014. Nie zaobserwowałem dotychczas ani występowania pasów ani kwadratów. Jasne tło wyświetlane jest jako jednolita powierzchnia.

Osobiście jestem nieco rozczarowany czernią, spodziewałem się efektu wow, a jest po prostu dobrze. Model składany w Czechach, zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania.

Mój też Czechy, mam miesiąc dłużej.

Też uważam, że czerń i kolory lepsze niż moje stare Sony, ale pasy kładą cała przyjemność oglądania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić eksperyment. W paint`cie w Windows przygotuj puste jasne tło. Następnie otwórz domyślnym programem do oglądania zdjęć i zacznij przesuwać oknem lewo-prawo z różną szybkością. Jeśli nie zauważysz ciemniejszych pasów, to szczerze zazdroszczę Ci takiego egzemplarza.

Druga sprawa, to ile ma godzin ma wypracowany ten TV?

Paint nie jest potrzebny. Przełączam na Windows 8.1 i na podstawowym fabrycznym tle, po zalogowaniu!, je widac, nie trzeba się wpatrywać po prostu są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o problemie do Panasonica.

Otrzymałem taką o to odpowiedź...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

larpZDS.jpg

Dokładnie fora nie stanowią źródła wiedzy.

więc nie wiem czemu w sklepach przyczepiana jest ulotka, pewnie druk zlecony przez Panasonic Polska :

"Najlepiej zrobiony ekran na rynku.

Wszystko jest dopieszczone i dopracowane

w najdrobniejszym szczególe.

REFERENCJA

Naszym Zdaniem"

i adres portalu.

Wyślij im fotę tej ulotki(w razie co mam zdjęcie),

Ciekaw jestem co odpiszą ?...fora nie stanowią źródła wiedzy...??!

Ja osobiście dopiero jak pojawił się u mnie problem pasów, włączyłem Google...

i dopiero się przerazilem, myslac, ze moj przypadek jest wyjątkowy...

Byłem w trzech sklepach, jak wyżej pisałem, musiałem prosić o pilot aby zmienić tło menu na jasne, wszyscy pracownicy z działu RTV je widzieli, po zmianie tła, więc to nie iluzja. Wszyscy też twierdzili, że na testowym obrazie z USB ich nie widzieli.

proponowałem podłaczenie zwykłej telewizji, ale nie mieli źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witekvr4 mógłbyś sprawdzić czy te pasy pojawiają się zaraz po włączeniu TV w chwili gdy jest zimny, czy dopiero w trakcie działania jak ustabilizuje się temperatura wnętrza.

Natychmiast,

czas oglądania, źródło, tryb obrazu (choc przy dynamiczny, mniej widać, pewnie dlatego, że daje po oczach...), jasniej ciemniej, reset do ustawien fabrycznych, nowy software, nic nie zmienia.

Myślałem, że to może zewnętrzne zakłócenia, ale niestety, kable hdmi mam z filtrami itp, wiec wymiana na zwykle smieciowe nic nie zmienia.

zastosowanie innej "deski" zasilajacej tez nic nie daje. Bez niej jest identycznie.

Jakość sygnału też nie ma znaczenia, czy to blue ray, zwykle tv z nc+ (bez przeplotu), testowy sygnał 4k z satelity

Ja najbardziej bałem się szumu 4 wiatraków, przed zakupem...,można się przyzwyczaić...,

ale atak przyszedł z zupełnie nie spodziewanej strony...

Dla osób, którzy nie mieli ich przyjemności na żywo zobaczyc, a mają iPada Air w fabrycznym Smart Case. które składa się jak wiadomo na trzy.

Ich symulacja to:

idealnie czysty ekran po pewnym czasie sie kurzy, choć jest przykryty Smart Case, powstają wtedy dwa cienkie ok 4 mm pasy kurzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Testerzy napiszą do Panasonica co jest z tymi pasami,przecierz mają z nimi bardzo dobry kontakt ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj kolejna odpowiedź od panasonica.

Pytanie złożylem przez infolinię...

Czekałem tydzień i dzisiaj dostałem takiego maila...

qlhb6Ga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, powinienem być Dumny, jak to ktoś wyżej zauważył, że mam takiego

PASONIC'ka w domu,

Niech schowa się mój stary Sony HX z pełnym podświetleniem do szafy, bez tych pasów. Dopiero przecież Pasonic, pokazał jak można dopracować technologię LCD.

Swoją drogą, na innych zagranicznych forach i blogach, gdzie były linki do naszej strony i mozolnie były za pomocą Google tłumaczone informacje zawarte w teście, który był jednym z pierwszych, miuszą mieć niezły ubaw czytając odpowiedzi Pasonic Polska.

Dobrze jednak, ktoś napisał, aby w takich sprawach nie pisać do Pasonic Polska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu konsumentów czeka na CX850, mając dość "referencji", choć jest modelem niżej..., czas pewnie pokaz

Quote:

Originally Posted by spajas View Post

@eddysoft : how was your experience with the service company? Did they give you a 'hard time'? Were they knowledgeable?

Please let us know if you see any horizontal banding. I've the impress that it is gotten a bit worse on mine . You can test it with warm grey, cyan blue or light yellow surfaces. Especially in combination with vertical panning.

All in all I would not recommend the ax900/902. Colors are beautiful, contrast is 9/10 great and the screen is very uniform. However, for that price, the TV has too many issues or 'bad' design choices.

On the other side, I don't know if there is a real alternative.

You can always wait for the cx850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z deklaracją pobawiłem się trochę tłem menu, jasnymi płaszczyznami, zdjęciami - nadal nie stwierdzam występowania poziomych ciemnych pasów

Jeżeli w trakcie dalszej eksploatacji zauważę jakieś niepokojące objawy , dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, co bedzie dalej z tym telewizorem, czy wszystkie egzemplarze maja te wade z pojawiajacymi sie poprzecznymi pasami czy co drugi? bo tez chcialem zakupic ten model, ale.. po przeczytaniu o tej wadzie to juz mi sie szczerze odechcialo..to przeciez kupa kasy , wydac latwo a potem co???? prosze o jakiekolwiek info co sie dzieje w tym temacie..

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu wpadkach sam czekam na CX850. Oczywiście tez nie kupię go od razu nauczony że pośpiech nie jest dobrym doradcą...

Jak po pewnym czasie pierwsi właściciele nie będą narzekać jak w przypadku AX900, pewnie stanę się jednym z nich :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w RTV w Galerii Mokotów , pobawiłem się z uprzejmym sprzedawcą stojącym tam modelem 65 cali. Wg sprzedawcy jest włączony 10-11 godzin dziennie od początku stycznia- mimo usilnych starań żadnych pasów nie zaobserwowaliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest wiec nadzieja, ze to problemy wieku szczeniecego .

Potwierdzam model 65ax900 obejrzany na szybko w RTV.... Galeria Mokotow nie ma pasów.

Pan w czarnej koszulce z napisem Panasonic, tez bardzo sympatyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to potwierdzi więcej osób to może wróci mi pomysł kupna :)

Niezależnie od tego zastanawiam się jak AX900 będzie się miał do CX850. Niby niższa seria, ale nowszy sprzęt... Ciekawe jak wypadną w porównaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ax900 w Galerii Mokotów ma 7 poziomych pasów - pokazała mi je moja córka bo ja nie widziałem - takze lipa. Panowie z RTV tez juz je zauważyli i o nich wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(,

Ja wpadłem na chwile, jadąc do lekarza, po przeczytaniu info na fo.

Wczoraj uzyskałem informacje, od Pana Michala pracującego w sklepie dla Panasonic, że podobno zagraniczna centrala już wie o bagu i pracują podobno w Japoni nad softwar'owym usunięciem problemu. Z informacji wynikało też, że podobno tylko 65" ma tą usterkę, chyba, że źle zrozumiałem. Ale najgorsze jest to, że nie ma jakiejkolwiek nawet przybliżonej daty wypuszczenia nowego software. Aktualna jest, jak właśnie wiszę, nadal grudniowa aktualizacja do wersji 3.032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was znalazł gdzieś informację na zagranicznych forach lub w Polsce że 55 cali również posiada ten problem ?

Jeżeli 55tak jest w porządku to przynajmniej 55tkę kupię...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przymierzam się do 55-tki. Jeśli to wada wychodząca z czasem, to raczej nie jest wina oprogramowania, ale.., matrycy (jej niepoprawnego zmontowania) a jeśli tak, to gdzie ta jakość, na którą Panasonic stawia? A raczej, gdzie kontrola jakości w firmie?

Mam kilka starych klocków Technics'a... i te działają po 20 lat, ale... nowe zintegrowane kino Panasa padło na działce po 3 sezonach. Jeśli mam zamiar wydać 15000 na Tv to oczekiwałbym przynajmniej 5 lat nienagannej pracy i bez żadnych niespodzianek typu pasy na ekranie.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...