Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic 55" 65" AX900 Ultra HD 4K 55AX900 65AX900 TX-65AX900 TX-55AX900

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to pojawiło się 7 poziomych pasów? W TV z podświetleniem direct led? To jest w ogóle możliwe?

Pasy widać na obrazie statycznym, czy podczas przesuwania się obrazu?

Na AX800 pojawiały się 3 pasy podczas ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogladałem dwa egzemplarze tego tv i na obu sa pasy

Według mnie to pasy rozdzielające 8 poziomych stref podswietlenia matrycy

Stojąc zupełnie z boku ekranu tego tv widać rownież pionowe pasy (delkatniejsze ale jednak)

Nie liczyłem ich ale bedzie ok 15 sztuk

Rachunek 8x16=128

To moja teoria ale jestem prawie pewien ,że mam racje

Efekt mało ciekawy na jednorodnym białym tle

A już myślałem że go kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna rekomendacja NIE DOTYKAĆ.

Myślałem, że to losowy problem, ale niestety kończę przeglądać właśnie zagraniczne fora, masa ludzi zgłasza ten problem i to nie tylko w Europie, Od razu mają propozycje wymiany lub zwrot kasy.

Nie będę tu przytaczał linków wystarczy wrzucić w goggle ax900 backlight problem itp. Sam sobie poczytaj.

Ciekawe jest tez to, ze pasy nie pojawiają się od razu.

Byłem w 3 sklepach. Tam gdzie tv stał dopiero tydzień brak pasów (lub tak mocne światło w sklepie, ze je maskuje). W dwóch pozostałych były. Im dłużej stał tv tym były bardziej widoczne.

I nie trzeba stać z boku, widać je na wprost. Im jaśniejsze i na większym obszarze tło, tym bardziej widoczne, nie musi być koniecznie białe.

W sklepach sprawdzałem to prostą metodą, gdyż trudno się doszukać w testowym filmie z USB takich jednolitych powierzchni, które do tego szybko się nie zmieniają.

Zmieniałem pilotem tło menu na jasne i wszystko było zaraz widać. Mimo ustawień Dynamiczny plus ostre zewnętrze światło. Oczywiście obsługa sklepu tez je widziała, przecież musiałem pożyczać pilot.

W jednym sklepie, najbardziej, widząc je, ubawił się Pan z konkurencji LG...choć mi nie było do śmiechu.

W pozostałych po prostu byli zarzenowani, co i za ile muszą sprzedawać...

Mnie osobiście najbardziej zdziwiła odpowiedź Pana, który za punkt honoru stawia sobie idealny obraz i jego odwzorowanie na ekranie..., "...wyglada to na tyle subtelnie... Czy przeszkadza to Panu przy normalnym ogladaniu?"

Dziś oglądałem rodzinnie pierwsza cześć Batmana na BR.

W scenach gdzie było dużo mgły, rodzinka miała niezły ubaw, jak dobrze wydałem plny...widząc urocze pasy...przez cały ekran...

I nie wyglądały subtelnie....

Jak to ktoś na jednym z zagranicznych fo skomentowal... Rozumiem przy tv za 500€ ale nie za 5000€

Wstawił bym foty, ale nie wiem jak się dodaje...

Może wiec link do jednego z fo, gdzie są. Mam nadzieje ze mozna podać, szczególnie, ze tam jest wzmianka o teście ax900 na naszym fo

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1796385-official-panasonic-tc-65ax900-4k-ultra-hd-tv-owners-thread.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to pojawiło się 7 poziomych pasów? W TV z podświetleniem direct led? To jest w ogóle możliwe?

Pasy widać na obrazie statycznym, czy podczas przesuwania się obrazu?

Na AX800 pojawiały się 3 pasy podczas ruchu.

Te siedem (7) pasów widać szczególnie na statycznym obrazie, czym jaśniejszy tym bardziej widoczne,

na ruchomym oczywiście też, mimo, że zachodzi efekt "maskowania" bo oko podąża za ruchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak oni testują te TV?Widzieli te pasy,czy nie chcieli ich widzieć,no chyba ,że dostali model wzorcowy bez tej wady <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak oni testują te TV?Widzieli te pasy,czy nie chcieli ich widzieć,no chyba ,że dostali model wzorcowy bez tej wady <_<

Dobre pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko może potwierdzać, moją teorię, że pojawiają się dopiero po kilku tygodniach użytkowania.

Napisałem do Szymona właściciela innej polskiej strony internetowej, gdzie był testowany.

Odpisał, że nie widział takich pasów oglądając moje foty, . Radził zrobić reset do ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże reklamować/ oddać tv.

Reset zrobiłem trzy razy, nic to nie dało.

Pomyślałem, ze może to jakaś wada produkcji/składania w danej lokalizacji (u mnie Czech Republic),

ale nie..., na taką samą wadę skarżył się ktoś posiadając Tv składany w Meksyku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko może potwierdzać, moją teorię, że pojawiają się dopiero po kilku tygodniach użytkowania. Napisałem do właściciela innej naszej strony internetowej, gdzie był testowany. Odpisał, że nie widział takich pasów oglądając moje foty, . Radził zrobić reset do ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże reklamować/ oddać tv. Reset zrobiłem trzy razy, nic to nie dało. Pomyślałem, ze może to jakaś wada produkcji/składania w danej lokalizacji (u mnie Czech Republic), ale nie..., na taką samą wadę skarżył się ktoś posiadając Tv składany w Meksyku...

Obawiam się że możesz mieć rację. Teraz sobie to uświadomiłem. Gdy dotarł do mnie drugi egzemplarz, to DSE było marginalne(ledwo widoczne) i stwierdziłem, że przy wszystkich zaletach tego TV (do gier super), zostawiam go. Niestety po 2-tygodniach (150 godzin użytkowania) DSE stało się, albo bardziej widoczne lub ja bardziej wyczulony. Stawiam na to pierwsze, ponieważ pierwszy egzemplarz który miałem z ekspozycji, miał "wyjechane" 540 godzin i od razu DSE rzuciło mi się w oko. Z tego powodu zamówiłem drugi 65" AX800 aby je porównać.

Tak więc mam nadzieję, że kretyn w Panasonic`u który posłuchał księgowych i zatwierdził produkcję w tej formie, zapłaci za swój błąd i mój zmarnowany czas. O kręgosłupie już nie wspomnę, bo "draństwo" z pudłem waży ponad 60 kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 krotnym resecie i ostatnim update systemu do wersji 3.032, trzymałem kciuki, że ich nie będzie...:(

Może są minimalnie mniej rzucające się w oczy, albo to moja sugestia..., gdyż chciał bym aby ich nie było...

No tak pudło 65kg.

I do tego źle rozłożony ciężar. Z jednej strony jest umieszczony ciężki stojak 18kg na tv, co może powodować niestabilność pudła podczas transportu i związane z tym uszkodzenia logistyczne.

Nie wspominając już o dziwnym pomyśle na pochylenie do tyłu Tv na nim. Ale to może kwestia gustu.

U mnie stoi fabrycznie zapakowany, wolę profesjonalny uchwyt ścienny.

A do gier używam wiekowej Bravi 52x2000, input lag chyba 8 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie, najbardziej, widząc je, ubawił się Pan z konkurencji LG...choć mi nie było do śmiechu.

W pozostałych po prostu byli zarzenowani, co i za ile muszą sprzedawać...

To może pokaż Panu z LG kontrast w jego topowych telewizorach LCD, który jest na poziomie hm... 690:1? I jeszcze brak powłoki OCF przez którą czerń pod kątem jest srebrna w rogach telewizora. Zobaczymy czy z tego też będzie się tak śmiał.

Kluczem do satysfakcji z nabytego produktu jest rozumienie jego zalet i wad i akceptowanie tych drugich. Jeśli Ciebie akurat denerwuje problem z pasami to być może AX900 nie jest dla Ciebie. To ile zapłaciłeś nie ma w tym momencie znaczenia.

Tak na przykład wygląda monitor studyjny za 30 000 euro oglądany pod kątem:

1085138_558033617592915_65631245_o.jpg

A może te pasy faktycznie się robią nieznośne po czasie? Ze zdjęcia które wysłałeś to jednak nie wynikało. Wyglądały na nim dosyć subtelnie. Patrząc po Twoich opisach zjawiska i gimnastyce jaką musisz wykonać by dostrzec wyraźnie problem powątpiewam w to, że jest on na prawdę doskwierający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż zobacz sobie link zamieszczony wyżej do pierwszego z brzegu fo, poruszającego ten temat, widać je bardzo wyraźnie.

NIE TRZEBA ŻADNEJ GIMNASTYKI WIDAĆ JE NA WPROST, pod katem widać je identycznie nie zwiększa się specjalnie ich wyrazistość przecież to matryca z dużym kątem widzenia, a nie VA

Aby je zobaczyć nie trzeba żadnej gimnastyki, zwyczajnie widać je na jednolitych tłach, jasnych szarych, niebie itp patrząc na wprost. Przyłożyłem zwyczajnie telefon i zrobiłem fotę. Nie trzeba ich wypatrywać, jak w twoim teście gdzie wspominasz o kwadratach

Jak wspomniałem wyżej widzieli je tez panowie pracujący w Saturn, po zwykłej zmianie menu tv na jasne.

Podjedz sobie np do Saturn Targówek, zapraszam tez w razie co do mnie.

Nigdzie nie mowię, że kupił bym Samsunga, LG, czy Sony na ten stan rynku. Świadomie wybrałem Ax900, ze względu na kolor i czerń. Ale cóż poziome pasy powodują, że obraz jest nie do oglądania. Chyba, że komuś to nie przeszkadza. Ale wtedy kupuje się tv za 2000, gdzie takie rzeczy nikogo nie dziwią.

AX900 przeznaczony jest dla wytrawnego widza,,który miał już nie jeden TV.

W moim wiekowym już HX z pełnym jak wiesz podświetleniem, nie ma tego typu problemów po latach.

Najgorsze jest to, że nie jest to przypadek losowy, tylko skarżą się na niego konsumenci w rożnych krajach, wystarczy przejrzeć Internet. I to mnie najbardziej przeraża.

Z jednej strony trochę się Tobie dziwie, bierzesz nie mała kasę za kalibrację itp, a jednocześnie nie przeszkadzają tobie pasy biegnące przez cały ekran, ale cóż widać sponsoring czyni cuda...

Nie powiesz przecież klientowi biorąc np po pełnej kalibracji 500pln,,ze pasy muszą być, bo ten typ tak ma...

Sam jak wiesz chciałem umCiebie zrobić pełna kalibrację, niestety pasy ostudziły mój zapał, szczególnie gdy okazało się, że nie jest to wyjątkowy przypadek.

Napisałem też w tej sprawie do właściciela innej strony, zajmującej się podobną tematyką.

Podziela też moje zdanie na ten temat.

"...w sprzęcie tej klasy to niedopuszczalne. Pozdrawiam i zachęcam do komentowania rownież na moim blogu. Dajmy odpocząć konkurencji ;) "

Edit

Spojrzałem właśnie do maila,,w którym wysłałem Tobie trzy foty.

Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłeś, że potrzebowałem wyjątkowej gimnastyki by je zrobić, nie wspominając już o dużym kącie.

Pierwsze dwa zrobione są idealnie na wprost, widać to po napisach, źrodłem sygnału był Mac. Potem przełączyłem komputer na Windows i zrobiłem trzecie zdjęcie, pod lekkim jak,widać kątem, chcąc zobaczyć czy ma to jakieś znaczenie.

Pasy są niezależnie od źrodła sygnału, czy tez Tv. Niezależnie też od ustawionego trybu obrazu. Kąta widzenia, czy zewnetrznego oświetlenia.

Tak jak wspomniałem wyżej, myślałem, że sytuacja jest losowa, lub np zależy od miejsca składania tv, ale czytając zagraniczne fora, okazało się, że ten sam problem mają ax900 składane w innych regionach.

Dzieląc się tym problemem na tym fo, nie zrobiłem tego.., już sam nie wiem...złośliwie...aby podważyć Twój test itp,

Zwyczajnie chciałem się podzielić problemem i zwrócić na niego uwagę, jak jest to na innych fo, czy tez blogach

Też martwi mnie ta sprawa.

Naprawdę myślałem, że będę miał godnego następcę, po latach mojego HX, którego pewnie za kolejne 5 lat zmienię na nowy model, bo przecież technologia ciągle się rozwija..

Nijak ma się jakość ekranu do ulotki przyczepionej w niektórych punktach do TV

"Najlepiej zrobiony ekran na rynku.

Wszystko jest dopieszczone i dopracowane

W najdrobniejszym szczególe.

REFERENCJA

Naszym zdaniem."

Pozdrawiam Wszystkich Fanów HDTV,

Ps

Na tym fo, jestem zarejestrowany od 7 lat, głownie czytam itp,

Pierwszy raz postanowiłem zabrać tutaj głos, pierwszy raz mam problem ze sprzętem z wysokiej półki..., cóż może miałem szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ktoś na de mną czuwa że sprawił iż musiałem zostać dużej w pracy i nie zdarzyłem załatwić środków z banku dzisiaj...

Inaczej byłbym właśnie posiadaczem tej "tragedii" co tak o niej po wyżej piszecie... Już nawet miałem załatwioną dostawę do domu modelu 55 cali AX900.

Ale teraz po tym co przeczytałem powyżej zaraz z rana dzwonię i odwołuję rezerwację... Szlak mnie trafia, bo napaliłem się na niego :(((

Moje KURO 42" miało polecieć do sypialni na ścianę a na jego miejsce miałem dać nowego AX900...

Teraz już marzenia zostały rozwiane.... Trzeba mi dalej czekać, tylko nic na horyzoncie ciekawego nie widać...

Tutaj miałem wszystko co potrzebuję... 4K, dekoder HEVC z usb oraz sat, HDMI z HDCP2.2, BT2020, itd... Ehhhhhh. Szkoda :(

Wszystko przez jakieś głupie pasy.....

Dziękuję przedmówcą za ostrzeżenie.... Macie u mnie dług...

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, teraz ten model powinien wystepowac pod marka Pasonic, ewentualnie Pa(na)sonic. Myslalem, ze w topowym modelu z taka otoczka marketingowa (odniesienia do plazmy itp) bardziej sie postaraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwoch sklepach w UK, currys i pc world computer model 55 ax900 stały bez podanego sygnału wideo. Czy ma to cos wspólnego z pasami??? A jeszcze pare tygodni temu świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 65AX900E od 19.12.2014. Nie zaobserwowałem dotychczas ani występowania pasów ani kwadratów. Jasne tło wyświetlane jest jako jednolita powierzchnia.

Osobiście jestem nieco rozczarowany czernią, spodziewałem się efektu wow, a jest po prostu dobrze. Model składany w Czechach, zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 65AX900E od 19.12.2014. Nie zaobserwowałem dotychczas ani występowania pasów ani kwadratów. Jasne tło wyświetlane jest jako jednolita powierzchnia.

Osobiście jestem nieco rozczarowany czernią, spodziewałem się efektu wow, a jest po prostu dobrze. Model składany w Czechach, zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania.

Proponuje zrobić eksperyment. W paint`cie w Windows przygotuj puste jasne tło. Następnie otwórz domyślnym programem do oglądania zdjęć i zacznij przesuwać oknem lewo-prawo z różną szybkością. Jeśli nie zauważysz ciemniejszych pasów, to szczerze zazdroszczę Ci takiego egzemplarza.

Druga sprawa, to ile ma godzin ma wypracowany ten TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz białą kartkę czy telewizję? Na tablicach testowych zawsze coś wyjdzie. Zastanówmy się co oglądamy. Podniecanie się błędem na tablicy testowej można przypiąć do każdego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz białą kartkę czy telewizję? Na tablicach testowych zawsze coś wyjdzie. Zastanówmy się co oglądamy. Podniecanie się błędem na tablicy testowej można przypiąć do każdego telewizora.

Zgadzam się ideałów nie ma, ale to nie jest "coś", tylko wk...jące ciemniejsze linie bardzo widoczne na całej szerokości ekranu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moon77 lepiej tego nie rób bo jak rzeczywiście coś jest to jak to zobaczysz to potem będziesz miał przerąbane ; ) - będziesz na to zwracał uwagę. Czasami lepiej nie uświadamiać sobie takich rzeczy i nie szukać na siłę problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor pracuje 3-4 godziny w dni powszednie 6-7 godzin w weekendy. Po powrocie z wakacji zimowych, czyli początek lutego, mogę poeksperymentować :-)). W "młodości" zawodowo zajmowałem sie konstruowaniem telewizorów, wiec jestem " uczulony" na punkcie jakości obrazu i choćby z tego powodu trochę sie pobawię. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moon77 lepiej tego nie rób bo jak rzeczywiście coś jest to jak to zobaczysz to potem będziesz miał przerąbane ; ) - będziesz na to zwracał uwagę. Czasami lepiej nie uświadamiać sobie takich rzeczy i nie szukać na siłę problemów.

Racja.

moon77 jak do tej pory nie zauważyłeś, to lepiej nie szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był oczywiście lekki żart ale moim zdaniem coś w tym jest. Sam często psioczę, że przez te wszystkie testy już nigdy nie znajdę idealnego wyświetlacza. Zawsze coś się wynajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja Wam powiem, że każdy drobiazg zawsze dziwnie wpada mi w oko... Rzeczy które większości ludzi by nie przeszkadzały mnie będą rozwalać psychicznie :P

Po takim ogromie testów i informacji na temat wad plazm, powidoków, itd., przez rok od kupienia Kuro zwracałem uwagę czy coś mi się nie pojawiło... jak nawiedzony oglądałem z każdej strony ekran... W końcu dałem ~10k za ten TV w 2007 roku... Do dzisiaj żadnych zastrzeżeń...

Jeżeli mam zapłacić 13k za AX900, takie "coś" jak opisujecie jest dla mnie nie dopuszczalne...

Wczoraj zadzwoniłem do Panasonica Polska, oraz napisałem maila z służbowej skrzynki.

Do tej pory milczą. Dzwoniłem też do Panasonic DE i potwierdzili że jest mały "incydent" w oprogramowaniu
który obecnie jest naprawiany przez inżynierów...

Mnie jakoś to nie wygląda na to aby tak było... Jeżeli zmniejszą jasność lub coś innego zrobią z diodami aby nie było widać degradacji na ekranie w postaci pasów, to nie wierzę że obejdzie się to bez szkody dla jakości obrazu...

Ogromna szkoda bo już go prawie miałem....

Nawet z Panem Maćkiem mailowo się umawiałem wstępnie na kalibrację...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...