Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic 55" 65" AX900 Ultra HD 4K 55AX900 65AX900 TX-65AX900 TX-55AX900

Rekomendowane odpowiedzi

Maszna myśli koniec składania w Meksyku i brak w sklepie w USA ?

Miałem na myśli ze widać ze zagranica też czyta to forum/testy :)

Co do zaprzestania skladania to tez o tym przeczytałem i sobie od razu pomyślałem może cos jest na rzeczy z tym właśnie problemem.

Jesli chodzi o technologie LCD to taka prawda jak pisze Maciej, niestety nie jest to doskonała technologia a z racji tego ze AX900 ma zaawansowany typ podświetlenia podzielone strefy to jak widać są tez od tego możliwe tego typu skutki uboczne, byc może to kwestia dopracowania lub tez gorszej sztuki, może coś tu zbyt dociska do matrycy hmm.

Ja bym pisał PM do tego użytkownika o ile jeszcze tego nie zrobiles - http://www.avsforum.com/forum/members/8382286-eddysoft.html napisał ze wymienił i na razie wszystko gra i da znać jak coś sie dopatrzy, jednak na razie cisza w temacie z jego strony.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pisałem, nie chcę już drążyć tematu...,

Może to zwyczajnie telewizor nie dla mnie.., przyzwyczajenie przez pare lat do hx950 bez tego typu problemów zrobiło swoje...

AX 900, kupiłem pewnie jako jeden z pierwszych w Wawie. Nie był wtedy nigdzie wystawiony. Tam gdzie kupiłem był jedyny i jeszcze w fabrycznym pudle.

Swoją drogą powinni pomysleć o innym sposobie pakowania. Umieszczenie z jednego boku w pudle 18kg stojaka, powoduje, że podczas transportu i przenoszenia, źle rozłożony jest ciężar. Od strony większego ciężaru, fabryczne uchwyty pudła są strasznie zniszczone..., ale może inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?.., może coś tu zbyt dociska do matrycy hmm.

...

Ja dlatego od razu powiesiłem, gdyż gdzieś na forum znalazłem temat o nacisku na matryce i degradacji obrazu, dotyczyło to jakiegoś innego tv.. Nie znajdę teraz tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości witka mogą podzielać inni potencjalni użytkownicy nie tylko w stosunku do tego modelu.

Koledzy na tym forum robią świetne testy ale może dobrym rozwiązaniem byłoby uzupełnienie testu każdego tv o dodatkowy p-t sprawdzenie jakości podświetlenia ekranu na różnych planszach kontrolnych.

Mogłyby pokazać ewentualne niedoskonałości podświetlenia ocenić czy ma to wpływ i ewentualnie jaki na oglądanie różnych materiałów.

Czy to ma sens nie jestem pewien ale warto może rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż to, nierównomierności podświetlenia w telewizorach LCD są immanentną cechą występującą od samego początku. Kto pamięta problemy z narożnikami w starych modelach z podświetleniem CCFL?

Rozmowa jest o wadach, które bywają poważne i denerwujące. Ze swojej strony chcę tylko wzbudzić pewne kontrowersje porównując sytuację do kątów widzenia. Ja nic nie muszę zamiatać pod dywan, bo nie jestem pracownikiem Panasonic'a i nie specjalnie interesuje mnie jaki jest publiczny odbiór modelu AX900. Mówisz, że kąty to nie problem, bo każdy je widzi w sklepie, cóż, pasy też każdy widzi, a światło zewnętrzne utrudnia to w podobnym stopniu co zauważanie pozostałych zjawisk. Inna sprawa jeśli problem wychodzi po jakimś czasie, bo faktycznie nikt nie informował konsumenta o fakcie przy zakupie. Z mojego punktu widzenia coś takiego zdecydowanie powinno podlegać wymianie skoro nie zostało nigdzie opisane. Co jednak, gdy pasy były od początku a konsument się ich po prostu nie dopatrzył w sklepie? Czy sytuacja nie jest podobna do problematycznych kątów widzenia, o których również nie ma nigdzie ostrzeżenia?

Jest jedna, dość znacząca różnica. Kiepskie kąty występują w każdej sztuce matrycy VA, można więc to uznać, jak to lubią cepy z działu reklamacji określać, za cechę produktu. Natomiast chmury czy, tak jak w tym przypadku, pasy występują w części egzemplarzy. Nie są więc cechą ale ewidentną niedoróbką (najprawdopodobniej) montażową. Skoro występują modele wolne od tych wad to znaczy, że można ich uniknąć. A że może to oznaczać wyższe koszty produkcji to już problem producenta.

Niestety żyjemy w świecie opanowanym przez potężne korporacje i raczej nikt nie ustawi do pionu firm wytwarzających buble służące (ponoć) do oglądania telewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze, że są fora i można poczytać o telewizorach np. po miesiącu, pół roku czy roku użytkowania czego tester nie jest w stanie doświadczyć. Gdyby nie forum pewnie nigdy byśmy się nie dowiedzieli o tych przypadłościach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga. Ja posiadam 58AX800 od grudnia 2014r. Oglądam z odległości 2,5 m. Jak siedzę po środku jest o.k. Ale jak usiądą dwie osoby , to robi się masakra. Kąty widzenia niby 175 stopni , a kolory ...gdzieś uciekają.

Nie będę zgłaszał tego do serwisu , bo to nie ma sensu.

Skorzystam z przysługującego prawa do rękojmi (1 rok !) i zażądam zwrotu gotówki. (Produkt nie zgodny z opisem)

Nie wiem tylko , czy iść z tym do sklepu , czy do producenta.

Według mnie , nie jest winny sprzedawca , ale Panasonic Polska , który do tej pory , na swojej oficjalnej stronie podaje specyfikacje bez informacji , że wystarczy mała zmiana kąta i obraz staje się nieczytelny.

Nie wiem tylko co kupię za odzyskane 12500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz się martwić co kupisz - za słabe kąty nie ma szans że ci oddadzą pieniądze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól , że się nie zgodzę. Znam dobrego papugę ,który wyciągnie z nich całą kwotę.

A wad AX 800 ma dużo więcej.

Jak już pisałem w innym poście (test ax800) nie ma możliwości nagrywania i jednoczesnego odtwarzania innego kanału (moduł CI NC+) bo moduły u wszystkich operatorów są jednostrumieniowe. Mało tego , kuleje EPG...i nie jest to wina operatora. Gdy zaprogramuję nagranie , na jakiś dzień a w międzyczasie tv nie pobierze aktualnego EPG , to zapis timera zniknie. Więc do czego ma służyć podwójny tuner sat?

Zaczęły się pojawiać pierwsze martwe pixele...

Jak bym zaczął szukać , to pewnie znalazł bym więcej wad...

Jak już kiedyś pisałem , musimy wymagać perfekcji za takie pieniądze.

I jeszcze raz proszę !

Nie porównujmy monitorów studyjnych z jakimkolwiek tv. Każde studio taki zakup wrzuci w koszty, a na sprzęcie będzie zarabiać.

My jako konsumenci nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem różne opinie o tych PASACH jedni uważaja że MASAKRA, inni że prawie nie widać i trzeba się naprawde wpatrywaći szukać na siłę - to jak to jest ??

Ktoś to potwierdza jeszcze ?? Bo to chyba jedyny sensowny LCD na rynku do kupienia z IPS gwarantjący jakośc obrazu i jeśli nie tan to już chyba nic innego do zakupu nie pozostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już full hd. Tylko 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego od razu powiesiłem, gdyż gdzieś na forum znalazłem temat o nacisku na matryce i degradacji obrazu, dotyczyło to jakiegoś innego tv.. Nie znajdę teraz tego

I jak się wszystko zakończyło?? - jak na dzis wygląda sprawa poziomych pasów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...