Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytane co do Panasonic Anywhere. Czy można na tablecie/smartfonie oglądać np. TVN, a na TV puścić sobie inny kanał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie ostrości na "0" w trybie, którym sugerujesz nie poprawia ostrości. Nie widzę w zasadzie żadnej różnicy. Obraz jest zdecydowanie ładniejszy i ostrzejszy kiedy włączę jakiś serial np. w TVN Player. Podczas normalnego oglądania telewizji naziemnej nie jest już tak idealnie. Czym to może być spowodowane? Jakość sygnału jest 100%.

Czy mógłbyś rozwinąć to zdanie: "Brak ostrości jest w Twoim materiale źródłowym"?

Telwizor LCD jest idealnie ostry z natury, dopóki nie popsujesz tego jakimiś ustawieniami, np. redukcji szumu, czy redukcji artefaktów. Suwak ostrości jedyne co robi to obrysowuje kontury dodatkową cienką linią. Ma to na celu sprawienie wrażenia większej ilości detali i ostrości. W praktyce jedynie uwypukla kontury. Jeśli sygnał który oglądasz jest jaki jest to lepszy nie będzie. W telewizji masz wiele programów w SD, lub HD z mocną kompresją. To, że masz 100% jakości sygnału tyczy się tylko tego, że dociera do ciebie dokładnie to samo zostało nadane. Problem w tym, że jeszcze przed nadaniem sygnał został pozbawiony detali przez kompresję.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telwizor LCD jest idealnie ostry z natury, dopóki nie popsujesz tego jakimiś ustawieniami, np. redukcji szumu, czy redukcji artefaktów. Suwak ostrości jedyne co robi to obrysowuje kontury dodatkową cienką linią. Ma to na celu sprawienie wrażenia większej ilości detali i ostrości. W praktyce jedynie uwypukla kontury. Jeśli sygnał który oglądasz jest jaki jest to lepszy nie będzie. W telewizji masz wiele programów w SD, lub HD z mocną kompresją. To, że masz 100% jakości sygnału tyczy się tylko tego, że dociera do ciebie dokładnie to samo zostało nadane. Problem w tym, że jeszcze przed nadaniem sygnał został pozbawiony detali przez kompresję.

Trochę mi się rozjaśniło - myślałem, że to wina telewizora. A jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy sygnał został pozbawiony detali poprzez kompresję?

U rodziców na telewizorze Philips 42PFL4007H obraz jest jak żyleta. Różnica jest taka, że sygnał dostarcza im kablówka. Czy ma znaczenie, że w telewizorze ustawiłem jednocześnie DVB-T oraz DVB-T2? Jakość sygnału jaki odbieram np. z TVP Info jest nienajlepszy pod względem ostrości. U rodziców Polsat i TVN leci w HD - ale to chyba kablówka taki dostarcza. U siebie w domu Polsat i TVN nie jest w jakości HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dzięki Panasonic Anywhere można na tablecie oglądać np. TVN, na smartfonie Polsat, a na samym telewizorze TVP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się rozjaśniło - myślałem, że to wina telewizora. A jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy sygnał został pozbawiony detali poprzez kompresję?

U rodziców na telewizorze Philips 42PFL4007H obraz jest jak żyleta. Różnica jest taka, że sygnał dostarcza im kablówka. Czy ma znaczenie, że w telewizorze ustawiłem jednocześnie DVB-T oraz DVB-T2? Jakość sygnału jaki odbieram np. z TVP Info jest nienajlepszy pod względem ostrości. U rodziców Polsat i TVN leci w HD - ale to chyba kablówka taki dostarcza. U siebie w domu Polsat i TVN nie jest w jakości HD.

Sposób by sprawdzić? Bardzo prosty, jeśli ich nie ma to znaczy że został pozbawiony ;) Powodów może być dużo, ale głownie to kwestia kompresji lub kiepskiej realizacji, np. w SD, a nie HD. Naturalnym jest, że na mniejszym wyświetlaczu będzie wyglądać lepiej, podobnie, że inna platforma może dostarczać lepszą jakość. W kablówkach różnie to bywa. Najlepszym wyborem jest nc+, jednak nie licz, że każdy kanał stanie się nagle dobry na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać, że AS640 nie posiada opcji TV Anywhere.

Doprawdy? Ja widzę, że jest:

http://www.panasonic.com/pl/corporate/Nowosci/artykuly/twoje-ulubione-programy-na-wyciagniecie-reki-z-kazdego-miejsca-na-swiecie.html

Telewizory z linii VIErA prezentują innowacyjne spojrzenie Panasonic na kwestię inteligentnych urządzeń. W gamie produktów Panasonic znajduje się 8 serii modeli (telewizory klasy średniej - AS640*, AS650, ASE650, ASM651, AS740 i AS750, w segmencie klasy najwyższej – AX800 oraz AS800), które posiadają funkcję TV Anywhere oraz inne aplikacje, dzięki którym obsługa telewizora staje się jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna

* W modelu AS640 funkcja TV Anywhere nie ma możliwości nagrywania treści.

Edytowane przez shakal94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy występuje u was problem z wykrywaniem urządzeń typu pendrive? W sklepie próbowano podłączyć moje san disc'a dwa różne i żadnego nie wykrył ten model 40 calowy. To problem starszej wersji firmware może, ktoś miał u siebie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 48AS640 na starym sofcie, działa bez problemów. Sprawa z pendrivem tutaj wygląda tak, że wpierw musisz go podłączyć, a dopiero później wejść w aplikacje by tv widział pendrive. Będąc w aplikacji od usb, wpinając usb, może go nie widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 48AS640 na starym sofcie, działa bez problemów. Sprawa z pendrivem tutaj wygląda tak, że wpierw musisz go podłączyć, a dopiero później wejść w aplikacje by tv widział pendrive. Będąc w aplikacji od usb, wpinając usb, może go nie widzieć.

Celowo nie wgrywasz nowego bo słyszałeś niepochlebne jakieś opinie o aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że coś o nowym pisano. Nie wgrywam bo nie jest mi to potrzebne. Wszystko chodzi płynnie, poprawnie. To nie Toshiba...7335.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wisi i tak na ściagnie, a ja oglądam z łóżka.

Ciekawi mnie czy jak przybliżysz się powiedzmy do odległości ok. 2 m to też na kanale polsat sport (bez HD) przy oglądaniu szybkich scen (F1) masz odczucia pozytywne co do jakości obrazu SD pod kątem płynności i ostrości obiektów będących w ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie oglądam z 2 metrów, ale czasami stojąc przy nim nie mam problemu. Jest tylko jeden element, który ewentualnie przybliża to, co pisano w kontekście płynności na meczach piłkarskich przy Samsungu, tym rozmywaniem się "nóg piłkarzy" - gdy jest statyczna kamera, stojąca, która kameruje szybko przejeżdżające bolidy F1, z boku, to wówczas ten bolid jest jakby "rozerwany", ale to samo widzialem na odbiornikach CRT, gdy było tego typu ujęcie kamery, coś jakby zrobić zwolenienie obrazu. To nie problem Panasonica, imho nawet nie LED'ów, skoro to samo widywałem na CRT'kach, gdy było boczne ujęcie statycznej kamery, która robiła ujęcia bolidom przejeżdżającym obok nich.

Jeśli mowa o polsat sport - chyba nawet nie mam tego bez HD, bo F1 oglądam na HD. Generalnie jakość SD ciężko określić bo jedynym kanałem, na którym widziałem SD o jakości aparatu "kalkulatora" był jeden kanał, na którym leciał jakiś stary film z Norrisem...ale tam to nawet telewizory SD miały problem z obrazem bo i tak wszystko wyglądało jak pikseloza.

Zauważyłem coś ciekawego - z bliska na kanałach nie mam tego, co z bliska przy 27MA73D-PZ, LG. Tutaj z bliska widać jakby "ząbkowanie" na niektórych kanalach, SD - ot, oglądałem "Stawkę większą niż życie" i na LG widziałem to, choć to akurat nie tyle telewizor, co monitor z tunerem, ale z bliska widać to było.

Smużenia na F1 nie widziałem, nawet przy ujęciach bocznych, jeśli o tym mowa.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was kupowal okulary 3 d do tego modelu ? Jaki to koszt ? Podobno nie wszystkie daja taki efekt jak trzeba badz nie daja go wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam ten tv ustawienia są rewelacyjne i mam problem :

jak zrobić by obraz z telefonu przeszedł na tv ,to jest ta funkcja dublowanie obrazu chyba że to służy do czegoś innego ?

-czy możecie zaproponować dobry program do dnla .

dziękuje bardzo za odpowiedz

-

Test do niedzieli na portalu!

Lag: 54 msec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was kupowal okulary 3 d do tego modelu ? Jaki to koszt ? Podobno nie wszystkie daja taki efekt jak trzeba badz nie daja go wogole.

pożyczyłem okulary od tv samsung ściągam film 3d i spradze dam znać jak to wyglada

\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was kupowal okulary 3 d do tego modelu ? Jaki to koszt ? Podobno nie wszystkie daja taki efekt jak trzeba badz nie daja go wogole.

Witam, okulary Samsung SSG-5100GB działają prawidłowo, efekt 3D miazga, tylko szkoda ze rozdziałka jak w pasywnym 3D, poza tym ja lece jeszcze na sofcie 3072, nie wiem czy okluary dalej bedą działać na sofcie 3096

oto dokładny model okularów, posiadam dwie pary

http://allegro.pl/okulary-3d-samsung-ssg-5100gb-i4862564985.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.\

posiadam ten telewizor i mam takie pytanie. czym może być spowodowany słaba prędkość netu przez moduł wifi w tym tv? na stronie speedtest.pl osiąga ledwie 1,5 mbita, a urządzenia typu telefon czy tablet w tym samym idealnie miejscu uzyskują 20-24mbity, dodam, że w mieszkaniu mam internet 120mbit, i jest to raczej małe mieszkanie..

ps. uruchomiłem na kompie serviio, to w ogóle się nie da oglądać cały czas tnie.. w czym rzecz?

Edytowane przez ivanez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz bo na innym forum mozna przeczytac ze okulary SSG-5100GB wogole nie dzialaja. A co masz na mysli z ta rozdzialka ze jest jak w pasywnym 3 d ?

Edytowane przez Pytaniee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...