Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to przykra wiadomość. Byłem nastawiony na ten model, ale po tym co napisałeś zastanawiam się jak Twoje spostrzeżenia mają się do wysokiej oceny 8 jeśli chodzi o ostrość i poprawę płynności w odwzorowaniu ruchu w tym modelu...

Wczoraj oglądałem jeden z najbardziej dynamicznych sportów - F1 na 48AS640 i nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z racji doświadczenia, unikam jakiegokolwiek fleshowania romów w trybie online. Użnaję jedynie fleshowanie, które w całości nie opiera się na działanie na systemie, który ma sam siebie updejtować. To coś jak z fleshem biosa pod windowsem...można, ale dziękuję za tą możliwość, wolę pod dosem mając 100% pewność, że system operacyjny nie będzie mieć na to żadnego wpływu, stąd tutaj też wolę mieć pewny plik na pendrive niż bawić się w download softu i instalację przez updater systemowy.

Ps - polska strona powinna mieć jakikolwiek odnośnik do softu...a tam to sobie można, co najwyżej, ściągnąć instrukcję obsługi. LOL.

No to jesteś w kropce bo nie ufasz oficjalnej japońskiej stronie Panasonica a flashować na żywym organizmie nie chcesz. Już wiem: napisz maila do Panasonica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem jeden z najbardziej dynamicznych sportów - F1 na 48AS640 i nie miałem żadnych problemów.

A masz TV skalibrowany czy używasz trybu producenta? Z jakiej odległości oglądasz?

Jak u Ciebie wyglądał obraz kiedy pokazują po lewej stronie wyniki czy kolejność kierowców w takiej ramce (prostokąciki ze skrótami nazwisk) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz TV skalibrowany czy używasz trybu producenta? Z jakiej odległości oglądasz?

Jak u Ciebie wyglądał obraz kiedy pokazują po lewej stronie wyniki czy kolejność kierowców w takiej ramce (prostokąciki ze skrótami nazwisk) ?

Nie mam zamiaru ani płacić za kalibrację, ani jej używać, z prostego powodu - to mnie ma się obraz podobać i to ja sobie ustawiam suwakami w menu...i nie interesuje mnie to, czy kolory odchodzą od "wykresu" rgb...

Oglądam mniej więcej z jakichś 3 metrów. Jeśli chodzi o ramki, masz może jakieś zdjęcie do tego, aby nie było wątpliwości? Nie zauważyłem aby mi tekst gdzieś zanikał, był mało ostry. Oglądam w trybie normalnym, z wyłaczonymi upłynniaczami oraz wszelkimi poprawiaczami (kompresja mpeg, odszumianie itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru ani płacić za kalibrację, ani jej używać, z prostego powodu - to mnie ma się obraz podobać i to ja sobie ustawiam suwakami w menu...i nie interesuje mnie to, czy kolory odchodzą od "wykresu" rgb...

Oglądam mniej więcej z jakichś 3 metrów. Jeśli chodzi o ramki, masz może jakieś zdjęcie do tego, aby nie było wątpliwości? Nie zauważyłem aby mi tekst gdzieś zanikał, był mało ostry. Oglądam w trybie normalnym, z wyłaczonymi upłynniaczami oraz wszelkimi poprawiaczami (kompresja mpeg, odszumianie itp.).

A sygnał jaki masz podłączony? Chyba nie dvb-t?

Ja miałbym z tunera UPC, a odległość z jakiej oglądałbym to 2,4-2,6 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramek to źle wyraziłem się. Na F1 np. podczas treningów czy sesji kwalifikacyjnych kolejność (pozycje) po przekroczeniu mety szybkich okrążeń oznaczają prostokąciki białe z czarnym skrótem nazwiska w lewym górnym rogu. W rtv euro widziałem na polsat sport (bez HD) rozmazane napisy, a linie prostokącików poszarpane-bardzo kiepsko to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już wiem, o które plansze chodzi. Nie, u mnie tego nie ma. Nie sugerowałbym tym, jak wygląda sygnał w sklepach bo tam każdy odbiornik podpięty jest praktycznie pod 1 źródło sygnału na splitterach. Tam, tylko niektóre, modele mają swój sygnał, puszczony np. z blueraya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena zbiorcza, kabel koło 20 metrów, na końcu kabla jest separator gazowy, bezpośrednio wpięty w 5 wyjściowy splitter, który idzie na kolejne odbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena zbiorcza, kabel koło 20 metrów, na końcu kabla jest separator gazowy, bezpośrednio wpięty w 5 wyjściowy splitter, który idzie na kolejne odbiorniki.

Zatem z Twoich relacji co do jakości obrazu (tu oraz sąsiednim forum) wynika, iż u mnie nie powinno być gorzej niż u Ciebie (TV z UPC, które dzierżawi u nas anteny zbiorcze, dekoder mediabox), a wiem, że masz wysokie wymagania co do jakości oglądanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak zabijacie o to podłączenie? Przecież to cyfrowa telewizja, jak nie makroblokuje na potęgę to nie ma znaczenia ile tam splitterów po drodze i kilometrów zardzewiałego kabla.

Ma za to znaczenie jaką kompresję zastosował nadawca, a ta może się już różnić i to znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma za to znaczenie jaką kompresję zastosował nadawca, a ta może się już różnić i to znacznie.

Podpytuję bo nc+, z tego co wiem, ma najmniejszy współczynnik kompresji nadawanego sygnału, ale skoro sygnał z anteny zbiorczej wygląda tak korzystnie na tym TV to od nadawcy UPC nie powinno być gorzej (choć niestety UPC ma różną prędkość przesyłanego strumienia danych w zależności od lokalizacji)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem TV do 2000 zł i wpadł mi w oko 40" AS640 i mam kilka pytań:

Czy TV ma szybki czas reakcji matrycy? Tzn jak szybko TV włącza się od wciśnięcia przycisku na pilocie?

Czy przełączanie kanałów wypada sprawnie czy wręcz przeciwnie i czeka się strasznie długo?

Jak z jakością obrazu podczas oglądania meczy piłkarskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co pytasz (szybkość włączania, przełączania) to kwestia softu i elektroniki telewizora, a zwłaszcza procesora. Szybkość reakcji matrycy to zupełnie co innego - ten parametr w dużym stopniu wpływa na jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji jest podawany w milisekundach. Jak to ma się do jakości obrazu?

Ile wynosi on w przypadku AS640 ? Jak z jakością softu - jak szybko TV reaguje na przełączanie kanałów i jak szybko włącza się? Jak wrażenia z oglądania meczów piłkarskich? I czy TV ma wejście słuchawkowe 3,5 mm?

Z góry przepraszam za głupie pytania, ale jestem w kwestii smart TV kompletnie zielony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na skopiowanie tego, co pisałem na "czarnym"

Ok, dopiero po wczorajszym "seansie" mogę wpisać moją***definitywną***opinię***na temat AS640.

W wielkim skrócie: jestem więcej niż***zadowolony. Nie będę***wracał do tego, o czym wspominałem wcześniej, w skrócie przypomnę, że już wcześniej telewizor ujął mnie brakiem dse, cloudingu i bandingu, a o świetnej czernii i obrazie nie będę***nawet pisać bo to akurat w tym przypadku oczywistość.

Wstrzymałem się***z definitywną***odpowiedzią na pytanie: "czy warto" do momentu, w którym nie oglądnę tego, co głównie oglądam, gdy mam czas - mianowicie sport, a dokładniej F1.

Odbiornik na fabrycznym sofcie, z jakim go kupiłem, nie ma w ogóle problemów z materiałem wyświetlanym w 50Hz. Oglądanie F1, zwłaszcza z odległości, z której oglądam, jest niesamowitą***przyjemnością, a gdy pokazywano ujęcia z kokpitu, miałem wrażenie, ze względu na rozmiar (48 cale), iż***sam tym kieruję.

Obawiałem się***właśnie dwóch rzeczy: płynności przy szybkich scenach oraz 50Hz buga. Na szczęście, problemu nie ma. F1 wyświetlana z idelną płynnością, nawet bez odpalonych upłynniaczy. Świetna dynamika, ostrość, nic się***nie rozmazywało, nic się***nie gubiło. Nie było też przeskoku klatek, szarpania obrazu.


To definitywnie kończy, z mojej strony, temat odnośnie wyboru odbiornika. Jestem w 100%, a nawet bardziej zadowolony i uważam, że tak właśnie powinno robić się***telewizory, a aby nie być gołosłownym, dodam niżej coś***jeszcze, co mnie mocno zaskoczyło w kwestii funkcjonalności, a czego gdzie indziej nie widziałem.

Co mam na myśli? EPG, jednak nie w tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia. Natknąłem się***na to przypadkiem, gdy w nocy oglądałem kilka filmów (leciał Mission Impossible, następnie Protektor - uwielbiam filmy ze Stathamem) i przez przypadek wcisnąłem klawisz "góra" (ten okrągły). Wyświetła mi się***informacja o kanale, o tym co aktualnie leci i za chwilę***może lecieć. Jednak, co najciekawsze, ten mini EPG dostępny jest w trybie live, bez wyłączania obrazu, bez jego zwijania, dla każdego kanału! Innymi słowy, można oglądać film, przelecieć cały spis programów z informacją o emitowanych treściach, bez wyłączenia obrazu, ale i głosu (w LG również***jest mini EPG, działające na tej zasadzie, ale nie da się***przeklikać dla każdego kanału, a tylko tego od razu oglądanego i jedynie 2h do przodu w ramach czasowych), gdy w innych tracimy głos i obraz (w Toshibie jest klawisz "info" dla mini EPG, pokazuje on kilka kanałów, ale ponownie, nie sprawdzę***całości, a jednocześnie jeśli opis kanału wykracza za ramki to za nic nie da się***go przewinąć w dół i przeczytać, gdy w LG i Panasie to działa).

Ciekawe jest jeszcze to, że bawiąc się***"appsami" Panasonica, można odpalić sobie obraz w jakimś***oknie i bawić***się***zawartością.

Polecać, czy nie polecać? Odpowiedź numer "1' - jak najbardziej. Tego szukałem.

F1 rulz!


Na koniec dodam o czymś, co może ma marginalne znaczenie - dwa piloty. Dotykowego nie używam. Pilot "główny" jest imho świetny. Wygodny, dobrze się go trzyma, ale przede wszystkim, klawisze mają przyjemny skok. Ot, pierdoła, a cieszy.


Ps - muszę dopisać o jeszcze jednej sprawie. Płynność działania menu, aby nie pozostawic wątpliwości. Nie jest to poziom LG i Samsunga, ale faktycznie, dramatu nie ma. Menu główne, to wielkie, na cały ekran, rozwijane, faktycznie ma przycinkę, gdy zmienia się kategoria, ale w obrębie kategorii jest ono płynne (np. zmiana z "obraz" na "dźwięk" powoduje przewinięcie sie całego menu w doł i ten moment przewinięcią się jest zwolniony). Oczywiście, problemu nie ma, gdy używa się mini menu, czyli bezpośrednio klawiszy, które nie odwołują się do wejścia w głębokie ustawienia systemu.

Najważniejsza rzecz - smart działą w oparciu o 2 rdzeniowy procesor, co cieszy. Największe zdziwienie na mnie, jak i rodzinie, robi pełne botowanie systemu Panasonica. Telewizor mam wyłączony z prądu, gdy nie oglądam, z listwy. Majac ochotę wsadzam kabel, odpalam listwę, przycisk z tyłu telewizora i nie mijają ułamki sekund, gdy telewizor działa i ma pełen dostęp do zawartości, aplikacji, smarta. Toshiba na sam system czekała coś ponad minutę, może półtorej...a w trakcie oczekiwania na system pilot był abstrakcją bo działała jedynie zmiana kanału i siły głosu, przy czym często soft mógł się nie wgrać do końca, przez co nie każde menu później wyświetlało się - np. dźwięk. NAJS!

Szkoda, że w styczniu-marcu ich nie było, nie musiałbym bawić się 2x w wybór odbiornika. Toshiba 7335, gdyby nie soft oraz clouding, byłaby również fajnym sprzętem (obraz i czerń!), ale tutaj nawet nie ma podejścia do AS640.

.

Ps - reakcje na komendy pilota są błyskawiczne, a samo botowanie jest wręcz ekspresowe.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik na fabrycznym sofcie, z jakim go kupiłem, nie ma w ogóle problemów z materiałem wyświetlanym w 50Hz. Oglądanie F1, zwłaszcza z odległości, z której oglądam, jest niesamowitą***przyjemnością, a gdy pokazywano ujęcia z kokpitu, miałem wrażenie, ze względu na rozmiar (48 cale), iż***sam tym kieruję

A z jakiej odległości oglądasz z tych 48 cali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 3 metrów, ale nie chce mi się bawić suwmiarką ;)

I uważasz, że dobrałeś optymalny rozmiar TV? Wychodzi u Ciebie kąt widzenia ok. 20 stopni...

Dla moich 2,4 m chyba 48 cali uwidoczni mankamenty obrazów SD bo kąt widzenia wyjdzie z 25 stopni. Szkoda, że nie ma 42 calowych, a jedynie 40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@firekage serio jesteś zadowolony przy oglądaniu F1 bez upłynniacza? Przecież toto smuży wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem tego modelu. Niestety według mojej subiektywnej oceny brakuje mu ostrości. Dodam, że w tej chwili mam ustawiony parametr "ostrość" na 100 i niestety poziom ostrości nadal nie jest zadowalający. Czy da się jeszcze pomanewerować jakimiś ustawieniami, aby uzyskać większą ostrość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość obrazu jest odpowiednia gdy ustawisz suwak na "0" w trybie "Prawdziwe Kino". Przesuwanie go wyżej tylko obrysowuje krawędzie dodatkowymi konturami. Brak ostrości jest w Twoim materiale źródłowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@firekage serio jesteś zadowolony przy oglądaniu F1 bez upłynniacza? Przecież toto smuży wtedy :)

Nie zauważyłem tego problemu na materiale, jaki emituje bodaj Polsat Sport Extra, czy coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uważasz, że dobrałeś optymalny rozmiar TV? Wychodzi u Ciebie kąt widzenia ok. 20 stopni...

Dla moich 2,4 m chyba 48 cali uwidoczni mankamenty obrazów SD bo kąt widzenia wyjdzie z 25 stopni. Szkoda, że nie ma 42 calowych, a jedynie 40...

To wisi i tak na ściagnie, a ja oglądam z łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość obrazu jest odpowiednia gdy ustawisz suwak na "0" w trybie "Prawdziwe Kino". Przesuwanie go wyżej tylko obrysowuje krawędzie dodatkowymi konturami. Brak ostrości jest w Twoim materiale źródłowym.

Ustawienie ostrości na "0" w trybie, którym sugerujesz nie poprawia ostrości. Nie widzę w zasadzie żadnej różnicy. Obraz jest zdecydowanie ładniejszy i ostrzejszy kiedy włączę jakiś serial np. w TVN Player. Podczas normalnego oglądania telewizji naziemnej nie jest już tak idealnie. Czym to może być spowodowane? Jakość sygnału jest 100%.

Czy mógłbyś rozwinąć to zdanie: "Brak ostrości jest w Twoim materiale źródłowym"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...