Skocz do zawartości
klaus71

NVIDIA wspiera 4k 60hz na porcie hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zainstalowałem sterowniki beta (ale ponoć już na ostatnich oficjalnych też może działać)

i mam na karcie nvidia gtx670 (ważne że architektura Kepler) na wyjściu 4K w 60hz (samsung 40hu6900).

brawa dla Nvidii - i ciekawe czy Radeon też takie coś będzie potrafił.

opis jak:

http://www.nextinpact.com/breve/88288-nvidia-propose-4k-60-hz-via-hdmi-1-4.htm

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow wow i jeszcze raz WOW. Dzisiaj sprawdzam. Wiadomość jak nie tygodnia to miesiąca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem :) elegancko!

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

klaus71 zanim sprawdzę możesz zobaczyć jak tam masz z kolorami w tym trybie? W panelu Nvidia zakładka wyreguluj ustawienia kolorów czy do wyboru jest RGB np.? Co w ogóle tam masz w tym momencie? I w wybierze rozdziałki też co widać? dla PC i video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdziałka 4k 60hz jest tylko w trybie PC

a cyfrowy format kolorów możliwy jest jako RGB lub YCbCr444 - to dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, no to nieźle. Wygląda na to, że jest pełny kanał nadawczy 600Hz i wykorzystana jest pełna specyfikacja HDMI 2.0 (pełna rozdzielczość i pełne próbkowanie koloru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z jednego do drugiego przechodzi sie bezstratnie, ale uzylbym RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na default'cie działa mi właśnie RGB - tego drugiego nawet nie włączałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO ma od maja upsampling do 4K 50/60Hz też na HDMI 1.4

"Added support for the "4Kx2K@50/60Hz" resolution to the BDP-103D/105D (HDMI 1 only, and in YCbCr 4:2:0 format only). The "4Kx2K Output" setting for the BDP- 103D/105D is set to "Auto 4K 50/60Hz 4:2:0" by default.
Please note that once "4Kx2K@50/60Hz" is activated, the user choices of
"Color Space (HDMI 1)" and "Deep Color (HDMI 1)" in "Setup Menu -> Video Setup -> HDMI Options" is not used."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra w końcu przysiadłem i rzeczywiście! TO DZIAŁA! Przykład na Samsungu 6900. Jutro sprawdzimy na Panasie AX800. Ogólnie to mega przełomowa wiadomość. Jakosć obrazu jak dla mnie taka sama jak po DP. Nie widzę różnicy.. gry wyglądają mega dobrze : )

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest jedna dziwna sprawa - jak wyświetliłem okno (białe tło) z jakimiś napisami - to wokół tych napisów mam takie dziwne zabarwienia (różowe? filetowe?)

tyle że nie zawsze. zwróć Gmeru na to uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo efekt, który może się pojawić. Dzisiaj się dokładnie przyjrzę bo wczoraj gorąco (w końcu zabrałem się za 6900;)). Ale ogólnie do grania to jest wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak z ruchomymi obrazami w 4K?

Takimi bardzo ruchomymi :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to na lcd bez 2000hz - rozmaz, widzę rozmaz - ale przynajmniej nie ma falsecontouringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak myślałem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w sumie to najlepiej jak to ocenią Gmeru & Maciej bo nie wiem czy być może można coś ustawić by było nieźle (jakiś tryb płynny włączyłem, ale kombinacji jest więcej)

a może nawet jak na lcd 50hz jest nieźle ale ja ostatnio na plaźmie wszystko oglądam na IFC = MAX więc z tym porównuję

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki mega zarąbistej : ) aplikacji Panasonica wiemy dokładnie co się dzieje na wyjściu HDMI:

1.jpg

Czyli jest jak pisano. W panelu niby pokazuje RGB ale jednak jest zgodnie z prawdą czyli: 4:2:0

Zatem rzeczywiście widać nie niektórych czcionkach pewne problemy ale dla mnie osobiście jest to bardzo mały problem. Szacun, że udało się nvidii zrobić taką rzecz na kartach za grubą kasę wydaną rok czy dwa lata temu ale ludzie nie są z przysłowiową ręką w nocniku... można grać w 60fps 4K i to najważniejsze! W teście AX800 opiszemy to dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już za kilka dni (chyba 19.) Nvidia ogłosi oficjalnie nową rodzinę kart gtx9xx

ponoć mają mieć hdmi 2.0: http://pclab.pl/news59617.html

no Gmeru - szykuj kasę na wymianę swojego tandemu :)

Ja już tylko czekam na nowe karty i mam zamiar kupić coś dobrego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy będzie to HDMI 2.0 600Mhz, czy 300Mhz jak dotąd? Bo to drugie mają już obecne GeForce z nowymi sterownikami i jest to jedynie półśrodek. Co z tego, że 4K@60Hz skoro wszystko co niewielkie i kolorowe się rozmywa, bo tylko obraz czarno-biały idzie w 3840x2160, a kolory nadal w 1920x1080? Karta graficzna powinna mieć 600Mhz i podawać 4K@60Hz@RGB, nie 4K@60Hz@YCbCr4:2:0, tak jak da się to zrobić przez display port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no :) dzisiaj gadałem ze znajomy z bardzo dobrego sklepu PC i mówił, że jeszcze trochę trzeba będzie poczekać. Ale rzeczywiście w końcu nastanie normalność z HDMI : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiecie, że jakakolwiek normalność nastanie?

Jest gdzieś jasno powiedziane, że to jest HDMI 600Mhz?

Bo póki co wszyscy mają gdzieś pełną specyfikację HDMI 2.0 i serwują nam stare odgrzewane kotlety 300Mhz, które mają bardzo ograniczone możliwości. Klaus71 w tym linku też nie widzę wzmianki o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...